X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    To u nas identycznie tylko w nocy jednak mamy 2 lub 3 karmienia.
    No i co wczesnego wstawiania to teraz bardzo cierpię bo jestem "nocnym markiem" i lubię długo siedzieć wieczorami a rano pospać. Teraz mi zostało to wieczorne siedzenie ale rano dospać się już nie da...dziś pobudka o 6:40.
    Ja na szczęście mam taki rytm jak Ignaś. Wieczorem mogę już o 19 spać. Ale rano od 5 rześka.

    Wracam na siłownię i będę chodzić sobie na rano. Jutro idę pierwszy raz po prawie dwóch latach braku ruchu ❤️

    Sansivieria, Tunia76 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro na siłkę a teraz póki co wpieprzam ciastki owsiane 🙃
    Jako śniadanie ;-)
    Jakoś mi się zapomniało żeby zjeść od rana

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba nie rozumiem. Co to znaczy że dziecko samo rezygnuje z posiłku, potrafi mioktoras wytłumaczyć? Gdybym dawała Ninie samo mleko to pilaby samo mleko. Gdybym dawała stałe to jadła by stałe. Więc to ode mnie zależy co dostanie a od niej ile tego zje. Więc jak dziecko w tym wieku może samo z czegoś zrezygnować? I nie pisze tego w złej wierzę, żeby jakąś burze wywołać ale spotkałam się już kilkanaście razy z tym stwierdzeniem i nadal nie wiem o co chodzi

    f1d9680377.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za inspiracje a jakiej wielkości tablice robicie?

    Malutka mycha u nas np. Filip je mleko 3 razy dziennie ale już od dłuższego czasu nie zjada porcji o 16, wręcz je coraz mniej. Dlatego planuje o tej porze wprowadzić mu 2 danie blw. Do tej pory jadl jedno danie o 14. Chcę teraz dawać zupkę o 14 i o 16 drugie, bo blw i tak nie zje wiele.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa wogole wczoraj nasza fizjo też nas uczulała żeby nie prowadzac Filipa na wprost, że ma ćwiczyć chodzenie do boku. U nas ze względu na stopy akurat jest to ważne. Chodzenie do boku ma pomóc "odkręcić" stopę i wyprostować stawanie na wewnętrznych krawędziach.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 28 lutego 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko Nina dalej takiej metody nie toleruje. A jak się jej nie prowadzi na wprost to wpada w histeria 🙈 marzę żeby już po prostu chodziła i żeby ten durny etap był za nami. Wiem że wtedy nie będzie łatwo ale teraz po prostu w miejscu stoimy.

    f1d9680377.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 lutego 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia dopiero zaczyna sama wstawać i może dwa-trzy chwiejne kroki robi trzymając się mebli lub mojej nogi. Ale trzeba być przy Niej ciągle bo Ona chce ćwiczyć a robi to póki co nieudolnie i często się przewraca. Jakoś się nawet asekuruje, ale kilka razy rabnela głowa o płytki to myślałam że umrę ze strachu. Więc rozumiem że tego etapu rozwoju można nie lubić...😉

    age.png
    age.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 28 lutego 2020, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynky

    jestesmy w domku, Mia radosna ze ma swoje zabawki i siostre :)


    (dla tych co na fejsie nie widzialy - moja mala zjadla chrupka z soczewica i dostala wstrzasu anafilaktycznego....nie chce tego znow przerabiac. Koszmar jeden wielki).

    w kazdym razie opuchlizna prawie calkowicie zeszla, miala sporo stresu dodatkowo przez pielegniarki -a to zle sie wklula, a to wenflon wypadl...ehh ale przezylysmy.
    Jeszcze szpital i wszyscy w maskach....


    za to zaczela od ok tygdonia przesypiac cale noce....no i juz 4 dzien nie karmie piersia :( jakos tak smutno mi bylo wiecie
    moze to glupie ale jakby cos mi zabrali :P

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja na szczęście mam taki rytm jak Ignaś. Wieczorem mogę już o 19 spać. Ale rano od 5 rześka.

    Wracam na siłownię i będę chodzić sobie na rano. Jutro idę pierwszy raz po prawie dwóch latach braku ruchu ❤️
    Ja chciałam się zapisać, to mąż nie zgodził się zostać z Wiki ☹️

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 587 406

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:). Ja też zaczęłąm robić tablice tzn. ja jestem mózgiem operacji a mój M. wykonuje robote. Jak będę miec chwile to pykne fotke.

    Kilka elementów kupiłam z allegro:
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-labirynty-do-tablicy-manipulacyjnej-ts15-8704069940

    Mam trabke do roweru, dzwonek,lampke z pepco przerobioną zeby zapalać ja włącznikiem, spiner,zamki,klamki, kółko do szafki,karabinczyki,tablice magnesową i do pisania,itp.

    Moj leniwiec zaczyna czworakować. Wszedzie mamy dywany i maty bo chyba rozjeżdzajace nóżki spowodowąły że jej sie nie chciało i pełzała jedynie. Do tego czepia sie mebli i wszedzie staje. Nawet na sekunde nie można jej zostawić.

    Mamy 4 zeba. Dolna dwójka. U góry na razie nic.

    p.s. fajnie tu u Was, ostatnio napisałam na lipcówkach i jakoś tak...hmmm..."dziwne to było":). Majówkowy watek padł przez samari(którą pewnie pamiętacie) a szkoda :(.

    Lolka30 lubi tę wiadomość

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek dobrze ze juz w domu.

    Tunia jak to się nie zgodził? Czy Ty sama masz to dziecko?

    Bubek lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia dzięki za link 🙂.

    U nas na wątku też już garstka, to nie te czasy kiedy przez dzień nieobecności na forum trzeba było nadrabiać kilkanaście stron 🙈. Ale jeszcze jakoś się kręci 😉.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas duma dzis. Fifi zjadl cala miseczke mojej zupki!!!! Do tej pory jadal kilka łyżek... Potem doliczylam 20 łyżeczek a dzis cala miseczke i zero cofek czy krzywienia.. tak mu smakowało ze buźkę raz za razem otwieral. Ciesze sie bo mial mnostwo warzyw i mięsko ale dopil jeszcze 150ml mleka 🙈

    Za to odkryl że zębami mozna zgrzytac... Nie moge juz go słuchać!!!

    I jeszcze pies dobrał sie do ciastek Julki ktore zostawila.. zjadla wszystkie.. i martwie sie czy nic jej sie nie stanie...

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Asia dzięki za link 🙂.

    U nas na wątku też już garstka, to nie te czasy kiedy przez dzień nieobecności na forum trzeba było nadrabiać kilkanaście stron 🙈. Ale jeszcze jakoś się kręci 😉.
    Trudniej jest bo sa brzdące ktore sa doslownie wszedzie! No i czesc z nas powoli szykuje sie do powrotu do pracy.

    Bubek bardzo sie ciesze ze juz macie to za soba. Współczuję przeżyć i oby nikogo to nie spotkalo. Zdrowka życzę.

    Bubek lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Cześć dziewczyny:). Ja też zaczęłąm robić tablice tzn. ja jestem mózgiem operacji a mój M. wykonuje robote. Jak będę miec chwile to pykne fotke.

    Kilka elementów kupiłam z allegro:
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-labirynty-do-tablicy-manipulacyjnej-ts15-8704069940

    Mam trabke do roweru, dzwonek,lampke z pepco przerobioną zeby zapalać ja włącznikiem, spiner,zamki,klamki, kółko do szafki,karabinczyki,tablice magnesową i do pisania,itp.

    Moj leniwiec zaczyna czworakować. Wszedzie mamy dywany i maty bo chyba rozjeżdzajace nóżki spowodowąły że jej sie nie chciało i pełzała jedynie. Do tego czepia sie mebli i wszedzie staje. Nawet na sekunde nie można jej zostawić.

    Mamy 4 zeba. Dolna dwójka. U góry na razie nic.

    p.s. fajnie tu u Was, ostatnio napisałam na lipcówkach i jakoś tak...hmmm..."dziwne to było":). Majówkowy watek padł przez samari(którą pewnie pamiętacie) a szkoda :(.
    A ona sie jeszcze udziela??? Myslalam ze dala sobie spokój.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Bubek dobrze ze juz w domu.

    Tunia jak to się nie zgodził? Czy Ty sama masz to dziecko?
    No niestety chyba tak.
    Wiki podobno strasznie płacze jak wychodzę z domu.
    Nie wiem jak ona zostanie w żłobku.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to szybko minęło. Niedługo koniec macierzyńskiego 😪

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja na szczęście mam taki rytm jak Ignaś. Wieczorem mogę już o 19 spać. Ale rano od 5 rześka.

    Wracam na siłownię i będę chodzić sobie na rano. Jutro idę pierwszy raz po prawie dwóch latach braku ruchu ❤️


    Paula wrzuć fotę z silki na fejsa!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ja chciałam się zapisać, to mąż nie zgodził się zostać z Wiki ☹️


    Jak to nie zgodził się!???

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 28 lutego 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mąż też niechętnie sam zostaje z Kasią, a Ona wcale tak za mną nie rozpacza gdy wychodzę (moja mama z Nią zostaje).
    Bubek a jak to się stało że się nie karmicie?? Chciałaś juz odstawić?
    Rozumiem Twój smutek, bo niby też chce zakończyć karmienie ale gdy Ona tak się przyczepia do mnie i daje taki szczęśliwy uśmiech gdy zje to aż mi serce rośnie i jak tu Ją odstawić??

    age.png
    age.png
‹‹ 4148 4149 4150 4151 4152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ