X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Kasi mowa też bardziej polega na krzykach i piskach niż jakichś konkretnych sylabach. Na widok psa wola "gieee" albo "kieeee". Parę razy rzuciła "ka-ki". Czasami robi "fwfwf" bawiac sie wargami, chyba dlatego że wtedy super pryska slina. W ogóle bardzo lubi psy, im głośniej szczekają tym lepiej, na ich widok się cała trzęsie, macha rękami i nogami i piszczy.
    Ignas boi się szczeku psów. Nasz pies nie szczeka. Bał się jeszcze jak był w brzuchu. Stałam kiedyś w kolejce do herta i mnie taki szczur obszczekiwal. To Ignas mało z brzucha nie wyskoczył.
    U nas sylaby zaczęły się nagle i od razu z grubej rury.

    Sansivieria lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syska2202 wrote:
    Mówicie o skoczkach na owoce . Ja za radą fasolki na allegro zamówiłam silikonowy. Myślałam nad siateczkowym ale Laura ma już ma 2 zeby na dole , 3 w drodze już i coś czuję że ta siatka mogłaby być szybko rozerwaną bo smoczkiem się bawi tak że bierze do buzi , zagryza zębami i wyszarpuje 😂
    Albo moglaby ta siateczka wejść między ząbki i nie chcieć wyjść.
    Zresztą ja tak jak mówiłam - dla mnie ta siateczka to niewypał. Nie wiem kto to wymyślił. Za to ten silikon jest super

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 21 października 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Kasi mowa też bardziej polega na krzykach i piskach niż jakichś konkretnych sylabach. Na widok psa wola "gieee" albo "kieeee". Parę razy rzuciła "ka-ki". Czasami robi "fwfwf" bawiac sie wargami, chyba dlatego że wtedy super pryska slina. W ogóle bardzo lubi psy, im głośniej szczekają tym lepiej, na ich widok się cała trzęsie, macha rękami i nogami i piszczy.
    To Nina na widok kotow i psów tak robi :) jestem ciekawa jak w zoo się będzie zachowywać :)

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 21 października 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek cześć owoców blenduje, część tre

    f1d9680377.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 21 października 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będąc w ciąży codziennie chodziłam na 2 spacery z psem więc może już wtedy Kasia się oswajala ze szczekaniem i teraz lubi?

    U nas też mam wrażenie że kp lekko schodzi w dzień na drugi plan, mamy też dłuższe przerwy przy tych 3 dodatkowych posiłkach. W nocy bez zmian: 3-4 karmienia.

    age.png
    age.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 21 października 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek ja gniote widelcem owoce do kaszki.

    U nas to wyglada tak, ze rano na śniadanie ma jakaś kaszkę np z bananem, śliwka lub brzoskwinia.
    Potem koło południa owoc np jabłko, gruszka, a ok 17 ma obiadek - warzywa z masłem klarowanym albo oliwa.

    Wydaje mi się, ze jest ok bo do śniadania dostaje jeden owoc, w poludnie tez jeden owoc, a na obiad ma zmieszane 3 warzywka. Dzisiaj akurat u nas marchew, pietruszka i burak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 17:40

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy przechodziłyście na pampers premium care 4? Oczywiście te z Was które ich używają?

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 21 października 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiwonka chyba wirus...goraczki juz nie ma od wczoraj ale kupki zielone i robi co godzine...popije piers i zaraz kupa...w nocy poszlo 8 pieluch
    co chwile zaplacze widac z go boli brzuszek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    kiwonka chyba wirus...goraczki juz nie ma od wczoraj ale kupki zielone i robi co godzine...popije piers i zaraz kupa...w nocy poszlo 8 pieluch
    co chwile zaplacze widac z go boli brzuszek
    Pilnuj tylko żeby się nie odwodnił bo u niemowląt to moment a konsekwencje mogą być poważne.

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 21 października 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Pilnuj tylko żeby się nie odwodnił bo u niemowląt to moment a konsekwencje mogą być poważne.
    pilnuje ilosci wysikanych pieluch a ze daje tetre to fajnie poznac...
    nawodniony jed dobtze pije herbatki i piers a do jedzenia rozgotowuje ryz

    malutka_mycha, Paula 90 lubią tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 października 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie maly Tipu, tez mowi mama i to chyba najczesciej. Nawet sobie pomyslalam, ze slowo mama powstalo wlasnie od tego ze to najczesciej wymawiane sylaby przez dzieci. A raz bylo tak ze Michalek chcial go nauczyc wyrazu dupa, jego ulubione „przeklenstwo” wyniesione z przedszkola i maly powtarzal cos co brzmialo dokladnie jak dupa, a ze wszystkich to rozbawilo to Michalkowi sie upieklo moralizowanie. Dupa i pupa mowil swojego czasu maly czesto. Mama to kilka razy dziennie, zwlaszcza jak jest niezadowolony ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 października 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiajmi przyszedl avent parowar, kaszki i troche sloiczkow. Chyba jestem ostatnią osoba ktora zaczyna dopiero rozszerzanie. Jutro maly zje swoja pierwsza marchewke. Ciekawa jestem czy bedzie jadl, czy bedzie taki okropny do jedzenia jak michalek. Zaczal wykazywac zainteresowanie jedzeniem, nasladuje przezuwanie jak jemy. Nawet zelazo dzisiaj tak jakby jadl a nie polykal. Maz mu dal kromke chleba do zabawy, a ten od razu skierowal ja do paszczy.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 21 października 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    pilnuje ilosci wysikanych pieluch a ze daje tetre to fajnie poznac...
    nawodniony jed dobtze pije herbatki i piers a do jedzenia rozgotowuje ryz
    Może jakiś probiotyki w aptece kup? Ja dawałam enterol a teraz kupiłam 4lacti baby ale jeszcze nie podawalam

    f1d9680377.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 21 października 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kiedy przechodziłyście na pampers premium care 4? Oczywiście te z Was które ich używają?
    U nas się właśnie kończy zapas 3, ale jeszcze dokupię ze 2 paczki po 60 sztuk bo niby one są od 6 do 10 a Kasia ma dopiero 7,5kg. Na pewno zostanę przy Premium bo te active są jakieś mniejsze i plastikowe.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 21 października 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Może jakiś probiotyki w aptece kup? Ja dawałam enterol a teraz kupiłam 4lacti baby ale jeszcze nie podawalam

    tak tak podaje pobiotyki 2 razy dziennie...dzwonilam do lakarki i kazala podawac...mowila ze raczej wirus niz zeby...
    ostatnia kupka o 19 jest nadzieje ze idzie ku lepszemu..bo nie nadazam prac pieluch :)
    jutro jeszcze borowki kupie i podam ...jak go zatwardzi to sie 3 dni nie wys......ra :)

    mowie Wam kupa koloru mojej trawy w ogrodzie ...tego jeszcze nie widzialam jak dlugo zyje na swiecie.....i jak mozna tylke kupy wyprodukowac w ciagu godziny :)

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 21 października 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    U nas się właśnie kończy zapas 3, ale jeszcze dokupię ze 2 paczki po 60 sztuk bo niby one są od 6 do 10 a Kasia ma dopiero 7,5kg. Na pewno zostanę przy Premium bo te active są jakieś mniejsze i plastikowe.


    Ja dziś dokupilam 3.... Mam lupilu 4 ale są duzawe... A babydream to masakra... Plastik.,..

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 21 października 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    tak tak podaje pobiotyki 2 razy dziennie...dzwonilam do lakarki i kazala podawac...mowila ze raczej wirus niz zeby...
    ostatnia kupka o 19 jest nadzieje ze idzie ku lepszemu..bo nie nadazam prac pieluch :)
    jutro jeszcze borowki kupie i podam ...jak go zatwardzi to sie 3 dni nie wys......ra :)

    mowie Wam kupa koloru mojej trawy w ogrodzie ...tego jeszcze nie widzialam jak dlugo zyje na swiecie.....i jak mozna tylke kupy wyprodukowac w ciagu godziny :)


    Oby Francik doszedł do siebie jak najszybciej!

    stresant lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 21 października 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    tak tak podaje pobiotyki 2 razy dziennie...dzwonilam do lakarki i kazala podawac...mowila ze raczej wirus niz zeby...
    ostatnia kupka o 19 jest nadzieje ze idzie ku lepszemu..bo nie nadazam prac pieluch :)
    jutro jeszcze borowki kupie i podam ...jak go zatwardzi to sie 3 dni nie wys......ra :)

    mowie Wam kupa koloru mojej trawy w ogrodzie ...tego jeszcze nie widzialam jak dlugo zyje na swiecie.....i jak mozna tylke kupy wyprodukowac w ciagu godziny :)
    A borówki zatykaja? Pierwsze słyszę, całkiem przez przypadek jak Nina miała biegunki też podawałam :D

    stresant lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 22 października 2019, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jagody łagodzą biegunkę.
    Kolejna noc z wrzaskiem, nie mam pojęcia o co chodzi. Uspokaja go widok kota, a najlepiej jak może go pogłaskać.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kiedy przechodziłyście na pampers premium care 4? Oczywiście te z Was które ich używają?
    Po 2 wskoczyliśmy na 4. Tzn. Kupiliśmy dwie paczki 3, ale bardzo odciskały się gumki i spróbowaliśmy 4. Nic nie przeszkadzało to już zostaliśmy przy tych 4.

    U nas z rozmów to najczęściej piski i wrzaski. Chociaż już od dłuższego czasu jest "baba", na "mama" mama wrażenie, że jeszcze długo poczekam ;) ale za to robi juzż niezdarnie papa.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

‹‹ 4001 4002 4003 4004 4005 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ