X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krem/balsam/oliwka na rozstepy?
Odpowiedz

Krem/balsam/oliwka na rozstepy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że powinno się zacząć używać specjalnych kosmetyków od samego początku ciąży, żeby uniknąć później rozstępów. Czego używacie?
    Jestem na samym początku, ale czuje ze piersi już sa większe i bardzo napięte i chyba najlepiej zacząć smarować czymś już teraz?

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 11 marca 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam olejku ze słodkich migdałów i oliwki z rossmana babydream für mama czy coś takiego. Rozstępów praktycznie zero, kilka ledwo widocznych pod piersiami. Czy zadziałało smarowanie czy geny - nie wiem.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej jest zapobiegać rozstępom niż potem je leczyć. Niestety ale rozstępy są bardzo trudne do usunięcia, a czasami wręcz niemożliwe jeśli są to już białe utrwalone rozstępy. Te czerwone jeszcze mozna pokonać odpowiednimi masażami oraz stosowaniem kosmetyków.

    Dwie dobre serie naturalnych kosmetyków dla mam

    Nacomi - są to naturalne kosmetyki na bazie naturalnych olejków. Mają świetne oliwki, które bardzo ładnie pachną
    Bio oil - o tym praktycznie każda kobieta w ciąży słyszała
    W dobrej cenie mozna znaleźć tutaj darmarsklep.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 12:44

    Britka lubi tę wiadomość

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bio oil stosuje się tez profilaktycznie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:46

  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im szybciej tym lepiej. Skóra będzie lepiej przygotowana na zwiększanie swojej objętości, Poza tym będzie bardziej sprężysta. Nie zagwarantuje Ci to , ze rozstępy sie nie pojawią bo w wielu sytuacjach jest to uwarunkowane genetycznie, jednak masowanie takie i stosowanie dobrej klasy środków potrafi znacznie je zmniejszyć. Dodam, że dobrze jest również wczytać się w skład oliwek i kremów na rozstępy bo wiele z nich reklamuje się jako skuteczne a ze składem bywa no.... średnio.
    Dodam że bardzo dobre działanie nawilżające mają kremy z olejem z konopi. https://konopnysklep.com.pl/manufacturer/trompetol

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 09:46

  • Aghi Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bardzo dobrze sprawdziła się oliwka z migdałów na przemian ze zwykłymi oliwkami dla dzieci np. Z hipp.

    bl9cio4pw7exly2s.png
    spbjs7v.png
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się ma zawartość wit.A w Bio Oilu do jego stosowania w ciąży? Bo słyszałam, że powinno się unikać w ciąży kosmetyków z dużą zawartością wit. A.

    uwo9skjob07enzxz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_85_ wrote:
    A jak się ma zawartość wit.A w Bio Oilu do jego stosowania w ciąży? Bo słyszałam, że powinno się unikać w ciąży kosmetyków z dużą zawartością wit. A.

    Tak,powinno sie unikac. Ogolnie uwazac na wit A i E, moga zaszkodzic!

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moim zdaniem zawartość witamin w kosmetykach jest tak niewielka, ze nie powinna zaszkodzić. Ostatnio rozmawiałam z ginekologiem i powiedział mi, ze nie powinnam się tym tak przejmować. Podobnie jak robieniem hybryd w ciązy. To jedynie mit, że nie można sobie ich robić. Bo można i na pewno nie zaszkodzą. Niestety ale rozstępy w dużej mierze zależą od genetyki. Sama mam tendencję do tworzenia i nie pomagają tutaj żadne kosmetyki :( Zastanawiałam się nad redukcją za pomocą lasera. https://cliniqmed.pl/oferta_categories/medycyna-estetyczna/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 10:04

  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Bio Oil można stosować od początku ciąży czy dopiero od drugiego trymestru? :)

    Na moim bio-oil jest napisane, ze mozna stosowac od II trymestru.

    Zastanawiam sie tez nad zakupem oliwki z rossmana babydream für mama.

    Coreczka 11.2019 <3
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bio-oil stosuje profilaktycznie.

    Coreczka 11.2019 <3
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej stosować profilaktykę. Fakt, są zabiegi na usuwanie rozstępów ale zabiegi nadal nie są w stanie usunąć ich całkowicie. Są w stanie zmniejszyć ich widoczność oraz są drogie. Szczególnie, ze rzadko kiedy ograniczamy się jedynie do jednego zabiegu Trzeba wykonać ich serię.

    Z kosmetyków polecam Strialys https://www.miastokobiet.pl/krem-na-rozstepy-skutecznosc-w-parze-z-jakoscia/ , stosowałam w trakcie pierwszej ciaży obecnie również stosuję i moim zdaniem bardzo dobry kosmetyk. Zarówno na rozstępy, które moge sie pojawić jak również i na te które macie ( ma naturalny skłąd oraz zmniejsza widoczność takich zmian).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2020, 09:23

  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bio oil to sama chemia...

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ