X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mój prowadzący widzę robi to tak, ze on się zajmuje bardziej mną od strony macicy i mojego organizmu, a na usg prenatalne wysyła mnie do koleżanki która się w tym specjalizuje. Tzn on tez mierzy malucha itd, ale tak mniej więcej patrzy, czy z nim ok, a tak sprawdza właśnie szyjke przez usg, śluz, ugniata coś tam, sprawdza wyniki krwi, cycki itd :D. Teraz kazał mi dodatkowo przed polowkowymi przyjść właśnie na kontrole szyjki, powiedział ze mam dobra ale wnioskuje, ze jest chyba ciut krótka i woli kontrolować czy się nie skraca. Chyba jakoś 3,5 cm miałam

    Dobrze będzie Emilka! Jesteś pod kontrolą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 20:47

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za miłe słowa :))

    Mnie lekarka na każdej wizycie bada na fotelu i na usg sprawdza szyjke.

    Gabriella lubi tę wiadomość

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka1990 wrote:
    Jestem dzisiaj po wizycie i jestem załamana.
    Z małym niby wszystko ok ale lekarzowi nie podoba się szyjka.
    Niby jest długa i wydolna ale u góry zrobił się jakiś kanalik taka tulejka i nie wiadomo co dalej będzie.
    Lekarz pobrał wymaz bakteriologiczny i mykologiczny. Jeśli wyjdzie jakas bakteria to antybiotyki.
    Ogólnie grozi mi zaszycie.
    Boję się strasznie mam leżeć i się oszczędzać i do tego magnez i luteina.
    Zero stresu i przemęczania.
    Ale jak tu się nie stresować?
    Kolejna wizyta za 2 tygodnie 26.11 i zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że się coś poprawi i dostanę dobre informacje akurat na urodziny.
    A prenatalne ustalone na 29.11
    Mialas jakies objawy? Bole?

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co 3 tyg mam usg przez brzuch i badana szyjkę na fotelu😆ale moje wizyty trwają może 5 min ze wszystkim. Na połówkowe idę gdzie indziej, tam pewnie posiedzę minimum 40 min. Dziewczyny a faceci z Wami chodzą na wizyty? Mój mąż tylko na początku noo i teraz idziemy razem na połówkowe🙂

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Emilka1990 Przyjaciółka
    Postów: 75 171

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilkka objawów raczej nie mam żadnych. Czasem gdzieś zakłuje czasem zaboli ale to raczej takie normalne rozciąganie. To moja pierwsza ciąża tak zaawansowana więc ciężko mi powiedzieć też tak dokładnie co powinnam a czego nie powinnam czuć.
    Mój gin na każdej wizycie robi mi USG dopochwowe sprawdzając szyjke a potem zwykle przez brzuch.
    Na wyniki tego wymazu mam poczekać 5 dni i jak przyjdą i odbiorę je z laboratorium mam zadzwonić do mojego gina. To będzie najgorsze i najdłuższe 5 dni mojego życia.

    11.2017 aniołek 8tc ;(
    c2b1008782.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do tej pory miałam 8 wizyt, mój mąż nie był tylko na 1 bo miał szkolenie. Następną wizytę mam za 3 tyg i najprawdopodobniej pójdę sama bo mąż ma wyjazdowe szkolenie, już ubolewa, że nie zobaczy synka na usg. Chce żebym mu nagrała filmik z usg 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 21:53

  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam sprawdzaną szyjkę tylko na usg na prywatnych wizytach. W luxmedzie natomiast na wizytach bada mnie na fotelu za to nie mam usg co wizyte.

    Mój mąż chodzi ze mną na wszystkie wizyty, bo ja z moim mozgiem ciazowym zawsze moge cos pokrecic :) Poza tym chce, zebysmy w tym oboje uczestniczyli, zeby sie czul potrzebny ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 22:23

    1267e64ec8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Ja miałam sprawdzaną szyjkę tylko na usg na prywatnych wizytach. W luxmedzie natomiast na wizytach bada mnie na fotelu za to nie mam usg co wizyte.

    Mój mąż chodzi ze mną na wszystkie wizyty, bo ja z moim mozgiem ciazowym zawsze moge cos pokrecic :) Poza tym chce, zebysmy w tym oboje uczestniczyli, zeby sie czul potrzebny ;)

    Jesteś zadowolona z prowadzenia ciąży w luxmedzie?

  • Paatka Autorytet
    Postów: 1925 1356

    Wysłany: 12 listopada 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zawsze badanie na fotelu przed usg. Sprawdza dlugosc i szczelnosc szyjki, no u to, czy nie ma stanu zapalnego.

    Co do fotelika - uzywanym mowie nie.
    Nawet jesli zniszczenia nie widac golym okiem, to kazda stluczka moze powodowac mikrouszkodzenia plastiku, co ma istotny wplyw na bezpieczeństwo. No i warto pamiętać, że kazdy prawdziwy fotelik (nie antymandat z zestawu 3w1)ma swoj termin przydatnosci.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1925 1356

    Wysłany: 12 listopada 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chodze dodatkowo do lekarza w LuxMed zeby miec darmowe badania.
    Lekarke trafilam super, usg mi robi kazdorazowo, ale znalezienie do niej terminu to porazka... Chodze tam co 6 tyg, takze nie wyobrazam sobie tam prowadzic ciazy...

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia90 wrote:
    Ja co 3 tyg mam usg przez brzuch i badana szyjkę na fotelu😆ale moje wizyty trwają może 5 min ze wszystkim. Na połówkowe idę gdzie indziej, tam pewnie posiedzę minimum 40 min. Dziewczyny a faceci z Wami chodzą na wizyty? Mój mąż tylko na początku noo i teraz idziemy razem na połówkowe🙂
    Mój po ostatniej wizycie u Dr Roszkowskiego wymiekl i powiedział, że woli czekać na korytarzu, bo dla niego to za duży stres, jak jeżdżą to głowica, liczą i nic nie mowia🤣

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Paulinye Ekspertka
    Postów: 208 98

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też zawsze bada na wizycie co 3 tygodnie, jutro idę na usg, ależ jestem ciekawa, uwielbiam patrzeć na tego bobasa, bo jeszcze go nie czuję :(

    nzjd9jcg6z6mqaqf.png
    klz9tv73mh4koy9p.png
    x7g1u6bdz9fwpu62.png
  • tofirus Autorytet
    Postów: 339 404

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zawsze badanie na fotelu, usg przezpochwowe i przez brzuch. Z tym, że praktycznie non stop mam infekcje w ciąży plus historie z poprzednich dwóch ciąż dotyczącą skracania się szyjki.
    Wizyty miałam do tej pory co 4 tyg, teraz zaczynam już co 3 tyg i dodatkowo usg 1, 2 i 3 trymestru u innego lekarza.
    Korzystam z pakietu w przychodni współpracującej z medicover i czuję się bardziej zaopiekowana niż jak chodziłam prywatnie.

    le5adb4.png
    ud81ifo.png
    iiysvvj.png
  • eMZetka Autorytet
    Postów: 302 240

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po połówkowych, dzidzia 300 g, serduszko i wszystko inne idealne :) Szyjka 30 mm - mówił, że to ładnie i ok i najważniejsze, że się nie rozwiera podczas prób parcia. W ogóle pokazywał mi nawet edometrium w macicy u naszej córeczki, szok, jakie te badania są dokładne!

    MrsKiss, Gabriella, karolkowa, Jitka, Paatka, Mmiśka, juna, kanapa, kalade, tofirus, blue_eyed_girl, małżowinka, diversik89 lubią tę wiadomość

    Nasz Synuś ❤ 23.06.2017 r. 2280 g

    Aniołek 8tc 24.08.2016 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eMZetka wrote:
    Ja już po połówkowych, dzidzia 300 g, serduszko i wszystko inne idealne :) Szyjka 30 mm - mówił, że to ładnie i ok i najważniejsze, że się nie rozwiera podczas prób parcia. W ogóle pokazywał mi nawet edometrium w macicy u naszej córeczki, szok, jakie te badania są dokładne!
    Fantastycznie, że wszystko dobrze 😘. W którym jesteś tc?

  • Jitka Autorytet
    Postów: 279 127

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też co wizytę badana jest szyjka, normalne badanie ginekologiczne, ostatnio cytologie mi pobierał.
    Na połówkowym poprosiłam o zerkniecie na szyjkę, bo mocnych bólach jelit, żeby się upewnić, że wszystko ok, zmierzyła ją przez usg dopochwowe, wyszła 46,5 mm co mnie zdziwiło, że taka długa, bo na wcześniejszej wizycie u lekarza prowadzącego miałam 39 mm - nie wiem na podstawie czego stwierdza długość czy usg czy badania ginekologicznego.

    xnw4skjow1ozejvq.png

    NADZIEJA...
    Nazywamy ją "matką głupich". Ale w najgorszych sytuacjach to ona nas utrzymuje.
    Mówimy "jest złudna". Ale jednak zawsze nam towarzyszy.
    Mówimy "siostra wiatru". Ale zawsze odchodzi ostatnia...
  • eMZetka Autorytet
    Postów: 302 240

    Wysłany: 13 listopada 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Fantastycznie, że wszystko dobrze 😘. W którym jesteś tc?

    Dziękuję :) 20.0 wg OM, 19.4 wg prenatalnych i dziś też wyszło 19.4.

    Gabriella lubi tę wiadomość

    Nasz Synuś ❤ 23.06.2017 r. 2280 g

    Aniołek 8tc 24.08.2016 r.
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 13 listopada 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Kręgosłup cały. Nawet nie wiecie jaki kamień mi spadł z serca!! 11 grudnia mam połowkowe

    karolkowa, White Innocent, juna, Gabriella, kanapa, Misia90, summer..86, blue_eyed_girl, małżowinka, Jitka, diversik89 lubią tę wiadomość

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 13 listopada 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalade świetne wiadomosci <3

    kalade lubi tę wiadomość

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalade wrote:
    Jestem po wizycie. Kręgosłup cały. Nawet nie wiecie jaki kamień mi spadł z serca!! 11 grudnia mam połowkowe
    To dobra wiadomosc :) a jesli mozna wiedziec to czemu obawialas sie o kręgosłup?

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ