X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane krakowskie mamy,

    swego czasu udzielałam się na forum, samam mam za sobą trzy porody sn i jestem fotografem. Pamiętając te wszystkie emocje teraz żałuję, że nie zdecydowałam się na reportaż z dnia porodu. Teraz zaczynam budować swoje portfolio i bardzo chciałabym pójść właśnie w reportaż/dokument z porodówki.

    Byłabym ogromnie wdzięczna gdyby któraś z Was zgodziła się chociaż porozmawiać ze mną. Od razu mówię, że zdjęcia nie epatowałyby "horrorem" - moim celem jest ukazanie emocji, drobnych gestów, przygotowania do samego porodu. Wystarczyłoby gdybym zrobiła zdjęcia zaraz po przyjęciu na porodówce, przez pierwszą godzinę lub dwie, gdy jeszcze nic wielkiego się nie dzieje, a potem już po wszystkim - podczas pierwszej godziny razem gdy już jest tylko tulenie się do siebie :) To jest opcja dla tych, które nie chciałyby być sfotografowane w "trakcie".

    Naprawdę bardzo byłabym wdzięczna gdybyście chociaż zechciały ze mną porozmawiać lub przekazały dalej informację, że jest taka fotograf szukająca ciężarnej gotowej wpuścić aparat na salę porodową :)

  • AnnaB. Ekspertka
    Postów: 139 105

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowskie mamy macie jakieś opinie na temat szpitala na Siemiradzkiego?

    qq87hdgef1lxvnz0.png

    [*] Kornelka - 01.09.2019 r. (36tc) ❤️

    Zosia 🥰 - 20.06.2020 r. (36tc)
  • ttuska Autorytet
    Postów: 355 125

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, witam :) przypadkiem trafiłam na wątek. Pierwsze dziecko rodzilam na Ujastku, bo miałam zagrożenie ciąży. Obecnie identyczna sytuacja jak poprzednio. Poród planowany na początek czerwca

    w4sqkrnt373m17ix.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znacie jakiegoś dobrego fizjoterapeute w Krakowie? Mam rozejście mięśni brzucha i podobno warto już teraz go odwiedzić 😑

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaB. wrote:
    Krakowskie mamy macie jakieś opinie na temat szpitala na Siemiradzkiego?
    Rodzilam tam 2 lata temu. Z braku miejsca zabrałam tam przewieziona. Koniec końców-polecam. Po szczegóły zapraszam na priv :)

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Nanu wydaje mi się, że kobiecie przy porodzie może towarzyszyć tylko jedna osoba. Kobieta, która zgodzi się na Twoją obecność przy porodzie pozbawi się tym samym możliwości obecności partnera lub męża.

    To źle ci się wydaje :)

    Szpitale przy porodzie rodzinnym pozwalają kobiecie na towarzyszenie jej jednej osoby tak "z ulicy" (w sensie, że nie trzeba wypełniać żadnych papierów i zgłaszać kto to będzie - po prostu albo się z tą osobą od razu przyjeżdża albo ona później dojeżdża). Jeżeli kobieta chce mieć więcej osób przy sobie to trzeba wystosować do szpitala oficjalną prośbę o zgodę na DODATKOWĄ osobę towarzyszącą przy porodzie. Czyli jeżeli chciałabyś mieć przy sobie np męża, przyjaciółkę i babcię i fotografa to musisz mieś zgodę na trzy dodatkowe osoby.

    To nie miałoby sensu żeby wyrzucać ojca z sali porodowe, tu chodzi również o jego emocje (o ile oczywiście facet chce być przy porodzie, bo jeśli nie to jest to inna sprawa).

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ttuska wrote:
    Witam, witam :) przypadkiem trafiłam na wątek. Pierwsze dziecko rodzilam na Ujastku, bo miałam zagrożenie ciąży. Obecnie identyczna sytuacja jak poprzednio. Poród planowany na początek czerwca

    Wysłałam ci zaproszenie do Przyjaciółek :) Zaakceptujesz żebym mogła wysłać ci prywatną wiadomość?

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Aktualnie jestem po porodzie i szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie, że ktoś obcy miałby być obecny przy tak intymnym wydarzeniu. Ale uważam też, że każdy robi co chce i nic mi do tego. Pozdrawiam.

    Oczywiście - to tak samo jak z porodem rodzinnym. Dobrze, że teraz można mieć wybór i jeśli chce się być na sali samej tylko z personelem medycznym to można, a jak chce się mieć zaufaną osobę obok to też nie ma przeszkód (oczywiście przy porodzie sn).

  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marie_marie22 wrote:
    Rodzilam tam 2 lata temu. Z braku miejsca zabrałam tam przewieziona. Koniec końców-polecam. Po szczegóły zapraszam na priv :)

    Maria wyslalam do Ciebie zaproszenie :) Bardzo chetnie dowiem sie szczegolow :) Podobnie jak Ty jestem teraz w ciazy, tylko miesiac wczesniej ;)

    Coreczka 11.2019 <3
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka wrote:
    Maria wyslalam do Ciebie zaproszenie :) Bardzo chetnie dowiem sie szczegolow :) Podobnie jak Ty jestem teraz w ciazy, tylko miesiac wczesniej ;)

    Limonka - wysłałam ci prywatną wiadomość. Zerkniesz? :)

  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 5979 4880

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) zastanawiam się już nad szpitalem do porodu. Myślałam nad szpitalem na Kopernika. Tylko mam jedną obawę: słyszałam, że może się zdarzyć brak miejsc i odsyłają do innego szpitala. Czy tak rzeczywiście się zdarza? Jak będę rodzić to oni: sorry, nie mamy miejsc, szukajcie gdzieś indziej?

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka, ja nie doświadczyłam (ale rodziłam w Narutowicza) ale mnóstwo takich historii słyszałam, że nawet ze skierowaniem odsyłali... niestety ale Kopernik jest oblegany ze względu na to, że ma trzeci stopień referencyjności i wiele matek nie ma wyboru i musi tam rodzić....

  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    Niektóre położne prowadzą od 21tygodnia ciąży też zajęcia takie jak szkoła rodzenia w ramach NFZ

    Spirit, czy moglabys polecic polozna tu lub na priva?

    Coreczka 11.2019 <3
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka wrote:
    Spirit, czy moglabys polecic polozna tu lub na priva?
    Lucyna Mirzyńska :)

    Limonka lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 08:01

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 2 lipca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Czy możecie polecić sensownego lekarza do prowadzenia ciąży na NFZ? Najlepiej dzielnica Podgórze

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Linka90 Koleżanka
    Postów: 50 81

    Wysłany: 10 października 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy któraś z Was rodziła w Rydygierze po remoncie? Chodzi mi o warunki w salach poporodowych

  • Jadzia2020 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 maja 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    Poprzednio miałam Annę Cupryan, a teraz poleciła mi (i przyjeżdża w mój rejon) p. Renatę Stopę. Rozmawiałam z nią tylko przez tel., ale wydaje się bardzo fajna. Zobaczymy niebawem, bo umówiłam się z nią za tydzień.
    Pewnie już trochę czasu minęło, jednak chciałam podpytać jaka Twoja opinia nt.pani Renaty? Polecasz?

  • Salamandra1 Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 6 listopada 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy ktoś ma aktualne informacje dotyczące porodu w Rydygierze? Czy dzieciarki po porodzie mają ciuszki, pieluszki szpitalne czy trzeba zabrać ze sobą?
    Z góry dzięki za info.

    m3sxdqk301rvw7js.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 7 listopada 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salamandra1 wrote:
    Witam czy ktoś ma aktualne informacje dotyczące porodu w Rydygierze? Czy dzieciarki po porodzie mają ciuszki, pieluszki szpitalne czy trzeba zabrać ze sobą?
    Z góry dzięki za info.
    Na stronie szpitala jest dokladna lista. Trzeba wziąć ciuszki i 5 pieluch tetrowych. Wow to Ty już po terminie i torba niespakowana?😊

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 30 31 32 33 34
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ