X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michalek lepiej, ale strasznie to przechodzi. Teraz ma biegunke. Maly na razie nie ma objawow i oby nie mial. Michalek ma 5 lat. To nie pierwszy jego rotawirus, chorowal tez jak byl mlodszy, ze 3 razy. Tez jako 2 latek. Wtedy wyladowalismy na sorze, bo wymiotowal po jednej lyzce wody. Dali mu kroplowke i stanal na nogi. Wyedy wymiotowal 6 godzin, a teraz 10, ale wtedy byl mniejszy i ryzyko odwodnienia wieksze. Zarazil sie od syna kolezanki ktory z kolei zalapal podczas pobytu w szpitalu. Obaj byli szczepieni. Byc moze ze gdyby nie byli szczepieni jeszcze gorzej by przeszli, ciezko stwierdzic, bo raczej lekko nie bylo ;) jeszcze dodam ze minelo ponad 2 tyg odkad tamten chorowal a Michalek zarazil sie przez kontakt z jego zabawkami podczaspobytu u niego w domu. Na zabawkach rotawirus moze sie utrzymywac nawet okolo 3 tygodni, jesli nie zostana zdezynfekowane.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Tunia a jak się sprawuje Wiki, już lepiej?
    Szaleje jak zwykle. Niestety znów mam problem z odłożeniem jej do łóżeczka.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Przyszły wyniki z laboratorium. Na czczo z glukometru miałam 101 w przychodni a wyniki przyszły takie:
    na czczo 95,4 (70-99)
    po godzinie 125,8 (<160)
    po 2 godzinach 118,1 (<140)
    NIE MA CUKRZYCY :D
    Mogę żreć ciastki :D:D:D


    Paula nie chce Cię martwić ale jak miałaś w domu 110 a potem spadło to nie znaczy że jest ok...mozesz mieć tak jak ja nietolerancje glukozy na czczo.. ja tak mam...im później badam tym cukier lepszy....

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Paula nie chce Cię martwić ale jak miałaś w domu 110 a potem spadło to nie znaczy że jest ok...mozesz mieć tak jak ja nietolerancje glukozy na czczo.. ja tak mam...im później badam tym cukier lepszy....
    W przychodni z glukometru w tej samej sekundzie miałam 101. Wiec glukometr kłamie :)

    Pójde jeszcze ze dwa razy zrobic sama glukoze, ale 110 miałam o 4 rano. Lab wszedzie od 7:30. A ja nie jem od 17 i tak poprzedniego dnia.
    Zapytam diabetologa co o tym myśli :)

    Co nie zmienia faktu że dieta i tak wjezdza, bo za duzo ciastków i rośnie mi dupa :)
    No i Ignas sie domaga, wiec jem po kryjomu a to powoduje ze czuje sie strasznie glupio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 07:04

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka ja mialam podobnie. Im wcześniej badalam cukier tym te wyniki byly wyzsze.. a jak badalam o 9 już całkiem milutko. A juz najgorszym pomyslem bylo zjedzenie czegos w nocy.
    Teraz w sumie olalam temat. Niby glukometr pokazuje przyjemne wartości a mi one wystarczyły by porzucic diablo i badanie. Na pewno źle robie ale nie chcę tego badania ponownie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 11:23

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma zmarła w październiku przez zaniedbana cukrzycę. Ja się pilnuje i polecam taką postawę.
    Miała męża i trójkę dorosłych dzieci. Mąż ma depresję cały czas i nie potrafi sobie poradzić.

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby zaniedbac cukrzycę potrzeba czasu.jak samw zauważyłaś glukometr klamie. Do tej pory nie wywalilo mi cukru przy badaniu glukometrem a po urodzeniu Filipka codziennie miałam badanie krwi na czczo z oznaczeniem glukozy. Nawet w ciazy robiąc krzywą moj cukier był niewłaściwy tylko na czczo.pozostale wyniki nawet nie byly przy gornej granicy. Teraz potrafie zjesc paczka i sie zbadać i moj cukier nie osiaga wyników takich jak w ciazy na czczo. Nie martwie się o siebie pod tym względem. Bardziej moje nadżerki mnie martwia i kamienie w woreczku żółciowym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 13:29

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir,

    No w takiej sytuacji przydalby sie wlasnie ktos jeszcze w domu - moglby przypilnowac 2/3 ekipy zebys ty szybko zabrala jednego do przedszkola, a tak musisz zbierac wszystkich trzech😱
    Wierze, ze latwo nie jest.

    U nas za to wszystko bardzo dobrze. Tata super daje sobie rade z Mlodym jak ja jestem w pracy. Maly w nocy budzi mi sie teraz tylko raz na jedzenie i idzie spac dalej wiec rano jestem wyspana. Naprawde swietnie mi zrobil ten powrot do pracy - taka przerwa od codziennie rutyny - posmieje sie troche z ludzmi, pozartuje, naslucham glupot... jak wracam do domu o 17 to czuje sie tak naladowana, ze zawsze cos jeszcze robie - wczoraj pieklam muffiny i robilam obiad na dzisiaj. Naprawde dobrze mi to robi “na glowe”😉
    Dopiero 7 lutego mam drugi skan i wtedy poznamy plec.

    Duzo zdrowo dla Maluchow!

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek Nina 8100 waży

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    W przychodni z glukometru w tej samej sekundzie miałam 101. Wiec glukometr kłamie :)

    Pójde jeszcze ze dwa razy zrobic sama glukoze, ale 110 miałam o 4 rano. Lab wszedzie od 7:30. A ja nie jem od 17 i tak poprzedniego dnia.
    Zapytam diabetologa co o tym myśli :)

    Co nie zmienia faktu że dieta i tak wjezdza, bo za duzo ciastków i rośnie mi dupa :)
    No i Ignas sie domaga, wiec jem po kryjomu a to powoduje ze czuje sie strasznie glupio


    No i widać że wszystko zależy od tego p której otwierają laboratorium 😁 albo masz cukrzycę o 7 albo nie masz o 9 🤣

    Misiabella lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi jak poszło w Poznaniu?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Daffi jak poszło w Poznaniu?
    Przezylam.powiem tak po bliznach jak mi robila nie bylo zle.. to typowa maszynka do tatuazu.. tylko na ustach bolalo jak skur***syn... Nie wiem czy dam rade na koniec makijaz permanentny ust zrobic. Ze kobiety sobie to robią.. usta to byl dla mnie bol ledwo do wytrzymania az lzy mi z prawego oka lecialy. Spytalam czy to tez tak boli jak robi usta.. powiedziała ze tak.. od razu odpowiedziałam ze w takim razie nie wiem czy chce. Mnie moje tatuaze tak nie bolaly.. w skali od 1 do 10 to 1 a te usta bolaly mnie przynajmniej na 8-9... I to byl tylko kawalek.. a nie wyobrazam sobie calych.
    Kolejny zabieg za 8tyg. Teraz przechodze gojenie.
    Babeczka zauwazyla ze mam slady na ustach po opryszczkach.. gdyby mi wyszla mam prędko wziac heviran w tabletkach i smarowac oraz skontaktować się z nia.takze oby nie wylazla.


    Poza tematem.. ktoras dawala cos przed szczepieniem ma meningokoki?? Jutro rejestruje nas na piatek i nie wiem jak sie przygotowa.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi - my dawaliśmy paracetamol przed szczepieniem na menB i potem raz po 4 godzinach. Ignas miał gulke na nóżce przez trzy tygodnie (najprawdopodobniej reakcja na glin - powszechna, niegroźna i często się pojawia). Poza tym wszystko było ok. Przy pierwszej dawce Ignacy w nocy był ciepły, ale nie mierzyłam temperatury. Na moje wyczucie miał stan podgorączkowy ( minęlit 8h od poprzedniej dawki). Po drugiej dawce w ogóle nic mu nie było poza tą gulka

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Daffi - my dawaliśmy paracetamol przed szczepieniem na menB i potem raz po 4 godzinach. Ignas miał gulke na nóżce przez trzy tygodnie (najprawdopodobniej reakcja na glin - powszechna, niegroźna i często się pojawia). Poza tym wszystko było ok. Przy pierwszej dawce Ignacy w nocy był ciepły, ale nie mierzyłam temperatury. Na moje wyczucie miał stan podgorączkowy ( minęlit 8h od poprzedniej dawki). Po drugiej dawce w ogóle nic mu nie było poza tą gulka
    Ok. U nas oczywiście jutro szczepien nie ma... Musze czekac do wtorku i pójdę do innej pediatry. Chce miec juz bexero za soba.

    W ogóle Filip taka kupę walnął zielona az po kostki sie wylala w pajacu. Od razu do kapieli a ubranko wraz z pampersem poszło do smietnika. Od czego ta zielona kupa..

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Ok. U nas oczywiście jutro szczepien nie ma... Musze czekac do wtorku i pójdę do innej pediatry. Chce miec juz bexero za soba.

    W ogóle Filip taka kupę walnął zielona az po kostki sie wylala w pajacu. Od razu do kapieli a ubranko wraz z pampersem poszło do smietnika. Od czego ta zielona kupa..
    U nas jeszcze nigdy (odpukac) kupa nie wyszła ;-) Czasem robi na dwie raty, ale ja wyłapuje moment jak on robi i jak tylko przestanie to mu zmieniam, bo delikatną skórę ma ostatnio. I czasem kończy w drugą pieluchę.
    Też miał dzisiaj zielona i jest marudny jak cholera. Śpiący a nie mógł usnąć. Już drugi raz śpi od pobudki o 6 rano.
    Mam nadzieję że wstanie w lepszym humorze.
    Planujemy spacer, bo u nas pogoda piękna.

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Przezylam.powiem tak po bliznach jak mi robila nie bylo zle.. to typowa maszynka do tatuazu.. tylko na ustach bolalo jak skur***syn... Nie wiem czy dam rade na koniec makijaz permanentny ust zrobic. Ze kobiety sobie to robią.. usta to byl dla mnie bol ledwo do wytrzymania az lzy mi z prawego oka lecialy. Spytalam czy to tez tak boli jak robi usta.. powiedziała ze tak.. od razu odpowiedziałam ze w takim razie nie wiem czy chce. Mnie moje tatuaze tak nie bolaly.. w skali od 1 do 10 to 1 a te usta bolaly mnie przynajmniej na 8-9... I to byl tylko kawalek.. a nie wyobrazam sobie calych.
    Kolejny zabieg za 8tyg. Teraz przechodze gojenie.
    Babeczka zauwazyla ze mam slady na ustach po opryszczkach.. gdyby mi wyszla mam prędko wziac heviran w tabletkach i smarowac oraz skontaktować się z nia.takze oby nie wylazla.


    Poza tematem.. ktoras dawala cos przed szczepieniem ma meningokoki?? Jutro rejestruje nas na piatek i nie wiem jak sie przygotowa.


    Ja dałam pedicetamol przez bexsero

    Daffi lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    U nas jeszcze nigdy (odpukac) kupa nie wyszła ;-) Czasem robi na dwie raty, ale ja wyłapuje moment jak on robi i jak tylko przestanie to mu zmieniam, bo delikatną skórę ma ostatnio. I czasem kończy w drugą pieluchę.
    Też miał dzisiaj zielona i jest marudny jak cholera. Śpiący a nie mógł usnąć. Już drugi raz śpi od pobudki o 6 rano.
    Mam nadzieję że wstanie w lepszym humorze.
    Planujemy spacer, bo u nas pogoda piękna.
    No u nas nie widac kiedy robi kupe.. skubany robi ją niezauważalnie. Chwile po tamtej zrobil druga. Ale pozniej juz ciszai spokoj. Teraz od 25 min ma drzemke.
    Delektuje się odpoczynkiem.
    Dziś mamy kolędę ale chyba nie przyjmiemy bo jedziemy do Zielonej Góry po ten fotelik dla młodeg.fajna promka szkoda nie skorzystać a napisali mi że cos tam jeszcze maja wiec nie chce czekac do soboty i ryzykowac czy bedzie.bo wtedy czeka mnie juz Poznan lub dobieranie innego fotelika w podobnej cenie.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki rozmiar stopki maja wasze maluchy??

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi a nie można znieczulić miejscowo?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki jest odstęp między 1, a drugą dawką bexero?

    zem3df9hh3tl9qot.png
‹‹ 4118 4119 4120 4121 4122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ