X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja nie będę chodzić do szkoły rodzenia. Nie mam potrzeby zaznajomić się z personelem. Doświadczenie w opiece nad maluchami mamy po dzieciach w rodzinie, mąż lekarz, ja z wykształcenia psycholog, moja najlepsza przyjaciółka jest zapaloną do pomocy fizjoterapeutką, więc myślę, że ogarniemy temat sami :) Z tego co słyszałam to zadowolone ze szkoły rodzenia są osoby, które nigdy nie miały okazji się opiekować takim maluszkiem i nie mają pojęcia o porodzie, a wiedza ich uspokaja.

    Ja nie mam aż takiego doświadczenia (pomagałam przy moim siostrzeńcu, ale to było 10 lat temu haha:D, ale jakoś na dzień dzisiejszy wolę pieniądze wydane w szkole rodzenia przeznaczyć na coś innego na maluszka:)
    Wolałabym znaleźć jakiś kurs, szkolenie coś w tym stylu ale tylko i wyłącznie z tematyki opieki nad maluszkiem, jak się zachować gdy poród się zacznie itd.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Alvareza Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 podczas porodu będziesz wiedzieć co masz robić. Taka już intuicja nasza. A po drugie jest położna, która pomoże Ci przejść przez to wszystko :)
    Pamiętam jak leżałam na sali porodowej podpięta pod ktg i weszła pani doktor ze studentami. Opisywała im wszystko a przy okazji uczyła mnie jak oddychać podczas skurczy. I co? Nie wykorzystałam tego bo bół jest przeokropny i naprawdę wtedy nie myślałam o technice oddychania ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 13:21

    atdcjw4ztte6fk40.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe dzięki Alvareza:D ty już masz trochę doświadczenia a ja żadnego:) wiadomo jak się robi coś pierwszy raz to jest stresior.

    A ja właśnie znalazłam kilka darmowych szkoleń w Krakowie dla przyszłych mam (głównie terminy kwietniowe), jakby któraś z was szukała czegoś takiego to dam namiary:)
    Ja chyba wolę coś takiego niż szkołę rodzenia, i tak wybieram się na dni otwarte w szpitalu w którym chce rodzić i mam nadzieję, że wtedy dużo też się dowiem.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, ja poproszę namiary na takie szkolenia jeśli można :-)

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Alvareza Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to cwana jestem :P Ale uwierz byłam przerażona jak trafiłam do szpitala.

    atdcjw4ztte6fk40.png
  • elleilah Koleżanka
    Postów: 54 105

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeeejj dziewczyny!!!
    Ja co prawda mieszkam w Nowym Sączu ale całą ciązę prowadzę w Krakowie !
    Obecnie 15tc.

    Trzymam kciuki za was wszystkie !

    Etoilka, Cukierniczka lubią tę wiadomość

    w57v9jcgr25c03xm.png

    20160514610122.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierniczka wrote:
    O, ja poproszę namiary na takie szkolenia jeśli można :-)

    podaję linki do stron na których można się zapisać na takie szkolenia
    http://swiadomamama.pl/
    http://www.bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty
    https://355580-30.evenea.pl/ (to jest płatne 14 zł/os)

    dziewczyny jak będziecie mieć namiary na jakieś inne warsztaty w Krakowie to liczę, że dacie znać:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 14:55

    tym_janek, Cukierniczka lubią tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • elleilah Koleżanka
    Postów: 54 105

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    podaję linki do stron na których można się zapisać na takie szkolenia
    http://swiadomamama.pl/
    http://www.bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty
    https://355580-30.evenea.pl/ (to jest płatne 14 zł/os)

    dziewczyny jak będziecie mieć namiary na jakieś inne warsztaty w Krakowie to liczę, że dacie znać:)

    Lena86 zapisałam się do Krakowa na 21 kwietnia do ujastka będziesz?

    w57v9jcgr25c03xm.png

    20160514610122.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elleilah wrote:
    Lena86 zapisałam się do Krakowa na 21 kwietnia do ujastka będziesz?

    Planuję być:) ja w ogóle mam w planach wybrać się w maju na dni otwarte:)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 marca 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elleilah wrote:
    Lena86 zapisałam się do Krakowa na 21 kwietnia do ujastka będziesz?
    Chodzisz do lekarza z Ujastka? Do kogo?

    Wszystko ma swój czas...
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Chodzisz do lekarza z Ujastka? Do kogo?

    do dr Pawła Orlowskiego

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 marca 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    do dr Pawła Orlowskiego
    a to kojarzę ale nie miałam z nim specjanie styczności. raz tylko był przy badaniu przez ordynatora

    Wszystko ma swój czas...
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    a to kojarzę ale nie miałam z nim specjanie styczności. raz tylko był przy badaniu przez ordynatora

    Ja słyszałam o nim dużo dobrego, zresztą w Ujastku pracuje moja koleżanka położna więc też miała z nim kontakt. Niestety mam do niego pecha, bo przeniósł się do prywatnej kliniki, więc do niego już nie będę chodzić na takie zwykły wizyty po L4 np., pójdę pod koniec ciąży dopiero.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam w styczniu na Bezpiecznym maluchu w Ujastku i naprawde warto :p Tylko lepiej przyjsc troche wcześniej, my bylismy jakos 10min przed i siedzielismy na samym koncu i prawie nic nie widzialam ;(

    lena86 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena86, a jak masz koleżankę położną z ujastka to spytaj może, jak możesz czy jest jakiś lekarz/lekarze, których zdecydowanie odradza albo zdecydowanie poleca. Jednak jak ona widzi ich pracę na co dzień to jest inaczej niż ktoś ze znajomych nam powie swoją opinię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 18:21

    mi88 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Bylam w styczniu na Bezpiecznym maluchu w Ujastku i naprawde warto :p Tylko lepiej przyjsc troche wcześniej, my bylismy jakos 10min przed i siedzielismy na samym koncu i prawie nic nie widzialam ;(

    super dzięki za info:) tak myślałam, że pewnie tłumy walą drzwiami i oknami:D A były jakieś zajęcia "praktyczne";)? czy tylko same wykłady

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 18:28

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Lena86, a jak masz koleżankę położną z ujastka to spytaj może, jak możesz czy jest jakiś lekarz/lekarze, których zdecydowanie odradza albo zdecydowanie poleca. Jednak jak ona widzi ich pracę na co dzień to jest inaczej niż ktoś ze znajomych nam powie swoją opinię.

    Sama jest teraz w ciąży z bliźniakami więc idzie na L4, oprócz Orłowskiego to poleca Michalskiego Piotra i Michalskiego Wojciecha;) oni przyjmują też w przychodni w Ujastku. No i tyle wiem na temat lekarzy z Ujastka:)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Sama jest teraz w ciąży z bliźniakami więc idzie na L4, oprócz Orłowskiego to poleca Michalskiego Piotra i Michalskiego Wojciecha;) oni przyjmują też w przychodni w Ujastku. No i tyle wiem na temat lekarzy z Ujastka:)
    tym_janek czyli nikt z twojej Trójcy :D
    ten Michalski starszy czyli Piotr przyjmowal mnie na oddział wydaje się OK

    Wszystko ma swój czas...
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    super dzięki za info:) tak myślałam, że pewnie tłumy walą drzwiami i oknami:D A były jakieś zajęcia "praktyczne";)? czy tylko same wykłady

    No ludzi bylo naprawde duzo ;) Byly cwiczenia pierwszej pomocy na lalkach :)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    No ludzi bylo naprawde duzo ;) Byly cwiczenia pierwszej pomocy na lalkach :)

    I tylko temat pierwszej pomocy był poruszany?

    w4sq43r85k8egy8f.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ