X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Konflikt i przeciwciała w ciązy
Odpowiedz

Konflikt i przeciwciała w ciązy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja własnie niestety jestem posiadaczka gr krwi rh minus a do tego okazało sie ze mam przeciwciała C i D. Dziecko ma 50 % szansy ze bedzie miało moja krew tak wynika z fenotypu mojego i męza. wszystko szło mimo wszystko do przodu , dzisiaj byłam w Wawie u dr. Kopeć z Instytutu Hematologi i okazało sie ze miano przeciwciał sadło o połowe co oznacza ze przeszły przez łożysko, panika płacz tym bardziej ze krew juz była pobierana 2 tyg wczesniej, w szpitalu na szczescie okazało sie ze przepływy sa w normie , ale tak bardzo sie teraz boje....czy któras z Was jest w podobnej sytuacji?

    iv09hdgenu0skffm.png
  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w lutym dostałam immunoglobulinę i na razie jest ok, ale podbijam może ktoś Ci podpowie coś ciekawego

    natasza82 lubi tę wiadomość


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez dostalam immunogobuline ale 3 lata temu i robilam kilka dni temu wyniki i poki co przeciwcial nie mam...

  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:52

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ap1526 to zależy jak wyjdą twoje wyniki krwi, nie zawsze jest konieczne podanie zastrzyku


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ostatnio byłamw szoku jak byłam w Warszawie dziewczyny , któe mają Rh plus tez maja czasami przeciwciała a zależy to od fenotypu partnera jezeli ma Kella, to przy drugiej ciazy też jest konflikt

    iv09hdgenu0skffm.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest druga ciąża, w pierwszej właśnie nie za wiele mówili, kontrolowali, po porodzie coś dali ale byłam zamroczona i nie pamiętam, bo już pięć lat minęło.
    Teraz mam już wizytę umówioną na zastrzyk.

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupia jestem, wystarczyło przeczytać jeden artykuł.
    Mąż ma Rh dodatni, ja ujemny, synek ma po tatusiu, miałam cesarkę, wszystko jasne, w 28 tyg. czeka mnie podanie immunoglobuliny anty D.
    Wtedy mi nie mówili za dużo, nasza krew nie miała kontaktu aż do porodu.
    Niby jasne, ale teraz też jestem bardziej wystraszona, tak... ech
    Nie jest fajnie w ciąży kiedy wiesz, że jakieś tam licho czyha na dzidzię, mam nadzieję, że te zastrzyki są skuteczne.

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natasza to rozumiem, że muszą teraz kontrolować dzidzię i ilość przeciwciał?
    Jesteśmy kurczę w 15procentach, wybrańczynie.
    Dostrzegam tu paradoks, kochasz faceta, chcecie stworzyć rodzinę, a tu Twój własny organizm próbuje to popsuć, najlepsze, że Cię chroni, "to dla Twojego dobra".
    Trzymam kciuki, czytam, że po pierwsze nie chcą do tego dopuścić, ale mają też sposoby jeśli już się stanie, zresztą nie wiem czy dobrze rozumiem Twoją sytuację, dopiero się zapoznaję z tematem. To Twoja pierwsza ciąża?

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie indentycznie,
    ja ujemny, mąż dodatki, synek dodatki, grupa po mnie :)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak to moja pierwsz ciaza wiec albo miałam jakies poronienie o którym nie wiem albo kontakt z krwia plusowa, a niestety rok temu mialam taka sytuacje, dzieck o w przedszkolu było agresywne i podrapało kolezanke a za sekunde mnie.....ale hematolog powiedziala ze juz sie ego i tak nie dowiemy. Teraz wizyty w Wawie co 2 tyg i kontrola przeciwciał oraz dokładne usg z przepływami. Powinnam tez otrzymac już wyniki krwi mojej córeczki, teraz jest nowa metoda z mojej krwi i meza potrafia okreslic jaka krew ma dzidzia, modle sie cały czas zeby miala minusa!!!

    iv09hdgenu0skffm.png
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej kto by pomyślał, że kontakt z krwią w życiu, nawet poprzez zadrapanie może w przyszłości przynieść tyle problemów, ale fakt nie wiadomo kiedy to się stało.
    To ja też się pomodlę o minusową grupę. Trzymam kciuki, żebyś donosiła ile się tylko da, żeby mała była zdrowa.
    Takie wyjątkowe jesteśmy kurde, a się w szkole pamiętam cieszyłam na biologii, ze mam 0Rh- i jestem uniwersalnym dawcą i mogę pomóc i w ogóle, nikt wtedy nie mówił co może taką kobietę czekać.

    Taki scenariusz na film sci fi:) żeby ludzi dobierać w pary na podstawie ich krwi, genetyki itp itd aby wzmocnić gatunek ludzki heh, wyobraźnia poniosła, po prostu abstrakcja ten konflikt serologiczny :D
    Niby ciąża taka naturalność, niby takie proste cuś :) a co kobieta to inne historie i wcale nie tak gładziutko jak by się chciało.

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ