X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Izet Autorytet
    Postów: 1492 1306

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane dziewczyny ! Może dołączę i ja nieśmiało ☺️
    Po 10 miesiącach starań w końcu udało nam sie! Jestem w ciąży 😁
    Jesli wszystko pójdzie dobrze z planem, termin porodu mam mieć około 11 kwietnia.
    Na ten moment 5t6- w czwartek(5t3) byłam na USG i był pęcherzyk 7mm z pęcherzykiem zoltkowym w macicy także super 😁 Z racji, ze to moja pierwsza ciąża ( mam 34 lata) to troche panikuje 😅
    Narazie z objawów mam bolące piersi No i cały czas mnie cos ciągnie i pobolewa w brzuchu - plamien brak wiec narazie jestem spokojna ale usg „serduszkowe” plus założenie karty ciąży dopiero 31.08 wiec sie troche denerwuje😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2022, 20:28

    Leeila26 lubi tę wiadomość

    🙎🏼‍♀️36 l., 👱🏻‍♂️ 38l.

    Bobo nr. 2

    Starania od 01/2024
    19.02.24 ⏸
    05.03 (6+2) wizyta : 2 zarodki 😅
    15.03 (7+4) : mamy ❤️❤️
    05.04 (10+5) : wizyta
    15.04 (12+1): badania prenatalne

    preg.png

    Synuś 👶🏼:

    Starania od 09/2021
    03.08.22: ⏸
    09.04.2023 (40+0) Dominis jest z nami ❤️ 11:27, 3680g., 55 cm

    age.png
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, melduję się po wizycie :) na wizycie był mały zawał, pani doktor powiedziała że to może znowu być puste jajo plodowe, ale mój mąż wypatrzył fasolkę. Zarodek 2.4mm ukrył się w narożniku że musiałam naciskać na brzuch żeby zrobić foto usg. Co się stresu najadłam... W sobotę idę do swojej gin, mam nadzieję że będzie lepiej widac serduszko :)

    preg.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie nic nie wiem. Prawdopodobnie jest pęcherzyk ale było za wcześnie aby coś zobaczyć. Kolejna wizyta 6 września a w międzyczasie mam oznaczyć betę ze dwa razy. Trochę się boję, że się nie uda. Z objawów mam tylko lekko wrażliwe sutki. Macica podobno nie powiększona więc trochę mnie to stresuje.

    age.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wczoraj wizytowałam. 6+3 idealnie pokrywa się z terminem wg om. Prawie 6mm fasolki z bijącym serduszkiem ❤️

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    Dzień dobry, nieśmiało dołączę. Według kalendarza termin mam jakoś na 15 kwietnia. Na stanie dwójka dzieci (6,5 i 4) lata.
    Trochę się obawiam czy coś z tego będzie bo mój progesteron jest dość niski 14,22 przy becie 379.
    We wtorek mam wizytę i zobaczymy czy coś widać, na pewno muszę dostać heparyne i pewnie luteinę. Kiedyś już miałam poronienie więc się trochę tego obawiam.
    Ogólnie jestem w szoku innych dopóki nie usłyszę serduszka to będę się stresować.

    Całkowicie cie rozumiem ja tez mialam kiedys 2 razy obumarcie w 9 tc .ale to bylo 17 lat temu .Teraz do puki nie wejde w 10 tydzien tez masz obawy . W dodatku jestem po laporaskopi wyrostka zaledwie 2 5 miesiaca wiec dodakowo jeszcze nie wszystko sie pogoilo cos mnie zaboli , uszczypnie , poboli ,a ja juz zaczynam sie przejmowac 🙈

  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie też były dwie straty wcześniej. Strach jest zawsze.. 10tc to też nie jest jakaś magiczna granica, chociaż wtedy znacznie spada ryzyko poronienia. Nie martwcie się na zapas i słuchajcie swojego lekarza i intuicji. Na pierwszej wizycie bardzo często nie widać jeszcze zarodka, ani tym bardziej serduszka - bo jest po prostu za wcześnie.

    Nati6 lubi tę wiadomość

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Biała😊 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nieśmiało i ja chciałabym dołączyć do was tylko nie wiem czy jest sens bo moja beta bardzo niska cykle mam 35dniowe wczoraj beta wynosiła 22,36 to jakieś 12 dpo trochę się obawiam jutro powtórzę. Poprzedni cykl bezowulacyjny a jeszcze wcześniejszy cb.

  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,nie wiem czy się nie pospieszę ale przywitam się bo chciałabym narazie dla siebie zachować pozytywny test.
    To będzie czwarta ciąża, z drugiej mam córkę i dwa poronienia w 10 tyg przestawało serce bić. Teraz jestem na luteinie, dopegycie i acardzie, w sumie lekarze jakoś tego nie zalecali ale sama poprosiłam o luteinę bo często mam plamienia przed okresem.
    U mnie dopiero 24 dc i jasna kreska, więc nie nastawiam się

    event.png
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś na becie - 50671 (a zaczęłam dziś 6 tydzień 😅) i zrobiłam też progesteron - 25.6, ale to na luteinie, tyle że zbadałam przed tabletką :) w piątek idę na badania z krwi ciążowe a w sobotę kolejne usg :)

    preg.png
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kometa90 wrote:
    Ja byłam dziś na becie - 50671 (a zaczęłam dziś 6 tydzień 😅) i zrobiłam też progesteron - 25.6, ale to na luteinie, tyle że zbadałam przed tabletką :) w piątek idę na badania z krwi ciążowe a w sobotę kolejne usg :)

    No to ładnie .Ja jeszcze zadnych badaniań nie mam oprucz rozmowy z połozną ,w uk inaczej o wyglada a na krew itp .ide w poniedziałek pierwszy raz ,az sama jestem ciekawa🙂

  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to możliwe, że dzień przed okresem a już mnie mdli?

    event.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I śluz niestety też pojawia się i znika podbarwiony na brązowo.

    event.png
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z was juz wybrzuszyło troszke ?

  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani jak jest wysoko poziom progesteronu, to możliwe. Ja w ciąży z córką robiłam test w dniu spodziewanej miesiączki, na drugi dzień już zaczęły mi się poranne pokłony nad WC, które trwały do 4 miesiąca.

    Nati - macica się powiększa, więc pewnie stąd takie wrażenie :) dochodzą też wzdęcia, częste na początku ciąży. Ja też uważam, że mnie wybrzuszyło 🤣

    U mnie dalej prócz bolących sutków przy kp - żadnych objawów. Ale rozpoczęłam już proces odstawienia, ciekawe ile to potrwa 😅

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Nati91 Przyjaciółka
    Postów: 120 79

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę nieśmiało się witam ;)
    Dziś 38 dc, a 25 dzień fazy lutealnej. Progesteron robiony dzień przed planowanym okresem wynosił 26,5 ng/ml- badanie robiłam dość spontanicznie, by sprawdzić czy nie mam przewagi estrogenowej. Ten wynik plus niespadające temperatury zmobilizowały mnie do zrobienia testu- dwie grube kreski ;)
    Kiedy warto wybrać się na pierwsze usg? W dniu spodziewanej miesiączki lekarz nic jeszcze nie widział i powiedział, ze jak przed 2 tygodnie okres nie przyjdzie to mam się zjawić. Wiadomo, ze chciałoby się wiedzieć już teraz ;P Ale bez sensu jechać na wizytę, na której nic się nie dowiem 🤷‍♀️

    40+5 ♥️
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila26 wrote:
    Mamamani jak jest wysoko poziom progesteronu, to możliwe. Ja w ciąży z córką robiłam test w dniu spodziewanej miesiączki, na drugi dzień już zaczęły mi się poranne pokłony nad WC, które trwały do 4 miesiąca.

    Nati - macica się powiększa, więc pewnie stąd takie wrażenie :) dochodzą też wzdęcia, częste na początku ciąży. Ja też uważam, że mnie wybrzuszyło 🤣

    U mnie dalej prócz bolących sutków przy kp - żadnych objawów. Ale rozpoczęłam już proces odstawienia, ciekawe ile to potrwa 😅

    O dziwo ja zadnych objawow tez nie mam , lekki piersi piekace i powiekszone , I bez owocow nie potrafie funkcjonowac bo mnie dziwnie zsie na zoładku . wzdec tez nie mam juz moze pierwsze 2 tygodnie troszke . Za to pobolewanie podbrzusza lekkie z jajnikami ale to bardziejprzypomina rozciaganie wlasnie .

  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zgaga ciśnie już. Najgorzej po słodkim.
    Za tydzień wizyta :)

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam na badaniach krwi i moczu. Niestety mimo zastrzyków z neoparinu mam obniżone APTT, do tego wyszły liczne bakterie w moczu :/ jutro mam zrobić posiew. Jutro też mam wizytę u swojej gin, mam nadzieję że serduszko już będzie w pełnej krasie :)
    Co do objawów to u mnie piersi mocno nabrzmiałe i sutki bolą strasznie, do tego mdłości, czasem rano, czasem cały dzień. Czasami czuję ciągnięcie w podbrzuszu, no i brzuszek już trochę wzięło ;)

    preg.png
  • DomiKa Przyjaciółka
    Postów: 89 106

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, i ja witam się nieśmiało 😊 Jestem mamą po 10 cyklach starań i ciąży biochemicznej. Tym razem udało się szybciej bo w 2 cyklu (pierwszy pokazał bladą kreskę ale nie byłam na becie). Byłam u gin i w 6+2 ujrzałam zarodek z serduszkiem. Teraz czekam na rozwój sytuacji. Od początku czuje prawie nieustające mdłości i bardzo chce mi się spać. Aaa no i piersi, mam wrażenie, że mi pękną i zacznę na nowo karmić piersią 😂😂 Bardzo podobne uczucie co przy laktacji. 😊


    dhi4s65ga1l8cvmy.png

  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    Ja już po wizycie, pięknie było widać bijące serduszko :) założyłyśmy kartę ciąży i następna wizyta za 2 tygodnie :)

    DomiKa, Leeila26 lubią tę wiadomość

    preg.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ