X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 31 maja 2023, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Sytuacja wrote:
    Jutro mam wizytę u gina. Mój strasznie chciałby już seksu ale ja jakoś wogóle nie mam takiej potrzeby narazie - to będzie 6,5 tyg od porodu... A wy już coś?
    Ja sama już wyposzczona, ale ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie i wogole jakoś te nasze wieczory są teraz takie rozwalone, że nie wiem kiedy i gdzie mielibyśmy to robić 😅

    age.png
  • MarBal Autorytet
    Postów: 469 278

    Wysłany: 31 maja 2023, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam gina w piątek i sama już bym chciała coś zacząć działać bo my już pół roku nic przez to moje łożysko tak więc mam nadzieję że już coś ruszy bo boje się że się oddalimy od siebie.juz to przerabiałam z ojcem starszej córki,po porodzie życie seksualne przestało praktycznie istnieć.na początku to jeszcze tak raz na miesiąc,potem raz na trzy aż w końcu doszło do tego że przez rok nie spaliśmy ze sobą.teraz nie chce popełniać już tych samych błędów 🫤
    Poza tym ja dalej nie wiem czy miałam już okres czy nie.czy to były dalej odchody podłogowe.nie wiem czy gin mi będzie umiała to stwierdzić .
    My się właśnie szykujemy i jedziemy na USG bioderek .a jutro to USG główki no i potem mogę się na szczepienia umawiać

    lipa lubi tę wiadomość

    05396a9a8c.png
  • Sigi13 Ekspertka
    Postów: 170 175

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy wczoraj szczepienia. Mała potem cały dzień była u nas na rękach albo spała w pozycji biologicznej. Była mega słaba. Na koniec dnia zrobiła ogromną kupę jak takie dwie albo i 3 normalne i nastrój wieczorem powrócił xd. A w nocy spała jak nigdy. Od 21:30 do 3:30 , a kolejne karmienie było po 7.
    Jutro mamy USG bioderek

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy szczepienia jutro, oczywiście już się boję 😅 i na co szczepilyscie?
    Mnie namawiają na wszystko naraz, tj 6w1, rota i pneumokoki, ale na pewno nie zgodzę się na to, za dużo moim zdaniem.

    age.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 31 maja 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś mieliśmy USG bioderek, jest wszystko ok, kontrola w lipcu.
    Do ginekologa jeszcze się nie zapisałam,muszę to zrobić. Też już bym chciała wrócić do bliskośco, mimo że radzimy sobie innymi sposobami 😉

    Wogole od jakiegoś tygodnia boli mnie macica jakby, nie wiem... Ciężko to wogole opisać.. jakby obolałe w środku mam wszystko, pęcherz moczowy, macicę.. każdy ruch jelita czy przesuwanie kału lub gazów mam wrażenie że czuje... No i ten ból jakbym miała wszystko w brzuchu pobite 🙈 nie mam pojęcia co to

    age.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 31 maja 2023, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały też jutro szczepienie a w piątek ostatni raz położna chyba 8 raz. Z córką rozdzielałam szczepienie, najgorzej zniosła pierwszą dawkę 6 w1 ,rota nie miała no i na dwa latka meningokoki robiliśmy to wtedy miała gorączkę. Teraz proponują wszystko naraz, sama zmierzyłam obwód główki to ma chyba 40 cm a urodził się z 35 no ale wychodzi mi że też ma już bodajże 6 kilo, jutro zobaczymy bo na usg się pytała lekarka jaki ma obwód glowy

    event.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 289 248

    Wysłany: 31 maja 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin dał zielone światło więc było szybkie seksowanie na lubrykancie, choć to była wątpliwa przyjemność dla mnie 🥴
    Ja wzięłam wszystkie szczepionki czyli 6 w 1, rota i pneumokoki i skończyło się tylko na stanie podgorączkowym 37,8.
    A dziś panna mi fiknęła sama z brzucha na plecy 😱

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 31 maja 2023, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie jeszcze bol po cc ? u mnie 7 tydzien jutro a boli w okolicy pachwiny i nad po prawej stronie nadal najbardziej mysle ze wtedy gdy sie przemecze jednak mala juz okolo 5 kg a ja ja ciagle dzwigam jednak .Oby pszepuchliny z tego nie bylo w koncu 12 miesiecy temy tez operacja w tym miejscu byla na wyrostek .Cale czas sie tym stresuje 14 go wizyta u lekarza to zobacze co powie .😪


    Lipa wszedzie aby tylko nie włuzeczku dziecka bo polamiecie😂



    Mam problem z laktacja z lewego cyca , sciagam laktatorem i lewe ledwo 20 ml a z prawego nawet juz po 70 mil mi sie udaje czy to jest normalne czy cos z tym lewym moze byc nie tak ?



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 22:06

  • Siasia006 Znajoma
    Postów: 24 19

    Wysłany: 31 maja 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa tak u mnie skończy się psychologiem albo psychiatra.. Póki co dojrzewam i szukam kogoś poleconego ale już NFZ lub prywatnie z pracy z opieki bo tak całkiem prywatnie to już zbankrutuje. Place za urofizjo, chyba doradczynie laktacyjna też muszę prywatnie... Jak żyć.. A to pewnie nie jedna wizyta...

    Miał ktoś u was lojotokowe zapalenie skóry u malucha? Czym to leczyć? Pediatra kazała przemywać przegotowana woda ale szału nie widzę.. Ciemieniucha na brwiach to samo...

    My też bd brać 6w1 zobaczymy...dopiero 16.06 i weźmiemy póki co tylko to.. Trochę boję się rota, wolałabym rotarix dopłacić ale jest nieosiągalny, położona mówiła żeby iść w niego jak możemy sobie pozwolić na płatne... Trochę się boję tych bezpłatnych.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 31 maja 2023, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati6 wrote:
    macie jeszcze bol po cc ? u mnie 7 tydzien jutro a boli w okolicy pachwiny i nad po prawej stronie nadal najbardziej mysle ze wtedy gdy sie przemecze jednak mala juz okolo 5 kg a ja ja ciagle dzwigam jednak .Oby pszepuchliny z tego nie bylo w koncu 12 miesiecy temy tez operacja w tym miejscu byla na wyrostek .Cale czas sie tym stresuje 14 go wizyta u lekarza to zobacze co powie .😪


    Lipa wszedzie aby tylko nie włuzeczku dziecka bo polamiecie😂



    Mam problem z laktacja z lewego cyca , sciagam laktatorem i lewe ledwo 20 ml a z prawego nawet juz po 70 mil mi sie udaje czy to jest normalne czy cos z tym lewym moze byc nie tak ?

    Ja też mam różnice między piersiami, tyle że nie ściągam, tylko po wadze Natalki sprawdzałam.

    U mnie jest dosc duża różnica także w wielkości i z tej mniejszej jest mniej mleka. Znów to podobno typowe przy niedorozwoju gruczołów piersiowych. Zwyczajnie w jednej piersi jest więcej tkanki gruczołowej, a w drugiej mniej.

    Natalka maksymalnie zjada 60-70g z obu piersi, ale tak jest tylko nad ranem i pierwsze jedno dwa karmienia w danym dniu, potem każde kolejne to mniej. Wieczorem już tylko 30g mniej więcejm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 23:19

    Nati6 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • MarBal Autorytet
    Postów: 469 278

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati6 wrote:
    macie jeszcze bol po cc ? u mnie 7 tydzien jutro a boli w okolicy pachwiny i nad po prawej stronie nadal najbardziej mysle ze wtedy gdy sie przemecze jednak mala juz okolo 5 kg a ja ja ciagle dzwigam jednak .Oby pszepuchliny z tego nie bylo w koncu 12 miesiecy temy tez operacja w tym miejscu byla na wyrostek .Cale czas sie tym stresuje 14 go wizyta u lekarza to zobacze co powie .😪

    Mnie już nic nie boli poza dyskomfortem pomiędzy blizna a pępkiem.tam nadal odczuwam takie lekkie uczucie jakby poparzonej skóry ale już tak naprawdę delikatnie.codziennie przynajmniej raz tam masuje i z dnia na dzień jest coraz lepiej
    Dziewczyny które są już po USG bioderek.czy pieluchujecie swoje dzieci? U nas lekarz powiedział że wszystko jest dobrze,nie ma żadnych odchyłów ale zaleca szersze pieluchowanie przez kilka miesięcy w celach profilaktycznych.mowi że każdemu tak zaleca a ja po przyjściu do domu oczywiście odrazu internet w ruch i wyczytałam że już się tego nie praktykuje skoro wszystko jest wporzadku

    05396a9a8c.png
  • Solemio Ekspertka
    Postów: 221 277

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati, mnie okolice blizny już nie bolą, jedynie po większym wysiłku czasem spojenie łonowe, ale szybko mija.

    MarBal, teraz zdaje się nie zaleca się szerokiego pieluchowania ot tak, profilaktycznie. U nas wszystko ok na USG i to tyle. Wg wytycznych jeżeli nie ma czynników ryzyka w trakcie porodu i obciążenia rodzinnego, to nawet powtórnego badania nie trzeba wykonywać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 07:24

    MarBal lubi tę wiadomość

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati mnie już nic nie boli.

    Marbal też nie dostaliśmy takiego zalecenia. Przy żadnym dziecku takiego.nje mialam.

    MarBal, Nati6 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 289 248

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy nosić w pozycji żabki i kłaść na brzuch z nóżkach jak żabka i unikać zbyt ciasnych spodni które tą żabkę uniemożliwiają. No i za 2 msc powtórka z USG.

    MarBal lubi tę wiadomość

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Sytuacja wrote:
    Gin dał zielone światło więc było szybkie seksowanie na lubrykancie, choć to była wątpliwa przyjemność dla mnie 🥴
    Ja wzięłam wszystkie szczepionki czyli 6 w 1, rota i pneumokoki i skończyło się tylko na stanie podgorączkowym 37,8.
    A dziś panna mi fiknęła sama z brzucha na plecy 😱
    Podnosi się już sama.tak wysoko, dźwiga główkę? Moja kiepsko, leniuszek z niej

    age.png
  • MarBal Autorytet
    Postów: 469 278

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzicie to ten lekarz jakieś stare zalecenia ma.ale widać taki starej daty był 😂 córkę pamiętam że pieluchowalam te 10 lat wstecz ale skoro teraz już się tego nie robi to też chyba nie będę

    05396a9a8c.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 283 202

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam ortopeda powiedział cyt."wszystko w porzadku, szerokie pieluchowanie, nastepny proszę". Oczywiście nie mam zamiaru dziecka zadnymi pieluchami krępować, fizjo tez odradza.

    age.png

    preg.png
  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1281 293

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati6 wrote:
    macie jeszcze bol po cc ? u mnie 7 tydzien jutro a boli w okolicy pachwiny i nad po prawej stronie nadal najbardziej mysle ze wtedy gdy sie przemecze jednak mala juz okolo 5 kg a ja ja ciagle dzwigam jednak .Oby pszepuchliny z tego nie bylo w koncu 12 miesiecy temy tez operacja w tym miejscu byla na wyrostek .Cale czas sie tym stresuje 14 go wizyta u lekarza to zobacze co powie .😪


    Lipa wszedzie aby tylko nie włuzeczku dziecka bo polamiecie😂



    Mam problem z laktacja z lewego cyca , sciagam laktatorem i lewe ledwo 20 ml a z prawego nawet juz po 70 mil mi sie udaje czy to jest normalne czy cos z tym lewym moze byc nie tak ?

    U mnie jest na przemian - tzn jak teraz ściągnę więcej z lewego to następnym razem więcej z prawego,ale nie wiem czy to normalne czy nie.

  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1281 293

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Podnosi się już sama.tak wysoko, dźwiga główkę? Moja kiepsko, leniuszek z niej

    U nas asymetria główki bardzo utrudnia podnoszenie główki i fizjoterapeuta zalecił ćwiczenia na przewijaku przy każdej zmianie pieluchy ( coś w tym stylu : https://youtu.be/lc3ntuDg_es). Niestety wzbudza to wielki sprzeciw mojego zajączka i więcej niż raz dziennie nie ma szans poćwiczyć 😔

  • Sigi13 Ekspertka
    Postów: 170 175

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po USG bioderek. Narazie wszystko jest okej. Kazał często kłaść na brzuchu z nogami jak żabka.

‹‹ 219 220 221 222 223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ