X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 23 września 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf, może dzidziuś jest po prostu ruchliwy :) Moja często oscylowała wokół 180 wieczorem po spacerze, jak fikała koziołki.

    tym_janek, strasznie szybko to leci - moja ma już 5 tygodni :o

    Asiaf, tym_janek lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 23 września 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 dni to już naprawdę niedługo :D u nas jeszcze ze 2 miesiące a już mi ciezkoooo. Starsza córka zaczęła chodzic do żłobka zebym zyskala parę.godzin odpoczynku, ale po 1,5 tyg chodzenia była już chora i tyle z odpoczynku :P

    Didi90 lubi tę wiadomość

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 września 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem odnoszę wrażenie, że żłobki i przedszkola nie powstały po to aby pomóc rodzicom, tylko po to aby dzieciaki przechorowały wszystko jak leci przed pójściem do szkoły...

    Cały czas nie mogę uwierzyć, że już za chwile będziemy mieć małego człowieczka do kochania, opiekowania się i wychowywania :D

    Asiaf, Cukierniczka lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Wy juz macie swoje maluszki lub tak blisko porodu. My dzisiaj jesteśmy po prenatalnych dr Zarotyński na prawde super lekarz. Generalnie nam pogratulował i powiedział ze paramentry wszytsko jest w normie ryzyko niskie. Jedynie m je zaniepokoiły dwie rzeczy : łożysko na ściankę przedniej nisko w 11tug +6 wiem ze ona moze sie podnieść ale czy któraś z was moze tak miała i sie podniosło faktycznie bez problemu? I drugie co to ryzyko porodu samoistnego przedwczesnego przed 34 tyg wynosi 1:126 moja koleżanka w ogóle nie miała tego ryzyka. Czy któraś z was moze miała?

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 26 września 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmellka90 masz jeszcze dużo czasu na podniesienie łożyska. U mnie na ostatniej wizycie też okazało się, że jest nisko (brzeżnie-przodujące) i czekam na rozwój wypadków :) Póki co mam prowadzić oszczędny tryb życia, zero ćwiczeń (wcześniej zaczęłam chodzić na ciążowy pilates) i zero seksu.
    Co do ryzyka porodu przedwczesnego, tego nie miałam ocenianego, więc nie pomogę.

    Dziewczyny, jak to jest z tymi położnymi? Jestem zapisana do kogoś (nie mam pojęcia do kogo ;) ), ale w między czasie przeprowadziłam się kilka kilometrów dalej i nie jest to już moja najbliższa przychodnia. Czytałam, że nie ma rejonizacji, ale czy ten ktoś faktycznie będzie do mnie przyjeżdżał z sąsiedniego osiedla? Czy i tak przyślą do mnie kogoś kto ma bliżej?

    Jest w Krakowie kilka "położniczych gwiazd", ale wygląda na to, że z Huty. Czy te panie dojeżdżają na wizyty w każde miejsce w Krakowie?

    Macie do polecenia kogoś z przychodni na Szwedzkiej, Zachodniej lub okolic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2018, 18:33

    8p3os65geldj0vib.png
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 26 września 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmellka90 na podniesienie łożyska masz jeszcze kupę czasu, najważniesze, że nie jest przodujące. A tego ryzyka nie miałam nawet liczonego, wydaje mi się, że sugerowanie się tylko i wyłącznie statystyką może być trochę mylące, bo potem w ciązy nawet takiej która miała niskie ryzyko może się wydarzyć dużo rzeczy przyspieszających poród, a ciąża ryzykowna może być donoszona nawet po termin ;)
    Agness teoretycznie powinni przysłać do ciebie tą położną, do której masz złożoną deklarację, ale w praktyce raczej położne mają podzielone rejony, w których pracują. Te polecane położne też mają wybrane rejony w które jeżdżą, żadna z nich nie jest dostępna w całym Krk.

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 27 września 2018, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    26 września (37+5), dokładnie tydzień przed planowanym cięciem, postanowiła urodzić się nasza córeczka z wagą 3080g i miarą 54 cm, dostała 10 punktów. Zaskoczyło to wszystkich, jak rano wstałam z łóżka i chlupnęły iście filmowo wody płodowe. Pojechaliśmy do szpitala, zaczęły się skurcze, ale rozwarcie tylko na 2 cm jak mnie brali na cc :)

    Karmelka, tak jak dziewczyny piszą, na łożysko jeszcze czas. Agnessa, u ciebie może też jeszcze się podniesie, trzymam za to kciuki. Mojej koleżance podniosło się dopiero w 3 trym, a też na połówkowym "na pewno zostanie przodujące". Więc trzeba mieć nadzieję i grzecznie słuchać lekarza ;)

    Asasa, Asiaf, mylola, Katy lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 27 września 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek ogromne gratulacje! Macie niecierpliwą córcię, pospieszyła się na spotkanie z rodzicami ;) jak będziesz miała chwilę (pewnie nieprędko) to napisz wrażenia ze szpitala, jak cesarka przebiegłą, kiedy dzidzię widziałaś, jak warunki i personel :) Fajnie też że to niunia zdecydowała kiedy wyjść, była akcja i nie było to CC na zimno więc jeszcze lepiej dla dziecka :D

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek cudownie! Gratulacje i zdrówka dla mamusi dzidziusia i. Tatusia! Ogrom miłości i szczęścia dla was- chodź na pewno tego w tej chwili wam nie brakuje.

    Dziewczyny dziękuje za odpowiedzi. Jestem przewrażliwiona powinnam sie relaksować bo stres na pewno mi nie pomoże.

  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 27 września 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek gratulacje! Dużo zdrówka dla Was! Ja również poproszę o opinie o szpitalu jak będziesz miała chwilkę czasu :)

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Zakochana mama2 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 30 września 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam wszystkich do grupy w której sprzedawane są nowe ubranka polskiego producenta dla dzieci

    https://www.facebook.com/groups/2040545216256474/

    Zakochana mama2
  • Salamandra1 Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 3 października 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    26 września (37+5), dokładnie tydzień przed planowanym cięciem, postanowiła urodzić się nasza córeczka z wagą 3080g i miarą 54 cm, dostała 10 punktów. Zaskoczyło to wszystkich, jak rano wstałam z łóżka i chlupnęły iście filmowo wody płodowe. Pojechaliśmy do szpitala, zaczęły się skurcze, ale rozwarcie tylko na 2 cm jak mnie brali na cc :)

    Karmelka, tak jak dziewczyny piszą, na łożysko jeszcze czas. Agnessa, u ciebie może też jeszcze się podniesie, trzymam za to kciuki. Mojej koleżance podniosło się dopiero w 3 trym, a też na połówkowym "na pewno zostanie przodujące". Więc trzeba mieć nadzieję i grzecznie słuchać lekarza ;)

    tym_janek gratuluję.
    Można wiedzieć w którym szpitalu rodziłaś i czy wszystko było ok? Wiem że jeszcze mam troszkę czasu ale strasznie się obawiam samego porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2018, 16:13

    m3sxdqk301rvw7js.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salamandra1 wrote:
    tym_janek gratuluję.
    Można wiedzieć w którym szpitalu rodziłaś i czy wszystko było ok? Wiem że jeszcze mam troszkę czasu ale strasznie się obawiam samego porodu.
    Z tego co pamiętam tymianek rodziła na ujastku. Ja sama też chcę tam rodzić.

  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 4 października 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 a myślisz o cc czy sn? Ja też myślę o ujastku, tylko ja chcialabym sn a słyszałam, że tam raczej są nastawieni na cc (nie wiem ile w tym prawdy).

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 4 października 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szwagierka rodzila miesiac temu na Ujastku i dopiero po ok.14 godzinach porodu chcieli robic cc, ale jednak sie udalo sn wiec chyba niekoniecznie tak jest :p Ja tez tam rodzilam sn i nawet lekarz mowil, ze szkoda byloby mu taka mloda mnie ciac xd

    Izziee lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 4 października 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 28.09 urodzil sie Antoś. :) poród sn po teście oxy. Wazyl 4340 gr :o generalnie na test trafiliśmy z patologii na drugi dzień, bylam już po terminie a zapisy ktg byly niepokojace. Dzięki Bogu wszystko jest w porządku :). Rodzilismy w Zeromskiego. Generalnie wszystko ok, pomocne polozne, dobra opieka, synek caly czas przy mamie. mam tylko zal, ze chociaz wypełniłam papiery i pobrano mi krew, to nie dostalam zzo. Teraz wszyscy mówią, ze to lepiej, ale wtedy dalabym sie za to znieczulenie pokroic. Powiedziano mi potem, ze nie byli anastezjologa, bo miał 2 cc. Rodzilam w piątek a wypyszczono nas dopiero we wtorek. Strasznie mi sie ten czas dluzyl. W nd wydawalo mi sie, ze synek ma zolty nosek, ale lekarz na obchodzie nic nie widział. W pon. Inny lekarz stwierdzil, ze ma zolta skórę i zlecił badanie bilirubiny ale dopiero na drugi dzien. Na szczescie byla w porzadku i mozemy sie soba cieszyc w domku. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2018, 21:41

    mylola, Katy, Izziee, Asasa lubią tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 4 października 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf gratulacje! Kawał synka :) wiem co czułaś w związku z dłuższym pobytem, ja z córką leżałam tydzień po porodzie. Tak się chce do do domu że masakra. Ale.teraz w domku możecie się sobą nacieszyć :) ma być ciepły weekend, korzystajcie.

    Asiaf lubi tę wiadomość

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 5 października 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf gratulacje! Super, że wszystko poszło dobrze. Cieszcie się maluszkiem :)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Salamandra1 Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 6 października 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super Asiaf gratuluje i ja. Brawo. Dużo zdrówka dla was.

    Asiaf lubi tę wiadomość

    m3sxdqk301rvw7js.png
  • Salamandra1 Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 6 października 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Z tego co pamiętam tymianek rodziła na ujastku. Ja sama też chcę tam rodzić.

    Izziee Ja również słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat Szpitala na Ujastku. Dla mnie to jednak za daleko.
    A ma ktoś jakieś informacje na temat opieki i porodów w Szpitalu na Kopernika.

    Izziee lubi tę wiadomość

    m3sxdqk301rvw7js.png
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ