X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja szukalam jakiejs herbaty w Biedronce. I wszędzie była lukrecja, doslownie w kazdej. I sprawdzilam w internecie. Dobrze, ze zrobilam to zanim zaczelam pić herbaty.
    Z herbat owocowych które piję w żadnej nie ma lukrecji, ale może to kwestia jakości. Niektóre herbaty są "malinowe" a niektore "o smaku malinowym". Różnica jest duża.
    Polecam Bifix, bardzo dobre herbaty owocowe :)
    Herbapol też robi dobre naturalne herbaty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:55

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo wam dziękuje za dobre słowo. Udało mi sie uspokoić oby juz nic tego nie zachwiało...

    B_002, Natalia-tosia lubią tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja szukalam jakiejs herbaty w Biedronce. I wszędzie była lukrecja, doslownie w kazdej. I sprawdzilam w internecie. Dobrze, ze zrobilam to zanim zaczelam pić herbaty.

    Sprawdziłam swoją Sagę owocową, na szczęście nic tam takiego nie ma.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak Karmelka! Trzeba uspokoić umysł i myśli! Odgoń te czarne od siebie :)
    Ja mam codziennie bóle brzucha, macicę mi wywala co jakiś czas, nawet nie wiem jakiej długości jest moja szyjka(muszę 15stego na wizycie powiedzieć, żeby mi zmierzyła) ale staram się o tym nie myśleć, znajduje sobie jakieś zajęcie. Wczoraj cały dzień byłam na nogach, więc jak się już położyłam to mega bolał mnie brzuch ale mimo wysiłku, wcale nie był twardy :)
    Na pewne rzeczy nie mamy wpływu, trzeba myśleć pozytywnie! :)
    Głowa do góry!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:16

    B_002 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Z herbat owocowych które piję w żadnej nie ma lukrecji, ale może to kwestia jakości. Niektóre herbaty są "malinowe" a niektore "o smaku malinowym". Różnica jest duża.
    Polecam Bifix, bardzo dobre herbaty owocowe :)
    Herbapol też robi dobre naturalne herbaty.


    Ja w ogole nie pijam takich mieszanek :) Mialam ochotę na odmianę od wody.
    A przed ciążą pilam hurtowo herbate biala, zielona albo czystek. Wszystkie lisciaste i wysokojakosciowe a nie "pyłki" herbaciane.
    Lukrecja nie jest niskojakosciowym składnikiem, ma na organizm ludzki dobry wpływ. Ale w ciazy moze poważnie zaszkodzic. Podobnie jak herbata z lisci malin (niby ostatnio mowi sie, ze nie jest tak szkodliwa jak sie wydawalo) i hibiskus, co do ktorego nie ma odpowiednich badań, ale podejrzewa sie, że szkodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 14:20

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piłam przed ciążą zielone herbaty i yerbe od czasu do czasu. W ciąży niezalecane (zwłaszcza yerba) więc przerzuciłam się na owocowe. Muszę coś takiego pić na ciepło bo w pracy czasem chłodno, trzeba się zagrzać od środka :)
    Kawę piję ale też bardzo ograniczam, chociaż smak na nią mi wrócił.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na hibiskus tez lepiej uwazac, on bardzo czesto jest w duzej ilosci w herbatach malinowych i z owocow leśnych. A ma dzialanie wczesnoporonne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Ja piłam przed ciążą zielone herbaty i yerbe od czasu do czasu. W ciąży niezalecane (zwłaszcza yerba) więc przerzuciłam się na owocowe. Muszę coś takiego pić na ciepło bo w pracy czasem chłodno, trzeba się zagrzać od środka :)
    Kawę piję ale też bardzo ograniczam, chociaż smak na nią mi wrócił.

    Tez lubie yerbe, ale tylko te lagodniejsze odmiany. Teraz moje matero i bombilla czekaja az lekarz pozwoli :D

    B_002 lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, polecam w ciazy picie herbaty roibos, zawiera czerwonokrzew czy cos podobnego i nie ma w sobie zadnych podejrzanych substancji. Poczytajcie sobie o roibosie :) Trenuje ja juz druga ciaze i ja lubie jej smak. Choc dodaje pol lyzeczki xylitolu- cukru nie uzywam.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest polecana dla kobiet w ciazy bo nie zawiera teiny, a za to sporo witamin i wspomagajaco przy niedoborach zelaza i bodajze cukrzycy. http://mamy-mamom.pl/herbata-rooibos-mamo-pij-na-zdrowie/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:34

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i oczywiście moja herbatka ma lukrecje :(

    f1d9680377.png
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie bardzo fajna wiadomosc o tej lukrecji ale nie dajmy się zwariować że jedna czy dwie herbaty gdzie ona jest jako jeden ze składników zaszkodzi.(w mojej jest 5proc i nawet nie mam. Zamiaru się przejmować. Może jakby było 50%)To na smog nie możnaby wychodzić bo zaraz coś się stanie.
    Mam dwójkę juz dużych dzieci, nie było wtedy właściwie neta, jadło się i pili wszystko i naprawdę z moimi pociechami jest wszystko ok:)
    Jutro jedziemy po wózek!! Miałam kupić nowy, miałam upatrzony, miałam kupić za 2 Msc.. A tu się zakochałam w używanym a że już nie można kupić już tego wzoru na rynku bo był limitowany to biore!! No zakochałam się i koniec kropka❤️ tak to hormony w ciąży żądzą :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:56

    Natalia-tosia, Karollinax26, B_002 lubią tę wiadomość

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    No i oczywiście moja herbatka ma lukrecje :(
    Moje 3 herbaty też poszły do kosza, ale na szczęście piłam je jeszcze przed ciążą. Paula, ale wprowadziłas spustoszenie w moich zapasach :D

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama360 ja też miałam kupować używany a tu się okazuje że od rodziny dostaniemy. Więc trochę kasy zaoszczędzimy :)
    W ogóle chyba nie pasujemy do wizerunku młodych rodziców, wszyscy się dziwią że nie szaleje z zakupami skoro to nasze pierwsze dziecko. A ja bardzo lajtowo do tego wszystkiego podchodzę.
    wiadomo, nie mm zamiaru się z powodu tej lukrecji ciąć, ale szkoda mi bo lubię coś na ciepło wypić. Trzeba będzie czegoś poszukać.

    f1d9680377.png
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Mama360 ja też miałam kupować używany a tu się okazuje że od rodziny dostaniemy. Więc trochę kasy zaoszczędzimy :)
    W ogóle chyba nie pasujemy do wizerunku młodych rodziców, wszyscy się dziwią że nie szaleje z zakupami skoro to nasze pierwsze dziecko. A ja bardzo lajtowo do tego wszystkiego podchodzę.
    wiadomo, nie mm zamiaru się z powodu tej lukrecji ciąć, ale szkoda mi bo lubię coś na ciepło wypić. Trzeba będzie czegoś poszukać.
    Ja myślałam że pozwolę sobie na to ostatnie szaleństwo z racji kilkunastoletniej przerwy i poszaleje z nowym to wychodzi na to że używane wszystko kupuje.. Wiem z doświadczenia że na pewno warto kupić dobra nowa spacerowke dla starszego dziecka bo to jest najbardziej niszczony sprzęt. Przynajmniej przez moich smoków ;p

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama360 wrote:
    Ja myślałam że pozwolę sobie na to ostatnie szaleństwo z racji kilkunastoletniej przerwy i poszaleje z nowym to wychodzi na to że używane wszystko kupuje.. Wiem z doświadczenia że na pewno warto kupić dobra nowa spacerowke dla starszego dziecka bo to jest najbardziej niszczony sprzęt. Przynajmniej przez moich smoków ;p
    Dokładnie taki mam plan z tą spacerówka. Dlatego chciałam go dole używana bo to na chwilę, a później poszukać czego fajnego na dluzej

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia-tosia wrote:
    Moje 3 herbaty też poszły do kosza, ale na szczęście piłam je jeszcze przed ciążą. Paula, ale wprowadziłas spustoszenie w moich zapasach :D


    :D

    Ja tam wole unikac i podpowiedzieć innym. Nawet jesli lukrecji jest pół procenta to jak zabronione to zabronione.
    Alkoholu tez nie pije nawet pół procenta. Nie wiem jaka dawka jest szkodliwa wiec unikam całkowicie (nawet w sosach sojowych jest alkohol, trzeba czytac sklady).

    Popatrz na daty waznosci, moze po ciąży jeszcze zdazysz wypić ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama360 wrote:
    Słuchajcie bardzo fajna wiadomosc o tej lukrecji ale nie dajmy się zwariować że jedna czy dwie herbaty gdzie ona jest jako jeden ze składników zaszkodzi.(w mojej jest 5proc i nawet nie mam. Zamiaru się przejmować. Może jakby było 50%)To na smog nie możnaby wychodzić bo zaraz coś się stanie.
    Mam dwójkę juz dużych dzieci, nie było wtedy właściwie neta, jadło się i pili wszystko i naprawdę z moimi pociechami jest wszystko ok:)


    Nie ma co porównywać do "kiedys". Kiedys kobiety w ciąży pily alkohol, kiedys smiertelnosc noworodkow byla wielokrotnie wyzsza. Pokolenie naszych mam mialo zalecany koniaczek albo wino na lepsza krew.
    Zajęło nam wiele lat, zeby zrozumiec, ze niektore napoje i skladniki moga szkodzic.

    Ja tam wole nie ryzykować nawet z lukrecja i podzielilam sie z Wami tym ryzykiem, ale to tak jak wszystko - może a nie musi zaszkodzic :) Znam kobiety, ktore o siebie nie dbaly w ciazy, pily alkohol i maja zdrowe dzieci. Ale to tzw. dowod anegdotyczny. Dla mnie bezwartościowy ;)


    Kiedys kobiety zeby poronic używały krwawnika. Ziola maja zaskakujaco mocne dzialanie.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zapisujecie sie do szkol rodzenia?

  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja nie mam 30letnich dzieci ani nie rodzilam w polu podczas ucieczki przed Niemcami hahaha
    Moje dzieci mają 13 i 11 lat... To nie aż tak bardzo dawno. ;p
    Po prostu było zdrowo ale bez obsesji i z tego powodu się cieszę, bo sama mówię jakbym miała patrzeć na wszystko to na dwór na smog bym nie wyszła bo uważam że jest bardziej szkodliwy nóż lukrecja

    Karollinax26, Natalia-tosia, B_002 lubią tę wiadomość

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
‹‹ 445 446 447 448 449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ