X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf gratulacje.

    Izzie rodziły tam 2 moje koleżanki obie SN żadnej nie namawiali na CC ani nie sugerowali. Ja dzisiaj naczytałam sie komentarzy o szpitalu bardzo negatywnych i mam straszny mętlik w glowie. Ze po porodzie jest koszmar ze położne komentują wszystko nawet kolor body, wszystko trzeba szybko robic do obchodu ze nawet komentują ze „ojciec a dziecka nie umie dobrze odłożyć” nie wiem czy to jakieś skrajne przypadki ale sie wystraszylam.
    Ja sie nie boje porodu tylko właśnie połogu i jak bede miała takie komentarze i docinki to watpię bym rozkręciła laktację raczej widzę siebie z depresja poporodowa

    Asiaf lubi tę wiadomość

  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 6 października 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 te negatywne opinie czytałaś o Ujastku? To niedobrze, bo póki co to mój nr 1 jeśli chodzi o szpitale :/
    Jakie jeszcze szpitale bierzesz pod uwagę?

    Dziewczyny powoli rozglądam się za szkołą rodzenia. Możecie coś polecić?

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 7 października 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izziee wrote:
    Karmelllka90 te negatywne opinie czytałaś o Ujastku? To niedobrze, bo póki co to mój nr 1 jeśli chodzi o szpitale :/
    Jakie jeszcze szpitale bierzesz pod uwagę?

    Dziewczyny powoli rozglądam się za szkołą rodzenia. Możecie coś polecić?
    My z mezem chodzilismy do Koali. Sa odpłatne, ale super prowadzone, naprawdę moge polecić. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2018, 11:51

    Izziee lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izziee ujastek brałam tylko pod uwagę ale podobno tam się zrobiło nie zbyt przyjemnie a wynika to z przepracowania. Za dużo porodów i traktują już kobiety maszynowo. Byleby szybko, dwie koleżanki tam rodziły ostatnio potwierdzają, że nigdy więcej. Przyspieszanie porodu, nie miłe komentarze. Nacinania krocza bez pytania nie respektują planu porodu. Ja sie zestresowałam najbardziej tym jak to wyglada po porodzie. Dają dziecko do kangurowania na 3 minuty biorą do badania oddają ubrane i z głowy. Nie potrafią pomóc kobiecie przy dostawieniu do piersi jest podobno jedna polecana kobieta tam certyfikowany doradca laktacyjny, która sama mowi zeby nie zwracać uwagi na położne ale ona jest tylko od pon do pt i najczęściej na wczesniakach. Moja koleżanka usłyszała ze nie nadaje sie do karmienia piersią ponieważ głodzi dziecko „ takim mlekiem to ty go nie wykarmisz a zaglodzisz” zrezygnowałam z Ujastka. Ona teraz karmi pomogła jej doula z Koali była u niej na telefon w Domu bardzo chwali. Ja czytam teraz o Żeromskim podobno zupełnie inne podejście do rodzącej i po porodzie rownież. Mi bardzo zależy zeby mnje nikt nie pouczał i nie terroryzował po porodzie bo tego nie wytrzymam. Dlatego zaglądam tu i wyczekuje kolejnych opinii od was.

    Szkoła rodzenia Koala bardzo chwalona tez mamy zamiar z mężem tam chodzic

  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 7 października 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf dzięki za polecenie!

    Karmelllka90 jeśli to faktycznie tak wygląda to już chyba nie chcę tam rodzić. Bardzo mi zależy na kangurowaniu i kp, ale nigdy niewiadomo jak to będzie, a powiedzieć kobiecie która dopiero co urodziła, że zagłodzi dziecko.. no porażające.
    O Żeromskim też muszę poczytać, akurat te 2 szpitale są najbliżej, ale wiadomo że najważniejsze jest to żeby była dobra opieka.

    Karmelllka90 lubi tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 7 października 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widac bardzo zalezy od tego na kogo sie trafi :p Chociaz ja bylam na Ujastku po urodzeniu dziecka 5dni i w tym czasie ani razu nie spotkalam sie z niemilymi komentarzami, a raczej z pomoca jesli chodzi o kp wiec albo mialam wyjątkowe szczescie albo nie wiem :)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy No właśnie ja byłam na 100% przekonana do ujastka i szczerze juz nie brałam innych opcji ale jak mi koleżanki zaczęły teraz opowiadać co one przeszły to zaczelam czytac takie najnowsze komentarze z ostatnich 3 miesięcy i 80% mrozi krew w żyłach. Jestem w szoku, dlatego jednak wybiorę szpital gdzie poród nie idzie taśmowo bo z jednej strony rozumiem takie wypalenie i wiem, ze mozna nie mieć juz ochoty bo sama juz pod koniec pracy miałam dość ludzi a moze hormony...

    Izzie dla mnie dobra opieka po porodzie jest na prawde ważna bo ja sie boje jakiejś depresji poporodowej. Nie chce tez zeby kto kolwiek komentował to w jaki sposób mój maz bierze czy odkłada dziecko to bedzie jego pierwsza styczność z noworodkiem a tez takie komentarze czytałam. Mam jeszcze sporo czasu bede pytała i szukała dalej informacji ale na te chwile Żeromski mój numer jeden akurat w styczniu kończą remont to bedą moze tacy dumni i bedą chcieli pokazać ze sa super extra jak podobno rydygier teraz pokazuje mam bardzo blisko ale rydygier odpada :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W scanmed na podgórskiej dr Skrobacka, dr Mika, dr Franaszek - ja osobiście prowadzę ciąże u dr Skrobackiej duzym plusem jest to ze przyjmuje od pon do pt. Jest cudowna, ale na dokładne pomiary usg chodzę do franaszek bo dr Skrobacka robi tylko usg kontrolne bez pomiarow

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 17 października 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, trafiłam na dr Julitę Franaszek przy ciąży biochemicznej, jak jeszcze pracowała w Luxmedzie i to była jedyna Luxmedowa ginekolog, do której chciałam chodzić na kolejne wizyty. Niestety, kilka tygodni po mojej wizycie przeniosła się do Scnamedu :(

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 20 października 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, kto z Was był dziś może na Siemiradzkiego na dniach otwartych?

  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 20 października 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj nie byłam co prawda, ale byłam już dwa razy ogółem :D

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 21 października 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam, ogólnie pozytywne wrażenie i chyba zostawimy ten szpital w razie tłoku na Kopernika.

    8p3os65geldj0vib.png
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 21 października 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mylola wrote:
    Ja dzisiaj nie byłam co prawda, ale byłam już dwa razy ogółem :D
    Mylola, decydujesz się na ten szpital?
    Ty już nie długo... :-) powodzenia i odezwij się po z relacją :-)

    8p3os65geldj0vib.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 21 października 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Chciałam zdać relację :) Ja niecałe dwa miesiące temu rodziłam po raz drugi na Kopernika i z czystym sumieniem mogę polecić. Miałam super położne w trakcie porodu, fajnego lekarza i babki od noworodków również były bardzo pomocne. Ja co prawda teraz nie miałam zbyt wielu pytań, ale przy 1 dziecku cały czas do nich dzwoniłam żeby mi pomogły przy kp i nigdy nie odmówiły mi pomocy. Myślę że dużo zależy od nastawienia, więc opinie też mogą być różne, ale krzywdy tam na pewno nie zrobią. Jakbyście miały jakieś pytania to piszcie. Postaram się odpowiedzieć.

    Agnessa, Salamandra1 lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 21 października 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zdecydowaliśmy się na Siemiradzkiego właśnie, mam nadzieję że to będzie dobra decyzja, jak będzie wolna to będziemy brać porodówkę rodzinną tą płatną 150zl. Liczę na to że jeszcze ze dwa tygodnie, ciąża donoszona i pójdę rodzić bo nie chce mi się toczyć aż do 40 tygodnia;) ale jak wyjdzie to zobaczymy.

    Agnessa lubi tę wiadomość

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 21 października 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    Dziewczyny. Chciałam zdać relację :) Ja niecałe dwa miesiące temu rodziłam po raz drugi na Kopernika i z czystym sumieniem mogę polecić. Miałam super położne w trakcie porodu, fajnego lekarza i babki od noworodków również były bardzo pomocne. Ja co prawda teraz nie miałam zbyt wielu pytań, ale przy 1 dziecku cały czas do nich dzwoniłam żeby mi pomogły przy kp i nigdy nie odmówiły mi pomocy. Myślę że dużo zależy od nastawienia, więc opinie też mogą być różne, ale krzywdy tam na pewno nie zrobią. Jakbyście miały jakieś pytania to piszcie. Postaram się odpowiedzieć.

    Cieszę się, że wszystko było dobrze. Mam takie logistyczne pytanie odnośnie tego, co w Siemiradzkim wydało mi się fajne. Czy na oddziale poporodowym jest jakieś zaplecze kuchenne tzn czajnik gdzie można zagotować wodę i lodówka? :-)
    I jak to jest faktycznie z rzeczami dla malucha i podkladami, faktycznie nic nie trzeba czy lepiej coś tam mieć?

    8p3os65geldj0vib.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 22 października 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa wrote:
    Cieszę się, że wszystko było dobrze. Mam takie logistyczne pytanie odnośnie tego, co w Siemiradzkim wydało mi się fajne. Czy na oddziale poporodowym jest jakieś zaplecze kuchenne tzn czajnik gdzie można zagotować wodę i lodówka? :-)
    I jak to jest faktycznie z rzeczami dla malucha i podkladami, faktycznie nic nie trzeba czy lepiej coś tam mieć?
    Jest czajnik i lodówka na korytarzu, więc nie ma z tym żadnego problemu. Zapewniają wszystko. Jeśli coś się skończy to można podejść i powiedzieć, żeby uzupełniły zapasy. Pieluszki też są.

    Agnessa lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 22 października 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i chusteczki nawilżane też;)

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 22 października 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to tu Żeromski na minus widzę - jest zaplecze kuchenne z czajnikiem i mikrofalą zaraz obok sal, za to lodówka jest piętro wyżej, trzeba jeździć windą - a to jednak trochę kiepsko, mając dzidziusia pod opieką. Ja się tam nigdy nie wybrałam, ale też nie potrzebowałam lodówki aż tak.

    Nie mają chusteczek nawilżanych. Ubranka dają - nasza mała zaraz po porodzie była ubrana właśnie w szpitalne, bo mąż w stresie nie ogarnął (mimo że wiedział, gdzie co jest) ;) Na drugi dzień założyłam jej już moje, bo te szpitalne były takie brzydkie i znoszone, jakoś wolałam, żeby była w takich, które mi się podobają (a i zdjęcia ładniejsze :) ).

    mylola, z tym 40tc to u mnie była optymistyczna wersja - a stało się to, czego najbardziej się obawiałam, czyli przenoszenie o 12 dni, problem z tętnem i cesarka

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie bo moze któraś z was miała podobna sytuacje. Mianowicie mam problem z CRP, przed ciąża miesiąc moje crp było juz wyższe ponad 10 (norma do 5), pózniej w ciazy zaczęło narastać 15,20,26 przy 26 internista dał mi antybiotyk na 10 dni dzisiaj 2 tygodnie bo antybiotyku CRP 20 :( miałam robiony wymaz z migdałków czysto, z pochwy czysto co prawda teraz robiłam ogólne badanie moczu ale chyba wyglada na Ok, pozostałe badania jakie miałam zlecone wszytsko było dobrze! Naczytałam sie w internecie historii o porodach przedwczesnych przy wysokich CRP :( Jutro sprobuje sie dostać do mojego internisty ale on juz sam nie ma pomysłu myślał ze antybiotyk da radę, w piątek mam ginekolog ale No oni przy CRP 26 juz wykluczyli wszytsko co mogli :( jestem zalamana

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2018, 17:19

‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ