X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • Jitka Autorytet
    Postów: 279 127

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejciu Wy nie możecie pralki białym dopchać, ja przy naszej trójce mam całą pralkę białych jak nazbieram, mąż ma dużo podkoszulków, a co do ubrań dla małej już 4 pralki poszły i jeszcze może że dwie będą, białe to mi się nie mieściły w pralce, masakra ile ja tego mam, już rozdysponowała prasowanie mamie, siostrze i teściowej z dwóch suszarek, kolejne dwie się susza jutro albo pojutrze kolejne pranie. Ona chyba w połowie tych ciuszków chodzić nie będzie, ale żal mi było wybierać które zostawiam jak wszystkie takie słodkie. Musze torbę sobie spakować bo coś nie bardzo się czuje. Czy Wy też czujecie takie gniecenie i mocne ciągnięcie w dole brzucha? Nie wiem czy tak ma być po tych 6 magnezach czy nie. Dumam czy jechać na IP zbadać przepływy czy czekać do usg 3d, mam 27.

    xnw4skjow1ozejvq.png

    NADZIEJA...
    Nazywamy ją "matką głupich". Ale w najgorszych sytuacjach to ona nas utrzymuje.
    Mówimy "jest złudna". Ale jednak zawsze nam towarzyszy.
    Mówimy "siostra wiatru". Ale zawsze odchodzi ostatnia...
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jitka wrote:
    Jejciu Wy nie możecie pralki białym dopchać, ja przy naszej trójce mam całą pralkę białych jak nazbieram, mąż ma dużo podkoszulków, a co do ubrań dla małej już 4 pralki poszły i jeszcze może że dwie będą, białe to mi się nie mieściły w pralce, masakra ile ja tego mam, już rozdysponowała prasowanie mamie, siostrze i teściowej z dwóch suszarek, kolejne dwie się susza jutro albo pojutrze kolejne pranie. Ona chyba w połowie tych ciuszków chodzić nie będzie, ale żal mi było wybierać które zostawiam jak wszystkie takie słodkie. Musze torbę sobie spakować bo coś nie bardzo się czuje. Czy Wy też czujecie takie gniecenie i mocne ciągnięcie w dole brzucha? Nie wiem czy tak ma być po tych 6 magnezach czy nie. Dumam czy jechać na IP zbadać przepływy czy czekać do usg 3d, mam 27.
    Biore magnez i tez mam ciagniecia w dole , twardnienia , plus skurcze. Szyjka 4 cm :p ale kazdy organizm jest inny. Z synem tak nie mialam

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • eMZetka Autorytet
    Postów: 302 240

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka nie martw się. Do końca życia nie zapomnę usg, na którym mój Mały miał kość udową 8! tygodni w tył. Każdemu lekarzowi wychodziło inaczej, potrafił się właśnie co usg kurczyć. Urodził się mając wszystkie wymiary na jednym centylu. Czekaj spokojnie na prenatalne, na pewno jest wszystko dobrze, usg jest orientacyjne, a każdy lekarz ma inną rękę.

    Nasz Synuś ❤ 23.06.2017 r. 2280 g

    Aniołek 8tc 24.08.2016 r.
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka27 wrote:
    Hej dziewczyny jestem przerażona byłam dzisiaj u innego lekarza w tym samym gabinecie i zmierzył małego wyszło że udo i brzuszek ma na 27 tydzień A główkę 33 ,wgl powiedział że waży ponad 800g tylko nie wiem jak to możliwe bo półtora tyg temu dr wyliczył 910g główka co prawda też była większa ale tylko 2tyg A reszta idealnie w terminie ,poza tym martwi mnie tętno zawsze miał koło 150 a dziś 136 ;( za tydzień 3prenatalne i kazał zaczekać do nich to zobaczymy czy wszystko ok ,nie wiem co myśleć mierzył dwa razy i jeszxze pytał czy na 2prenatalnym było wszystko ok to już wgl mnie wystraszyl;(

    No to jest raczej nierealne żeby w półtora tygodnia główka tak wystrzeliła do przodu. Na bank coś jest nie tak z tym pomiarem.
    Tętno jest ok, u mojego jest +/- 140. Raz więcej, raz mniej - zależy czy fika czy jest spokojny.

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi się wydaje, takie tętno teraz już jak najbardziej ok, nie martw się :). Serduszko rośnie i działa coraz bardziej jak normalne duże serce, będzie zwalniać. A z usg to wiadomo, trzeba skontrolować ale te wymiary są bardzo orientacyjne. Ja kiedyś miałam przy malutkim jeszcze zarodku kilka usg w ciągu kilku dni i na każdym wychodziło o dobre kilka mm inaczej, a w przypadku malucha 2,5 cm to były naprawdę duże różnice

    Mi chyba ta jedna tabletka magnezu dziennie pomaga, bo mam jakby sporo mniejszy problem z tym twardnieniem. Teraz twardnieje może max 4 razy dziennie i po chwili samo odpuszcza, albo jak samo nie chce to po kilku spokojnych oddechach brzuch się rozluźnia. Chyba powinnam zrezygnować z kawy calkiem, chociaż kirde ciężko mi będzie. Pije 1 rano, max 1,5 dziennie. Niby bez problemu można ale jednak magnez wypłukuje i cholera wie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 20:09

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Jitka Autorytet
    Postów: 279 127

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nawet nie chodzi o te skurcze co powodują twardnienie, tylko o to takie ciągnące, gniecące podbrzusze.

    xnw4skjow1ozejvq.png

    NADZIEJA...
    Nazywamy ją "matką głupich". Ale w najgorszych sytuacjach to ona nas utrzymuje.
    Mówimy "jest złudna". Ale jednak zawsze nam towarzyszy.
    Mówimy "siostra wiatru". Ale zawsze odchodzi ostatnia...
  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znów od dwóch nocy mam bóle brzucha które mnie wybudzaja. Nie mogę spać na boku bo ciągnie mnie brzuch i boli na tym boku na którym akurat leżę nie wiem czy poprostu za bardzo nie leżę na brzuchu. Ostatnio noce są tragiczne. Czyli na te twardnienia bierzecie magnez tak? Ja prenatalne mam na koniec lutego 24.02 to będzie już 32 tydz chyba na samą końcówkę bo pan dr ma ferie i terminów nie było

  • Majka27 Autorytet
    Postów: 491 649

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź już się trochę uspokoilam zaczekam do tej wizyty z usg prenatalnym zobaczę co tam wyjdzie, dobrze że teraz cały dzień się rusza to przynajmniej o to się nie martwię;)

    9nzdxc3.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jitka wrote:
    Duża masz dawkę, ja przy 2,55 mam 5 dni 100 i 2 dni 75
    Dawka nie jest dobierana do wartosci tsh, tylko do zmian. No i kluczowe jest ft4, a nie tsh. Ja przykładowo przy tsh 1,8 biorę teraz 100 i 125 co drugi dzień.

    1267e64ec8.png
  • Jitka Autorytet
    Postów: 279 127

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Dawka nie jest dobierana do wartosci tsh, tylko do zmian. No i kluczowe jest ft4, a nie tsh. Ja przykładowo przy tsh 1,8 biorę teraz 100 i 125 co drugi dzień.

    Łoo kurde, nieźle. A mi ft4 nie badają. Chyba sama sobie zrobię. A o czym świadczy to ft4?

    xnw4skjow1ozejvq.png

    NADZIEJA...
    Nazywamy ją "matką głupich". Ale w najgorszych sytuacjach to ona nas utrzymuje.
    Mówimy "jest złudna". Ale jednak zawsze nam towarzyszy.
    Mówimy "siostra wiatru". Ale zawsze odchodzi ostatnia...
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jitka wrote:
    Łoo kurde, nieźle. A mi ft4 nie badają. Chyba sama sobie zrobię. A o czym świadczy to ft4?
    O poziomie hormonów, tsh może być w normie ale jak ft4 spada to trzeba zwiększyć dawkę

    aniaem86 lubi tę wiadomość

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy planujecie podmywac Wasze maleństwa tylko wodą w pierwszych dniach czy stawiacie raczej na chusteczki nawilżane? Polozna na szkole rodzenia mowila nam by jak najmniej podcierac chusteczkami by przygotować sobie miseczki z wodą i po kupkach przemywac glownie wodą... no i sama nie wiem no. Jak to w praktyce wyglada? Czytam ze sa chusteczki nawilzane wodą, moze takie by się sprawdziły? Ile planujecie kupic pampersow na poczatek? W tych najmniejszych rozmiarach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 08:57

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczyny czy Wy planujecie podmywac Wasze maleństwa tylko wodą w pierwszych dniach czy stawiacie raczej na chusteczki nawilżane? Polozna na szkole rodzenia mowila nam by jak najmniej podcierac chusteczkami by przygotować sobie miseczki z wodą i po kupkach przemywac glownie wodą... no i sama nie wiem no. Jak to w praktyce wyglada? Czytam ze sa chusteczki nawilzane wodą, moze takie by się sprawdziły? Ile planujecie kupic pampersow na poczatek? W tych najmniejszych rozmiarach?
    Ja planuje w domu glownie woda plus ewentualnie sucha chusteczka i takie mleczko do przemywania dla dzieci. Chusteczki na wyjścia glownie planuje, nawet te "bezpieczne". Ale ja mam trochr fiola na punkcie naturalności 🙈 ja kupilam jedna mala paczkę do szpitala i deuga do domu pampersow premium care 78szt w 1 rozmiarze. A jak braknie to maz kupi:)

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1960 1383

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dziś 21miesieczna corke podcieram wacikami i wodą. Chusteczki to syf najczesciej, u dziewczynek mogą przyczyniać się do sklejania warg sromowych.
    Na wyjścia mamy Waterwipes,do szpitala też je ze sobą wezmę.
    Kupiłam jedną paczkę jedynek 42szt. Z pieluchami nie ma co szaleć... W pierwszej córce kupiłam pełno Pampersów, a później się okazało, że córka ma na nie uczulenie...

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bede uzywala chusteczek nawilzanych tak jak przy pierwszym. Chyba ze beda jakies problemy to wtedy wacik i woda.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie zaraz siedze na krzywej 💪 chyba żadna z was tak późno nie robiła? ;) wypicie glukozy cytrynowej zupełnie jak za pierwszym razem bezproblemowe :D jednak lata jedzenia dużych ilości słodyczy zrobiło swoje :D

    Ja młodego tez podcierać woda i wacikami. Ostatnio częściej idą w ruch chusteczki, ale to dlatego ze nie chce mi się z nim dygac na górę na zmianę pieluszki.

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do szpitala biorę chusteczki nawilżane i będą też na wyjścia. W domu będę myć wacikami, tak jak córkę przez pierwszych kilka miesięcy (teraz już używam dla niej chusteczek). W praktyce wyglądało to tak, że stała przy przewijaku miseczka z przegotowaną wodą i kupowałam duże waciki (Kindii albo Babydream).
    Pieluch nie robię dużego zapasu - 2 małe paczki, bo tak jak pisała Paatka może pojawić się uczulenie.

    W ogóle mamy chłopców - jak pielęgnować siusiaka? Jakoś jak chodziłam na szkołę rodzenia w ogóle nie rejestrowalam tego tematu, bo przecież córka w drodze. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że mogę kiedyś mieć syna😂

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Do szpitala biorę chusteczki nawilżane i będą też na wyjścia. W domu będę myć wacikami, tak jak córkę przez pierwszych kilka miesięcy (teraz już używam dla niej chusteczek). W praktyce wyglądało to tak, że stała przy przewijaku miseczka z przegotowaną wodą i kupowałam duże waciki (Kindii albo Babydream).
    Pieluch nie robię dużego zapasu - 2 małe paczki, bo tak jak pisała Paatka może pojawić się uczulenie.

    W ogóle mamy chłopców - jak pielęgnować siusiaka? Jakoś jak chodziłam na szkołę rodzenia w ogóle nie rejestrowalam tego tematu, bo przecież córka w drodze. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że mogę kiedyś mieć syna😂
    Tez chciałabym wiedzieć, co z tym siusiakiem🤣 w zeaalym tygodniu na szkole rodzenia byla pielęgnacja, ale nic o tym nie wspominali, a ja zapomnialam🙈

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczyny czy Wy planujecie podmywac Wasze maleństwa tylko wodą w pierwszych dniach czy stawiacie raczej na chusteczki nawilżane? Polozna na szkole rodzenia mowila nam by jak najmniej podcierac chusteczkami by przygotować sobie miseczki z wodą i po kupkach przemywac glownie wodą... no i sama nie wiem no. Jak to w praktyce wyglada? Czytam ze sa chusteczki nawilzane wodą, moze takie by się sprawdziły? Ile planujecie kupic pampersow na poczatek? W tych najmniejszych rozmiarach?
    Ja myje normalnie chusteczkami, babydream 99% wody albo zwykle babydream zielone . U syna nigdy nje bylo problemów z odpazeniami itp :) pampersow kupuje jedną duzą paczke rozmiar 1 , dlugo ich nie nosil wiec lepiej dokupic na bieżąco :)

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie woda i waciki lub ręczniki bawełniane. Przy starszym dziecku używałam chusteczek nawilżanych i ciągle był problem z odparzeniami. Młodsza ma prawie rok i do tej pory tylko woda ją podmywamy i nie ma żadnych problemów.

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
‹‹ 281 282 283 284 285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ