X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po WZW. Waga 7kg równe. Jęknął tylko przy podaniu i po wszystkim :-)

    Teraz dopiero w kwietniu musimy się umówić na świnkę, odrę i różyczkę. No i w międzyczasie chce podać nimenrix.

    Superancko :-)

    Fasolka77, Sansivieria, Bubek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się bałam szczepienia na meningo, ale po rozmowie z moim lekarzem rodzinnym jednak się zdecydowałam. Wczoraj przyjęliśmy pierwszą dawkę bexero. Samo szczepienie spoko, troszkę zasłynął przy ukłuciu i tyle. Za to w domu po około 4godz od szczepienia płacz przez 2 godz non stop, nóżka go tak bolała bo jie dał się dotknąć jak go nosiłam w jednej pozycji to mowy nie było zeby chociaż palcem ruszyć przy tej nodze. Na szczęście po podaniu pedicamolu przeszło i noc była w miarę spokjna tylko trochę się wiercił. Dzisiaj od rana wesołe dziecko jakby nic się nie wydarzyło.

    Daffi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myjecie już ząbki swoich pociech??? Jakiej pasty używacie?? Tyle tego że nie wiem co kupić a już swa zęby mamy.

    Zwiekszałyście dawke vit D po skonczeniu 6 miesiecy z 400 na 600??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 13:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili - powinniście podać pedicetamol 30 minut przed szczepieniem - tak jest napisane w ulotce. I potem w razie boku ponawiać.
    To pozwala uniknąć bólu i ewentualnej gorączki ;-)

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 16 października 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka gdzie foto Naszego półroczniaka????🤔🤔🥰🥰🥰

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Lili - powinniście podać pedicetamol 30 minut przed szczepieniem - tak jest napisane w ulotce. I potem w razie boku ponawiać.
    To pozwala uniknąć bólu i ewentualnej gorączki ;-)
    Podalismy wcześniej :)

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 października 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili90 wrote:
    Dziewczyny myjecie już ząbki swoich pociech??? Jakiej pasty używacie?? Tyle tego że nie wiem co kupić a już swa zęby mamy.

    Zwiekszałyście dawke vit D po skonczeniu 6 miesiecy z 400 na 600??

    My jeszcze nie mamy ząbków.
    Lekarz kazał zwiększyć nawet do 800 bo z tych kaspulek i tak wszystkiego nie wydusze

    Lili90 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 października 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Fasolka gdzie foto Naszego półroczniaka????🤔🤔🥰🥰🥰


    Już jest! 😘

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 16 października 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem, może będziecie miały jakiś pomysł. Podczas rozszerzania diety wszystko szło cacy do momentu gdy pewnego dnia na widok łyżeczki i miseczki zaczęła przeraźliwie płakać. W ten dzień nic jej nie dałam. Na następny było ok. Za kilka dni znowu zaczęła płakać, dałam jej trochę na wargi. Jak posmakowała to się uspokoiła i zjadła cały posiłek. Dzisiaj sytuacja znowu się powtórzyła, macie pomysł dlaczego tak się dzieje? Zaczyna płakać nie jak ja wkładam do krzesełka ale jak widzi łyżeczkę, ale nie przy każdym posiłku.

    f1d9680377.png
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 16 października 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Mam problem, może będziecie miały jakiś pomysł. Podczas rozszerzania diety wszystko szło cacy do momentu gdy pewnego dnia na widok łyżeczki i miseczki zaczęła przeraźliwie płakać. W ten dzień nic jej nie dałam. Na następny było ok. Za kilka dni znowu zaczęła płakać, dałam jej trochę na wargi. Jak posmakowała to się uspokoiła i zjadła cały posiłek. Dzisiaj sytuacja znowu się powtórzyła, macie pomysł dlaczego tak się dzieje? Zaczyna płakać nie jak ja wkładam do krzesełka ale jak widzi łyżeczkę, ale nie przy każdym posiłku.
    Aaa może jest głodna?

    Bubek lubi tę wiadomość

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 16 października 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Aaa może jest głodna?
    Nie, na bank nie. Jedzonko daje jej do godziny po mleku, nie zdąży zglodniec. A do tego nie otwiera buzi tylko wręcz się wyrywa.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili90 wrote:
    Podalismy wcześniej :)
    No to Bidulek. U nas nic się nie działo w sumie. Była gulka na nóżce tylko ale raczej niebolesna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha - może się poparzyła?
    Mi Ignas czasem robi bunt i nie chce siedzieć w foteliku. Wyciągam go wtedy na kolana. Czasem coś mu nie smakuje, to otwieram coś innego.
    Albo po prostu ma focha? 😂 Przy dzieciach to nieraz nie nadazysz 😜

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 16 października 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Mycha - może się poparzyła?
    Mi Ignas czasem robi bunt i nie chce siedzieć w foteliku. Wyciągam go wtedy na kolana. Czasem coś mu nie smakuje, to otwieram coś innego.
    Albo po prostu ma focha? 😂 Przy dzieciach to nieraz nie nadazysz 😜
    Raczej nie, zawsze próbuje zanim jej dam. U nas właśnie w krzesełko nie leży problem bo tam też dostaje dla he i wszystko jest ok, dopiero jak ta łyżeczkę widzi. Może spróbuję zmienić na inny kolor żeby ta jej się źle nie kojarzyła. No może bunt, nie ogarniam.

    f1d9680377.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4192 5193

    Wysłany: 16 października 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do szczepień, to ja na wszystko szczepię. tylko mmr trochę odrocze i będę czekać, aż Wojtek zacznie dobrze chodzić.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 16 października 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze lubiłam deszcz i taką jesienną pogodę...ale już taką mam naturę refleksyjną, więc mi to pasuje, a raczej pasowało...siedziało się po pracy z książką pod kocem... Ale teraz optyka się zmienia i póki co korzystam z tej pięknej zlotej jesieni bez kropli deszczu i z cudnym słońcem. Codziennie po dwa sapcerki, odbijam sobie po nieudanych wyjściach w gondoli ;)

    Bubek, Kiwona lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 16 października 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Raczej nie, zawsze próbuje zanim jej dam. U nas właśnie w krzesełko nie leży problem bo tam też dostaje dla he i wszystko jest ok, dopiero jak ta łyżeczkę widzi. Może spróbuję zmienić na inny kolor żeby ta jej się źle nie kojarzyła. No może bunt, nie ogarniam.
    Spróbowałabym z miseczką i łyżeczką, bo ja jak zamacham małemu łyżeczką przed oczami to już sie cały trzęsie, bo wie, że bedzie szamka, czyli łączy fakty - jezu jak mmie to bawi 😆😄 zamówiłam bboxa... I muszę domówić butelki, bo mam same 150, a mały to już chce 180, i o ile w domu mogę dorabiać, tak poza domem to byłoby uciążliwe.

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 16 października 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Ja zawsze lubiłam deszcz i taką jesienną pogodę...ale już taką mam naturę refleksyjną, więc mi to pasuje, a raczej pasowało...siedziało się po pracy z książką pod kocem... Ale teraz optyka się zmienia i póki co korzystam z tej pięknej zlotej jesieni bez kropli deszczu i z cudnym słońcem. Codziennie po dwa sapcerki, odbijam sobie po nieudanych wyjściach w gondoli ;)
    A kto tu skończył pół roku ? 😁😍

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 17 października 2019, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy wszystkie dajecie już dzieciom mięsko i jajko? U nas póki co same warzywka bo nie wiem jakie mięso mogłabym mu dac i gdzie kupić żeby było dobre..
    Ja sama jej tylko kurczaka i indyka, ale zrazilam się do zakupów w masarni po tym jak ostatnio udka mi się zaśmierdziały w lodowce już na drugi dzień dlatego dla nas kupuje w markecie. Może i takie mięso jest gorszej jakości ale przynajmniej jest szczelnie zamknięte i jest na nim jakaś data przydatności.

    No ale dla Malucha takie z marketu to chyba nie bardzo, a już tym bardziej kurczak.... a może któraś z Was jest Wege i się jeszcze nie przyznała?😉 ciekawi mnie co weganie daja dzieciom zamiast miesa zeby dostarczyc wszystkich wartosci odzywczych. Chetnie bym sie zainspirowala bo tak jak mowilam ja ani krolika, ani cieleciny ani nic innego nawet nie tkne procz drobiu

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2019, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    co do szczepień, to ja na wszystko szczepię. tylko mmr trochę odrocze i będę czekać, aż Wojtek zacznie dobrze chodzić.
    Właśnie słyszałam o tym odraczaniu aż dziecko zacznie chodzić. Dlaczego tak się robi?

‹‹ 3993 3994 3995 3996 3997 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ