X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kremy z retinolem w ciązy
Odpowiedz

Kremy z retinolem w ciązy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 14 października 2022, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Retinol 0.2% w ciąży
    Witam,

    Mam pytanie odnośnie stosowania retinolu w ciąży. Od 2 miesięcy stosuje retinol 0.2% w formie olejku (na twarz i szyję) raz dziennie. Dzisiaj dowiedziałam się że jestem w ciąży (ostatnia miesiączka 08/12/2021). Czy mogłam uszkodzić płód używając kosmetyku z retinolem o stężeniu 0.2% ?

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 14 października 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko powinno być ok, po prostu odstaw retinol.

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Mirelasiedla Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 14 października 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie kusiła losu oraz odpuściłabym na Twoim miejscu stosowanie retinolu. Tak jak pisze osoba powyżej moze nie mieć działania na płód bo stężenie jest niewielkie oraz stosowane miejscowo. Po co jednak kusić los? Jeśli coś nie daj boże by się stalo, to zastanawiałabyś się czy to nie przypadkiem wina tego, ze nie dbałaś o kosmetyki z odpowiednim składem. Poza tym jest wiele dobrych naturalnych kosmetyków, które maja w sobie aktywne przecizmarszczkowe substancje, ale które jednoczesnie nie mają składników, które mogłyby teoretycznie negatywnie wpływać na płód.
    Zerknij sobie na kosmetyki naturalne do twarzy od Iossi https://iossi.eu/kategoria/twarz .

    Świetne składy, dobre nawilżenie oraz bezpieczeństwo. Jest to wyższa pólka kosmetyków, ceny może nie są niskie, ale moim zdaniem są warte swojej ceny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2022, 10:55

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ