X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 30 maja 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forum nam umarło.. halo halo :) jak sie ma mlodsze rodzeństwo naszych kwietniakow?

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo, dzis zobaczyłam 2 kreski na teście ciążowym...a od września miałam iść do nowej pracy, więc póki co trochę mnie nerwy ogarnęły ze jak chciałam rodzeństwa dla Kasi to się nie dało, a jak odkreśliłam ciążę czerwoną kreską to pyklo! I muszę się tłumaczyć że to wpadka....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2022, 22:09

    Daffi lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Matko Boska czy ja dobrze widzę że espoir jesteś w 5!!!!! ciąży??? Ty jesteś mega! I jeszcze się założę że to będzie piąty syn!

    espoir, Daffi lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4291 5418

    Wysłany: 1 lipca 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    O Matko Boska czy ja dobrze widzę że espoir jesteś w 5!!!!! ciąży??? Ty jesteś mega! I jeszcze się założę że to będzie piąty syn!
    haha dopiero zobaczyłam, że ktoś tu pisał 🤪 tak tak jestem w 5 🤪 i Tobie też gratuluję!

    Sansivieria, Daffi lubią tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4291 5418

    Wysłany: 4 lipca 2022, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria jak się czujesz? 😘

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, Ach to samo pytanie do Ciebie. U mnie już całkiem dobrze, początek był trudniejszy bo ze w tyg codziennie bolała mnie głowa, spore mdłości, mocna senność i ciągle zmęczenia. Teraz już tylko to zmęczenie zostało, choć tez jest lepiej. Czekam na prenatalne w najbliższy wtorek...
    Espior czy już znasz płeć??? Czy to kolejny facet?????

    age.png
    age.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4291 5418

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się czuję super, serio póki co moja najlepsza ciąża, bo zero mdłości i innych dokuczliwych objawów 🙂 tfu tfu, bo pewnie potem mnie coś dojedzie 😅
    znamy! 5 chłopak - Franuś 🙂
    PS czy Ty masz może insta? mam tam konto prywatne - łatwiej byłoby nam gadać 🙂 tutaj chyba już nikt nie zagląda...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2022, 23:04

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty rodzisz jedynie płeć męska!!
    Gratulacje wielkie! Zasilicie jakąś drużynę pilkarska!
    Nie, nie mam insta, czasem tutaj cos się odezwijmy żeby być na bieżąco! Niech zdrowie i humor Ci dopisuje!!!

    age.png
    age.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4291 5418

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to nie ja rodze, a mój Mąż robi jedynie płeć męską!! 🤪

    jak załatwiłaś to w pracy? bo pamiętam, że się dowiedziałaś przed powrotem...

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pracy na szczęście nie zdążyłam oficjalnie wrócić, tylko zaczelam gadać kiedy bym mogła żeby przerwać urlop wychowawczy. A następnym razem jak gadałam z moją kierowniczka to owszem ze urlop przerywam ale nie wracam póki co tylko L4 biorę od razu. Ale mam bardzo spoko atmosferę i kadrę zarządzająca wiec gratulowali i nie było problemu. Taki lekki odwrót się zrobił.

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po dzisiejszym usg prenatalnym ponoć tez Chlopak!!😳😳😳 na 95% lekarz określił, więc marne szanse żeby sie szmieniło...a ja zupełnie obstawiałam druga Corke!

    espoir lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4291 5418

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratuluję! ❤️ imiona macie już wybrane?

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 4 września 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    U mnie po dzisiejszym usg prenatalnym ponoć tez Chlopak!!😳😳😳 na 95% lekarz określił, więc marne szanse żeby sie szmieniło...a ja zupełnie obstawiałam druga Corke!
    Gratulacje:) dziewczyny oby bylo zdrowe!
    Na nas ostatnio spadlo wiele.. mojego M siosta urodzila Franka z wodoglowiem.. jest po operacji i zastawka dziala pieknie. Malutki juz ma ladna glowke i rośnie sobie. Od kilku dni mamy diagnoze Filipka - autyzm. Życzę wam ogrom zdrowia dla was i dla dzieciaczkow.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 15 września 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi, Hej...
    Współczuję trudnych przeżyć..
    Napisz coś więcej jak to było z Twoim Filipkiem, że zaczęliście diagnozować, co Was zainteresowało, czy przedszkole coś sugerowało?? Jakie macie propozycje pomocy?? Zdrówka dla Was!!!

    age.png
    age.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 5 października 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Daffi, Hej...
    Współczuję trudnych przeżyć..
    Napisz coś więcej jak to było z Twoim Filipkiem, że zaczęliście diagnozować, co Was zainteresowało, czy przedszkole coś sugerowało?? Jakie macie propozycje pomocy?? Zdrówka dla Was!!!
    odpisałam Ci tak obszernie z tel i niechcacy nacisnelam anuluj i szukalam weny czasowej by znow odpisac ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 23:08

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 5 października 2022, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas brak mowy i rozumienia to byl taki nasz glowny czynnik z jakim chodzilismy.
    Ale.. wtedy nie wiedzielismy jeszcze ze wiele rzeczy u Filipa maja ogromny wplyw ale nikt tego nie traktowal powaznie.. jak byl szczepiony to tydzien czasu zawsze pisalam ze mamy z zycia wyjety.. zmiana dziecka o 180 stopni. Kiedy mial jakas infekcje gdzie wystapila goraczka doznawal cofniecia swoich umiejetnosci lub szedl z czyms w przód. Dodatkowo rozszerzanie diety u nas nie bylo latwe do niektorych smakow ale jadl wydaje mi sie ze sporo bo i zupki i miesko.. obecnie cofnelo sie wszystko.. Filip na codzien zywi sie mlekiem krowim (sojowego i kokosowego nie tknie), pieczywo z serkiem smietankowym, nalesniki, jogurty i serki homogenizowane oraz owoce. te cofniecie nagle jedzenia plus to co powyzsze moze swiadczyc o zapaleniu mozgu tzw PANS.bedziemy to diagnozowac. jednak trafilismy na bardzo fajnych ludzi ktorzy nas pokierowali na badania genetyczne WES TRIO. zbadani bedziemy my plus dziecko. Pan ktory przeprowadzal z nami wywiad byl zdumiony ze diagnosta na Ados2 po 1h spotkania z dzieckiem orzekla autyzm gdzie u takich malucho trwa to latami i najlepiej u kilku roznych specjalistow. Dziecko moglo miec gorszy dzien, czas , zle spac w nocy lub zle odebrac pania.. wiele zdrowych dzieci mogloby sie rownie podobnie zachowac jak Filip i to zaden wyznacznik. Opozniony rozwoj mowy jest i z tym dyskusji nie ma. ale badania geetyczne maja nam pomoc sprawdzic go metabolicznie i genetycznie. byc moze jest gdzies problem. Jest wiele przyczyn ktore daja objawy autyzmu a autyzmem nie są wiec warto dociekac i badac. Niestety kosz takiego badania to prawie 10tys zl z wynikiem na cito a u nas jest to wazne jak on ma 3.5 roku bo podobno najwieksze neurologiczne zmiany i rozwoj sa do 4.5 roku wiec czas nas goni. Mozliwe ze piątek a najpozniej poniedzialek bedziey oddawac krew do badania.
    ponadto szczeionki.. jak uslyszeli co szczepilam to troszke kecili nosem bo kwalifikacja szczepien w cywilizowanych by sie wydawalo krajach leży i kwiczy. lekarze osluchuja i zajrza w gardlo.. a diagnostyka powinna byc znacznie szersza przed zgoda na szczepienie. Byc moze Filip nie poradzil sobie i ma zatruty oragnizm toksynami, lub metalami opcji jest wiele. Zmaga sie rowniez z tymi zaparciami do dzis i mam wrazenie ze sa jeszcze gorsze.. zalatwia sie raz lub dwa razy na tydzien.. wiec moze miec p=w jelicie ogrom namnozonych bakterii. to tez moze utrudniac rozwoj. Czeka nas badanie OAT i CSA niestety to kolejne chyba 4tys. Na refundacje nie ma co liczyc.. dzieci z ogromem chorob wspolistniejacych, skierowan na takie badania nie dostaja to czemu akurat nasz Filip mialby dostac.
    wiec jeszcze kopa badan nas czeka.
    jutro skladamy dokumenty o orzeczenie niepelnosprawnosci.
    na ta chwile flip wymaga wiele pracy i terapii.
    chodzi do przedszkola specjalnego. jest ogromna roznica miedzy zlobkiem a przedszkolem. o ile zaczal mu sie kryzys i rano lekko placze to jednak pani na biezaco wysyla mi zdjecia ze srednio 5 max 10min i juz sie bawi. podczas zajec w przedszkolu przychodza po niego na zajecia dodatkowe.. poczatkow nie lubil ich a teraz nie chce z nich wychodzic.. strasznie sie awanturuje kiedy musi pakowac zabawki i ubierac sie.
    Ale jest cudownym dzieckiem, zazwyczaj bardzo pogodny i usmiechniety. komunikuje sie z nami ciagnac nas za reke i prowadzi do tego co chce.
    zaproponowano nam rowniez zaopatrzenie sie w mówika. na pewno skorzystamy ale to juz po orzeczeniu tak by skorzystac z dofinansowania bo te platne badaia szarpią nas po kieszeni nie ukrywam.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 5 października 2022, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wy sie czujecie nasze ciezarne dziewczynki?

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 15 listopada 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu Daffi, jak nie problemy twoje w ciąży to jeszcze to. Czyli tak naprawdę nie wiadomo do końca co Filipowi dolega ?
    Espoir jesteś petarda ! Ja mówię stanowcze nie na więcej dzieci niż moja dwójka :D
    Jestem z wami myślami bardzo często :) fb jeszcze żyje ?

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Jezu Daffi, jak nie problemy twoje w ciąży to jeszcze to. Czyli tak naprawdę nie wiadomo do końca co Filipowi dolega ?
    Espoir jesteś petarda ! Ja mówię stanowcze nie na więcej dzieci niż moja dwójka :D
    Jestem z wami myślami bardzo często :) fb jeszcze żyje ?
    Mamy jeszcze do zbadania jelita bo tez moga dawac objawy autyzmu, a pozniej zapalenie mozgu wykluczyc pand/pandas.
    Na obecną chwile pojawiaja sie nam slowa. Ale nie wiem czy wie co mowi czy tylko tyle że powtarza je po mnie. Czekamy teraz na mowika czy nam dofinansuja.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej😉 ( tutaj Lili90, musialam zmienić nick) Daffi u nas jak od kwietnia jeździemy na terapię do neurologopedy, od października dodatkowo do psychologa oraz wwr i ks w przedszkolu to już widać poprawę.

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
‹‹ 4300 4301 4302 4303 4304
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ