X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kontrole ZUS itp
Odpowiedz

Kontrole ZUS itp

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ewalika Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny chciałam założyć temat dotyczący ZUS-u ponieważ od 2 dni toczę z nim niestety batalię. Mnie podejrzewają o to że mam fikcyjną umowę o pracę i chce ich naciągnąć tylko na zasiłek. Oczywiście jest to bzdurą. Ale od początku.
    Od listopada do grudnia zeszłego roku pracowałam na umowę zlecenie w obecnej firmie a od stycznia mam umowę o pracę na pół roku.. tak się złożyło że w połowie stycznia zaszłam w upragnioną ciążę a że nie najlepiej ją znoszę od marca jestem na l4 a zus ma mi płacić od kwietnia za l4 i stąd dostałam pismo w którym zawiadamiają mnie o wszczęciu postępowania ponieważ umowa trwa niby krótko. Musiałam odpowiedzieć na 21 pytań zawartych w piśmie i odesłać do nich, mój szef również dostał pismo i ma dostarczyć dokumenty które udowodnią że na prawdę pracowałam na tym stanowisku. Oczywiście wszystko mam udokumentowane na szczęście podpisywałam faktury i wszystkie dokumenty swoim nazwiskiem a nie tylko parafką więc mam nadzieje że sprawa szybko się wyjaśni ale póki co dostałam informacje o wstrzymaniu wypłaty zasiłku do wyjaśnienia sprawy.
    Jeżeli któraś z was miała podobna sytuację proszę o wiadomość jak się sprawa zakończyła i ile to trwało.

    Czy któraś z was miała kontrole z ZUS-u i jak ona wyglądała..
    Miłego dnia dziewczyny :)

    relgrl68722yz04m.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobnie, przepracowałam miesiąc i pojawiła się arytmia serca, musiałam iść do szpitala (swoją drogą zebrali mnie karetką z miejsca pracy i zostawili na oddziale). Poszłam na zwolnienie w październiku, za listopad płacił pracodawca, a w grudniu dostałam pismo o wszczęciu postępowania.
    Pracodawca musiał dostarczyć masę papierów (m.in. umowę o pracę, zakres obowiązków, informacje o przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, wyjaśnienie dlaczego to właśnie ja zostałam przyjęta, zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do podjęcia zatrudnienia, moje CV itd), mnie o nic nie prosili.
    Potem była kontrola w miejscu pracy, przesłuchiwanie pracowników czy aby na pewno pracowałam i się tam pojawiałam ;) Po kontroli dostałam kolejne pisemko, że wypłata zasiłku chorobowego nadal jest wstrzymana, bo trwa postępowanie wyjaśniające... Szef został wezwany ponownie do ZUS-u żeby dostarczyć kolejne papierzyska (np. faktury, które podpisałam, kopie maili wymienianych z klientami), wiem, że musiał odpowiedzieć na listę pytań, ale szczegółów nie znam.
    Po 3 tygodniach od tej wizyty dostałam pismo, że mam się pojawić w ZUS-ie celem złożenia wyjaśnień :D Pojechałam, a na miejscu dowiedziałam się, że decyzja w mojej sprawie została wydana - pozytywna.
    Wiem, że lubią wydawać decyzje odmowne. Mnie uratowało chyba tylko to, że już kiedyś u tego pracodawcy pracowałam i jako jedyna na rozmowie kwalifikacyjnej znałam obsługę programów do księgowania ;D
    W połowie lutego dostałam pieniążki za grudzień, styczeń i luty ;)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewalika Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka dziekuje Ci za informacje.. to widze ze moj pracodawca bedzie mial przeze mnie duzo do zalatwiania pewnie bedzie wsciekly.. eh co za glupota.. :(
    w zyciu bym sie nie spodziewala takiej sytuacji..

    relgrl68722yz04m.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz kontrole nie należą do rzadkości...
    Ale w sumie chodzi o spore pieniądze, bo w razie odmowy ani wypłaty zasiłku przez okres ciąży, ani macierzyńskiego...
    Ja też się tego nie spodziewałam ;D Trzymam kciuki za pozytywne i szybkie zakończenie :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewalika Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni bo pracowalam tam normalnie :)
    Tobie zycze szczeslowego i bezbolesnego rozwiazania bo widze ze juz pomalu koniec :)

    relgrl68722yz04m.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano w środę idę na wywołanie porodu, bo Klocek we mnie siedzi :D
    Nie dziękujemy :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewalika Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takiego uchowalas w brzuszku ;)
    bedzie dobrze :)

    relgrl68722yz04m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka jak ten czas szybko leci, a nie dawno ciążę zaszlas :)
    I jak z Twoim serduszkiem??? Mocno dało popalić? Bierzesz jakieś leki?

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho wariowało w 13 tygodniu i od tamtej pory cisza )odpukać), więc niczego nie biorę :) No nie tak niedawno, w lipcu :P

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee to luzik a tak się bałaś :) Lekkiego porodu życzę :)

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pietra jak cholera ;D Nie dziękuję :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Arielka Autorytet
    Postów: 872 1137

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 15:56

    p19u9jcg6txrbtcl.png

    atdc6iye6tcg50ab.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ