X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Wiewióreczka... w pierwszej chwili chciałam polubić ale dobrze, że do końca doczytałam ... dobrze, że z dzidziusiem wszystko w porządku. Nic tylko jeszcze więcej leżeć musisz. Faktycznie szyjka nie jest aż taka krótka... ale niedobrze, że się otwiera :( we może nie będzie to dalej postępować ? :(

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna wrote:
    Karmelka taką położną bierzesz albo z przychodni do której zapiszesz dziecko albo np. Ze szkoły rodzenia. W ramach NFZ są te wizyty patronażowe położnej. Możesz sobie też pewnie wpisać po prostu w google albo popytać koleżanek czy maja kontakt do fajnej położnej. Albo z gabinetu swojego ginekologa. Możesz sobie wybrać położna jaką chcesz.

    Ja się zapisałam do szkoły rodzenia, którą prowadzi położna i on właśnie będzie przychodzić do nas po porodzie

    A jaka to będzie położna, jeśli można spytac? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Paula a ja patrzę na te drogie foteliki i one są niby 0-36 kg, więc jakby rosną wrwz z dzieckiem... Czy to się Twoim zdaniem nie nadaje?
    To się nie nadaje :-) Starsze dzieci owszem, ale moworodkom nie. Też to sprawdzalam, ale zostałam uświadomiona, że to gówno jest. Jak coś do wszystkiego to do niczego ;-)

    Kiwona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Czytam was na bieżąco ale zupelnie nie mam czasu pisać. Moja młoda poszła 3 dni do przedszkola i chora... Będzie najbliższy tydzień siedzieć w domu. A ja jeszcze 2 tygodnie i myślę, że pójdę na zwolnienie... Coraz ciężej mi wstawać do pracy, popołudniami jestem tak zmęczona że nie mam sił żeby spędzić czas z małą a jej bardzo tego brakuje.

    Ja przytylam 3 kg więc jest lepiej niż w poprzedniej ciąży kiedy na koniec byłam 20 kg na plusie :( 10 zleciało od razu a 10 zrzucilam dopiero w tym roku...

    Moja ginka powiedziała że skoro chodzę do pracy to mam brać luteine żeby nie kusić losu. Biorę tylko 1 tabletkę na noc ale mam nadzieję, że niedługo mi odstawi. Tym bardziej że krwiaka już nie ma i szyjka ok.

    We wtorek nam wizytę więc wczoraj byłam na badaniach krwi i moczu, a jutro dentysta. Ciekawe jak dzidzia się ma po tych wszystkich stresach w ostatnich dniach. Ruchów jeszcze nie czuje i to mnie stresuje... Martwię się czy wszystko ok.

    My z maxi cosi mieliśmy ten pierwszy fotelik i kolejny i byłam bardzo zadowolona. Wózka nie miałam więc nie pomogę.

    Kiwona spóźnione wszystkiego najlepszego! Spełnienia marzeń :)

    Kiwona lubi tę wiadomość

  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położna Agnieszka jak sobie wpiszesz na fb albo w google to Ci znajdzie na pewno :)

    estrella lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do fotelika mamy cybex aton 5 obecnie jeden z lepszych niskp budżetowych fotelików nna rynku no i do tego baza. Z tym, że on jest do 13kg z tego co pamiętam.
    Wiewioreczka, trzymam kciuki aby wszystko było ok i szyjka póki co została ww obecnej długości.
    My dziś wyprawiamy imieniny z mężem ;-) strasznie się narobiłam, za 20 min goście aa ja ledwo dycham...

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Czyli ona przychodzi tylko ponporodzie? Czy ja powinnam sie z nią kontaktować przed porodem?

    u mnie w przychodni jest informacja, że bodajże od 20 tygodnia ciąży (może ciut później- nie pamiętam dokładnie :) ) w ramach NFZ można uzyskać od położnej informacje w sprawie ciąży, porodu, połogu, opieki na dzieckiem etc

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    My z maxi cosi mieliśmy ten pierwszy fotelik i kolejny i byłam bardzo zadowolona. Wózka nie miałam więc nie pomogę.

    dziekuję za opinię :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Właśnie wróciłam z wizyty od mojego gina, przyjął mnie za darmo na dyżurze w szpitalu, bo było mu głupio, że zapomniał poinformować o zmianie daty połówkowych.
    U dzidzi wszystko OK, waży 350 g, ale z szyjką jest problem...
    Niecałe 3 tyg. temu miała 45 mm, a dzisiaj 33 mm i widoczny lejek od środka, czyli zaczyna się skracać i otwierać od strony macicy.
    Gin mówił, że to przez skurcze/stawiania macicy i przez to, że maluch jest głową do dołu i napiera na szyjkę. A że coraz więcej waży... Kurde, ja naprawdę prowadzę oszczędny tryb życia, dużo leżę, nie spodziewałam się problemów z szyjką.
    Póki co kazał nie panikować, bo szyjka 33 mm jest nadał długa, nie dał żadnych zaleceń, ale będzie to kontrolował. Pytałam czy w razie czego pomoże pessar i ku mojemu zdziwieniu odpowiedział, że nie! Pessar zakłada się, gdy szyjka jest niewydolna sama z siebie, a nie gdy skraca się przez skurcze i napieranie dziecka. Na to tylko szpital i kroplówki rozkurczowe...
    Także cieszę się, że mały ładnie rośnie, no ale doszło zmartwienie.
    Wiewiórka dużo magnezu i jeszcze więcej odpoczywania.Myslę,że lekarz zobaczy jak się sytuacja układa, mały jeszcze będzie zmieniał pozycję.Ja mam 3.5 szyjkę od samego startu .Nie martw się będzie dobrze .Czasami to czego nie bierzemy pod uwagę właśnie najczęściej się nam przytrafia

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martusiawp wrote:
    Źle napisałam, chodziło o zmianę na "mocniejsze" ;)
    Powiem Ci że patrzyłam na te szkoły ale w większości przyjmują na zajęcia od 30tc . Kurcze strasznie późno, gdzie z takim brzuchem wielkim i to jeszcze w styczniu gdzie zima na pewno będzie.

    Wątróbka jest zakazana?
    tak, przez duza zawartosc witamiby A

    martusiawp lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Paula a ja patrzę na te drogie foteliki i one są niby 0-36 kg, więc jakby rosną wrwz z dzieckiem... Czy to się Twoim zdaniem nie nadaje?
    Ja mam taki fotelik dla synka, ale uzywaluśmy go dopuero po romu. Wadą tych fotelikow jest to że są cięzkie, nie można ich podpuąć do wozka jak gdzieś się jedzie i nie można w nim wygodnie nosić maluszka jak uśnie w drodze.

    Kiwona lubi tę wiadomość

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widzę te body 5-pak w Lidlu od czwartku 22.11.

    Daffi, martusiawp lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wiem co czujesz, bo sama przez to przechodzilam. Naczytałam sie bardzo dużo i dziewczyny leżały z rozwarciem na kilka cm i całkiem skrócona i rodziły przez cc w ciazy odnoszonej. Ale wiem, ze strach jest wiesz jak ja to przeżywałam. Nie wiem czy lekarz ci mówił, ale jak leżysz podłóż sobie poduszki pod pupę i nogi do góry wtedy mały bedzie odsunięty od szyjki odciąży ja.
    A dał ci cos mocniejszego na te skurcze? Podobno od 20 tyg te napinania brzuszka sa normalne ze macica ćwiczy. A juz czytałam ze kilka z nas ma maleństwo głowa w doł. Moja mała juz chyba tak jest ułożona około 3 tygodni i nie zmienia pozycji.

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Ja widzę te body 5-pak w Lidlu od czwartku 22.11.
    Rzeczywiscie. Pomieszalo mi sie. A sama sobie ciagle mowilam ze ide w czwartek na wizte na 9 to przed zajde do lidla moze cos jeszcze zostanie:p nie wiem co ja sobie ubzduralam ze jutro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 17:09

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Szonka Autorytet
    Postów: 1559 1683

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioreczko, Ja mam szyjkę 32mm i lekarz powiedzial ze jest bardzo dluga. W popezedniej ciąży mi się skracala, byla ok 2cm i wtstarczyło lezenie i dużo odpoczynku. Synek urodził sie w 42tc ;)
    Oszczędzaj się i bądz dovrej myśli :) Wszystko bedzie dobrze.

    Wiewióreczka, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    dqprj44j5vs5457v.png

    mhsvx1hpdelktj27.png[

  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny :* Byle do 32 tc...
    Pokażę Wam jak to wygląda. Z lewej jest głowa dziecka, a po prawej szyjka. Jest zmierzona na 33 mm, a jeszcze 2,5 tygodnia temu miała 45 mm. Prowadzę oszczędny tryb życia, pół dnia leżę. Od strony głowy dziecka czyli od wnętrza macicy utworzył się lejek - skrócenie szyjki z rozwarciem wewnętrznym. Widzicie to cholerstwo?

    188760f9a51a120fmed.jpg

    I samo skracanie szyjki nie jest tak groźne jak ten lejek, bo jak pęcherz płodowy zacznie wchodzić w to rozwarcie, to wtedy akcja porodowa...
    Aha, i mały skubaniec od samego początku jest głową w dół, jeszcze ani razu nie zmienił pozycji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 17:41

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczko trochę mnie zmartwiłaś, bo wiesz że borykam się z tym samym problemem. Życzę Ci żeby wszystko było dobrze kochana, żebyś nie musiała się martwić. I oby szyjka się nie skracała.

    Ja mam dziś jakiegoś dola, po 2 miesiącach pobytu w domu rodzinnym, wracam do mojego M.
    Jestem już w Warszawie ale już tęskno mi za domem i za moimi kochanymi psinkami, co ja się dziś napłakałam.
    A w samochodzie zwymiotowałam, całe szczęście że nie jechałam autobusem.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Dzięki Dziewczyny :* Byle do 32 tc...
    Pokażę Wam jak to wygląda. Z lewej jest głowa dziecka, a po prawej szyjka. Jest zmierzona na 33 mm, a jeszcze 2,5 tygodnia temu miała 45 mm. Prowadzę oszczędny tryb życia, pół dnia leżę. Od strony głowy dziecka czyli od wnętrza macicy utworzył się lejek - skrócenie szyjki z rozwarciem wewnętrznym. Widzicie to cholerstwo?

    188760f9a51a120fmed.jpg

    I samo skracanie szyjki nie jest tak groźne jak ten lejek, bo jak pęcherz płodowy zacznie wchodzić w to rozwarcie, to wtedy akcja porodowa...
    Aha, i mały skubaniec od samego początku jest głową w dół, jeszcze ani razu nie zmienił pozycji.

    Czyli jakby sama w sobie szyjka sie nie skróciła tylko zrobiło sie otwarcie i skróciła sie o ten otwór od strony macicy tak ? Porównałam do mojego zdjęcia szyjki, i ja mam mierzona od samej macicy. Wiewióreczka a nie pytałas lekarza o szew? Bo wiem ze przy rozwarciu zakładają szew na pewno przy rozwarciu zewnętrznym , a wewnętrznym to nie realne?
    Kochana a rozmawiałaś z lekarzem czy wpływ jakis na to rozwarcie mogło mieć to ze mialas w nie dawnym czasie dwie operacje macicy?
    Pupka do góry zeby szyjkę odciążyć, wszystko musimy być dobrze! A szczuplutka jesteś wiec jak od leżenia wiecej przybierzesz to ci na pewni nie zaszkodzi :* zatrzyma sie rozwarcie na pewno !!!!


    Kurczę ja dzisiaj mam słaby dzien, katar kichanie ehh.
    Ale dzisiaj moje dziecko jest aktywne, zaczęłam rozpoznawać ruchy, ale ona sie rusza dość nisko ale mowilyscie ze tez tak macie. Wzięłam ręka tak jej tam troszkę poruszałam a tu puk <3 ale dalej jest to subtelne puknięcie lub skrzydełka motyla ale z moim tłuszczem to pewnie poczekam na porządne fale

  • AniaKJ Ekspertka
    Postów: 185 160

    Wysłany: 18 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewiòreczka wspòłczuję stresu. Oby sytuacja się nie rozwinęła. Ten lejek może sië zamknąć, jak mały przesunie się wyżej? Ja też borykam się z bólami w dole brzucha i stawianiem się macicy, w poprzedniej też i nie miałam problemów z szyjką, ale synek do. 35 tyg. Był poprzecznie ustawiony.
    Co do fotelików, bezsprzecznie najbezpieczniejsze są te do jazdy tyłem. Tych pierwszych od 0 kg do jazdy przodem nawet nie ma. Pierwszy mieliśmy maxi Cosi bez bazy, niby do 13 kg, ale synek jest wysoki i jak miał 9 kg to już odpychał się nòżkami od siedzenia i fotelik się ruszał, co oznacza że nie był bezoieczny!Na kolejny zdecydowaliśmy się więc na ISOFIX Axkid do jazdy tyłem. Drogie cholerstwo, ale podobno bezpieczne, a sytuacji na drogach nie brakuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko z tymi isofixami musicie być pewne że macie takie haki w fotelach, żeby można było ISOFIX zamontować. W naszym aucie nie ma i jak będziemy samochód zmieniać to zwrócę uwagę, żeby było.
    To jest takie ustrojstwo spojone ze szkieletem auta albo przykręcone do szkieletu mocnymi śrubami.

‹‹ 530 531 532 533 534 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ