X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kosmetyki:)
Odpowiedz

Kosmetyki:)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakich kosmetyków/kremów i innych preparatów do pielęgnacji ciała używacie w ciąży ? :)
    Możecie coś polecić by zapobiec w jakimś stopniu pojawieniu się rozstępów?
    Stosujecie w ciąży kremy na cellulit ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2018, 21:24

    M.Ż.
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyżby żadna z was niczego nie używała, nie wierze ;) pisać laseczki :)

    M.Ż.
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam zamiast balsamów masła shea (chyba firmy Mohani). Kosmetyków na cellulit nie używam (i nigdy nie używałam), stosuję masaż odpowiednią gąbką do tego dużo ruchu i odpowiednia dieta bogata we wszystko co potrzeba maluszkowi i mnie (dużo warzyw i owoców)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to masło jest do nawilżenia ciała czy jakie ma zastosowanie?:)
    Póki co stosowałam zwykły balsam nawilżający ale powoli szukam czegośjuż na rozstępy (po poprzedniej ciąży mi jeszcze zostaly) więc wolę teraz zapobiegać :)

    M.Ż.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie używam, nawet zwykłego balsamu (bo mi się nie chce), myje się zwykłym żelem pod prysznic, przytyłam 18 kg i nie mam ani jednego rozstępu, mimo że mam gigantyczny brzuch. Moja kuzynka smaruje się kremem za 300 PLN marki luksusowej, przytyła póki co 8 kg, ma niewielki brzuch, a mimo to cały jest zasypany rozstępami - ma paski niczym zebra. Teraz już wiem, że rozstępy to kwestia indywidualnych predyspozycji.

    M.Ż. lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Ż. wrote:
    a to masło jest do nawilżenia ciała czy jakie ma zastosowanie?:)
    Póki co stosowałam zwykły balsam nawilżający ale powoli szukam czegośjuż na rozstępy (po poprzedniej ciąży mi jeszcze zostaly) więc wolę teraz zapobiegać :)

    https://www.makehappyday.com/naturalny-kosmetyk-nieidealny-maslo-shea-wlasciwosci-zastosowanie/

    dużo informacji znajdziesz na jego temat w internecie. Dużo kosmetyków na rozstępy ma właśnie masło shea w swoim składzie.
    Ale tak jak pisze Leira rozstępy to kwestia w dużej mierze indywidualnych predyspozycji, genów, kondycji skóry itd.

    Jak dla mnie masło shea jest fajne do nawilżania skóry, trochę jest kłopot z jego nakładaniem (jest w postaci stałej, takiej grudkowatej), ale szybko roztapia się pod wpływem ciepła rąk. Tak więc do smarowania brzuszka jak dla mnie ok.

    A w cudowne kosmetyki z apteki za koszmarne pieniądze na rozstępy nie wierzę, trzeba czytać skład i wiedzieć jakie substancje potrzebne są skórze na etapie ciąży. Czasami te drogie kosmetyki wcale nie mają cudownych składników.

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nic nie używam, nawet zwykłego balsamu (bo mi się nie chce), myje się zwykłym żelem pod prysznic, przytyłam 18 kg i nie mam ani jednego rozstępu, mimo że mam gigantyczny brzuch. Moja kuzynka smaruje się kremem za 300 PLN marki luksusowej, przytyła póki co 8 kg, ma niewielki brzuch, a mimo to cały jest zasypany rozstępami - ma paski niczym zebra. Teraz już wiem, że rozstępy to kwestia indywidualnych predyspozycji.


    Zazdroszczę braku rozstępów, po porodzie nie będzie śladu ciąży :)
    Mi niektórzy polecają zwykłą oliwkę bambino, podobno jest bezpieczna dla dziecka.

    M.Ż.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Ż. wrote:
    Zazdroszczę braku rozstępów, po porodzie nie będzie śladu ciąży :)
    Mi niektórzy polecają zwykłą oliwkę bambino, podobno jest bezpieczna dla dziecka.

    Generalnie większość kosmetyków można normalnie używać, tyle, że zaleca się stosować je od 2 trymestru. Naprawdę nie wiem co musiałoby być w składzie, żeby zaszkodzić dziecku - zwłaszcza, że skóra sama w sobie jest doskonałą barierą :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie zgadze sie ze wszystkie kosmetyki sa bezpieczne w ciazy. Warto sobie przejrzec blog sroka o i jej analizy kosmetykow na rozstepy..polowa kosmetykow aptecznych ma substancje niepolecane w ciazy. Oczywiscie one sa wszedzie..w kolorowce juz wyjatkowo. Staram sie je unikac ale naprawde mozna wpasc w paranoje wiec podchodze do tego juz na spokojnie..uwierzcie mi ze kazda z nas zawiera konserwanty phenoxyethanol pohodne formaldehydu filtry przenikacje i inne go...niewskazane w naszym stanie

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • Kasia.ke1 Autorytet
    Postów: 400 229

    Wysłany: 4 maja 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://allegro.pl/ziaja-mamma-mia-krem-przeciw-rozstepom-i-lanomasc-i7325644089.html

    mam na sprzedaż nowe kosmetyki dla przyszłych mam, zapraszam, może komuś się przyda :)

    06.01.2010 - syn Artur
    08.2013 - [*] 8t
    08.2016 - [*] 9t
    06.03.2018 - syn Marek
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 maja 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem, że mogę mieć rozstępy bo już od 12 r.ż. mam na pośladkach i udach... i pomagał mi krem pharmacerisa z serii m zmniejszający rozstępy, teraz mam też go i taki zapobiegający rozstępom :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • agniechaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o produktach firmy avon lub fm? Ja dotychczas miałam z tej avon kosmetyki oraz perfumy, a od fm w sumie tylko perfumy. Ale jedna i druga firma mnie zadowoliła. Ostatnio czytałam tutaj https://dukrk.pl/slyszales-juz-o-sklepie-z-kosmetykami-avon-i-fm-w-jednym-miejscu/ , że nawiązali oni spółkę i, że można kupować ich produkty chyba w jednym sklepie czy coś. Może wiecie co to za sklep?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2021, 12:08

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ