X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kosmetyki do higieny intymnej
Odpowiedz

Kosmetyki do higieny intymnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 13 października 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakich żelów używacie wy ? Co najlepiej u was działa ? Ja używam z ziaji ale na mnie nie działa. Podzielcie się swoimi doświadczeniami z takimi kosmetykami

  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 13 października 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas (przed ciąża też) używam białego jelenia tego z zielonymi napisami i jestem bardzo zadowolona. Ale gdzieś kiedyś czytałam że ponoć w ciąży nie powinno się zmieniać płynu do higieny intymnej i ze ogólnie najlepiej go nie używać. Ile w tym prawdy nie wiem, ja używam :)

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 14 października 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto na pewno zwrócić uwagę na odpowiednie ph żelu do higieny intymnej, szczególnie jeśli jesteś w ciąży. Płyn do higieny intymnej dla ciężarnych powinien mieć pH około 5,5, co pomaga odtworzyć to jaki odczyn jest w pochwie fizjologicznie. Powinien także zawierać kwas mlekowy. Pomagają one w odbudowie bariery ochronnej pochwy. Obydwa te składniki znacznie zmniejszają ryzyko tego, ze dopadnie Cię jakaś potencjalna infekcja gdyż powstaje środowisko, w którym rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych z infekcje, jest trudniejszy. Dobry skłąd ma na przykład Lactacyd, chociaż niezły jest również fitomed. Można poszukać tutaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 10:22

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 14 października 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś czytałam, że tych płynów wcale się nie powinno używać, nie tylko w ciąży, niestety nie mogę odszukać tego artykułu... I mnie bardzo zastanawia to...

    Beti82 lubi tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 14 października 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osetta wrote:
    Warto na pewno zwrócić uwagę na odpowiednie ph żelu do higieny intymnej, szczególnie jeśli jesteś w ciąży. Płyn do higieny intymnej dla ciężarnych powinien mieć pH około 5,5, co pomaga odtworzyć to jaki odczyn jest w pochwie fizjologicznie. Powinien także zawierać kwas mlekowy. Pomagają one w odbudowie bariery ochronnej pochwy. Obydwa te składniki znacznie zmniejszają ryzyko tego, ze dopadnie Cię jakaś potencjalna infekcja gdyż powstaje środowisko, w którym rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych z infekcje, jest trudniejszy. Dobry skłąd ma na przykład Lactacyd, chociaż niezły jest również fitomed.
    Bzdura. To jest jedynie tani chwyt marketingowy. Żeby pH i zawartość kwasu mlekowego miały jakiekolwiek znaczenie, trzeba by płyn do higieny intymnej wprowadzać do pochwy. Tymczasem myje się nim tylko okolice zewnętrzne. Najlepsze jest zwykle mydło typu biały jeleń. Płyny do higieny intymnej najczęściej nie mają najlepszego składu, są silnie perfumowane.

    Beti82, Sylwiu lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 14 października 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://mamaginekolog.pl/higiena-intymna-kobiet-urodzenia-doroslosci
    Mama ginekolog pisała na ten temat ;) ale pewnie i artykuły medyczne by się dało odszukać.

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2020, 20:19

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ