BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Kremy z retinolem w ciązy
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Annite
Przyjaciółka
53

Wysłany: 14 października, 14:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Retinol 0.2% w ciąży
Witam,

Mam pytanie odnośnie stosowania retinolu w ciąży. Od 2 miesięcy stosuje retinol 0.2% w formie olejku (na twarz i szyję) raz dziennie. Dzisiaj dowiedziałam się że jestem w ciąży (ostatnia miesiączka 08/12/2021). Czy mogłam uszkodzić płód używając kosmetyku z retinolem o stężeniu 0.2% ?

cslza
Autorytet
1480

Wysłany: 14 października, 14:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wszystko powinno być ok, po prostu odstaw retinol.

01.2018 Synek 👦
7tc [*] 04.2022
Zx5Ip2.png

Mirelasiedla
Koleżanka
2

Wysłany: 14 października, 14:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja bym nie kusiła losu oraz odpuściłabym na Twoim miejscu stosowanie retinolu. Tak jak pisze osoba powyżej moze nie mieć działania na płód bo stężenie jest niewielkie oraz stosowane miejscowo. Po co jednak kusić los? Jeśli coś nie daj boże by się stalo, to zastanawiałabyś się czy to nie przypadkiem wina tego, ze nie dbałaś o kosmetyki z odpowiednim składem. Poza tym jest wiele dobrych naturalnych kosmetyków, które maja w sobie aktywne przecizmarszczkowe substancje, ale które jednoczesnie nie mają składników, które mogłyby teoretycznie negatywnie wpływać na płód.
Zerknij sobie na kosmetyki naturalne do twarzy od Iossi https://iossi.eu/kategoria/twarz .

Świetne składy, dobre nawilżenie oraz bezpieczeństwo. Jest to wyższa pólka kosmetyków, ceny może nie są niskie, ale moim zdaniem są warte swojej ceny

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 października, 10:55

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)