BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Kwietniowe maluszki 2019
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

B_002
Autorytet
3727

Wysłany: 4 listopada 2018, 11:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paula 90 wrote:
Ja szukalam jakiejs herbaty w Biedronce. I wszędzie była lukrecja, doslownie w kazdej. I sprawdzilam w internecie. Dobrze, ze zrobilam to zanim zaczelam pić herbaty.
Z herbat owocowych które piję w żadnej nie ma lukrecji, ale może to kwestia jakości. Niektóre herbaty są "malinowe" a niektore "o smaku malinowym". Różnica jest duża.
Polecam Bifix, bardzo dobre herbaty owocowe :)
Herbapol też robi dobre naturalne herbaty.

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 listopada 2018, 11:55

gg64zbmhxvebnkcj.png
29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN

[konto usunięte]

Wysłany: 4 listopada 2018, 11:57
Cytuj | (2) | Zgłoś
Dziewczyny bardzo wam dziękuje za dobre słowo. Udało mi sie uspokoić oby juz nic tego nie zachwiało...

B_002, Natalia-tosia lubią tę wiadomość

Karollinax26
Autorytet
4689

Wysłany: 4 listopada 2018, 12:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paula 90 wrote:
Ja szukalam jakiejs herbaty w Biedronce. I wszędzie była lukrecja, doslownie w kazdej. I sprawdzilam w internecie. Dobrze, ze zrobilam to zanim zaczelam pić herbaty.

Sprawdziłam swoją Sagę owocową, na szczęście nic tam takiego nie ma.

syy2roeqbhtk0nxh.png

Karollinax26
Autorytet
4689

Wysłany: 4 listopada 2018, 12:16
Cytuj | (1) | Zgłoś
Dokładnie tak Karmelka! Trzeba uspokoić umysł i myśli! Odgoń te czarne od siebie :)
Ja mam codziennie bóle brzucha, macicę mi wywala co jakiś czas, nawet nie wiem jakiej długości jest moja szyjka(muszę 15stego na wizycie powiedzieć, żeby mi zmierzyła) ale staram się o tym nie myśleć, znajduje sobie jakieś zajęcie. Wczoraj cały dzień byłam na nogach, więc jak się już położyłam to mega bolał mnie brzuch ale mimo wysiłku, wcale nie był twardy :)
Na pewne rzeczy nie mamy wpływu, trzeba myśleć pozytywnie! :)
Głowa do góry!

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 listopada 2018, 12:16

B_002 lubi tę wiadomość

syy2roeqbhtk0nxh.png

Paula 90
Autorytet
6369

Wysłany: 4 listopada 2018, 14:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
B_002 wrote:
Z herbat owocowych które piję w żadnej nie ma lukrecji, ale może to kwestia jakości. Niektóre herbaty są "malinowe" a niektore "o smaku malinowym". Różnica jest duża.
Polecam Bifix, bardzo dobre herbaty owocowe :)
Herbapol też robi dobre naturalne herbaty.

Ja w ogole nie pijam takich mieszanek :) Mialam ochotę na odmianę od wody.
A przed ciążą pilam hurtowo herbate biala, zielona albo czystek. Wszystkie lisciaste i wysokojakosciowe a nie "pyłki" herbaciane.
Lukrecja nie jest niskojakosciowym składnikiem, ma na organizm ludzki dobry wpływ. Ale w ciazy moze poważnie zaszkodzic. Podobnie jak herbata z lisci malin (niby ostatnio mowi sie, ze nie jest tak szkodliwa jak sie wydawalo) i hibiskus, co do ktorego nie ma odpowiednich badań, ale podejrzewa sie, że szkodzi.

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 listopada 2018, 14:20

tqfhp2.png

B_002
Autorytet
3727

Wysłany: 4 listopada 2018, 14:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja piłam przed ciążą zielone herbaty i yerbe od czasu do czasu. W ciąży niezalecane (zwłaszcza yerba) więc przerzuciłam się na owocowe. Muszę coś takiego pić na ciepło bo w pracy czasem chłodno, trzeba się zagrzać od środka :)
Kawę piję ale też bardzo ograniczam, chociaż smak na nią mi wrócił.

gg64zbmhxvebnkcj.png
29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN

Paula 90
Autorytet
6369

Wysłany: 4 listopada 2018, 14:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
A na hibiskus tez lepiej uwazac, on bardzo czesto jest w duzej ilosci w herbatach malinowych i z owocow leśnych. A ma dzialanie wczesnoporonne.

tqfhp2.png

Paula 90
Autorytet
6369

Wysłany: 4 listopada 2018, 14:54
Cytuj | (1) | Zgłoś
B_002 wrote:
Ja piłam przed ciążą zielone herbaty i yerbe od czasu do czasu. W ciąży niezalecane (zwłaszcza yerba) więc przerzuciłam się na owocowe. Muszę coś takiego pić na ciepło bo w pracy czasem chłodno, trzeba się zagrzać od środka :)
Kawę piję ale też bardzo ograniczam, chociaż smak na nią mi wrócił.

Tez lubie yerbe, ale tylko te lagodniejsze odmiany. Teraz moje matero i bombilla czekaja az lekarz pozwoli :D

B_002 lubi tę wiadomość

tqfhp2.png

Misiabella
Autorytet
1426

Wysłany: 4 listopada 2018, 15:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny, polecam w ciazy picie herbaty roibos, zawiera czerwonokrzew czy cos podobnego i nie ma w sobie zadnych podejrzanych substancji. Poczytajcie sobie o roibosie :) Trenuje ja juz druga ciaze i ja lubie jej smak. Choc dodaje pol lyzeczki xylitolu- cukru nie uzywam.

Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
relg3e5e8ajpipsb.png

Misiabella
Autorytet
1426

Wysłany: 4 listopada 2018, 15:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jest polecana dla kobiet w ciazy bo nie zawiera teiny, a za to sporo witamin i wspomagajaco przy niedoborach zelaza i bodajze cukrzycy. http://mamy-mamom.pl/herbata-rooibos-mamo-pij-na-zdrowie/

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 listopada 2018, 15:34

Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
relg3e5e8ajpipsb.png

malutka_mycha
Autorytet
5336

Wysłany: 4 listopada 2018, 15:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
No i oczywiście moja herbatka ma lukrecje :(

f1d9680377.png

Mama360
Autorytet
680

Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52
Cytuj | (3) | Zgłoś
Słuchajcie bardzo fajna wiadomosc o tej lukrecji ale nie dajmy się zwariować że jedna czy dwie herbaty gdzie ona jest jako jeden ze składników zaszkodzi.(w mojej jest 5proc i nawet nie mam. Zamiaru się przejmować. Może jakby było 50%)To na smog nie możnaby wychodzić bo zaraz coś się stanie.
Mam dwójkę juz dużych dzieci, nie było wtedy właściwie neta, jadło się i pili wszystko i naprawdę z moimi pociechami jest wszystko ok:)
Jutro jedziemy po wózek!! Miałam kupić nowy, miałam upatrzony, miałam kupić za 2 Msc.. A tu się zakochałam w używanym a że już nie można kupić już tego wzoru na rynku bo był limitowany to biore!! No zakochałam się i koniec kropka❤️ tak to hormony w ciąży żądzą :p

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 listopada 2018, 15:56

Natalia-tosia, Karollinax26, B_002 lubią tę wiadomość

8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
oar8vfxmkgiysd36.png

Natalia-tosia
Autorytet
1056

Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
malutka_mycha wrote:
No i oczywiście moja herbatka ma lukrecje :(
Moje 3 herbaty też poszły do kosza, ale na szczęście piłam je jeszcze przed ciążą. Paula, ale wprowadziłas spustoszenie w moich zapasach :D

w4sqikgnoh8ujau7.png

malutka_mycha
Autorytet
5336

Wysłany: 4 listopada 2018, 15:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mama360 ja też miałam kupować używany a tu się okazuje że od rodziny dostaniemy. Więc trochę kasy zaoszczędzimy :)
W ogóle chyba nie pasujemy do wizerunku młodych rodziców, wszyscy się dziwią że nie szaleje z zakupami skoro to nasze pierwsze dziecko. A ja bardzo lajtowo do tego wszystkiego podchodzę.
wiadomo, nie mm zamiaru się z powodu tej lukrecji ciąć, ale szkoda mi bo lubię coś na ciepło wypić. Trzeba będzie czegoś poszukać.

f1d9680377.png

Mama360
Autorytet
680

Wysłany: 4 listopada 2018, 16:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
malutka_mycha wrote:
Mama360 ja też miałam kupować używany a tu się okazuje że od rodziny dostaniemy. Więc trochę kasy zaoszczędzimy :)
W ogóle chyba nie pasujemy do wizerunku młodych rodziców, wszyscy się dziwią że nie szaleje z zakupami skoro to nasze pierwsze dziecko. A ja bardzo lajtowo do tego wszystkiego podchodzę.
wiadomo, nie mm zamiaru się z powodu tej lukrecji ciąć, ale szkoda mi bo lubię coś na ciepło wypić. Trzeba będzie czegoś poszukać.
Ja myślałam że pozwolę sobie na to ostatnie szaleństwo z racji kilkunastoletniej przerwy i poszaleje z nowym to wychodzi na to że używane wszystko kupuje.. Wiem z doświadczenia że na pewno warto kupić dobra nowa spacerowke dla starszego dziecka bo to jest najbardziej niszczony sprzęt. Przynajmniej przez moich smoków ;p

oar8vfxmkgiysd36.png

malutka_mycha
Autorytet
5336

Wysłany: 4 listopada 2018, 16:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mama360 wrote:
Ja myślałam że pozwolę sobie na to ostatnie szaleństwo z racji kilkunastoletniej przerwy i poszaleje z nowym to wychodzi na to że używane wszystko kupuje.. Wiem z doświadczenia że na pewno warto kupić dobra nowa spacerowke dla starszego dziecka bo to jest najbardziej niszczony sprzęt. Przynajmniej przez moich smoków ;p
Dokładnie taki mam plan z tą spacerówka. Dlatego chciałam go dole używana bo to na chwilę, a później poszukać czego fajnego na dluzej

f1d9680377.png

Paula 90
Autorytet
6369

Wysłany: 4 listopada 2018, 16:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natalia-tosia wrote:
Moje 3 herbaty też poszły do kosza, ale na szczęście piłam je jeszcze przed ciążą. Paula, ale wprowadziłas spustoszenie w moich zapasach :D

:D

Ja tam wole unikac i podpowiedzieć innym. Nawet jesli lukrecji jest pół procenta to jak zabronione to zabronione.
Alkoholu tez nie pije nawet pół procenta. Nie wiem jaka dawka jest szkodliwa wiec unikam całkowicie (nawet w sosach sojowych jest alkohol, trzeba czytac sklady).

Popatrz na daty waznosci, moze po ciąży jeszcze zdazysz wypić ;)

tqfhp2.png

Paula 90
Autorytet
6369

Wysłany: 4 listopada 2018, 16:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Mama360 wrote:
Słuchajcie bardzo fajna wiadomosc o tej lukrecji ale nie dajmy się zwariować że jedna czy dwie herbaty gdzie ona jest jako jeden ze składników zaszkodzi.(w mojej jest 5proc i nawet nie mam. Zamiaru się przejmować. Może jakby było 50%)To na smog nie możnaby wychodzić bo zaraz coś się stanie.
Mam dwójkę juz dużych dzieci, nie było wtedy właściwie neta, jadło się i pili wszystko i naprawdę z moimi pociechami jest wszystko ok:)

Nie ma co porównywać do "kiedys". Kiedys kobiety w ciąży pily alkohol, kiedys smiertelnosc noworodkow byla wielokrotnie wyzsza. Pokolenie naszych mam mialo zalecany koniaczek albo wino na lepsza krew.
Zajęło nam wiele lat, zeby zrozumiec, ze niektore napoje i skladniki moga szkodzic.

Ja tam wole nie ryzykować nawet z lukrecja i podzielilam sie z Wami tym ryzykiem, ale to tak jak wszystko - może a nie musi zaszkodzic :) Znam kobiety, ktore o siebie nie dbaly w ciazy, pily alkohol i maja zdrowe dzieci. Ale to tzw. dowod anegdotyczny. Dla mnie bezwartościowy ;)

Kiedys kobiety zeby poronic używały krwawnika. Ziola maja zaskakujaco mocne dzialanie.

Misiabella lubi tę wiadomość

tqfhp2.png

Paula 90
Autorytet
6369

Wysłany: 4 listopada 2018, 17:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny zapisujecie sie do szkol rodzenia?

tqfhp2.png

Mama360
Autorytet
680

Wysłany: 4 listopada 2018, 17:12
Cytuj | (3) | Zgłoś
Paula ja nie mam 30letnich dzieci ani nie rodzilam w polu podczas ucieczki przed Niemcami hahaha
Moje dzieci mają 13 i 11 lat... To nie aż tak bardzo dawno. ;p
Po prostu było zdrowo ale bez obsesji i z tego powodu się cieszę, bo sama mówię jakbym miała patrzeć na wszystko to na dwór na smog bym nie wyszła bo uważam że jest bardziej szkodliwy nóż lukrecja

Karollinax26, Natalia-tosia, B_002 lubią tę wiadomość

oar8vfxmkgiysd36.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)