X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ♥️ Kwiecień 2021 ♥️
Odpowiedz

♥️ Kwiecień 2021 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 7 marca 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute90 wrote:
    Moja Mala wazyla 2650 g i miala 51 cm. No taki okruszek jest😍

    Nuestett moje Malenstwo urodzilo się z wrodzonym zapaleniem pluc, także poko co Mala walczy z infekcja, która zaburza jej oddychanie i przez co lezy cały czas w boxie dla noworodków na obserwacji, przywożą mi ja tylko na chwilę dosłownie.
    Ja za to włączę o pokarm i z głową, ktora mi juz siada, leżąc na sali z 4 innych matek z dziećmi...
    po cc najgorsza byla pierwsza doba, a teraz no cóż, boli, ale da się żyć.
    Pamiętaj, jesteś najlepszą mamą dla swojego dziecka :*

    Mnie obcy ludzie w szpitalu - odwiedzający współlokatorki - pytali gdzie mam dziecko i mówili żebym piersią karmiła, bo to najlepsze dla dziecka. A mój się albo dogrzewał, albo saturacyjnie sobie nie radził, a ja sama miałam sieczkę hormonalną 🤨🤯😖

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • Parachute90 Autorytet
    Postów: 574 451

    Wysłany: 7 marca 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie się dziewczyny jak najdłużej w dwupakach! Mam na salk dziewczyne, której Synio z 36tc radzi sobie świetnie, a moja Anielka potrzebuje wsparcia 😔

    zokeia lubi tę wiadomość

    12.19 // 6tc 💔
    04.20 // 5tc 💔
    5b09e6ydhpvcz6yd.png
  • m85t Autorytet
    Postów: 544 335

    Wysłany: 7 marca 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dziś trudny dzień. Zaliczyłam już drzemkę i leżałam prawie caly dzień. Z pożytecznych rzeczy to umyłam stelaż od wózka a teraz pakuję torbę, ale słabo widzę to, że dam radę się ze wszystkim zmieścić. Jakoś mam w głowie stres z wcześniejszym porodem i organizacją wszystkiego w tym czasie. Może to taki czas że pojawiają się różne myśli. Ze starszakiem byłam tak nastawiona na termin porodu że akcja porodowa w 39tc mnie autentycznie zaskoczyła. Znów jestem na etapie że chetnie chodziłabym do gin co tydzień, a prawdopodobnie ostatnia wizyta 15.03.

    8p3os65gpld599aw.png
    zrz63e5ep5tl97xi.png
  • m85t Autorytet
    Postów: 544 335

    Wysłany: 7 marca 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute90 zgadzam się, że mimo zaawansowania ciąży kazdy dzień/ tydzień ma znaczenie. Jesteście pod dobrą opieką, a mała na paweno nadgoni po powrocie do domu. Trzymaj się dzielnie i pamietaj że jesteś dobrą mamą :) i całym światem dla Anielki.

    8p3os65gpld599aw.png
    zrz63e5ep5tl97xi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute to chyba zależy od dzieciątka i Twoje sobie świetnie poradzi . Glowa do góry nie obwiniaj się o nic pamietaj ze teraz masz też zwiększone hormony trzymam kciuki za zdrowie i daj znać jak wyjdziecie ze szpitala ;)
    W szpitalu to czas tak wolno leci żyje się od śniadania do kolacji najgorsze weekendy i wieczory.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2021, 17:06

  • Desperatka_87 Autorytet
    Postów: 676 396

    Wysłany: 7 marca 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mocno trzymam kciuki za Anielke żeby szybko wyzdrowiała ❤️
    A mamie życzę dużo siły, najważniejsze że jesteście pod opieką lekarzy.

    Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
    2nn39jcg7m3w65mu.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie spokojna niedziela na jutro 3 cesarki i jedna dziewczyna zaczela wcześniej rodzić krzyk placz ja piernicze :/

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 7 marca 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute szybko zleci ten trudny czas i już w domku razem się nacieszycie sobą, tatuś pewnie też nie może się doczekać. Najważniejsze, że jesteście pod opieką lekarzy i wszystko dobrze się skończyło, z każdym dniem będzie coraz lepiej. Trzymaj się kochana, zdrówka dla Anielki.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Madzika Przyjaciółka
    Postów: 66 91

    Wysłany: 7 marca 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute90 wrote:
    Moja Mala wazyla 2650 g i miala 51 cm. No taki okruszek jest😍

    Nuestett moje Malenstwo urodzilo się z wrodzonym zapaleniem pluc, także poko co Mala walczy z infekcja, która zaburza jej oddychanie i przez co lezy cały czas w boxie dla noworodków na obserwacji, przywożą mi ja tylko na chwilę dosłownie.
    Ja za to włączę o pokarm i z głową, ktora mi juz siada, leżąc na sali z 4 innych matek z dziećmi...
    po cc najgorsza byla pierwsza doba, a teraz no cóż, boli, ale da się żyć.

    Mój pierwszy syn też urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc. CC ratujące życie przy 8 cm rozwarcia, 1 pkt. Byliśmy 2 tygodnie w szpitalu, dostawał leki i od 4 doby był już ze mną. Niestety początkowo był karmiony z butelki moim mlekiem od 2 doby walczyłam o pokarm. I był tylko młody się tak przez 3 dni rozleniwił i przy okazji przez chorobę nie miał siły ssać,.ze jak przeszliśmy po 4 dniach na cyca to zaczął spadać z wagi mimo,że ja mleko miałam. Także zostało kpi przez 8 miesięcy później mleko zanikło mimo odciągania maks co 3h też w nocy..
    Ale.. W tej chwili jest okazem zdrowia. Także głowa do góry 😘

    9ewns65gs28jdvws.png
    o1483e5e4e9rdcwz.png
  • Parachute90 Autorytet
    Postów: 574 451

    Wysłany: 7 marca 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabrali dzisiaj Mala na oddzial wczesniakow na cpap. Pediatra stwierdzil, ze trzeba jej pomóc, żeby szybciej sobie te plucka rozprezyla. Mam nadzieje, ze antybiotyk tez zacznie działać i zapalenie wyleczą. Moge siedzieć tutaj i miesiac, byle Mala doszla do zdrowia, bardzo się o nią martwię 😌

    12.19 // 6tc 💔
    04.20 // 5tc 💔
    5b09e6ydhpvcz6yd.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 marca 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute90. Ojej, biedne jesteście z tym zapaleniem płuc. Życzę dużo zdrówka, żeby choroba szybko odeszła, i żeby pokarm ładnie napłynął. Choć pamiętaj, że w pierwszych dobach, to tylko kilka kropel pokarmu jest potrzebne.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 7 marca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute ściskam mocno, rozumiem co czujesz. Jestem jednak pewna, że leki szybko zadziałają i wrócicie razem do domu. Zobaczysz, że wszystko siępięknie rozkręci, będziecie się karmići tulić.

    Przepraszam za brak wpisów na pierwszej stronie, rzeczywiście, przeoczyłam. Rano nadrobię. W weekendy raczej nie włączam komputera i tak teraz starałam się
    Was nadrobić.

    Zosia, trzymam kciuki za spokojną noc!

    Wchodzę w innym etap emocjonalny. Podążam za nim, Spaceruję, wyciszam się, słucham podcastów i kursów o hipnoporodzie, tworzę swoje playlisty. Jestem spokojna i całą moja energia kieruje się do wnętrza. Nie umiem tego opisać. Zmuszę się tylko jutro i pojutrze po 3 godzinki, żeby zamknąć sprawy zawodowe i pozwolę sobie na tę podróż wgłąb siebie. Czuję, że całe moje ciało i umysł szykują się do porodu.

    Mój najmłodszy syn znowu w weekend chorował, 39,6! Liczę, że to jakaś krótka infekcja i pod koniec tygodnia chłopcy wyjadą do babci na kilka dni.

    Annie1981, m85t, nesssssa lubią tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 8 marca 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, Parachute mam nadzieję że z dnia na dzień bedzię coraz lepiej. Z tym zapaleniem płuc to nie ma reguły :( sąsiadki syn z 38 tyg dostał po urodzeniu i prawie się źle skończyło. W ogóle byli jak dla mnie w słabym szpitalu. Jego przewieźli karetką do innego szpitala na 2 tyg i sąsiadkę też bo tak ją zszyli że blizna po CC jej się rozeszła. Dla niej dramat. Ale chłopak teraz w styczniu 4 lata skończył i niezły z niego ancymonek. Ja miałam dzisiaj po 4 jakieś bóle aż się wystraszyłam ale minęło. Z rana też już jakiś skurcz się trafił. Czuję że przyszedł czas już na zwolnienie obrotów.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego kobietki ;) oby nasze porody poszły gładko;)

    Jaszczureczka, Gemma19, Butterfly02, zokeia, JJJ, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 8 marca 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zokeia ja też przebywam na planecie poród ;) Słucham podcastów, czytam. I to takie właśnie skierowanie się do wewnątrz. Jestem nieobecna duchem dla rodziny. Nie do końca zaangażowana w to co się tutaj dzieje ;)

    zokeia, Annie1981 lubią tę wiadomość

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 8 marca 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute, trzymam kciuki, aby Anielka szybko wyzdrowiała! Czy wiesz, co może być przyczyną zapalenia płuc? Tym dzieci się zarażają w szpitalu, czy w brzuchu? Miałaś może podawane sterydy na płuca wcześniej?

    Jakie witaminy będziecie stosować po porodzie? Ja cała ciążę biorę Composita Mama DHA, moja lekarka mówiła, aby je brać też po porodzie, ale zastanawiam się czy coś jeszcze brać.

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 8 marca 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weźcie mnie do swojej krainy :)

    Mnie wczoraj męczyła zgaga, położyłam się na prawy bok i nagle wstałam i pobiegłam do łazienki, zwymiotowałam i już lepiej mi było, ale cała noc spałam na lewym boku, bo co się przekręciłam to źle się czułam. Mąż był przerażony 😅 A zaraz jadę do ginki, niech spojrzy co tam na dole się dzieje.

    Ja też biorę composita mama dha i będę brać też po porodzie.

    zokeia lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Olciak Autorytet
    Postów: 951 717

    Wysłany: 8 marca 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego kobietki! <3

    Ja dziś o 15 na ktg śmigam, a o 16.30 mam ginekologa. Mam nadzieję, że wyproszę zdjęcie pessaara. Nie jest powiedziane, że urodzę odrazu po zdjęciu, a znowu coraz bardziej go odczuwam w środku i nie jest to fajne.

    Chyba moja głowa się przygotowuje do porodu bo mam sny związane z porodem(a jako że trochę boje się cc - ogólnie mam zamiar sn, ale nigdy nic nie wiadomo, no ale do celu - mam koszmary związane z cc, masakra).

    zokeia lubi tę wiadomość

    🎈Ciąża donoszona🤰🏻

    Starania od 2016, 3 poronienia, jeden poród.
    03.01.20 Miłoszek 😇 20tc
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 8 marca 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam koszmary i z SN i CC 🤦‍♀️

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Butterfly02 Autorytet
    Postów: 271 279

    Wysłany: 8 marca 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo że będę mieć cc, to lubie sobie wieczorem na YouTube puścić jakiś vlog z porodu (oczywiście wersje light) i zawsze ryczę jak już dziecko się pojawia ;))
    Wczoraj mieliśmy gości, takie ostatnie spotkanie przed porodem. Wole nie ryzykować przed terminem i raczej zachować dystans. Poza tym nie ukrywam, że jest mi ciężko jak ktoś przyjedzie na cały dzień, jeszcze z dziećmi małymi, to wszystko ogarnąć. Trzeba zwolnić i patrzeć już na siebie.

    Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet 🌸💐⚘🌷🌻🌺🥀🌹

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    thgfe6hhx1actwcv.png
    4 cykl 🍀
    28 dc ⏸️
    27.07. 💉 Beta 6,720 mIU/ml
    03.08. 💉 Beta 277,600 mIU/ml
‹‹ 685 686 687 688 689 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ