X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 10 września 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Dziękuje dziewczyny za opinie. Umówiłam ów do dr Zarotyńskiego na 26 września
    Super ;) 26 to moj tp wg om :D ja ide do Niego w ten czw zeby sprawdzic pomiary i jak przybral na wadze, bo niestety prowadzacy na nfz pomiarów nie robi. Natomiast na 19go zapisalam sie na ktg do Żeromskiego.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 13 września 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest na Siemiradzkiego. Oplaty sa za salę o podwyższonym standardzie i opiekę położnej, ale poza tym pobyt jest bez opłat?

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Mała55 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 13 września 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemiradzki ma kontrakt z NFZ, wiec porod, pobyt i zzo sa za darmo. Placi sie za sale rodzinna do porodu, prywatna opieke poloznej i pakiety sala+polozna+lekarz itd.

    Asiaf lubi tę wiadomość

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 13 września 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym, że sala to 100 albo 150zł, za to położna lub lekarz to już droga sprawa :)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 13 września 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziękuję :) ja jestem po wizycie. W 30 tyg. Synek wazy 3800 gr :o chciałabym już rodzic zeby nie przekriczyc 4 kg :O

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 14 września 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Ok, dziękuję :) ja jestem po wizycie. W 30 tyg. Synek wazy 3800 gr :o chciałabym już rodzic zeby nie przekriczyc 4 kg :O
    Moja mała tydzień przed porodem miała 3900, (wcześniej u innych lekarzy na innym sprzęcie podobnie - tydzień wcześniej 3700, wcześniej 3500, więc wyglądało wiarygodnie).
    Urodziła się mając 3160 :)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 14 września 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sądziłam, ze te pomiary są tak mało wiarygodne, niezły numer...

    8p3os65geldj0vib.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 14 września 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro o 9.00 jest dzień otwarty w Szpitalu Siemiradzkiego. Nie wybiorę się, bo leżę przeziębiona, ale pomyślcie o tym... :)

    https://siemiradzki.pl/szpital/na-skroty/dni-otwarte-i-warsztaty

    Asiaf lubi tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 14 września 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi akurat lekarz dobrze zmierzyl :p Na ostatniej wizycie 2 dni przed porodem bylo 2500, a urodzil sie 2520g. Co prawda lekarz na IP mowil, ze 2400, ale to i tak minimalna roznica ;)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 14 września 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na zapisie 3800 gr +/- 550 gr, wiem , ze to tylko szacunkowa waga, ale jesli tyle jest juz rzeczywiście teraz, to co bedzie za 2 tyg. Albo gdy przenosze :O lekarz mowil, ze jesli boje się komplikacji to zastaniwic się nad wywołaniem w 39 tyg., ale tego tez sie boje. Cc planowe na skierowanie jest dopiero id 4800 jesli nie ma sie cukrzycy

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 14 września 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na dni otwarte do Siemiradzkiego jutro się wybieram, to już drugi raz, tylko teraz z mężem :D co do wagi, mi na izbie przyjęć córkę zmierzyli na USG i wyszło im 3800-3900g a urodziła się 3450g także średnio bym się przejmowała tymi pomiarami ;)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 15 września 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylola, daj znać jak wrażenia :-) my może wybierzemy się na koniec września lub w pazdzierniku

    8p3os65geldj0vib.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 15 września 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie chetnie dowiem czy dowiedziałas sie czegos ciekawego, my z mężem niestety nie dotarliśmy. Ja mam 10 dni do tp, a dalej nie jestem co do szpitala zdecydowana, z krakowskich bierzemy 2 pod uwage.. Torba spakowana mniej wiecej pod kazdy.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 15 września 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie, kolejna wizyta w tym szpitalu raczej mnie do niego przekonała, powiedzmy że na 90% chce tam rodzić. Z wyglądu może szpital nie najnowszy, ale czysto. Personel też dosyć sympatyczny, przynajmniej na tych dniach otwartych takie wrażenie robią;) dziewczyny co was interesuje? Bo info dużo podawali, to wam napiszę.

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 15 września 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tej sali z boxami ile może być porodow rownoczesnie? W jakiej pozycji sie rodzi? Mowili coś o syt. Wywoływania porodu albo nieplanowanwgo cc?

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 15 września 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sal do porodów rodzinnych, jest bodajże trzy, a boxow chyba 4, ich nam nie pokazywali ;) ale.najwieksza różnica jest taka że w sali masz łazienkę dla siebie a w boksach jest jedna na 4. Oprócz tego mają salę przedporodową też na kilka łóżek, więc jak na porodówce jest tłok to z wczesną fazą porodu można tam trafić. Pozycje podobno dowolne - jest łóżko sterowane, są worki sako, piłki, krzesełka porodowe. Te położne mówią że starają się aktywizować rodzące ale że z doświadczenia wychodzi że część kobiet jest pot na tyle zmęczona że woli dużo leżeć, ale generalnie możliwości są, nawet fazę parcia można na boku, kolankwo łokciowy itp. podobno nawet po podaniu zzo (do którego namawiają i chętnie dają, podobno 85 procent kobiet bierze) można się poruszać o ile samopoczucie pozwala. W jednej sali rodzinnej jest wanna, jest możliwość porodu do wody, ale wtedy trzeba wykupić opiekę indywidualnej położnej i mieć zdrowie idealne (nagatywny gbs, brak innych przeciwskazan). Co do cesarki to sala operacyjna jest zaraz obok sal porodowych, jest anestezjolog do dyspozycji wyłącznie rodzących, wg ich słów jeżeli sytuacja w czasie porodu tego wymaga to kierują i robią cesarkę bez problemu, na ile tak jest naprawdę nie wiem. W razie jezeli brak jest akcji skurczowej to indukują poród, wtedy jest ściślejszy nadzór, więcej ktg i badań, no i więcej czasu się spędza na tej przedporodową, dopóki się jakieś poważniejsze rozwarcie nie pojawi.

    Asiaf, Agnessa lubią tę wiadomość

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 15 września 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje bardzo za odp. :) brzmi fajnie wszystko

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 17 września 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf, moim zdaniem największą zaletą Zeromskiego, która wyróżnia go spośród innych szpitali, jest to, że po cc masz dziecko od razu ze sobą i nie ma problemu z florą bakteryjną, a i z laktacją jest wtedy lepiej. Ja byłam w szoku, bo moja zassała się od razu, kiedy mi ją przywieźli, i tak sobie leżała i ciumkała. Podobno od wyjęcia aż do tamtego momentu wydzierała się wniebogłosy ;) (mąż z nią był podczas ważenia itp.)
    A w innych kwestiach myślę, że warunki porodu i opieka są porównywalne. Może tyle różnic, że moje trzy koleżanki, które rodziły w poprzednim roku, były niezadowolone z doradztwa laktacyjnego na Siemiradzkiego, ale to nie przekreśla tego szpitala wg mnie :)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 września 2018, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny? Nam już zostało tylko 10 dni do spotkania z małą twarzą w twarz :D

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 23 września 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 3 dni do planowanego terminu. Synek mocno uciska, ledwo wysiedziec moge. Jutro wizyta u prowadzacego. Wlasnie wychodze z patologii na Żeromskiego. Wszystko co pisała Mi88 jest prawda ;) tyle ze na upały nie trafiłam, no i jestem w sali 3 os. Gdzie pierwsza noc bylam sama. Położne bardzo mile i pomocne. Przyjechalam w pt w nocy, bo przestraszylam sie mocnych boli, okazalo sie, ze to nie skurcze, ale na ktg wyszlo za wysokie tetno plodu. Teraz niby jest ok, ale czesto w górnej granicy, pediatra bedzie to musial skontrolowac po porodzie :(

    mi88 lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ