X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Dziewczyny, może mi podpowiecie. Planuję przemeblowac salon, głównie zależy mi na wywaleniu okropnie niewygodnej sofy z ekoskory, która jest mala (2 osoby mogą na niej siedzieć) i trzeszczy. Mam też takie mini fotele, które akurat są wygodne, ale już zniszczone. To wszystko 2 wynajmowane mieszkaniu. Mam zgodę na pozbycie się tych mebli, i szukam dobrej, ale nie drogiej alternatywy. Nie chcę komuś meblowac mieszkania, ale marzy mi się wygodnie położyć w salonie z książką, po prostu. Może macie jakieś info, gdzie można się tanio i jakościowo zadowolić... ;) A i jeszcze chce kupić 4 krzesła drewniane składane do stołu jadalnego. Nie mamy tu dużo miejsca, stąd pomysł na składane.
    Ja ogólnie nie lubię zakupów, może polubie jak kupimy własne mieszkanie. Nie mam doświadczenia, gdzie kupować, gdzie szukać dobrych okazji... A wiem że niektóre kobitki maja wszystko obcykane, proszę więc o radę :)


    Ja mam swira na punkcie urzadzania mieszkania, ale lubie robic to z glowa i nie uszczuplac swojej kieszeni.

    Meble wypoczynkowe do salonu kupiliśmy na allegro w sklepie mebloland. Nasz naroznik kosztowal mniej niz tysiac zlotych. Stoi dwa lata i nic mu sie nie dzieje. Maja tanie rzeczy, dowoza do domu i za dodatkowa oplata dla kierowcy (umawiasz sie z kierowca) wnosza. Ale musi byc ktos jeszcze, bo kierowca jest jeden. Ja wnosilam z kierowcą na 3 pietro bo mąż byl w pracy :)
    A krzesla/stol polecam po komisach/szrotach meblowych. My kupilisny fotel uszak za 180zl w przepieknym stanie na drewnianej ramie. Takie meble sa niepowtarzalne i maja swoj klimat (jesli lubisz takie klimaty :)).

    Kiwona, B_002 lubią tę wiadomość

  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, sprawdzałam ten mebloland, bo sami za chwilę będziemy uurządzać mieszkanie, ale ten sprzedający nie ma w swojej ofercie ani sof, ani kanap, ani narożników:( a szkoda, bo też chcemy jak najwięcej zaoszczędzić na tego typu meblach. Jednak to takie meble które częściej się wymienia, bo szybko się nudzą :D

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia mebloland24 wyszukaj sobie, tamci maja i pewnie o to chodziło Pauli :) Ja już przeglądam i wygląda to ciekawie :)

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Natalia mebloland24 wyszukaj sobie, tamci maja i pewnie o to chodziło Pauli :) Ja już przeglądam i wygląda to ciekawie :)
    Ooo dziękuję :-)

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak, Mebloland24. My jestesmy ze współpracy zadowoleni :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie spałam pół nocy :( jak sobie cos wkręce do głowy to koniec :( nie dość ze sie zdenerwowałam praca i siedziało mi to to potem sie zdenerwowałam moimi wymysłami o szyjkę ze moje nerwy na nią wpływają i w tym efekcie poszłam spać o 3 w nocy :/ wstałam i dalej w stresie.
    W nocy czułam po lewej stronie nisko takiego szybko motyla aż 3 razy, tylko w jednym miejscu bardzo szybkie ruchy zastanawiałam sie czy to ruchy właśnie czy szybki skurcz. Ale w lewej stronie nisko? Skurcz to chyba inaczej
    Czuc...

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Nie spałam pół nocy :( jak sobie cos wkręce do głowy to koniec :( nie dość ze sie zdenerwowałam praca i siedziało mi to to potem sie zdenerwowałam moimi wymysłami o szyjkę ze moje nerwy na nią wpływają i w tym efekcie poszłam spać o 3 w nocy :/ wstałam i dalej w stresie.
    W nocy czułam po lewej stronie nisko takiego szybko motyla aż 3 razy, tylko w jednym miejscu bardzo szybkie ruchy zastanawiałam sie czy to ruchy właśnie czy szybki skurcz. Ale w lewej stronie nisko? Skurcz to chyba inaczej
    Czuc...
    Nie było mnie trochę i nie wiem jaki masz problem z szyjką? Ale wyczytałam że ma 4.1 i jest twarda zamknięta ? Tak ? To czemu się boisz ? To jest bardzo dobry wynik .A to co czujemy w pochwie to nie są skracanie.Mysle ,że to od rozciągania się macicy.Wiem na przykładach ,kolezanek że skracania się szyjki nie czujemy .Kochana spać a nie wmawiać sobie choroby :-DBędzie dobrze .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Nie spałam pół nocy :( jak sobie cos wkręce do głowy to koniec :( nie dość ze sie zdenerwowałam praca i siedziało mi to to potem sie zdenerwowałam moimi wymysłami o szyjkę ze moje nerwy na nią wpływają i w tym efekcie poszłam spać o 3 w nocy :/ wstałam i dalej w stresie.
    W nocy czułam po lewej stronie nisko takiego szybko motyla aż 3 razy, tylko w jednym miejscu bardzo szybkie ruchy zastanawiałam sie czy to ruchy właśnie czy szybki skurcz. Ale w lewej stronie nisko? Skurcz to chyba inaczej
    Czuc...

    Karmelka, musisz trochę odpuścić czarnym myślom, bo to w niczym nie pomaga. Wiem, że jest ciężko, bo sama jestem typem panikary ale staram się wyluzować a tym bardziej jest mi ciężko ze względu na te moje twardnienia. Nie denerwuj się, odpuść, zajmij czymś głowę, z dzidzią w porządku, nic się nie dzieje! :)

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek - dokladnie to samo slyszalam. Nie czuc skracania szyjki. A czuć rozciaganie ścięgien. A ewentualne skurcze sa miarowe i nasilają sie w czasie.

    Mnie dzisiaj Maly podkopuje troszkę od rana. Sluchalam serduszka to jest ruchliwy taki ze zakłóca serduszko dosłownie :) Jeszcze ma troche miejsca to fruwa sobie tam od sciany do sciany.

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sypialnie kupilismy 15 lat temu w BRW szafa 5 razy rozkrecana przenoszona i trzyma sie bez problemu, dzieciece pokoje urzadzilismy w IKEA 8 lat temu nic sie nie dzieje, lózka super polki i biurka tez a sofe 2 lata temu w AGACIE. Sofa fajna wygodna ale droga i juz po reklamacji, bo sie rozeszla na szwach. Meble do salonu na targu staroci bo lubimy takie klimaty.

    Ja to bym urzadzila dom w IKEA bo w miare tanio i prosty styl....ale mężowi sie nie podoba......

    Brzusio piekny :) ja to mam chyba najmniejszy z Was wydaje mi sie ze wogole nie rosnie i ze w poprzednich ciazach byl juz wiekszy....ale maz twierdzi ze jeszcze ma czas...ze jeszcze 5 miesiecy przed nami i nie moge miec odrazu brzucha porodowego :)

    Zgadzam sie ze lepiej w domu chlodniej miec, niz cieplej poprostu zdrowiej......my mamy w calym domu taka sama temperature bo mamy ogrzewanie podlogowe i pompe ciepla, ale bardzo przeszkadza mi jak jade do mamy ktora ogrzewa kominkiem i w jednym pokoju idzie zdechnac z ciepla a jak sie wejdzie do drugiego to o 5 stopni mniej..nie mowiac ze ciagle mi zimno w palce u nóg i trzeba chodzic w papciach....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczko ja mam cały czas twardy brzuch i lekarz stwierdził, że tylko dla tego że biorę te leki nie skraca mi się szyjka. Luteine oczywiście też przyjmuję. Ogólnie to mam taki arsenał tych leków, że aż słabo się mi się robi jak muszę je wypić bo ja z tych co to zawsze nawet przed przeciwbólowym się bronią.
    Karolilina tak scopolan czopki też muszę brać bo samam no spa nie daje rady, a scopolan też jest rozkurczowy.

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    B002 - optymalna temperatura w dzien dla noworodka to 21 stopni. W pomieszczeniu gdzie trwa kąpiel powinno byc okolo 25 stopni a w nocy 18.

    To sa wytyczne medyczne.
    No właśnie, może rzeczywiście najlepiej posiłkować się wytycznymi medycznymi i teściowa powinna to zrozumieć.
    Przy dużych mrozach raz obudziliśmy się w temperaturze 12 stopni w pokoju. Stary, nieocieplony dom i stare instalacje więc szybko się wychładza mimo palenia wieczorne w piecu. Takie temperatury to skrajność ale i tak zazwyczaj w sezonie grzewczym jest poprostu zimno, o 18 stopniach można pomarzyć.
    Ja to takimi rzeczami się przejmuję, bo nie chcę żeby teściowa poczuła się urażona że nie chcę przyjeżdżać. No ale co zrobić, najwyżej będę sugerować żeby sama nas odwiedzała.

    Karolina piękny masz brzuszek! Wyglądasz bardzo sexy :)
    Ja kiedyś tak tego nie postrzegałam, ale ostatnio mi mąż powiedział że z tym brzuszkiem seksownie wyglądam, także czuję się jeszcze bardziej kobieca :)
    Zobaczycie dziewczyny, aż nam potem tego stanu będzie brakować.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Dziewczyny a ja chciałam poruszyć taki temat, który dotyczy już noworodków.
    Pytanie do tych z was już doświadczonych, jaka jest optymalna i minimalna temperatura w mieszkaniu żeby takie maleństwo czuło się komfortowo?
    Przyszło mi do głowy to pytanie bo akurat jest jesień i zaczyna się chłodny czas i jak co roku w domu mojej teściowej jest zimno. Ja zawsze całą zimę u niej marznę, bo jestem typem człowieka który jeśli nie ma 20 stopni wewnątrz to ma lodowate stopy, dłonie i ogólnie bardzo marznie.
    Boję się że jak nam się dzidzia urodzi to nie będę chciała do teściowej przyjeżdżać aż nie zrobi się ciepła wiosna, a przecież będzie jej przykro. Jaka waszym zdaniem jest ta odpowiednia temperatura?

    B002, nam zawsze pediatra powtarzała że najbardziej optymalna temperatura dla niemowlaka to 20-22stopnie w dzień, a w nocy 18-19. Choć nie trzeba się wcale z tym zgadzać ;)

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusiazabka wrote:
    B002, nam zawsze pediatra powtarzała że najbardziej optymalna temperatura dla niemowlaka to 20-22stopnie w dzień, a w nocy 18-19. Choć nie trzeba się wcale z tym zgadzać ;)
    Dla mnie takie temperatury też są optymalne, więc jeszcze oczywiście dowiem się wszystkiego bezpośrednio od lekarzy, ale pewnie będziemy chcieli takie utrzymywać. Zwykle w mieszkaniu mam koło 22 stopnie, a w sypialni staram się żeby było mniej bo lepiej się zasypia :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aczkolwiek też nam kiedyś sugerowano że jak jest za ciepło to właśnie dzieci częściej chorują. Nam mały dużo choruje odkąd poszedł do żłobka. I właśnie lekarka pierwsze o co nas pytała to jaką temperaturę mamy w domu ;) mówi że jej dzieciaki żyją w 20 stopniach w dzień , na noc mają 18 i śpią w samym body na krótki rękawek, bez przykrycia i prawie wcale nie chorują. Ja sobie tego nie wyobrażam, przecież organizm w nocy się wychładza... Ja bym zmarzła okropnie

    Paula 90, B_002 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spie w bluzce na ramiaczkach przy coagle otwartym oknie pod "letnią" kołdrą. Jestem zdecydowanie zimnolubna ;)
    I nie choruję.

    Moja siostra ma 12 lat i spi tak samo jak ja: majtki, bluzka na ramiaczkach, koc albo cienka koldra i otwarte okno w nocy poki co.

    W zimie wietrzę sypialnie przed pojsciem spac i spimy w chlodku.
    I nie bede nic zmieniac jak sie urodzi Bobas ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 09:44

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wolę chłodek. Ale z tym wietrzeniem to mam kłopot, bo wieczorem to już strach okno otwierać, taki smród od smogu :/

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, wpisz mi proszę w wolnej chwili że będzie chłopiec :)
    Połówkowe mamy 27 listopad, a wizyta kontrolna 4 grudnia.
    Rzadko się odzywam, ale czytam was na bieżąco. Poprostu rzadko mam coś do dodania :) a czytam was też hurtowo, bo nadal pracuję, a w domu małe dziecko to nie zawsze mam czas...

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-34750-Poduszka-Ciazowa-C-XXL-219D-Groszki-Granat-Czerw.html
    Macie jakieś doświadczenia z poduszkami do spania? Ja planuje kupić i są tak różne ceny, że się zastanawiam. Ta cena kusząca, ale czy będzie dobra?

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-34750-Poduszka-Ciazowa-C-XXL-219D-Groszki-Granat-Czerw.html
    Macie jakieś doświadczenia z poduszkami do spania? Ja planuje kupić i są tak różne ceny, że się zastanawiam. Ta cena kusząca, ale czy będzie dobra?


    Ja mam i jest spoko. Pierwsza noc byla slaba, bo nie moglam sie przestawic ze spania na brzuchu a teraz juz ok. Ja kupilam w Biedronce za 50zl ;)

    Kiwona lubi tę wiadomość

‹‹ 441 442 443 444 445 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ