X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety kolezanka nie miala maxi cosi tylko baby design.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry w piękna mroźna niedzielę! :)
    Dziś tatuś i jeden z braci (bo drugi ma spanie do 12 ;D) poczuli pierwszy raz jak młody nr3 kopie!! Bałam się że przrz wielkie ręce mojego w ogóle nie poczuje, bo jeszcze do wczoraj nie czuł jak kopal. Zaczęła krzyczeć widziałaś!! Widziałaś!! Hahah a potem gadac do brzuszka.
    Młody zmienił pozycje i już zaczyna ładować w pół pepeka i trochę Nad.
    Znalazłam pamiętnik ciążowy z młodszym i taka była sytuacja z czuciem ruchów w jego przypadku tydz później. Więc myślę że spokojnie przekroczy jego wagę 4,5 kg :)

    Miłej spokojnej niedzieli :)

    Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie zauważyłam, że w piątek wg OM zaczęłam 5 miesiąc :) :) :) na plusie jestem 3,5 kg :)

    Misiabella, martusiawp lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odpukac wciąż na minusie. Moze w tej ciazy lepiej mi pojdzie. Teraz bardzo uwazam co jem i odstawilam cukier bo mnie odrzucilo. Ale w poprzedniej nie żałowałam niczego i byl potem tego efekt.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Nie mam pojęcia, jaki to wózek. Teraz się tylko nieśmiało wozkom przyglądam, będę kupował pewnie po nowym roku. Myślę nad fotelikiem, bo ponoć najbezpieczniejsze są te do jazdy tyłem, ale jak patrzę na ceny to aż mnie ciarki przechodzą. Jakie Wy macie zdanie na ten temat?

    Pierwszy i tak jest zawsze do jazdy tyłem. My kupujemy kiddy Evolution pro 2. U nas w aucie nie ma mechanizmu do zamontowania bazy ISOFIX więc sam fotelik bez bazy jakieś 600zl.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeśli chodzi o foteliki to tu nie ma co mieć zdania tylko są testy zderzeniowe i foteliki montowane tyłem są znacznie bezpieczniejsze przy uderzeniu czołowym (a takie zdarzają się najczęściej) i porównywalne do wyników uderzeń bocznych z fotelikami montowanymi przodem.

    My nie będziemy inwestować za dużo bo jeździmy niewiele i bezpiecznie. Wiem że na innych użytkowników drogi nie mamy wpływu ale przewidujemy że w pierwszych miesiącach fotelik użyjemy w drodze ze szpitala do domu i może dwa, trzy wyjazdy do rodziny. Więc nie dam 2 tysiące na trzy jazdy nawet gdyby ten fotelik był najlepszy na świecie. A ten co wymieniłam - kiddy, był w którymś roku okrzyknięty hitem, ma świetne wyniki testów zderzeniowych i jest wygodny, szeroki i co najważniejsze pasuje (oczywiście pod względem konstrukcji) do naszego samochodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 09:33

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na stronie 5-10-15 jest dziś -50% na ubranka jakbyście chciały skorzystać ;).

    Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a ja patrzę na te drogie foteliki i one są niby 0-36 kg, więc jakby rosną wrwz z dzieckiem... Czy to się Twoim zdaniem nie nadaje?

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Paula a ja patrzę na te drogie foteliki i one są niby 0-36 kg, więc jakby rosną wrwz z dzieckiem... Czy to się Twoim zdaniem nie nadaje?
    Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jeśli się planuje zakup fotelika z bazą jest kupienie tamtego 0-18 ale z takim rozwiązaniem żeby w przypadku wymiany na większy baza została ta sama. Sama bazą to koszt około 600zł, więc jeśli jest kompatybilna dla mniejszego i większego fotelika to już mamy oszczędność. Pytałam o takie w sklepie i kilka firm takie rozwiązania oferuje. Ja będę takiego szukać :)

    Lolka30, Kiwona lubią tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę szukać fotelik 0-13 z bazą, do której później będzie można wpiąć fotelik z kolejnej kategorii wagowej. Baza potrafi kosztować nawet 1000zl także oszczędność duża. Foteliki z takim dużym przedziałem wagowym nie są polecane i nie nadają się dla dziecka, które nie siedzi samodzielnie. Ja zapisałam się na fb do grupy Społeczność osiem gwiazdek i czytam co tam polecają, bo to będzie nasz pierwszy zakup fotelika i nie mam doświadczenia, ale na pewno będzie to fotelik RWF ze względów bezpieczeństwa.

    Kiwona, espoir lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też będę celowala w takie foteliki, wydaje się to rozsądne. Dzięki.
    U nas dzisiaj leniwa niedziela, nastawiam właśnie zupę grzybowa, rybka na drugie już przygotowana, tak więc jest czas na polegiwanie ;)

    martusiawp lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wyczytałam gdzieś o jakiejś położnej która ma przychodzić do domu. Skąd ja mam ja wziąć?? Powiem szczerze ze ja nawet nie wiem gdzie mam przychodnie do której mam zapisać dziecko a chciałabym do jakiegos bardzo dobrego pediatry :/ w ciazy zrobiłam sie taki nie ogar :( wszytskiego sie boje ze nawale. Nigdy taka nie byłam. Wszystko wszędzie sama załatwiałam, nawet rodzicom jako nastolatka pomagała z papierologia a teraz mam miękki mózg jak gąbka ;(

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam numer do położnej. U mnie jest informacja na drzwiach gabinetu sa podane 2 numery i czas w jakim sie zglosic by wybrac ktora z Pan ma nas odwiedzac. Teraz trzeba samemu bo juz nie ma rejonizacji i mamy prawo wyboru poloznej. I ja na pewno nie wezmę tej co mi przydzielili do corka. Ta Pani nosi stos ulotek i namawia na przejscie na mleko modyfikowane kiedy napotka sie jakies trudnosci.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelka taką położną bierzesz albo z przychodni do której zapiszesz dziecko albo np. Ze szkoły rodzenia. W ramach NFZ są te wizyty patronażowe położnej. Możesz sobie też pewnie wpisać po prostu w google albo popytać koleżanek czy maja kontakt do fajnej położnej. Albo z gabinetu swojego ginekologa. Możesz sobie wybrać położna jaką chcesz.

    Ja się zapisałam do szkoły rodzenia, którą prowadzi położna i on właśnie będzie przychodzić do nas po porodzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 12:45

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna wrote:
    Karmelka taką położną bierzesz albo z przychodni do której zapiszesz dziecko albo np. Ze szkoły rodzenia. W ramach NFZ są te wizyty patronażowe położnej. Możesz sobie też pewnie wpisać po prostu w google albo popytać koleżanek czy maja kontakt do fajnej położnej. Albo z gabinetu swojego ginekologa. Możesz sobie wybrać położna jaką chcesz.

    Ja się zapisałam do szkoły rodzenia, którą prowadzi położna i on właśnie będzie przychodzić do nas po porodzie
    B_002 czy ty masz moze informacje od koleżanki czy z Koali tez mozna taka położna wybrać w ramach NFZ??

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    B_002 czy ty masz moze informacje od koleżanki czy z Koali tez mozna taka położna wybrać w ramach NFZ??
    Nie mam takich informacji ale mogę jej zapytać.

    Ale ja myślę że podczas zajęć w szkole będzie można się zapytać, a wcześniej to nie ma co szukać położonej dla dziecka.
    Ja chyba będę szukać w najbliższej okolicy od mieszkania, w przychodniach gdzie jest pediatra przeważnie jest wybór położnych środowiskowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 13:07

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ona przychodzi tylko ponporodzie? Czy ja powinnam sie z nią kontaktować przed porodem?

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypominam ze jutro w lidlu sa te 5 packi bodziakow z długim rekawkiem.

    DorotaAnna, Fasolka77, india, Lolka30 lubią tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam z wizyty od mojego gina, przyjął mnie za darmo na dyżurze w szpitalu, bo było mu głupio, że zapomniał poinformować o zmianie daty połówkowych.
    U dzidzi wszystko OK, waży 350 g, ale z szyjką jest problem...
    Niecałe 3 tyg. temu miała 45 mm, a dzisiaj 33 mm i widoczny lejek od środka, czyli zaczyna się skracać i otwierać od strony macicy.
    Gin mówił, że to przez skurcze/stawiania macicy i przez to, że maluch jest głową do dołu i napiera na szyjkę. A że coraz więcej waży... Kurde, ja naprawdę prowadzę oszczędny tryb życia, dużo leżę, nie spodziewałam się problemów z szyjką.
    Póki co kazał nie panikować, bo szyjka 33 mm jest nadał długa, nie dał żadnych zaleceń, ale będzie to kontrolował. Pytałam czy w razie czego pomoże pessar i ku mojemu zdziwieniu odpowiedział, że nie! Pessar zakłada się, gdy szyjka jest niewydolna sama z siebie, a nie gdy skraca się przez skurcze i napieranie dziecka. Na to tylko szpital i kroplówki rozkurczowe...
    Także cieszę się, że mały ładnie rośnie, no ale doszło zmartwienie.

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Czyli ona przychodzi tylko ponporodzie? Czy ja powinnam sie z nią kontaktować przed porodem?

    Kontaktować w sensie zapisać się do niej? To chyba lepiej przed porodem zrobić. Ogólnie po 21 tc z tego co wyczytałam w internatach przysługuje kontakt z położna w ramach NFZ.

    Poczytaj sobie o wizytach patronazowych położnej po porodzie i o opiece położnej w czasie ciąży

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ