BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Krakowianki w ciąży.
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

mi88
Autorytet
1852

Wysłany: 22 października 2018, 23:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
O, to tu Żeromski na minus widzę - jest zaplecze kuchenne z czajnikiem i mikrofalą zaraz obok sal, za to lodówka jest piętro wyżej, trzeba jeździć windą - a to jednak trochę kiepsko, mając dzidziusia pod opieką. Ja się tam nigdy nie wybrałam, ale też nie potrzebowałam lodówki aż tak.

Nie mają chusteczek nawilżanych. Ubranka dają - nasza mała zaraz po porodzie była ubrana właśnie w szpitalne, bo mąż w stresie nie ogarnął (mimo że wiedział, gdzie co jest) ;) Na drugi dzień założyłam jej już moje, bo te szpitalne były takie brzydkie i znoszone, jakoś wolałam, żeby była w takich, które mi się podobają (a i zdjęcia ładniejsze :) ).

mylola, z tym 40tc to u mnie była optymistyczna wersja - a stało się to, czego najbardziej się obawiałam, czyli przenoszenie o 12 dni, problem z tętnem i cesarka

qb3c2n0a4q2qbkcb.png
Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo

[konto usunięte]

Wysłany: 24 października 2018, 17:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny mam pytanie bo moze któraś z was miała podobna sytuacje. Mianowicie mam problem z CRP, przed ciąża miesiąc moje crp było juz wyższe ponad 10 (norma do 5), pózniej w ciazy zaczęło narastać 15,20,26 przy 26 internista dał mi antybiotyk na 10 dni dzisiaj 2 tygodnie bo antybiotyku CRP 20 :( miałam robiony wymaz z migdałków czysto, z pochwy czysto co prawda teraz robiłam ogólne badanie moczu ale chyba wyglada na Ok, pozostałe badania jakie miałam zlecone wszytsko było dobrze! Naczytałam sie w internecie historii o porodach przedwczesnych przy wysokich CRP :( Jutro sprobuje sie dostać do mojego internisty ale on juz sam nie ma pomysłu myślał ze antybiotyk da radę, w piątek mam ginekolog ale No oni przy CRP 26 juz wykluczyli wszytsko co mogli :( jestem zalamana

Wiadomość wyedytowana przez autora 24 października 2018, 17:19

Agnessa
Ekspertka
122

Wysłany: 24 października 2018, 22:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Byłaś u stomatologa?

8p3o43r8azk71ztn.png

[konto usunięte]

Wysłany: 3 listopada 2018, 11:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Agnessa byłam. Zeby zdrowe jedynie w połowie listopada mam kamień mieć sciagany - ale to robię 2 razy w roku. Na te chwile wychodzi ze to wina migdałków bo sa do usunięcia i moje CRP na kilka lat przed ciąża zawsze było podwyzszone

mi88
Autorytet
1852

Wysłany: 5 listopada 2018, 09:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karmelllka, trzymam kciuki, wszystko bedzie dobrze.

Kochane, ma może któraś z Was numer telefonu do Ziko na Krowoderskich Zuchów? Zgubiłam ulotkę, a na stronie widzę tylko infolinię wszystkich Ziko.

qb3c2n0a4q2qbkcb.png

mylola
Ekspertka
137

Wysłany: 5 listopada 2018, 16:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Powiem wam że te ostatnie tygodnie najtrudniejsze ;) najwięcej cierpliwości trzeba mieć. Jeszcze teraz się zapowiada przez parę dni ładna pogoda, akurat na wyjście ze szpitala nie trzeba by dziecka opatulać nie wiadomo jak grubo. No i nie ma pełni to może porodówki nie są tak zapchane ;)

8p3o3e3kdmy2lofu.png

Asasa
Autorytet
210

Wysłany: 5 listopada 2018, 21:25
Cytuj | (1) | Zgłoś
Mi88 - pewnie już nie potrzebujesz, ale pisze nr do ziko 12 661 97 31

mi88 lubi tę wiadomość

dxomio4pjv8zgo81.png

mylola
Ekspertka
137

Wysłany: 17 listopada 2018, 04:24
Cytuj | (9) | Zgłoś
Dziewczyny, chwale sie, wczoraj 16.11 urodzilam syna o 7.45:) 3350g i 53cm, zdrowy. Rodziłam na Siemiradzkiego, z samego porodu jestem bardzo zadowolona, z opieki na poloznictwie jak na razie tez :)

Szczesliwa ledwo zywa, Agnessa, mi88, Rudzik1, Asasa, B_002, Izziee, Katy, Asiaf lubią tę wiadomość

8p3o3e3kdmy2lofu.png

Agnessa
Ekspertka
122

Wysłany: 17 listopada 2018, 13:41
Cytuj | (1) | Zgłoś
Pięknie! Gratulacje :-D

mylola lubi tę wiadomość

8p3o43r8azk71ztn.png

Izziee
Autorytet
754

Wysłany: 19 listopada 2018, 16:32
Cytuj | (1) | Zgłoś
Mylola gratulacje i dużo zdrówka Wam życzę!

mylola lubi tę wiadomość

Laura <3
bl9c9vvjaarzexo8.png

Salamandra1
Koleżanka
6

Wysłany: 19 listopada 2018, 16:58
Cytuj | (1) | Zgłoś
Rudzik1 wrote:
Cześć dziewczyny, czy mogłybyście polecić lekarza do prowadzenia ciąży, z okolic centrum lub Podgórza?
Polecam doktora Tomasza Bereze lub dr Ewę Posadzką.

Rudzik1 lubi tę wiadomość

m3sxdqk301rvw7js.png

mi88
Autorytet
1852

Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Salamandra1 wrote:
Polecam doktora Tomasza Bereze lub dr Ewę Posadzką.
Na mnie świetne wrażenie zrobiła Julita Franaszek, jakiś czas temu pracowała w Scanmedzie koło Galerii Kazimierz. Byłam tam jeszcze u Dariusza Gołąbka i on z kolei był strasznie zarozumiały.
To były jednorazowe wizyty, więc nie wiem, jak w ogólnym rozrachunku, ale do dr Franaszek chętnie chodziłabym częściej.
A Tomasz Bereza też na mnie nie zrobił dobrego wrażenia, choć kolega opowiadał, że podobno to jest lekarz, który kobiety w ciąży inaczzej traktuje i wtedy jest miły ;) Za to zrobił pierwsze USG mojemu dziecku, kiedy było jeszcze komórką w pęcherzyku Graafa :D
O dr Posadzkiej też słyszałam dużo dobrego, ale w Luxmedzie nie sposób się do niej umówić ze względu na terminy.

qb3c2n0a4q2qbkcb.png

[konto usunięte]

Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dr Julita Franaszek dalej przyjmuje a Scanmedzie na Podgórskiej w piątki od 8:00 chodzę do niej na usg, tam jeszcze polecam dr Skrobacka Dorote świetnie prowadzi ciąże cudowna kobieta ale nie robi usg z pomiarami co moze być uciążliwe. Przyjmuje codziennie co jest świetne!
Dr Krajewska od niedawna tez tam przyjmuje te bardzo chwalona
Dr Marcin Mika tez na prawde super lekarz przyjmuje wtorki i czwartki. On przyjmuje tez w pro creativ i na czyzynach superior (jakoś tak) ale w tych dwóch gabinetach wizyty bardzo drogie.
W scanmedzie jeszcze Danuta Jachimczyk - Prociak super kobieta ale terminy ma odległe ciazko sie do niej dostać na juz

Dr Gołąbek juz nie prowadzi ciąż. I byłam ra zna monitoringu u niego nie wspominam miło, cwaniak i zarozumialec

[konto usunięte]

Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
renjak wrote:
Poprzednio miałam Annę Cupryan, a teraz poleciła mi (i przyjeżdża w mój rejon) p. Renatę Stopę. Rozmawiałam z nią tylko przez tel., ale wydaje się bardzo fajna. Zobaczymy niebawem, bo umówiłam się z nią za tydzień.

witaj renjak, mam prośbę i pytanie dotyczące Twojej połoznej. Czy mogłabyś odezwać się do mnie w wiadomości prywatnej?Niestety nie potrafię się tu jeszcze odnależć bo właśnie się zalogowałam z racji na Twój wpis :)

Salamandra1
Koleżanka
6

Wysłany: 19 grudnia 2018, 17:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
renjak wrote:
Dziewczyny. Chciałam zdać relację :) Ja niecałe dwa miesiące temu rodziłam po raz drugi na Kopernika i z czystym sumieniem mogę polecić. Miałam super położne w trakcie porodu, fajnego lekarza i babki od noworodków również były bardzo pomocne. Ja co prawda teraz nie miałam zbyt wielu pytań, ale przy 1 dziecku cały czas do nich dzwoniłam żeby mi pomogły przy kp i nigdy nie odmówiły mi pomocy. Myślę że dużo zależy od nastawienia, więc opinie też mogą być różne, ale krzywdy tam na pewno nie zrobią. Jakbyście miały jakieś pytania to piszcie. Postaram się odpowiedzieć.
Witam, mam pytanko czy poród był naturalny czy cc? Też nastawiać się na poród na Kopernika bo i lekarza mam prowadzącego z tego szpitala.

m3sxdqk301rvw7js.png

Szczesliwa ledwo zywa
Autorytet
563

Wysłany: 19 grudnia 2018, 18:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny ja z terminem ba maj. Na początku tego miesiąca zmienilam lekarza. Okazalo sie wlasnie ze tez pracuje na kopernika wiec automatycznie wolala bym tam rodzic. Wiem ze szpital ma dobry sprzęt dla dzieciaczkow jako jedyny w Krk z 3 stopniami referencyjnosci. Co prawda nie wiem jakie panuja tam warunki ostatnia ze znajomych mi osob rodzila tam 7 lat temu ale bardzo sobie chwalila

roloi09kqg3ypzkw.png

[konto usunięte]

Wysłany: 21 grudnia 2018, 16:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Szczesliwa ledwo zywa wrote:
Hej dziewczyny ja z terminem ba maj. Na początku tego miesiąca zmienilam lekarza. Okazalo sie wlasnie ze tez pracuje na kopernika wiec automatycznie wolala bym tam rodzic. Wiem ze szpital ma dobry sprzęt dla dzieciaczkow jako jedyny w Krk z 3 stopniami referencyjnosci. Co prawda nie wiem jakie panuja tam warunki ostatnia ze znajomych mi osob rodzila tam 7 lat temu ale bardzo sobie chwalila
Nie jako jedyny w Krakowie. Ill stopień ref. ma rownież ujastek. Gdybym miała wybierac miedzy tymi dwoma szpitalami nie wybrałabym Kopernika.

Szczesliwa ledwo zywa
Autorytet
563

Wysłany: 23 grudnia 2018, 12:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Duzo szukalam info na temat tej referencyjności i mi wychodzi tylko Uniwersytecki. Slyszalas jakies opinie zle o tym szpitalu albo z doswiadczenia nie polecasz?

roloi09kqg3ypzkw.png

Agnessa
Ekspertka
122

Wysłany: 29 grudnia 2018, 13:11
Cytuj | (1) | Zgłoś
Trzeci stopień referencyjnosci dla dzieci posiadają szpital na Kopernika i Ujastek a trzeci stopień referencyjnosci dla kobiet - tylko na Kopernika.

Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

8p3o43r8azk71ztn.png

olkakarolka
Ekspertka
78

Wysłany: 7 stycznia, 15:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny. Szukam alternatywy gdyby u mnie w Oświęcimiu nie otworzyli patologii ciąży a musiałabym iść na wywołanie.
Poczytałam o szpitalu na Siemiradzkiego i nie znalazłam informacji ile kosztuje sala poporodowa rodzinna, może któraś korzystała i może coś więcej powiedzieć?

x7g1xzdvxhk1p7gq.png

o1482n0afxx9ohz2.png

img

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)