X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o 1 to ostatnio spać dopiero chodzę 🤣 koło 3 pobudka na siusiu, i dalej w kimę. Wcześniej to nawet światła nie zapalałam i zasypiałam od ręki, teraz gorzej, bo mierze jeszcze cukier wtedy, wiec światło niezbędne. I tak sypiam trochę krócej, bo wcześniej 8h to było moje minimum, teraz tak po 6h. Ale ogólnie mam dużo energii jak na końcówkę ciąży ;)

    preg.png
  • Solemio Ekspertka
    Postów: 221 277

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ostatnio jakaś dziwna bezsenność, tylko niestety budzę się rano niewyspana 🤷‍♀️ oby minęło. Z plusów to mimo swoich gabarytów, brzuch w ogóle nie przeszkadza mi w spaniu. Nawet nie muszę z poduchą ciążową spać a jest mi wygodnie.

    Wyprawka się kompletuje, myślę że w lutym chciałabym mieć już wszystko gotowe. I ja z kolei liczę na spokojniejsze drugie dziecko, okres pierwszego pół roku z synem wspominam fatalnie 🙈 o śnie mogłam natomiast zapomnieć na 14 miesięcy 😅 może los będzie łaskawy i się odwróci tym razem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2023, 12:56

    age.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 289 248

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pierwsze dziecko też było bezproblemowe pod kątem zdrowotnym, jest zawsze uśmiechnięty i super grzeczny do dziś, z kp nie mieliśmy kłopotów za to byłam dla niego żywym smoczkiem przez ponad rok. Nie akceptował smoczka do ssania ani picia z butelki, a jedzenia domagał się co 2h. Zobaczymy jaki model teraz się trafi 😅
    Mnie też coś w nocy wybudza, potem letrox, siku i już nie zasnę przez pare godzin a potem jestem nieprzytomna 😴

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • MaggieMay Autorytet
    Postów: 378 219

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie też bezsenność. Chyba, że cały dzień spędzę na nogach, to nawet nocne siku nie wybudza na długo.

    Powiem Wam, że jeszcze nigdy nie miałam takich włosów! Wyglądają zdrowo, nie łamią się i wreszcie mogę je zapuścić. Zazwyczaj przetłuszczały mi się okropnie, a teraz nawet 3-4 dni mam spokój. I pomyśleć, że niektóre tak mają i bez ciąży, szczęściary.


    Ja też jestem po wstępnym praniu ubranek. Muszę gdzieś znaleźć miejsce na te większe rozmiary, od 68 wzwyż, bo komoda już jest full. Dostałam teraz od mojej mamy kurtkę zimową rozmiarowo na okres letni 🤔, od ciotek bordowo-złote suknie balowe z 7 warstwami tiulu i sukienkę na chrzest od teściowej. A co ciekawe, nie zdecydowaliśmy, czy chcemy chrzcić dziecko. Ani czy będzie występowała w konkursach małej miss, hahahaha.

    Sigi13 lubi tę wiadomość

    age.png
    2018 diagnoza PCOS, Hashimoto
    03.2020 start starań
    08.2020 usunięcie ciąży ektopowej z jajowodem
    2021 LEEP szyjki macicy
    2021 6x stymulacja clo/aromek / ovitrelle / encorton / accard
    06.2022 GAMETA KIELCE start IVF - Gonal / Cetrotide / Ovitrelle / Duphaston / Dostinex
    07.2022 punkcja - 13 komórek - 8 dojrzałych - 6 zapłodnionych - mamy ❄️❄️❄️
    08.2023 FET+AH+embrioglue - 4AA - Estrofem / Duphaston / Cyclogest / Fraxiparine
    6dpt - beta 37.9
    8dpt - beta 121
    13dpt - beta 864
    6t4d - CRL 0,64cm, jest ❤️
    10t4d - CRL 4,02 cm
    12t3d - CRL 6,31 cm, USG+PAPPA - ryzyka niskie
    14t4d - 101,9 g
    18t4d - 295 g
    20t4d - 378 g - USG połówkowe 👍
    22t4d - 522 g
    25t4d - 871 g
    28t5d - 1498 g USG prenatalne III trym.
    29t4d - 1678 g
    31t3d - 2275 g USG prenatalne III trym. 👍
    38t6d - 3960 g szczęścia ❤️
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mala 3 raz potwierdzona ze dziewczynka ,wazy juz prawie 1.8 kg . Na podstawie poloznej i apki itp mam 30+2tyg a jak brala pomiar do dziecka to na monitorze 31tyg+6 ciekawe czy bedzie szybciej🤔 .Ovu tez mialam szybciej niz zwykle a i wagi sie spodziewalam okolo 1.5 kg a to juz takie duze 🙉😅

    Sigi13, MaggieMay, Ajka, Nieśmiała, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati6 wrote:
    Moja mala 3 raz potwierdzona ze dziewczynka ,wazy juz prawie 1.8 kg . Na podstawie poloznej i apki itp mam 30+2tyg a jak brala pomiar do dziecka to na monitorze 31tyg+6 ciekawe czy bedzie szybciej🤔 .Ovu tez mialam szybciej niz zwykle a i wagi sie spodziewalam okolo 1.5 kg a to juz takie duze 🙉😅

    Generalnie do określenia terminu nadają się tylko wczesne USG, więc jak miałas ciąże starszą na 6-8 tygodni to za pewne jest starsza, a jak nie to zwyczajnie jest większa.

    Te przewidywane wagi dla określonych tygodni (na podstawie których wpisują tygodnie), to 50 centyl (czyli połowa dzieciaczków w tygodniu ciąży jest mniejsza od danej wagi, a połowa większa) - także nie ma co się przywiązywać. Są przecież dzieci które ważą przy porodzie 2,5kg i są takie które ważą 4,5kg (nikomu nie życzę).

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za tydzień idę na L4 i za tydzień dopiero zaczynam przygotowania. Szczerze to aż mi się niedobrze robi jak pomyślę o selekcji ciuszków. Muszę też zrobić porządki w szafach, żeby wszystko jakoś pomieścić. Ogólnie generalnym remanent w domu... Brrr

    2020 :)
    2023 :)
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie tak stopniowo w każdym pokoju robię porządki, trochę miejsca odzyskałam, większe rozmiary upiorę i spakuję w worki próżniowe żeby się nie kurzyły i nie zajmowały miejsca. Tak mi się wydaje, że jeszcze niby z 2,5 mies mam czasu ale nigdy nie wiadomo pod koniec jak będzie, więc sobie rozkładam w czasie.

    MaggieMay lubi tę wiadomość

    event.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 289 248

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaggieMay też lubię te nieprzetłuszczające się włosy. Suchy szampon poszedł w odstawkę. U mnie czasem nie są tłuste nawet tydzień - myje by nadać im zapach i kształt 🤣
    Ja zrobiłam selekcję ciuszków, szybko poszło i miałam z tego frajde - leżą teraz na przyszłym przewijaku i czekają aź się wybierzemy do Ikei po komodę.
    Dziś rano pierwszy raz doświadczyłam zatrzymania wody. Rano na wadze 1,5kg więcej z dnia na dzień i ciasne buty. W poprzedniej ciąży nie miałam tak pomimo porodu w lecie. Teraz leże z nogami w górze, sączę pokrzywę, wodę i sok pomidorowy. Macie na to jakieś patenty?

    MaggieMay lubi tę wiadomość

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Generalnie do określenia terminu nadają się tylko wczesne USG, więc jak miałas ciąże starszą na 6-8 tygodni to za pewne jest starsza, a jak nie to zwyczajnie jest większa.

    Te przewidywane wagi dla określonych tygodni (na podstawie których wpisują tygodnie), to 50 centyl (czyli połowa dzieciaczków w tygodniu ciąży jest mniejsza od danej wagi, a połowa większa) - także nie ma co się przywiązywać. Są przecież dzieci które ważą przy porodzie 2,5kg i są takie które ważą 4,5kg (nikomu nie życzę).

    Oby nie byla wieksza niz moj syn 3360 😅 bo ja to urodzic 🙈 .A juz mam dosc .Dzis nawet palce u rąk mi spuchły .Nogi zaczeły w zeszlym tygodni .Białko w moczu dzis dodakowo ale to chyba z tej anemi .A mala głowa mi przy rozciaganiu tak w dole gniecie zw momentami wydaje sie ze urodze za chwile albo ja taka wrazliwa teraz jestem.Jak dotrzymam do terminu to sama sie zdziwie😀 .Moje pierwsze 2 ciaze to był pikus , fruwalam bez zadych przygod teraz to juz nie te lata chyba i troche problemow aie przywleklo po drodze .

  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Sytuacja wrote:
    MaggieMay też lubię te nieprzetłuszczające się włosy. Suchy szampon poszedł w odstawkę. U mnie czasem nie są tłuste nawet tydzień - myje by nadać im zapach i kształt 🤣
    Ja zrobiłam selekcję ciuszków, szybko poszło i miałam z tego frajde - leżą teraz na przyszłym przewijaku i czekają aź się wybierzemy do Ikei po komodę.
    Dziś rano pierwszy raz doświadczyłam zatrzymania wody. Rano na wadze 1,5kg więcej z dnia na dzień i ciasne buty. W poprzedniej ciąży nie miałam tak pomimo porodu w lecie. Teraz leże z nogami w górze, sączę pokrzywę, wodę i sok pomidorowy. Macie na to jakieś patenty?

    Mi połozna mowi ,ze po ciazy przejdzie , nogi do gory i duzo wody pic .Przeciez pije 😬 a i tak puchne

  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Ja za tydzień idę na L4 i za tydzień dopiero zaczynam przygotowania. Szczerze to aż mi się niedobrze robi jak pomyślę o selekcji ciuszków. Muszę też zrobić porządki w szafach, żeby wszystko jakoś pomieścić. Ogólnie generalnym remanent w domu... Brrr

    Ale ci dobrze ja jeszcze 4 tygodnie pracy 😪 .Remontu nie zazdroszcze .Segragacja cichow tez była wyzwaniem ale siostra wczoraj pierwsze 2 rozmiary poprasowala wiec poukladane juz .za 2 tyg przyjdzie prasowac nastepne 3-6 😀

  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati6 sprobuj wiecej białka wprowadzic w diete - moze pomoże. Białko pomaga wprowadzić wodę do komórek, więc powinno coś to pomóc na opuchlizne. Ja na nogach mam podkolanowki uciskowe czasem to cos to tez daje ulge przy puchnięciu stóp

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati6 wrote:
    Oby nie byla wieksza niz moj syn 3360 😅 bo ja to urodzic 🙈 .A juz mam dosc .Dzis nawet palce u rąk mi spuchły .Nogi zaczeły w zeszlym tygodni .Białko w moczu dzis dodakowo ale to chyba z tej anemi .A mala głowa mi przy rozciaganiu tak w dole gniecie zw momentami wydaje sie ze urodze za chwile albo ja taka wrazliwa teraz jestem.Jak dotrzymam do terminu to sama sie zdziwie😀 .Moje pierwsze 2 ciaze to był pikus , fruwalam bez zadych przygod teraz to juz nie te lata chyba i troche problemow aie przywleklo po drodze .

    A dużo masz tego białka... Śladowe ilości są normalne, ale jak by było więcej + te opuchlizny...szła bym do lekarza. A ciśnienie masz ok?
    Piszesz o położnej, jesteś w UK? Warto by było żeby ktoś spojrzał na to badanie moczu, chyba że już spojrzał i stwierdził że ok...

    2020 :)
    2023 :)
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczureczka wrote:
    Nati6 sprobuj wiecej białka wprowadzic w diete - moze pomoże. Białko pomaga wprowadzić wodę do komórek, więc powinno coś to pomóc na opuchlizne. Ja na nogach mam podkolanowki uciskowe czasem to cos to tez daje ulge przy puchnięciu stóp


    O dzieki za rade .jajek zeczywiscie malo jejm ostatnio

  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    A dużo masz tego białka... Śladowe ilości są normalne, ale jak by było więcej + te opuchlizny...szła bym do lekarza. A ciśnienie masz ok?
    Piszesz o położnej, jesteś w UK? Warto by było żeby ktoś spojrzał na to badanie moczu, chyba że już spojrzał i stwierdził że ok...


    Tak jestem w uk , w zeczywistosci nie wiem ile tego bialka wyktylo nic mi nie powiedzial tylko wpisał w apke , pewnie jak cos to jeszcze w tym tygodniu polozna bedzie dzwonic .Ale ostatnio wyniki mi zle wyszlo wiec biore zelazo od paru dni na niedokrwistosc .14 go mam nastepne spotkanie tez

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście jak czytam o białku w moczu i opuchliznie, to pierwsza myśl zatrucie ciążowe. Ciśnienie koniecznie kontroluj codziennie.

    age.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nadciśnienie (180 przy przyjeciu) i opuchliznę przy porodzie to na cito miałam cesarkę bo się bali stanu przedrzucawkowego więc mimo, że przyjechałam już ze skurczami ale rozwarcia nie było to cc. Nie miałam świeżego badania moczu by mogli wykluczyć podejrzenia

    event.png
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Rzeczywiście jak czytam o białku w moczu i opuchliznie, to pierwsza myśl zatrucie ciążowe. Ciśnienie koniecznie kontroluj codziennie.


    Dzis cisnienie mialam 78/48 wiec niskie ale kekarz sie bie przeja bo stwierdzil ze zawsze mam niskie 😏 lekko glowa mnie rano bolala wiec moze dlatego plus nie wyspanie .Normalnie w ciazy id pocztku mam 90/60 okolo No i dobrze sie czuje przy tym 🤔. Przed ciaza dzisiejsze cisnienie to juz bym mdlala chyba Gdzie to czytalas ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 21:41

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz niskie to spoko... znaczy że wszystko dobrze i to na pewno nic związanego ze stanem przedrzucawkowym... Może to tylko ślad białka, a to zwykle fizjologiczne... W każdym razie skoro lekarz/położna dostali ten wynik to jakby co to wyślą cię na dodatkowe badania. Także luz.

    Nati6 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ