X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ♥️ Kwiecień 2021 ♥️
Odpowiedz

♥️ Kwiecień 2021 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie rodziłam, nie karmiłam, ALE: myśle że każda z nas jest inna, nie jesteśmy w stanie wejsc w czyjąś głowę, przeżycia, przemyślenia, ból itp., dlatego powinnyśmy się tolerować i wspierać, nie osądzać.

    zOsIa88, Parachute90, zokeia, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Nagietek Ekspertka
    Postów: 203 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, ja urodziłam hipotrofika 14.04 z wagą 2620g. Spadkowa w pierwszej doby wynosiła 2450g. Dzisiaj go ważyłam i w wieku 8 dni waży dopiero 2500g. Wydaje się mało ale widzę, że je, robi siusiu, dużo kupek. Jest żywym dzieckiem, nie płacze z głodu i w ogóle nie widzę w nim nic niepokojącego. Z tego powodu nie martwię się tą wagą. W sobotę najwyżej dostanę opierdziel od położnej środowiskowej i nakaz dokarmiania, który pewnie oleję 😜 natomiast martwi mnie ciągłe ulewanie, nawet godzinę po jedzeniu 😣 ale nie płacze, jest spokojny więc chyba go nie boli. Nie mogę się doczekać kiedy z tego wyrośnie.

    Annie1981 lubi tę wiadomość


    1kk020mm6bs2x578.png
    1kk0wn15qxgck3u0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to bardzo nie fajne ze tak oceniasz innych z góry widać że masz jakiś problem. Ja juz dawno karmie piersią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 18:16

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8513 7412

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagietek wrote:
    Ewa, ja urodziłam hipotrofika 14.04 z wagą 2620g. Spadkowa w pierwszej doby wynosiła 2450g. Dzisiaj go ważyłam i w wieku 8 dni waży dopiero 2500g. Wydaje się mało ale widzę, że je, robi siusiu, dużo kupek. Jest żywym dzieckiem, nie płacze z głodu i w ogóle nie widzę w nim nic niepokojącego. Z tego powodu nie martwię się tą wagą. W sobotę najwyżej dostanę opierdziel od położnej środowiskowej i nakaz dokarmiania, który pewnie oleję 😜 natomiast martwi mnie ciągłe ulewanie, nawet godzinę po jedzeniu 😣 ale nie płacze, jest spokojny więc chyba go nie boli. Nie mogę się doczekać kiedy z tego wyrośnie.

    No to moja z tego samego dnia tylko mniejsza ogólnie bo moja z 40 tygodnia równo.

    No i u nas sporo komplikacji okołoporodowych które nie pomogły do tego wszystkiego.
    Oj nacierpiała się moja kruszynka na stracie 😟 czasem na nią patrzę jak się krzywi gdy śpi i zaraz ryczę bo mi przez głowy myśl przelatuje, że jej się śnią koszmary z inkubatora. Wali mi już na łeb po tym.
    Dobrze, że z czasem się o tym zapomni.
    No i moja niby miała spadek na 2500 2 szpitalu
    , później wzrost a teraz znowu spadek i to na 2360? Zobaczymy też w pt/sob bo ma wpaść na ważenie.

    Kochana ktoś Cie uświadamiał co z tą hipotrofia? U nas ejst niby poniżej 3 centyla ale mamy kontrolę dopiero za 3 miesiące i wtedy ocenia rozwój małej.
    A ja nie wiem czy w tym czasie odwiedzić jakiś specjalistów czy co?
    Nie wiem w jaki sposób sprawdzać te napięcia mięśniowe. Nie mogę znaleźć konkretów.

    A ile synuś ma wzrostu?

    Moja nie ulewa tak mocno ale spina się i buraczy okropnie lub ryczy gdy wali klocka. Masuje jej brzuszek, uginam nóżki, kręcimy bioderkami. Pytałam położnej to mówiła, że kropli nie dawać a mnie kusi żeby jej ulżyć. Mam re Sab simplex.
    Póki co może probiotyk chociaż.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Zokeia - proszę o wpisanie 🥰 Edward, 14.04.2021, 53cm, 2780 g :)

    Mnie osobiście cesarka zmiażdżyła, tak samo jak cały porod, który jest dla mnie niestety trauma. Nie dostaliśmy nic - ani kontaktu skóra do skóra, ani mi go od razu nie przynieśli, po 2h go dopiero pierwszy raz zobaczyłam i to ubranego 😭 kompletnie inaczej to sobie wyobrażałam, ale muszę to zaakceptować, bo mały dostał tylko 5 pkt na początku, wiec dostał tlen i był wentylowany ;( czyli po prostu musiało tak być. Ja dostałam w ogóle znieczulenie w kręgosłup, a potem mnie jeszcze uśpili - może lepiej, bo gdybym zobaczyła go wiotkiego, sinego i pod maskami z tlenem to bym zjechała z tego stołu, na sama mysl rycze ;(((
    Na początku zero siary, nic, stare położne „przystawiać” - ciekawe jak skoro nie mogłam podnieść głowy nawet, nie wiedziałam jak go chwycić, echh ;( dopiero jedna położna, która prowadziła mój porod przed cesarka przyszła i cierpliwie mi tłumaczyła jak płakałam nad pustym laktatorem na czym tk wszystko polega i tylko dzięki niej teraz 8 dni po cc pieknie karmie moje dziecko.
    Mam trochę wyrzuty do siebie, bo niestety społeczeństwo narzuca takie wysokie standardy, ale ja nie spędzam każdej sekundy z dzieckiem. Bardzo lubię sobie z nim poleżeć w dzien przy karmieniu, jest tak blisko do mnie przytulony i to jest super, ale jak już zaśnie to ja wstaje i zajmuje się życiem. No i ja tylko karmie, reszte robi mój mąż - przewija, ubiera, odbija. Mam nadzieje, ze nie jestem przez to wyrodna matka...

    Mańka, zokeia, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Dorciax Autorytet
    Postów: 572 427

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie mi.
    Rozkręcałam laktacje przy pomocy laktatora. Mala już teraz całkowicie karmie cyckiem, ale mam i tak za dużo pokarmu. Jak opanować nawał, bo mala nie jest w stanie tego przejeść a cycki bola? Czy jest opcja odstawienia laktatora i jak to zrobić?

    Co do cc to tylko wypowiem się że położne zabraniały podnosić mi głowę a co dopiero wstawać. Nawet jak dostałam do łóżka mała to miałam zakaz unoszenia głowy.

    U mnie nie było kontaktu skóra do skóry. Dostałam mała po 2h ubrana.wiecie oni nawet zapomnieli mi ją pokazać przy porodzie. A ja nic nie powiedziałam bo tak się zestresowałam ze coś się stało. I ciśnienie mi skakało. Ale wiecie co.. Nie czuję że jestem gorasza osoba przez tą a dziecko będzie gorzej się rozwijać. Trochę dołująca jest ta nagonka i staram się omijac wszelkie wpisy i komentarze na ten temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 18:40

    ojxezbmhh2cawbkd.png

    9.04.2021 Laura, nasze największe szczęście 👨‍👩‍👧

    4.08 beta 277
    6.08 beta 601
    11.08 beta 2800
    17.08 beta 17000
    22.08 serduszko 💚
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie oddawania dzieci po CC, tak myślę, że dużo zależy od opieki położnych. Ja miałam dziecko cały czas przy sobie, też miałam kroplówki itd. ALE uważam, że opieka położnych w szpitalu w w którym rodziłam była bardzo dobra. W nocy, kiedy jeszcze nie mogłam wstać podawały mi Mała do karmienia, cała noc, raz jedna pierś raz druga, jak zaczyna płakać, to przychodziły poprawić dostawienia to wypluła sutka i tak w kółko. Jak tylko wstałam, to oczywiście przejęłam cała opiekę. Ważne, aby mieć dziecko przy sobie, ale nie zawsze można, są różne sytuacje. Nie wprowadzajmy się w poczucie winy.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale ile ten zakaz? Przecież nie cały dzień a te 2-3h nim znieczulenie zejdzie😀Inaczej łeb boli do usranej śmierci😀

    Jak masz nawał to dociągnij trochę, ale tylko trochę. Za parę dni powinno być lepiej. Organizm analizuje dane, co i ile czego musi produkować, za chwilę skuma ile potrzeba tego pokarmu i nie będzie już takiego nawału

  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma, jak moje dziecko zasypia to też nie siedzę i nie patrzę się na nią przez te kilka godzin 🙂 jem śniadanie, biorę kąpiel, robię zupę, sprzątam itd.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma ale o co Ty masz mieć wyrzuty? To co piszesz brzmi jak rodzina idealna. Bo dziecko ma dwoje rodziców i każde się nim zajmuje

    Annie1981, zokeia lubią tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8513 7412

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też jest mistrzem pieluchy i odbijania 😁

    Dziewczyny kto miał kontakt skóra do skóry to miał, a kto nie mógł mieć to nie mógł. Naszym matkom nas zabierali na całe moce i dawali na 2h w dzień i jakoś żyjemy i nie wyrosłysmy na socjapatki.
    Ja nie miałam wglądu do dziecka aż nie wstałam 6h po cięciu, a później 3 dni mogłam na nią tylko patrzeć.
    Jednak ból, pot i łzy wylane w szpitalu pozwoliły mi karmić. A gdyby się nie udało rozkręcić? No to też bym się nie cięła przecież.

    Wszystkie jesteśmy dobrymi mamami jednak nie wszystkie miałyśmy takie same warunki okoloporodwe więc nie ma się co porównywać.

    Najważniejsze żeby dzieciaki były zdrowe! Mamy przed sobą całe życie z nimi 💕

    Dorciax, Gemma19, JJJ, Kora88, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Korei Południowej po porodzie najważniejsza jest kobieta. Uznaje się, że przez 9mc jej ciało przeżyło kolosalny wysiłek i dlatego czas połogu, to czas na regenerację. To czas kobiety. W szpitalu podają dziecko tylko do karmienia- mama ma odpoczywać. Później kobiecie przysługuje tzw. sanatorium na 3tyg.- wybiera się tam z dzieckiem i gdy dziecko jest przy położnych mama w tym czasie ma konsultacje z fizjo, nauki medytacji i inne cuda. Po sanatorium przysługuje państwowa położna, która przychodzi opiekwać się dzieckiem i dogląda mamę. Inny kraj, inny obyczaj.

    Nie wiem, czy zniosłabym taką izolację od dziecka (z pewnością nie 🙈), ale jestem zachwycona takim podejściem do połogu. Bo szczęśliwa, wypoczęta mama, to szczęśliwe dziecko. Nie od dzisiaj wiadomo, że podczas konieczności najpierw sobie zakładasz maskę z tlenem a potem osobie obok- nieprzytomny nikogo nie uratujesz. Stąd też śmieszy mnie ta łatwość w ocenianiu czyjegoś podejścia do macierzyństwa.

    A tymczasem, to chyba ja będę tu gasić światło ❤ Rozwarcie na palec, szyjka skrócona, ale twarda. Zero skurczy, czop nadal pomału odchodzi. W poniedziałek kolejne ktg, ale coś czuję, że będę jednak mamą majowego chłopca 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 22:30

    Kora88, zokeia lubią tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie chciałam nikogo oceniać, ani wywoływac tak żywej dyskusji, chciałam jedynie zapytac, jak to u Was było, ponieważ uważam, że szpital nie zapewnił mi czegoś, co jest w standardzie opieki okołoporodowej. Mała obecnie słabo się karmi, w tej chwili jest na fototerapii, gdzie bez mojej zgody jest dokarmiana MM, chociaż wyraźnie zaznaczałam, że mają tego nie robić.
    Bardzo zależało mi na własnej laktacji, nie na butelce, niestety w szpitalu nie mam żadnego wsparcia w tym kierunku, jedynie komentarze typu "za wolno karmi, będę musiała COŚ podać" i niestety boję się, że ja stracę.
    Każdy ma prawo do pomocy i respektowania własnych oczekiwań, ja akurat mam takie, a nie inne i uważam, że jeżeli szpital chwali się wsparciem laktacyjnym i wspieraniem potrzeb matki odnośnie kontaktu skóra do skóry, a tego nie realizuje to nie jest to OK, a komentarze typu "i co ci się stanie jak nie będzie tak jak chcesz" są nie na miejscu :)

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shani walcz tam o swoje. Zadaj im pytanie ja wg nich wygląda to wsparcie jeśli go nie. Zapytaj o to na obchodzie. Przy wszystkich. Muszą to zanotować. Nikt nie każe się awanturować, można spolpokojnie się upomnieć o zmianę nastawienia

    Annie1981, shani lubią tę wiadomość

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wracamy do rzeczywistości powoli:) wyszlismy przed wczoraj, spadł z wagi 400g w szpitalu, dokarmiali mm, choć długo nie pozwalałam yo musiałam się zgodzić, żeby szybko wyjść. mi przed samym cc wzięli plam porodu, ale nie zrealizowano NIC. Nawet nie miałam pomocy w przystawieniu do piersi. Nie miałam siły walczyć o swoje. W domu nadrabiamy.
    Wczoraj odwiedziła nas cdl na mój pilny telefon i cud. Właśnie leżę zrelaksowana z małym odpoczywającym na mnie po ksrmieniu, nadrabiamy kontakt skóra do skóry również. Wczoraj jechałam cały dzień na kaktatorze, karmiłam butelka na żądanie lub co 3h, modyfikowane w domu podaliśmy raz, pierwszej nocy, bo maz nie mógł patrzeć na wrzask. Mały ciągle by spał, przy przystawianiu płakał. Wiec do wizyty cdl skupilam się na rozkreceniu laktacji laktatorem a nie walce o kp, bo ylko stres dla nas. Nadrobił już 300g 😁 cdl pokazała pozycję, tu był właśnie szkopuł w naszym przypadku. Rozwiała mnóstwo moich wątpliwości I ta wizyta była warta każdych pieniędzy. Myślałam już że będziemy kpi, a jest nadzieja na kp. Dla mnie to bardzo ważne i walczę o to. Ale to moja decyzja. Tak jak ktoś może wybrać kpi czy mm bo taka na wolę. Sorki za pisownię, dopiero się uczę pisać jedna ręką 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2021, 06:56

    Annie1981, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8513 7412

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shani w szpitalu frustracja sięga zenitu ale zobaczysz, że jak ten stres minie i wrócisz do domku to na spokojnie będziecie się karmić.
    Choć rozumiem wkurwienie. Miałam tak samo i w szpitalu głównie ryczałam z bezsilności.
    Pomysł żeby zapytać na obchodzie nie jest zły... Albo ruszaj do lekarza do gabinetu później i powiedz, że chcesz porozmawiać i co Ci się nie podoba.
    Trzymam kciuki za mniej zmartwień i więcej współpracy personelu.

    Mańka jak to przeczytałam to aż mi się zachciało żeby jakas babcia przyszła chociaż zająć się mała żebym z mężem na spokojnie wyszła na zakupy hehe.
    Co kraj to obyczaj... Moja siostra po cesarce to 3 dni miała dziecko na noworodkowym i odwiedzała 2 razy dziennie czekając aż ja ktoś na łóżku lub wózku zawiezie na oddział. W jej kraju zamieszkania to było normalne. No ale też to, że obiad miała do wyboru z całego menu.

    Koralik cieszę się, że już jesteście w domku! Powiem Ci, że niebo a ziemia, po 2 dniach masakry u nas też zaczyna się normować. Mam nadzieję, że też będę tylko KP choć dziś w nocy podałam 30.ml mm. Bo w cyckach była Sahara i znieklam żeby zamknąć oko.
    Mamy naprawdę maleńkie dzieciaczki i nie tylko my potrzebujemy czasu żeby się nauczyć karmić, one też 🙂
    Choć ja jak widzę jak córka walczy z sutkiem raz z nakładka, raz bez to widzę, że ma więcej cierpliwości niż jej matka.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Miiniala Ekspertka
    Postów: 213 254

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    No to moja z tego samego dnia tylko mniejsza ogólnie bo moja z 40 tygodnia równo.

    No i u nas sporo komplikacji okołoporodowych które nie pomogły do tego wszystkiego.
    Oj nacierpiała się moja kruszynka na stracie 😟 czasem na nią patrzę jak się krzywi gdy śpi i zaraz ryczę bo mi przez głowy myśl przelatuje, że jej się śnią koszmary z inkubatora. Wali mi już na łeb po tym.
    Dobrze, że z czasem się o tym zapomni.
    No i moja niby miała spadek na 2500 2 szpitalu
    , później wzrost a teraz znowu spadek i to na 2360? Zobaczymy też w pt/sob bo ma wpaść na ważenie.

    Kochana ktoś Cie uświadamiał co z tą hipotrofia? U nas ejst niby poniżej 3 centyla ale mamy kontrolę dopiero za 3 miesiące i wtedy ocenia rozwój małej.
    A ja nie wiem czy w tym czasie odwiedzić jakiś specjalistów czy co?
    Nie wiem w jaki sposób sprawdzać te napięcia mięśniowe. Nie mogę znaleźć konkretów.

    A ile synuś ma wzrostu?

    Moja nie ulewa tak mocno ale spina się i buraczy okropnie lub ryczy gdy wali klocka. Masuje jej brzuszek, uginam nóżki, kręcimy bioderkami. Pytałam położnej to mówiła, że kropli nie dawać a mnie kusi żeby jej ulżyć. Mam re Sab simplex.
    Póki co może probiotyk chociaż.

    Przepraszam, ja do Ewy. Jesteś na nieWielkich? Przeczytałaś pliki? Co badać, na co zwracać uwagę?
    Specjaliści dla hipo po porodzie jakich się odwiedza, to prawie taka sama procedura jak dla wcześniaków. Okulista, neurolog. Był post też na ten temat, możesz wpisać w lupkę.


    A dzisiaj jest od 10 do 11.30 webinar z dr Anną Kajdy:
    HIPOTROFIA - czynniki ryzyka, diagnostyka, zalecenia" odbędzie się w piątek, 23.04.2021, w godz. 10.00-11:30"
    Zapisy były do wczoraj ale napisz do adminów, to jedno miejsce mogą odstąpić.

    Pozdrawiam :)

    ug37upjyobsofvny.png

    ⏸️ 03.09.2020 - 3+0 22dc
    🅱️ 04.09.2020-3+1, 18.55 23dc
    🅱️09.09.2020- 3+6, 426.16 28dc

    17+0, 206g.❗Won, hipotrofio. 🖕

    Pai homo
    Mthfr hetero
    Obniżone białko S

    Leki:
    Encorton 10mg
    Neoparin 0.6, od 7.12 - 0.4
    Luteina
    Letrox
    Kelp (jod)

    Córka 2014. ❤️
    Córka 2021. ❤️

    cb439623ad8e2425527c26b17f65e5c7.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8513 7412

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miiniala wrote:
    Przepraszam, ja do Ewy. Jesteś na nieWielkich? Przeczytałaś pliki? Co badać, na co zwracać uwagę?
    Specjaliści dla hipo po porodzie jakich się odwiedza, to prawie taka sama procedura jak dla wcześniaków. Okulista, neurolog. Był post też na ten temat, możesz wpisać w lupkę.


    A dzisiaj jest od 10 do 11.30 webinar z dr Anną Kajdy:
    HIPOTROFIA - czynniki ryzyka, diagnostyka, zalecenia" odbędzie się w piątek, 23.04.2021, w godz. 10.00-11:30"
    Zapisy były do wczoraj ale napisz do adminów, to jedno miejsce mogą odstąpić.

    Pozdrawiam :)


    Dzięki bardzo. Napewno obejrzę webinar. Pliki czytałam jeszcze w szpitalu ale głową wtedy pracowała na pół gwizdka więc muszę jeszcze raz do tego przysiąść jak należy

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8513 7412

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znalazłam linku na grupie do tego webinaru. Jest przypomnienie a link?

    Ominęło mnie 😟

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Miiniala Ekspertka
    Postów: 213 254

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Nie znalazłam linku na grupie do tego webinaru. Jest przypomnienie a link?

    Ominęło mnie 😟
    Dr Kajdy przeprowadzi najprawdopodobniej jeszcze jeden webinar. Będziemy pytać o możliwość reemisji, niestety pytania już się nie zada na niej, a dr nie mówiła dzisiaj o zaleceniach po porodzie, bo wszystkie pytania dziewczyn dotyczyły ciąży, tylko wspomniała o ryzyku cukrzycy w późniejszym wieku u hipo.

    ug37upjyobsofvny.png

    ⏸️ 03.09.2020 - 3+0 22dc
    🅱️ 04.09.2020-3+1, 18.55 23dc
    🅱️09.09.2020- 3+6, 426.16 28dc

    17+0, 206g.❗Won, hipotrofio. 🖕

    Pai homo
    Mthfr hetero
    Obniżone białko S

    Leki:
    Encorton 10mg
    Neoparin 0.6, od 7.12 - 0.4
    Luteina
    Letrox
    Kelp (jod)

    Córka 2014. ❤️
    Córka 2021. ❤️

    cb439623ad8e2425527c26b17f65e5c7.png
‹‹ 816 817 818 819 820 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ