X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 marca 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena to lekarz nie pracuje już w żadnym szpitalu?

    Wszystko ma swój czas...
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 10 marca 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Hej dziewczyny:)
    bardzo dobry pomysł, że taki wątek powstał.
    Jestem z Krakowa, już niedługo rozpocznę 14 tydzień ciąży:)
    Bardzo chętnie poczytam opinie nt. krakowskich szpitali i lekarzy, którzy prowadzą wasze ciąże. Mam teraz dosyć stresującą sytuację z lekarzem i jestem na etapie szukania nowego specjalisty. Wczoraj dostałam informację, że lekarz z Kliniki Krakowskiej do którego chodziłam zrezygnował z pracy:/ Byłam bardzo dodatkowo uspokojona bo on pracował też w Ujastku (a tam chcę rodzić).
    Niestety mam pecha jeżeli chodzi o dobrych lekarzy...
    Mam nadzieję, że dzięki waszym sugestiom uda mi się znaleźć innego lekarza i będę spokojniejsza:)

    Ja pisalam juz wczesniej, ze chodze do dr.Jarząbka na Ujastek i moge go z czystym sumieniem polecic :) Tylko nie wiem jak z miejscami u niego bo wiem, ze ma duzo pacjentek, ale warto sprobowac :)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 10 marca 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam do dr Orłowskiego, on pracuje dalej w Ujastek i przyjmuje też w prywatnych klinikach. Chodziłam do niego w ramach ubezpieczenia PZU (za które płaci mój mąż w pracy), więc badania i wizyty (np. w celu wypisania kolejnego zwolnienia) miałam niby za darmo (ale i tak za to płaciliśmy tylko nie bezpośrednio w klinice;)
    Ubezpieczenie PZU nie wszystkie przychodnie prywatne czy kliniki obejmuje...
    O dr Jarząbku też kiedyś myślałam tylko z tego co widzę on tylko pracuje w szpitalu (można do niego się zapisać na wizytę na tak wczesnym etapie ciąży?)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2018, 18:12

    Katy lubi tę wiadomość

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 10 marca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej dziewczyny! Super ze powstał taki wątek ☺ ja jestem teraz w 15 tygodniu, ale mam już syna urodzonego na Kopernika dwa lata temu i ja bardzo polecam. Ja wy ieram się tam ponownie. Bylo super ☺

    Etoilka lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 10 marca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    Hej dziewczyny! Super ze powstał taki wątek ☺ ja jestem teraz w 15 tygodniu, ale mam już syna urodzonego na Kopernika dwa lata temu i ja bardzo polecam. Ja wy ieram się tam ponownie. Bylo super ☺

    Renjak a masz też lekarza prowadzącego z Kopernika?

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 10 marca 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę tak samo jak w poprzedniej ciąży do dra Jaworowskiego i jest świetny. Co do porodu to u mnie wszystko szło super do 9 cm a potem niestety syn zadarł główkę i zdecydowali o cc. Ja się cieszę że nie musiałam czekać zbyt długo. Syna kangur owal tatuś przez ok. Pół goziny po porodzie. Rodziłam ok. 5 rano i syn trafił do mnie dopiero ok. Południa wiec tym razem na pewno jeśli sytuacja ssie powtórzy choć planuje robić sn☺ to zawalczę o to żeby był przy mnie wcześniej. A co do kp to wszystkie położne były barzo pomocne. Ja miałam spory problem na poczatu z przystawianiem syna i dzwoniłam do nich w środku nocy i przychodzily mi pomóc. Myślę że opieka poporodowa jest barzo ważna. Tak naprawdę to dzięki nim karmiłam syna przez dwa lata. Nawet wysłałam im kartkę na Święta ☺

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 10 marca 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr jaworowski pracuje na Kopernika. Ale ja do niego nie dzwoniłam jak zaczęłam rodzić, bo to była Wigilia i nie chciałam mu przeszkadać, ale próżne zobaczyly potem w karcie i zwróciły na to uwagę. Wiec może to być trochę pomocne choć niekoniecznie.

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 10 marca 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Kolejna Krakowianka wita!
    Ja mam lekarke z Siemiradzkiego, ale planuje rodzic w Zeromskim, bo duzo dobrego slyszalam ostatnio od znajomych :)

    Etoilka lubi tę wiadomość

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 10 marca 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Hej :)
    Kolejna Krakowianka wita!
    Ja mam lekarke z Siemiradzkiego, ale planuje rodzic w Zeromskim, bo duzo dobrego slyszalam ostatnio od znajomych :)

    A do kogo chodzisz?
    Ja też słyszałam, że w Żeromskim jest spoko :)

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 10 marca 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka wrote:
    A do kogo chodzisz?
    Ja też słyszałam, że w Żeromskim jest spoko :)

    Dr Danielak

    Etoilka, Szimi lubią tę wiadomość

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 10 marca 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Dr Danielak

    Ja też :)

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 11 marca 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka wrote:
    Ja też :)

    Oooo ;)

    Powiedz mi jak to jest w Siemiradzki, faktycznie za wszystko sie dodatkowo placi? Obecnosc lekarki prowadzacej przydala mi sie tam, jak bylam na IP, ale jakos nie mam parcia, zeby rodzic, tam gdzie ona jest, tylko tam, gdzie jednak warunki sa lepsze, a nie sala 5-osobowa do porodu, ktora od 30 lat jest niezmienna, bo i moja ciocia tam w takich warunkach rodzila :p

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • Alvareza Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 11 marca 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina 89 co masz na mysli piszac, ze za wszystko dodatkowo sie placi?
    Jak chcesz indywidualna opieke poloznej to musisz zaplacic. Jezeli bys chciala to samo tylko z lekarzem tez. Za reszte nie placisz. Zzo jest dostepne, juz nie ma platnych sal 2osobowych. A sale do porodu rodzinnego sa 2 (jedna ma wanne). Slyszalam, ze jest sala porodu podzielona na 3 boksy czyli moga 3 panie rodzic. Ale nie jestem tego pewna.

    atdcjw4ztte6fk40.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 11 marca 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak mówi Alvareza, płaci się teraz praktycznie za to, za co w innych w szpitalach - za własną położną czy swojego lekarza przy porodzie i za pokój jednoosobowy po porodzie. Za salę rodzinną do porodu płaci się 100 zł (w innych szpitalach to jest raczej darmowe), chyba że chodziło się do ich szkoły rodzenia. Boksy są za darmo.

    Mnie też sala 5-osobowa po porodzie trochę przeraża, ale może akurat na nią nie trafię ;)

    Fajnie, że mówisz, że obecność lekarki się na coś przydała - trochę na to liczę, że nawet jeśli Jej w ogóle nie będzie podczas mojej obecności w szpitalu, to reszta spojrzy trochę przychylniejszym okiem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2018, 11:10

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    czy chodziłyście do szkoły rodzenia? jakie krakowskie szkoły polecacie? ja na razie słyszałam o tej przy Ujastku (płaci się chyba 1000 zł:/)
    Czy trzeba jakoś dużo wcześniej się zapisywać na zajęcia w takich szkołach?
    Czytałam gdzieś na forum, że w ramach NFZ "należą się" spotkania z położną. Czy któraś z was z takiej opcji korzystała i jak to wygląda w kwestii papierkowej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2018, 11:17

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 12 marca 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etoilka wrote:
    Tak jak mówi Alvareza, płaci się teraz praktycznie za to, za co w innych w szpitalach - za własną położną czy swojego lekarza przy porodzie i za pokój jednoosobowy po porodzie. Za salę rodzinną do porodu płaci się 100 zł (w innych szpitalach to jest raczej darmowe), chyba że chodziło się do ich szkoły rodzenia. Boksy są za darmo.

    Mnie też sala 5-osobowa po porodzie trochę przeraża, ale może akurat na nią nie trafię ;)

    Fajnie, że mówisz, że obecność lekarki się na coś przydała - trochę na to liczę, że nawet jeśli Jej w ogóle nie będzie podczas mojej obecności w szpitalu, to reszta spojrzy trochę przychylniejszym okiem ;)

    Slysze rozna opinie, wiec chyba przejdziemy sie na Dni Otwarte, bo chcialabym miec dwa szpitala wybrane z ukierunkowaniem wiekszym na jeden ze szpitali :)

    Etoilka lubi tę wiadomość

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Slysze rozna opinie, wiec chyba przejdziemy sie na Dni Otwarte, bo chcialabym miec dwa szpitala wybrane z ukierunkowaniem wiekszym na jeden ze szpitali :)

    Jak wygląda sprawa terminów w innych szpitalach jeżeli chodzi o dni otwarte?
    W Ujastku są raz w miesiącu

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Jak wygląda sprawa terminów w innych szpitalach jeżeli chodzi o dni otwarte?
    W Ujastku są raz w miesiącu

    W Siemiradzkim dwa razy w miesiacu, daty sa na ich stronie. W Zeromskim w tamtym roku byly w maju i grudniu, wiec moze w tym roku podobnie :)

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 12 marca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    W Siemiradzkim dwa razy w miesiacu, daty sa na ich stronie. W Zeromskim w tamtym roku byly w maju i grudniu, wiec moze w tym roku podobnie :)

    super dzięki za info:) o Siemiradzkim w ogóle nie myślałam, żeby tam rodzić.
    A w Koperniku też są dni otwarte ktoś coś wie na ten temat;)?

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 12 marca 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    super dzięki za info:) o Siemiradzkim w ogóle nie myślałam, żeby tam rodzić.
    A w Koperniku też są dni otwarte ktoś coś wie na ten temat;)?

    O Koperniku za duzo slyszalam i ostatnio nawet widzialam, wiec odpada u mnie, to i dniami otwartymi sie nie interesuje. Tam maja za duzo chetnych do rodzenia, wiec nie wiem, czy chca jeszcze zachecac dodatkowo :) ja jedynie mysle o Kopernika, jesli ODPUKAC cos by sie dzialo za wczesnie, bo jest to szpital o III stopniu referencyjnosci.
    Mysle, ze trzeba zobaczyc u nich na stronie lub przeddzwonic na oddzial polozniczy :)

    qb3c20mm6mszqqpm.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ