X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A ja nadal czekam. Poczułam w zeszła niedzielę i od tego czasu cisza. Raz na kilka dni mógłby się maluch odezwać żeby matkę uspokoić.

    A to pierwsza Twoja ciąża ? Ja poczułam bodajże w poniedziałek i też nawet nie wiem czy to było to. Od tamtej pory cisza. Nie przejmuje się, bo to jeszcze nie czas :)

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza :) ale to było tak specyficzne że wiem że to było to. Nigdy nic takiego nie czułam. Właśnie wiem że wcześnie i nie stresowała bym się gdybym jeszcze nic nie czuła. Ale jak już poczułam to myślałam że teraz przynajmniej co kilka dni będę to czuć.

    f1d9680377.png
  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 4 listopada 2018, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinka, spóźnione wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin, przede wszystkim spokojnej ciąży, zdrowia i szczęśliwego porodu :*

    Mnie ciągle coś tam na dole smyra i łaskocze, ale moje zapędy z radością, że to dzidzia rozwiewa detektor. Szukam malucha, on odstawia takie bajabongo, że można ogłuchnąć (jeden wieki trzask i kopanie), jest tu, za 5 sekund już gdzieś indziej, a ja nie czuję NIC. Więc czekam spokojnie do 20 tc, bo tak mi gin powiedział - pierwsza ciąża i łożysko na przedniej ścianie.

    Dobranoc Mamuśki :)

    Karollinax26 lubi tę wiadomość

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    Karolinka, spóźnione wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin, przede wszystkim spokojnej ciąży, zdrowia i szczęśliwego porodu :*

    Mnie ciągle coś tam na dole smyra i łaskocze, ale moje zapędy z radością, że to dzidzia rozwiewa detektor. Szukam malucha, on odstawia takie bajabongo, że można ogłuchnąć (jeden wieki trzask i kopanie), jest tu, za 5 sekund już gdzieś indziej, a ja nie czuję NIC. Więc czekam spokojnie do 20 tc, bo tak mi gin powiedział - pierwsza ciąża i łożysko na przedniej ścianie.

    Dobranoc Mamuśki :)

    Kochana Wiewióreczko, dziękuje! ❤️
    Łożysko ma wpływ na ruchy ? Ja mam na tylnej:

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina - juz wielokrotnie bylo o tym pisane ;) Lozysko na przedniej ścianie tłumi kopniaki i moze utrudniac słuchanie tętna przez detektor :)
    Jesli nasz na tylnej to istnieje wieksza szansa ze poczujesz ruchy/usłyszysz serduszko wcześniej niz 20 tydzień. Ale to jest tylko szansa, nie pewnosc. To zalezy od wielu czynników.

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie Karola, szczęśliwości! :)

    Karollinax26 lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Właśnie Karola, szczęśliwości! :)

    Dziękuje! ❤️

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heya ja dziewczyny .A ja dzień zaczynam z katarem i bólem gardła.Musialam coś złapać na grobingu ;-) Ja w sumie od tego tygodnia już czuję te ruchy dość często ale nie ma reguły kiedy się pojawiają.Moj mąż ma dzisiaj wolne i chciałby dużo rzeczy porobić a ja będę snieta leżeć w łóżku :-(

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień ddobry. Mój dzień rozpoczęły mdłości i wymioty... raczej nie miałam się czym zatruć, bo wszystko gotuje sama. Czy Wam na tym etapie też zdarzaja się jeszcze wymiotować?

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia-tosia wrote:
    Dzień ddobry. Mój dzień rozpoczęły mdłości i wymioty... raczej nie miałam się czym zatruć, bo wszystko gotuje sama. Czy Wam na tym etapie też zdarzaja się jeszcze wymiotować?

    Mi w tamtą niedzielę zdarzyło się zwymiotować.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka - Tosia ja wczoraj zwymiotowałam biorąc magnez. Ale juz wcześniej mnie mdlilo. W ogóle od wczoraj nie mam apetytu :( dzisiaj wracam do krakowa i chyba pojadę do lekarza bo bardzo sie martwię :( moze przez to nie mogę jesc. Mam od 3 dni ciężki czas dużo nerwow w sobie i takiego poczucia stresu. Ogólnie nie wiem po co sie tym wszystkim przejmuje. Skoro zamknęłam ten etap ehh... ciazko żyje sie człowiekowi, który tak wszytsko bierze do siebie i przezywa.

  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.. Naprawdę z tymi ruchami poleci szybko zobaczycie :)
    Ja juz dwa razy poczułam na ręce nawet. Delikatnie nie bóg wie jaki kopniak no ale 18 tydz, 3 ciąża i dziecko duzeeee. Więc zobaczycie dni lecą i Zaraz będzie kopanie po nerkach :)
    Moja koelzanka dopwido co zrobiła test, pozytywny.. A już w czwartek wizyta w 8 tyg!
    Nie wiem kiedy i jak to leci
    Miłej spokojnej niedzieli :*

    Natalia-tosia lubi tę wiadomość

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może znowu jakiś skok hormonalny i stąd te wymioty...
    Karmelka, ja zawsze gdy czymś bardzo się martwię, mówię sobie, że to przecież nic nie zmieni, tylko niepotrzebnie się ddenerwuje i powiem Ci, że takie myślenie mi pomaga. Łatwiej jest mi wtedy zaakceptować zdarzenia na które i tak nie mam wpływu. Głowa do góry kochana

    Martusiazabka lubi tę wiadomość

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Natalka - Tosia ja wczoraj zwymiotowałam biorąc magnez. Ale juz wcześniej mnie mdlilo. W ogóle od wczoraj nie mam apetytu :( dzisiaj wracam do krakowa i chyba pojadę do lekarza bo bardzo sie martwię :( moze przez to nie mogę jesc. Mam od 3 dni ciężki czas dużo nerwow w sobie i takiego poczucia stresu. Ogólnie nie wiem po co sie tym wszystkim przejmuje. Skoro zamknęłam ten etap ehh... ciazko żyje sie człowiekowi, który tak wszytsko bierze do siebie i przezywa.
    Psychika więcej potrafi złego narobić w organizmie niż jakiś wirus nabyty. Szczególnie my kobiety przeżywamy bardzo wszystko. Mnie żołądek od paru dni boli ale ja mam wrażenie że rto jakiś delikatny wirus, bo starszy syn miał tydzień temu i o któraś osoba narzeka ze znajomych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:15

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • Moka91 Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała8 wrote:
    Mnie rozłożyło przeziębienie.. takie to uroki jesieni☺ dziewczyny czujecie juz jakies ruchy?
    Ja też tylko raz coś poczułam i cisza. Czekam z niecierpliwością :)
    Rozmawiałam ze szwagierka, ona w pierwszej ciąży czuła coś koło 20 tygodnia więc jeszcze jest czas.

    Mała8 lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dyngyuy4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BARDZO WAŻNE!!!

    Dziewczyny, znalazlam informacje, ktora jest dla nas bardzo ważna i postanowiłam sie nią z Wami podzielić.

    Uwazajcie na Lukrecje - jest ona w wiekszosci owocowych/smakowych herbat na przyklad.
    Ten skladnik moze uszkadzac mozg płodu, zwieksza znaczaco ryzyko ADHD, wplywa na zmniejszenie intelektu dziecka.

    Ponizej jeden z wielu artykułów na ten temat:
    https://parenting.pl/lukrecja-szkodzi-kobietom-w-ciazy

    Sprawdzcie swoje herbaty i slodycze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 10:51

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Paula! Ja akurat nie pijam takich herbat a i słodyczy raczej nie jadam. Ale dzięki, będę pamiętała.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Dzięki Paula! Ja akurat nie pijam takich herbat a i słodyczy raczej nie jadam. Ale dzięki, będę pamiętała.

    Ja szukalam jakiejs herbaty w Biedronce. I wszędzie była lukrecja, doslownie w kazdej. I sprawdzilam w internecie. Dobrze, ze zrobilam to zanim zaczelam pić herbaty.

  • Reniata Znajoma
    Postów: 16 41

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kiwona - a to nie zgaga?

    Jak zgaga to polecam lyzeczke musztardy. Ma dzialanie alkalizujace. Dziala od reki. Normalnie lykasz lyzeczke musztardy jak syrop. Dziala na wszystkich w mojej rodzinie ;)

    Na zgage u mnie działała szklanka zimnego mleka ;) polecam spróbować. W późniejszych miesiącach zgaga jest częsta :)

    Paula 90, Martusiazabka lubią tę wiadomość

    Mama trzech ❤️♥️❤️
    Mama aniołka 2018
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Natalka - Tosia ja wczoraj zwymiotowałam biorąc magnez. Ale juz wcześniej mnie mdlilo. W ogóle od wczoraj nie mam apetytu :( dzisiaj wracam do krakowa i chyba pojadę do lekarza bo bardzo sie martwię :( moze przez to nie mogę jesc. Mam od 3 dni ciężki czas dużo nerwow w sobie i takiego poczucia stresu. Ogólnie nie wiem po co sie tym wszystkim przejmuje. Skoro zamknęłam ten etap ehh... ciazko żyje sie człowiekowi, który tak wszytsko bierze do siebie i przezywa.
    Karmelka, musisz się uspokoić dla siebie i dla dziecka. Nic ci nie jest, masz takie same objawy jak większość z nas tutaj. One są typowe dla ciąży. Stres w życiu się zdarza i trzeba sobie z nim radzić, może warto znaleźć sobie jakieś zajęcie w domu.
    Ja też mam ostatnio dużo stresu i biegania w załatwianiu wielu spraw, ale próbuję robić wszystko żeby się jednak wieczorem zrelaksować i myśleć tylko pozytywnie :)
    Mnie też czasem brzuch zakłuje, czasem wydaje mi się twardszy niż zwykle, ruchów nie czuję codziennie. Nie ma co z każdą taką rzeczą lecieć do lekarza, spokój to chyba najlepsze lekarstwo na wszystkie te dolegliwości :)
    Wszystko będzie dobrze, nie martw się na zapas! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:49

    Karollinax26, Martusiazabka lubią tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
‹‹ 444 445 446 447 448 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ