X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że opieka poporodowa położnych jest super (przychodzą na każde zawołanie, pomagają przy karmieniu).
    Kkarolina89 a ty jakie masz wrażenia o Koperniku?
    Ja teraz chodzę do lekarza, który tam pracuje, USG I tr też robiła mi dr z Kopernika...więc tak jakoś zaczęłam się zastanawiać na tym szpitalem też:)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 12 marca 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Ja słyszałam, że opieka poporodowa położnych jest super (przychodzą na każde zawołanie, pomagają przy karmieniu).
    Kkarolina89 a ty jakie masz wrażenia o Koperniku?
    Ja teraz chodzę do lekarza, który tam pracuje, USG I tr też robiła mi dr z Kopernika...więc tak jakoś zaczęłam się zastanawiać na tym szpitalem też:)

    Moja znajoma tam miala CC w styczniu, kobiet do rodzenia mnostwo, ponad 24h byla bez dziecka przy sobie, czasem na karmienie przynosili, a jak chciala go zobaczyc z placzem juz prawie, to miala zejsc sobie pietro nizej.Jak juz trafila na inna sale z dzieckiem, to polozne z łaską przychodzily, jak miala problem z karmieniem, a najchetniej to butelke dawaly. Tez miala wszystko zalatwione z lekarzem ze szpitala, ale to wszystko dobre skonczylo sie po wyjsciubz sali operacyjnej.
    Przeraza mnie to, ze jest tam mnostwo kobiet, czesto odsylaja na Ujastek chocby, albo do domu.
    Mysle, ze jesli ma ktos niepowiklana ciaze i porod w terminie to lepiej skorzystac z innych szpitali.
    Inna moja znajoma rodzila miesiac pozniej w Zeromskim, opieka przed/po/w trakcie rewelacja. Polozne sie przedstawialy, z szacunkiem do niej podchodzily, na wszystko pytaly o zgode, nie pospieszali porodu, a warunki swiezo po remoncie :)

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 12 marca 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie www.gdzierodzic.info sa opisane wszystkie oddzialy poloznicze w Polsce i opinie :)

    lena86 lubi tę wiadomość

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Moja znajoma tam miala CC w styczniu, kobiet do rodzenia mnostwo, ponad 24h byla bez dziecka przy sobie, czasem na karmienie przynosili, a jak chciala go zobaczyc z placzem juz prawie, to miala zejsc sobie pietro nizej.Jak juz trafila na inna sale z dzieckiem, to polozne z łaską przychodzily, jak miala problem z karmieniem, a najchetniej to butelke dawaly. Tez miala wszystko zalatwione z lekarzem ze szpitala, ale to wszystko dobre skonczylo sie po wyjsciubz sali operacyjnej.
    Przeraza mnie to, ze jest tam mnostwo kobiet, czesto odsylaja na Ujastek chocby, albo do domu.
    Mysle, ze jesli ma ktos niepowiklana ciaze i porod w terminie to lepiej skorzystac z innych szpitali.
    Inna moja znajoma rodzila miesiac pozniej w Zeromskim, opieka przed/po/w trakcie rewelacja. Polozne sie przedstawialy, z szacunkiem do niej podchodzily, na wszystko pytaly o zgode, nie pospieszali porodu, a warunki swiezo po remoncie :)

    O widzisz, to moja koleżanka która rodziła na Kopernika pół roku temu bardzo sobie chwaliła. Może trafiła na lepszy okres;)
    A ty masz też lekarza z Żeromskiego?

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 12 marca 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z Siemiradzkiego.

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najchętniej rodziłabym w Żeromskim, z tym że mieszkam na drugim końcu miasta i bałabym sie o dojazd. Rodziły tam dwie moje znajome z pracy i obie zadowolone - zarówno z samego porodu (jedna miała skomplikowany przypadek), jak i późniejszej opieki.

    Co do szkoły rodzenia - zapisałam się już, byłam na pierwszym wykładzie i jak na razie była to dla mnie strata czasu. Zobaczymy, czy z czasem zrobi się to bardziej praktyczne i sensowniejsze.

    kkarolina89 lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Na stronie www.gdzierodzic.info sa opisane wszystkie oddzialy poloznicze w Polsce i opinie :)

    Niestety, są tam nieaktualne dane. No i jak zaczęłam czytac opinie to okazało się, że jednak opinie takie piszą głównie te kobiety, które spotkało coś niedobrego, znacznie rzadziej pojawiają się pozytywne (to ogólny trend w internecie), więc dzielę je sobie na pół.

  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Ja najchętniej rodziłabym w Żeromskim, z tym że mieszkam na drugim końcu miasta i bałabym sie o dojazd. Rodziły tam dwie moje znajome z pracy i obie zadowolone - zarówno z samego porodu (jedna miała skomplikowany przypadek), jak i późniejszej opieki.

    Co do szkoły rodzenia - zapisałam się już, byłam na pierwszym wykładzie i jak na razie była to dla mnie strata czasu. Zobaczymy, czy z czasem zrobi się to bardziej praktyczne i sensowniejsze.

    W innych szpitalach szkoła rodzenia jest płatna (np. przy Ujastku, płaci się chyba z 1000 zł, ale żeby te zajęcia były na jakimś poziomie, żeby nie wyrzucić kasy w błoto).
    Czy są zajęcia w których rzeczywiście osoba towarzysząca jest potrzebna;) bo raczej nie będę ciągnąć męża na wykład:P
    Jeżeli nie chcę rodzić w Żeromskim to mogę tam chodzić do szkoły rodzenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2018, 20:31

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    W innych szpitalach szkoła rodzenia jest płatna (np. przy Ujastku, płaci się chyba z 1000 zł, ale żeby te zajęcia były na jakimś poziomie, żeby nie wyrzucić kasy w błoto).
    A można przychodzić na zajęcia z osobą towarzyszącą np. mężem?
    Jeżeli nie chcę rodzić w Żeromskim to mogę tam chodzić do szkoły rodzenia?

    Na pewno możesz, tylko mnie się zdaje, że jednak jesli szpital, w którym planujesz rodzić ma szkołę rodzenia, to warto pójśc właśnie do tej. Trochę zapoznajesz się z ich obyczajami, patrzysz, na co kłada nacisk oraz poznajesz częśc personelu. U mnie w szkole rodzenia są same pary, żadna z pań nie przyszła sama.

  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Niestety, są tam nieaktualne dane. No i jak zaczęłam czytac opinie to okazało się, że jednak opinie takie piszą głównie te kobiety, które spotkało coś niedobrego, znacznie rzadziej pojawiają się pozytywne (to ogólny trend w internecie), więc dzielę je sobie na pół.

    No właśnie nie ma się co sugerować opiniami, widzę po wrażeniach koleżanek każda chwali szpital w którym ona sama rodziła:D kiedyś o Żeromskim były same złe opinie (ok 10 lat temu, kiedy moja siostra była w ciąży) ale teraz większość sobie chwali:)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Na pewno możesz, tylko mnie się zdaje, że jednak jesli szpital, w którym planujesz rodzić ma szkołę rodzenia, to warto pójśc właśnie do tej. Trochę zapoznajesz się z ich obyczajami, patrzysz, na co kłada nacisk oraz poznajesz częśc personelu. U mnie w szkole rodzenia są same pary, żadna z pań nie przyszła sama.

    Ja właśnie na razie coraz częściej się zastanawiam nad szpitalem. Do tej pory na 1 miejscu był Ujastek (chodzę do lekarza który tam pracuje), ale moja koleżanka - położna zmieniła pracę z Ujastka przeniosła się do Żeromskiego i teraz ten Żeromski mi chodzi po głowie:) obydwa szpitale są trochę daleko od miejsca mojego zamieszkania, ale czasem więcej czasu stoję w korku na alejach;)
    Jutro zadzwonię do Żeromskiego ciekawe jak w terminami np. na maj (teraz nie mam co chodzić, dopiero 14 tydzień)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Ja właśnie na razie coraz częściej się zastanawiam nad szpitalem. Do tej pory na 1 miejscu był Ujastek (chodzę do lekarza który tam pracuje), ale moja koleżanka - położna zmieniła pracę z Ujastka przeniosła się do Żeromskiego i teraz ten Żeromski mi chodzi po głowie:) obydwa szpitale są trochę daleko od miejsca mojego zamieszkania, ale czasem więcej czasu stoję w korku na alejach;)
    Jutro zadzwonię do Żeromskiego ciekawe jak w terminami np. na maj (teraz nie mam co chodzić, dopiero 14 tydzień)

    Na maj byly zapisy od 1 marca, wiec moze juz nie byc miejsc. Chcialam sie zapisac, ale po przemysleniu tego z partnerem odpuscilismy :) tak sa co dwa miesiace nowe edycje :)

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do Żeromskiego, niestety nie mają miejsc już w Szkole rodzenia, organizują zajęcia co dwa miesiące (marzec, maj, a potem wrzesień dopiero) tak jak pisałaś kkarolina89.

    Dziewczyny, a czy któraś z was chodziła do płatnej szkoły rodzenia i szczerze jest zadowolona i nie żałuje wydanych pieniędzy:)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 09:55

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Na maj byly zapisy od 1 marca, wiec moze juz nie byc miejsc. Chcialam sie zapisac, ale po przemysleniu tego z partnerem odpuscilismy :) tak sa co dwa miesiace nowe edycje :)

    A masz w planach chodzić do innej szkoły? czy na jakiś kurs?

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 13 marca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Dzwoniłam do Żeromskiego, niestety nie mają miejsc już w Szkole rodzenia, organizują zajęcia co dwa miesiące (marzec, maj, a potem wrzesień dopiero) tak jak pisałaś kkarolina89.

    Dziewczyny, a czy któraś z was chodziła do płatnej szkoły rodzenia i szczerze jest zadowolona i nie żałuje wydanych pieniędzy:)?

    Ja chodziłam do szkoły przy Siemiradzkim (niestety tylko na kurs ekspresowy, bo nie daliśmy rady z czasem) i nie żałuję wydanych pieniędzy. Dużo się dowiedzieliśmy (szczególnie mąż), poznaliśmy cześć kadry. Czuję się po tych zajęciach trochę spokojniejsza ;)

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Alvareza Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 marca 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie jakos nie moglam przekonac do szkoly rodzenia. Szkoda bylo mi czasu. I nie zaluje, ze nie chodzilam. Kilka znajomych co chodzila to miala zdania podzielone. Jedne byly zadowolone inne mialy inne zdanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 10:10

    atdcjw4ztte6fk40.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 13 marca 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    A masz w planach chodzić do innej szkoły? czy na jakiś kurs?

    Chcialam isc do szkoly rodzenia tam gdzie chce rodzic, ale tylko wlasnie po to, zeby poznac kadre, szpital. Mieszkam po drugiej stronie Krakowa, wiec jakbym miala dojezdzac sama w 8 miesiacu, bo moj partner w pracy to srednio to widzialam. Poza tym ja z zawodu jestem fizjoterapeutka i zajmuje sie w swojej pracy kobietami w ciazy i po porodzie, wiec watpie, zebym czegos ba cwiczeniach sie dowiedziala, bo sama ze soba cwicze :) a pielegnacji noworodka tez sie uczylam uwzgledniajac wspomaganie rozwoju itd. A temat porodu moze lepiej niech zostanie tajemnica dla mnie, po co mam sie stresowac za wczesnie ;) tryb podstawowy: pojechac, urodzi , zaczac karmic :)

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 13 marca 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy ktoras ze swoich wczesniejszych doswiadczen lub opinii znajomych ma do polecenia bardzo dobra doradczynie laktacyjna? Wole sie na zapas z tym tematem ogarnac, jak widze ile znajomych wokol mnie ma problemy z rozkreceniem laktacji, a bardzo nie chcialabym dokarmiac MM.

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie będę chodzić do szkoły rodzenia. Nie mam potrzeby zaznajomić się z personelem. Doświadczenie w opiece nad maluchami mamy po dzieciach w rodzinie, mąż lekarz, ja z wykształcenia psycholog, moja najlepsza przyjaciółka jest zapaloną do pomocy fizjoterapeutką, więc myślę, że ogarniemy temat sami :) Z tego co słyszałam to zadowolone ze szkoły rodzenia są osoby, które nigdy nie miały okazji się opiekować takim maluszkiem i nie mają pojęcia o porodzie, a wiedza ich uspokaja.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Chcialam isc do szkoly rodzenia tam gdzie chce rodzic, ale tylko wlasnie po to, zeby poznac kadre, szpital. Mieszkam po drugiej stronie Krakowa, wiec jakbym miala dojezdzac sama w 8 miesiacu, bo moj partner w pracy to srednio to widzialam. Poza tym ja z zawodu jestem fizjoterapeutka i zajmuje sie w swojej pracy kobietami w ciazy i po porodzie, wiec watpie, zebym czegos ba cwiczeniach sie dowiedziala, bo sama ze soba cwicze :) a pielegnacji noworodka tez sie uczylam uwzgledniajac wspomaganie rozwoju itd. A temat porodu moze lepiej niech zostanie tajemnica dla mnie, po co mam sie stresowac za wczesnie ;) tryb podstawowy: pojechac, urodzi , zaczac karmic :)

    O super wiedzieć, że ktoś jest ekspertem w pewnych dziedzinach:)a czy możesz polecić jakąś fachową literaturę na tematy związane z ćwiczeniami w ciąży przygotowującymi do porodu, opieką nad noworodkiem

    w4sq43r85k8egy8f.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ