X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 16 września 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek, ja też starszaka nie szczepilam, ale zrobiłam to w tym roku, na meningokoki typu C (skończone 10 lat ma).
    Maz wraca do żywych po przeziębieniu, za to Kaz dostał kataru i ma podwyższona temperaturę a ja właśnie czuję, że mnie też zbiera. No świetnie.

    Oglądalismy w sobotę wózki. Chyba kupimy joie, ale jeszcze nie wiem, który model.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 16 września 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wlasnie, Wy bedziecie szczepily maluchy na meningokoki czyms jeszcze innym niz bexero? Na meningokoki innego typu?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    A wlasnie, Wy bedziecie szczepily maluchy na meningokoki czyms jeszcze innym niz bexero? Na meningokoki innego typu?
    Tak, nimenrix na meningokoki ACWY

    Misiabella, DorotaAnna lubią tę wiadomość

  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 16 września 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei celowo przestalam kp zeby miec znow okres i owulacje i co? I jajco 🤦‍♀️
    Młody dostaje teraz mm a ja okresu i tak nie mam...

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 16 września 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BUBEK u Nas "cudowni"lekarze twierdzą,że to egzema...
    ale juz sie.nasluchalam wśród ludzi tytaj, że każdy problem ze skórą to egzema wg nich🙄🙄🙄

    Ja raczej stawiam,że to niestety łzs...

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 16 września 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce byc mamą wiem,że to niby jakis czas od odstawienia od piersi niby mija i powienien wrócic okres...pamiętam,że czytałam o tym u mamy ginekolog i się sprawdziło u mnie ale teraz to nawet nie pamiętam po jakim czasie od całkowitego odstąpienia od cyca dostałam😂😂😂

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 16 września 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Tak, nimenrix na meningokoki ACWY
    My też. My już po Nimerixie jesteśmy

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 16 września 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Tak, nimenrix na meningokoki ACWY
    My tak samo. 3.10. Mamy 3 dawkę 5w1 i Prevenar, potem za dwa tyg. 3 dawka wzwb i pierwsza dawkę nimnerixu właśnie i po kolejnych 2 tyg drugą dawka bexero i to chyba koniec w pierwszym roku życia. Potem dopiero w drugim roku będą te dawki uzupełniające na meningokoki po jednej na B i ACWY, przynajmniej przy takim schemacie jak my zaczynaliśmy.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 17 września 2019, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kiedy trzeba zmienić fotelik samochodowy na większy? Czy to jest do jakiejś wagi?
    Pytam bo znajoma wstawiła wczoraj zdjęcie na fb. Jej Mała ma 8 miesięcy i wstawiła zdjęcie w takim dużym foteliku i do tego podpis - „pora na zmiany”.
    Kurcze ja tego nie ogarniam co, jak, kiedy...😅

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 września 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foteliki są chyba do 13 kg lub 87 cm

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 17 września 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Dziewczyny a kiedy trzeba zmienić fotelik samochodowy na większy? Czy to jest do jakiejś wagi?
    Pytam bo znajoma wstawiła wczoraj zdjęcie na fb. Jej Mała ma 8 miesięcy i wstawiła zdjęcie w takim dużym foteliku i do tego podpis - „pora na zmiany”.
    Kurcze ja tego nie ogarniam co, jak, kiedy...😅
    Ja mam fotelik dla niemowląt od urodzenia do ok. 12 miesiąca życia 0‑13 kg. Jesli dziecko przekroczy tą wage należy wymienić czy też jeśli glowa bedzie wystawiać ponad górną krawędź no i za krótkie pasy. Także smialo do roku moga śmigać w lupinkach.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 września 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy do tył ze szczepieniami.
    Przez to, że wszystko osobno,najlepsza pora roku nam minęła. Pneumokokow i meningokokow jeszcze nie zaczęliśmy.
    Nie wiedziałam, że na meningokoki są dwie różne szczepionki.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebycmama - tak jak daffi pisze. Jeśli dziecka główka wystaje już poza górna krawędź albo przebija wagę to trzeba się rozejrzeć. Ale lepiej później niż wcześniej. Lepiej dla dziecka żeby było w ciut za małym (ale ciut a nie o głowę) niż o ciut za dużym (bo mogą być luzy a to zagrożenie).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    My jesteśmy do tył ze szczepieniami.
    Przez to, że wszystko osobno,najlepsza pora roku nam minęła. Pneumokokow i meningokokow jeszcze nie zaczęliśmy.
    Nie wiedziałam, że na meningokoki są dwie różne szczepionki.
    To są na różne szczepy. U nas w Polsce większość zarażeń to typ B, czyli szczepionka Bexsero. Ale w 2018 roku aż 30% to był typ C, na który uodparnia szczepionka infanrix (w niej są typy A C W i Y). I o ile Bexsero nie podaje się z innymi szczepionkami (zwiększone ryzyko działań niepożądanych - głównie gorączki) to Infanrix można połączyć sobie.

    Tunia76 lubi tę wiadomość

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 września 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    My tak samo. 3.10. Mamy 3 dawkę 5w1 i Prevenar, potem za dwa tyg. 3 dawka wzwb i pierwsza dawkę nimnerixu właśnie i po kolejnych 2 tyg drugą dawka bexero i to chyba koniec w pierwszym roku życia. Potem dopiero w drugim roku będą te dawki uzupełniające na meningokoki po jednej na B i ACWY, przynajmniej przy takim schemacie jak my zaczynaliśmy.
    Jeju ile tych szczepionek, my dopiero po pierwszym 5 w 1. Mowila lekarka ze do roku to tylko beda 3dawki 5w 1.
    No ale na gruzlice tez nas nie szczepili.

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 września 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    To są na różne szczepy. U nas w Polsce większość zarażeń to typ B, czyli szczepionka Bexsero. Ale w 2018 roku aż 30% to był typ C, na który uodparnia szczepionka infanrix (w niej są typy A C W i Y). I o ile Bexsero nie podaje się z innymi szczepionkami (zwiększone ryzyko działań niepożądanych - głównie gorączki) to Infanrix można połączyć sobie.
    Ty to jestes obczytana ;) fajnie Cie miec ;)

    Paula 90, Tunia76, Bubek, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy kp - ile macie karmień na dobę? Czy po rozszerzeniu diety coś się zmieniło?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Ty to jestes obczytana ;) fajnie Cie miec ;)
    😊😊😊😚😚😚

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 września 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Mamy kp - ile macie karmień na dobę? Czy po rozszerzeniu diety coś się zmieniło?
    Ja diety jeszcze nie rozszerza.
    W dzień karmię praktycznie co 1,5h. W nocy 2 karmienia.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 17 września 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Mamy kp - ile macie karmień na dobę? Czy po rozszerzeniu diety coś się zmieniło?
    NIE mam pojęcia. Nie liczyłam u nie liczę więc się nie wypowiem :)
    Czuję po piersiach że jest mniej ich.

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
‹‹ 3922 3923 3924 3925 3926 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ