X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz mierzylam to mam 133/62 puls 77 ....ja juz tego nie rozumie ...wynika z tego za to cisnienie mam jakies skaczace... i moze dlatego sie tak zle czuje......w ciagu godziny takie wielkie roznice w pomiarach.......

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    juz jestem z powrotem....oczywiscie sie poryczalam :(

    bialka w moczu nie ma ...ale cisnienie u lekarza 158/96

    kazal odstawic acard......i zwiekszyc dawke dopegytu.........

    w srode mam zadzwonic jakie jest cisnienie.....jezeli bedzie w miare to kontrola w nastepny poniedzialek.....

    jezeli dolne przekroczy 100 to natychmiast jechac do szpitala i robia CC od razu.....

    pytalam sie czy lepiej jechac do tej kliniki gdzie neonatologia jest? bo syna mi po porodzie tam przewozili......mowil ze moga mnie z tamtad odeslac i nie zrobic CC...a ze taka diagnoza jaka mial syn to sie zdarza i donoszonym....... takze nie jest powiedziane ze mi go zabiora.........

    na szybko walnal usg ( mowil ze doplera robi....i ze przeplyw chyba przez serduszko jest ok....) wyliczyl ze wazy 2800g ale nie wiem jakim cudem to pomirzyl......

    zrobili mi ktg....tetno bylo miedzy 125-135........zmartwilo mnie to bo lekarz sie zapytal czy maly sie rusza czy spi......mowie mu ze on wogole sie malo rusza i czasami caly dzien go nie czuje......zrobil tylko dziwna mine i nie skomentowal......myslicie ze mam sie bac?

    bo ja oczywiscie histeria......
    Nie martw się moja też dużo się nie rusza. Waga super dobra. Leki bierz i nawet więcej w razie ciśnienia. I na spokojnie. To już taki okres ciąży widocznie przy przepływach to nadciśnienie się pierdzieli.Ty już masz 35 tyg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 14:39

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    juz jestem z powrotem....oczywiscie sie poryczalam :(

    bialka w moczu nie ma ...ale cisnienie u lekarza 158/96

    kazal odstawic acard......i zwiekszyc dawke dopegytu.........

    w srode mam zadzwonic jakie jest cisnienie.....jezeli bedzie w miare to kontrola w nastepny poniedzialek.....

    jezeli dolne przekroczy 100 to natychmiast jechac do szpitala i robia CC od razu.....

    pytalam sie czy lepiej jechac do tej kliniki gdzie neonatologia jest? bo syna mi po porodzie tam przewozili......mowil ze moga mnie z tamtad odeslac i nie zrobic CC...a ze taka diagnoza jaka mial syn to sie zdarza i donoszonym....... takze nie jest powiedziane ze mi go zabiora.........

    na szybko walnal usg ( mowil ze doplera robi....i ze przeplyw chyba przez serduszko jest ok....) wyliczyl ze wazy 2800g ale nie wiem jakim cudem to pomirzyl......

    zrobili mi ktg....tetno bylo miedzy 125-135........zmartwilo mnie to bo lekarz sie zapytal czy maly sie rusza czy spi......mowie mu ze on wogole sie malo rusza i czasami caly dzien go nie czuje......zrobil tylko dziwna mine i nie skomentowal......myslicie ze mam sie bac?

    bo ja oczywiscie histeria......

    Ja bym w takiej sytuacji już jechała na IP. Przecież 96 a 100 to niewielka różnica. Może lepiej żeby ktoś inny też Cię zbadał i zrobił USG, tym bardziej, że z ruchami jest problem... Ale ja w takich sytuacjach to taka panikara jestem.

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Nie martw się moja też dużo się nie rusza. Waga super dobra. Leki bierz i nawet więcej w razie ciśnienia. I na spokojnie. To już taki okres ciąży widocznie przy przepływach to nadciśnienie się pierdzieli.Ty już masz 35 tyg?

    tak dzis mi wpisal 35 .....termin porodu mam na 18.4 czyli za rowny miesiac......

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny te maty edukacyjne można prać w pralce?

    i trzymajcie kciuki! Kuzyn K. dostał dziś dofinansowanie do in vitro! Znowu ruszają ze staraniami :) może Bruno będzie miał koleżkę do piaskownicy :)

    mysla.nieskalana, Natalia-tosia, Kasiulka90, martusiawp, Lolka30, Anete, DorotaAnna, MamaAga85, espoir, Tunia76, estrella, B_002, Franka2104, malutka_mycha lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    tak dzis mi wpisal 35 .....termin porodu mam na 18.4 czyli za rowny miesiac......
    wzięłaś tabelkę to zaraz spada cinienie po.drugie może stres z wizyty schodzi.Kazdy dzidziuś ma inny temperament gdyby było coś nie tak lekarz by powiedział. Moja mała w tym czasie też ruszała się trochę po.sniadaniu i wieczorem tak w ciągu dnia cisza. Teraz od 3 dni daje znać o sobie non stop. I też się zastanawiałam czy to jest ok. Lekarz mówił że 10 ruchów w ciągu dwóch godizn w czasie najwyższej aktywności. Nie non stop bo dziecko śpi. Także spokojnie, odpoczywaj bierz leki i ciesz się ciążą.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dziewczyny te maty edukacyjne można prać w pralce?

    i trzymajcie kciuki! Kuzyn K. dostał dziś dofinansowanie do in vitro! Znowu ruszają ze staraniami :) może Bruno będzie miał koleżkę do piaskownicy :)
    Ja moją prałam i nic się z nią nie działo.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, ja też miałam dzisiaj dziwną akcję. Standardowo u położnej przed wizytą sprawdzanie tętna maluszka. Położyłam się płasko na kozetce i najpierw było ok, a za chwilę poczułam rozpychanie dzidzi i było słychać nagle przyspieszające bicie serduszka. Położna kazała mi się przekręcić na lewy bok i tętno się szybko uspokoiło. Powiedziała, że musi być nacisk na żyłę główną i dziecko jak się wypycha, to wykazuje oznaki niedotlenienia. O ile ruchy wyczuję, to tętna przyspieszającego nie wyczuję i teraz mam schizę i leżę cały czas na lewym boku. Całą ciążę od początku się tym nie przejmowałam i leżałam i spałam na lewym, na prawym boku, na plecach, dowolnie. A teraz kurde ciągle o tym myślę. A przecież dziecko musi się ruszać i rozpychać. Tak źle i tak niedobrze, sama nie wiem.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Franka2104 Autorytet
    Postów: 312 412

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 dni dochodziłam do siebie po sobotnich zakupach, a zaluczyluśmy raptem 3 sklepy, w tym odpoczynek i jedzonko w Ikei. Grunt, że fotelik, wanienka i przewijak już sa :D Dziś ogarnęłam jakieś ostatnie niedobitki z Gemini.

    Z dnia na dzień czuję jak coraz ciężej mi sie ruszać, bola mnie już chyba wszystkie kości w miednicy i czuję, że kolana już też długo nie pociagna.

    Fasolka77, mysla.nieskalana lubią tę wiadomość

    tb739vvj5r83d9nz.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Jakbym ja miała rodzić takie duże dziecko to też pewnie by mnie mierzyli jak Karolinę, bo ja mam dość wąskie biodra i też się zawsze obawiałam jak ja będę rodzić.
    No ale w przypadku tak małego dziecka to nie będzie problemu (tak sądzę :P).
    No nic, jak się czegoś więcej dowiem to wam tu napiszę :)
    Basiu jedziesz dzisiaj na USG, bo o ile pamiętam tak planowałaś w piatek?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Stresant, ja też miałam dzisiaj dziwną akcję. Standardowo u położnej przed wizytą sprawdzanie tętna maluszka. Położyłam się płasko na kozetce i najpierw było ok, a za chwilę poczułam rozpychanie dzidzi i było słychać nagle przyspieszające bicie serduszka. Położna kazała mi się przekręcić na lewy bok i tętno się szybko uspokoiło. Powiedziała, że musi być nacisk na żyłę główną i dziecko jak się wypycha, to wykazuje oznaki niedotlenienia. O ile ruchy wyczuję, to tętna przyspieszającego nie wyczuję i teraz mam schizę i leżę cały czas na lewym boku. Całą ciążę od początku się tym nie przejmowałam i leżałam i spałam na lewym, na prawym boku, na plecach, dowolnie. A teraz kurde ciągle o tym myślę. A przecież dziecko musi się ruszać i rozpychać. Tak źle i tak niedobrze, sama nie wiem.


    Kasiulka no nie wiem... Mój się dziś na spacerze wypychał.. więc nie sądzę aby był niedotleniony...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Franka2104 Autorytet
    Postów: 312 412

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Stresant, ja też miałam dzisiaj dziwną akcję. Standardowo u położnej przed wizytą sprawdzanie tętna maluszka. Położyłam się płasko na kozetce i najpierw było ok, a za chwilę poczułam rozpychanie dzidzi i było słychać nagle przyspieszające bicie serduszka. Położna kazała mi się przekręcić na lewy bok i tętno się szybko uspokoiło. Powiedziała, że musi być nacisk na żyłę główną i dziecko jak się wypycha, to wykazuje oznaki niedotlenienia. O ile ruchy wyczuję, to tętna przyspieszającego nie wyczuję i teraz mam schizę i leżę cały czas na lewym boku. Całą ciążę od początku się tym nie przejmowałam i leżałam i spałam na lewym, na prawym boku, na plecach, dowolnie. A teraz kurde ciągle o tym myślę. A przecież dziecko musi się ruszać i rozpychać. Tak źle i tak niedobrze, sama nie wiem.

    To mnie teraz zestresowałaś bo mój się większość czasu rozpycha jak wśkiekły zajac.

    tb739vvj5r83d9nz.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franka2104 wrote:
    2 dni dochodziłam do siebie po sobotnich zakupach, a zaluczyluśmy raptem 3 sklepy, w tym odpoczynek i jedzonko w Ikei. Grunt, że fotelik, wanienka i przewijak już sa :D Dziś ogarnęłam jakieś ostatnie niedobitki z Gemini.

    Z dnia na dzień czuję jak coraz ciężej mi sie ruszać, bola mnie już chyba wszystkie kości w miednicy i czuję, że kolana już też długo nie pociagna.


    coś czuję, że Gemini powinno nam zapłacić za reklamę... chyba wszystkie tutaj robiłyśmy zakupy na Gemini :)

    martusiawp, Franka2104 lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Stresant, ja też miałam dzisiaj dziwną akcję. Standardowo u położnej przed wizytą sprawdzanie tętna maluszka. Położyłam się płasko na kozetce i najpierw było ok, a za chwilę poczułam rozpychanie dzidzi i było słychać nagle przyspieszające bicie serduszka. Położna kazała mi się przekręcić na lewy bok i tętno się szybko uspokoiło. Powiedziała, że musi być nacisk na żyłę główną i dziecko jak się wypycha, to wykazuje oznaki niedotlenienia. O ile ruchy wyczuję, to tętna przyspieszającego nie wyczuję i teraz mam schizę i leżę cały czas na lewym boku. Całą ciążę od początku się tym nie przejmowałam i leżałam i spałam na lewym, na prawym boku, na plecach, dowolnie. A teraz kurde ciągle o tym myślę. A przecież dziecko musi się ruszać i rozpychać. Tak źle i tak niedobrze, sama nie wiem.

    Ale to normalne, że jak dziecko się rusza to tętno przyspiesza. U mnie ginka mówiła, że to świadczy o dobrostanie płodu i tak właśnie powinno być

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    atdcj48aq9519a2w.png
  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się wydaje,że my nosząc te nasze dzieci jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy nasze dziecko rusza się za mało albo za dużo. Przynajmniej ja tak mam..Naczytałam się na początku ciąży,że jak mam nadwagę to późno będę czuła ruchy,a ja czułam wyraźnie już od 17 tygodnia. I ogólnie Bruno jest dość aktywny,dlatego mam takie paniki jak zdarzyły się dwa razy epizody,że mocniej przysnął i go nie czułam wcale przez jakieś 40 min..Tak to ja go czuję praktycznie non stop.Nie zawsze tak mocno,ale ciągle jest jakieś przeciąganie chociaż delikatne.Ale on tak ma odkąd zaczęłam Go czuć.

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Basiu jedziesz dzisiaj na USG, bo o ile pamiętam tak planowałaś w piatek?
    Pojadę, zobaczymy co tam pomierzą. Może będzie lepszy sprzęt niż w piatek, bo trafiłam dość kiepsko i tak może też przez to mogło wyjść mniej dokładnie.
    Czekam tylko na męża, bo wolę z nim jechać samochodem niż sama komunikacją miejską. Kawałek drogi jednak jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 14:59

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasOlka weź tam napisz do tego Gemini,boś Ty najbardziej kompetentna,podaj im namiary na forum,niech ktoś z marketingu zajrzy tu do nas i zobaczy co tu się dzieje. Od razu jakieś bony uznaniowe powinnyśmy dostać.

    B_002, Tunia76, Lolka30, Syska2202, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant ile kazał Ci brać Dopegytu?
    Jak już pisałam w Koperniku w poradni leczenia nadciśnienia powiedziano mi, że 3x1 to minimum, dla osób z problemami nadciśnienia.

    Wydaje mi się, że po zwiększonej dawce cisnienie powinno Ci się unormowac. Tymbardziej, że nie masz tak bardzo wysokiego jak nieraz mają ciężarne ze zdiagnozowanym nadciśnieniem ciazowym.

    Spróbuj się nie denerwować (wiem że łatwo powiedziec) dzidziuś jest już duży. Wszystko będzie dobrze.

    stresant, mysla.nieskalana lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    coś czuję, że Gemini powinno nam zapłacić za reklamę... chyba wszystkie tutaj robiłyśmy zakupy na Gemini :)
    Ja na Gemini robiłam od dawna zakupy, jeszcze przed ciążą. Mają konkurencyjne ceny więc co się dziwić :)
    A w ciąży to się jednak sporo aptecznych artykułów kupuje, więc trzeba wszędzie szukać okazji i promocji.
    No ale fakt, że u nas na forum to się Gemini chyba nieźle samo rozreklamowało :)

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    coś czuję, że Gemini powinno nam zapłacić za reklamę... chyba wszystkie tutaj robiłyśmy zakupy na Gemini :)
    Gdyby nie to forum, to ja napewno bym tam nie kupowała. Nawet nie wiedziałam, że jest taka apteka i tak szybko doatarcza zamówienie.

    mysla.nieskalana, Paula 90, Fasolka77, Lili90 lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
‹‹ 2365 2366 2367 2368 2369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ