X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kolejna ciąża po cesarce
Odpowiedz

Kolejna ciąża po cesarce

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ankakalina1987 Przyjaciółka
    Postów: 115 72

    Wysłany: 26 października 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Założyłam ten wątek ciekawa waszych doświadczeń, objawów. To moja druga ciąża, pierwsza nie obyła się bez cesarki jestem więc ciekawa czy mam oczekiwać jakiś specjalnych objawów. Jak było u was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 21:14

    z pcos po 7 miesiącach starań, 30 lat

    34bwskjohqgssojf.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 28 października 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankakalina, ja jestem po cesarce, a nad drugą ciążą powoli zaczynam się zastanawiać :)
    Jaki odstęp będzie u Ciebie między porodami?

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Ankakalina1987 Przyjaciółka
    Postów: 115 72

    Wysłany: 28 października 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to aż 4 lata (trochę się przeciagneło) Lekarz mówił ,że bezpieczny odstęp to dwa lata między porodem a zajściem w ciążę. I podobno do 4 cesarek to w dzisiejszych czasach norma

    Dariah, tym_janek lubią tę wiadomość

    z pcos po 7 miesiącach starań, 30 lat

    34bwskjohqgssojf.png
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 31 października 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem po cesarce, pomiedzy porodami beda niecale 4 lata roznicy. Poki co ze specjalnych objawow to czuje ciagniecie w miejscu ciecia, ale nie jest to jakies uciazliwe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po CC ktora mialam w ubieglym roku w czerwcu. Teraz tez bede moec CC i jak natazie z blizna mic sie nie dzieje. Moja ginekolog mowila abysmy odczekali ok roku z nowymi staranami ale i tak najwazniejsze jak zagoila sie blizna po CC.

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 1 listopada 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 7 lat różnicy prawie w porodach będzie, miałam cc z braku postępu porodu.

    Z objawów to hmmm nie pierwszej nie miałam żadnych skurczy w czasie ciąży tylko tuż przed porodem, a teraz brzuch zaczął regularnie twardnieć jeszcze przed 20tc.

    A tak poza tym to nie ma szczególnych różnic w objawach. No wtedy mocniejsze mdłości miałam ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem obecnie juz po 2cc. Po pierwszej cesarce lekarz kazał z ciazą odczekać pół roku, ja zaszłam po 10 miesiacach od cc, miałam zielone światło na poród siłami natury, niestety los zdecydował inaczej. W ciaży zero jakichkolwiek objawów ze strony blizny. Teraz lekarz pozwolił starać się o kolejne po roku od cięcia (na razie nie mam tego w planach)

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Adix2308 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c55f9jcgd2omxmgk.png

    Adix2308
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pobolewa blizna po cc..obecnie jestem w 3 ciazy i tez bedzie cc od ostatniego ciecia minelo prawie 9 lat.

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 20 listopada 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja jestem po jednej cesarce 43 tydzien ciaży brak postępu porodu. Teraz obecnie jestem w 2 ciązy i sie zastanawiam czy rodzić sn czy cc. Róznica miedzy porodami 18 miesiecy. Myślę, że jeśli się zacznie poroód spróbuje sn ale jęsli bedzi epo terminie ide na cc nie chce drugi raz przechodzić przez 6 dni wywoływania i łotni z lekarzami a na koniec dziecko wyciągnete późno w zielonkawych wodach.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Ankakalina1987 Przyjaciółka
    Postów: 115 72

    Wysłany: 20 listopada 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie regularnie co dwa dni ciągnie podbrzusze tak jakby minie więzadła jajników ciągnęły, czy to po cc nie wiem ,Ale w pierwszej ciąży nie czułam nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 15:17

    z pcos po 7 miesiącach starań, 30 lat

    34bwskjohqgssojf.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 20 listopada 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! U mnie byly 2 cc i zastanawiam sie nad 3 dzieckiem no i 3 cc bo juz na sn sama bym nawet sie nie zdecydowala. Pierwszy porod skonczyl sie cc z braku postepu tj. Brak rozwarcia mimo skurczy,parcia itp. Po 6latach powtorka z drugim porodem,chcialam i zaczelam sn i co z tego,ze znowu parlam a rozwarcie 4cm...i nie zapowiadalo sie na wieksze. Takze kolejna cc. Teraz chcialabym niedlugo zaczac starania to juz 2 lata by minelo od ostatniego porodu. Ciaze ksiazkowe,nic mnie nie bolalo,blizna ladnie zagojona. Teraz mam obawy czy bedzie ok.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 23 listopada 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze tak czytam Wasze posty i trochę się martwię... u mnie minęło tylko 8 miesięcy od ostatniej cesarki a znów jestem w ciąży... mam jednak nadzieję że wszystko będzie ok :)

    oar89jcggibdab41.png
  • A_L_A Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 24 listopada 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Pierwszą cesarkę miałam ze względu na brak postępu porodu (duże dziecko). Termin drugiego porodu przypadał równo po 1,5 roku i od początku planowałam cesarkę, bo drugie dziecko również zapowiadało się duże. Druga ciąża przebiegała wzorcowo (lepiej niż pierwsza!). Poród rozpoczął się 37tc. Mimo, że drugie dziecko było wtedy 1kg mniejsze nie odpuściłam cesarki. Po drugiej CC doszłam do siebie równie szybko. Obecnie jestem w trzeciej ciąży - na 100% nie zgodzę się na poród naturalny. Między trzecią a drugą CC będzie jeszcze mniejszy odstęp czasu. Wszystko za zgodą i pod kontrolą lekarza. Staram się chodzić na wizyty co 3 tygodnie i w miarę możliwości oszczędzać się :)

    Ala
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie cc ale chcę rodzić naturalnie o ile znów będzie dzidzia, 2 miesiące zbierałam się do kupy, blizna dalej rwie ale już mnie z zimna nie telepie. Planujmy czekać rok ze staraniami.

    dqpri09k6uedld97.png
  • Mamaaniolka Ekspertka
    Postów: 238 83

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki u nas minelo pol roku od cc i niestety stracilismy coreczke( zyla 5 godzin). Chcemy sie starac . Czy ktoras jest tak w ciazy szybko i jak sie ciaza zakonczyla

    Mutacja Mthfr A1289c heterozygota
    Mutacja Pai 1 homozygota
    Aniołek córeczka
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 8 marca 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaaniolka wrote:
    Kobietki u nas minelo pol roku od cc i niestety stracilismy coreczke( zyla 5 godzin). Chcemy sie starac . Czy ktoras jest tak w ciazy szybko i jak sie ciaza zakonczyla

    Ja byłam w bardzo podobnej sytuacji, synek zmarł po 4 godzinach po cc. Co do terminu zielonego światła najlepiej pogadaj z zaufanym lekarzem. Ja dostałam zielone światło 8 mies po cc i od razu się udało :) obecnie 5 miesiąc, z blizna nic się nie dzieje i nie ma wskazań do cc dlatego trzymam za Was też kciuki :) najważniejsze to żeby wszystko było pod kontrolą lekarza bo każdy organizm, każda blizna jest inna :)

    oar89jcggibdab41.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 19 marca 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, mam pytanie czy lekarz ginekolog może sprawdzić czy blizna po cc się dobrze zagoiła? rok temu w lutym urodziłam synka, musieli zrobić mi cc, bardzo długo się staraliśmy o dziecko więc teraz chciałabym jak najszybciej zacząć starać się o rodzeństwo dla niego, lekarz powiedział że min 1,5 roku trzeba odczekać, a więc latem planuje zacząć starania :) tyle tylko że chciałabym żeby ktoś spojrzał na tą bliznę

  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 19 marca 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie ma takiej możliwości. Nawet jak Ci lekarz zrobi usg to nie jest w stanie powiedzieć nic o bliźnie. Dopiero jak macica się rozciągnie, rozciągnie się i blizna i dopiero wtedy widać jak się zachowuje (czy nie dochodzi do jej rozejścia).

    Czasami do regeneracji blizny wystarczy kilka miesięcy, a czasami potrzeba ponad roku. Z tego powodu lekarze zalecają minimum rok przerwy od porodu do rozpoczęcia starań, bo żaden lekarz nie jest w stanie ocenić do której grupy kobiet należysz. Fakt faktem, że im dłuższy odstęp pomiędzy porodsmi tym większe prawdopodobieństwo, że lekarz pozwoli Ci na próbę porodu sn (jeśli nie ma przeciwskazań) ;)

  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 20 marca 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź:) mój lekarz zaleca 2 lata (1,5 roku to takie minimum), a dla mnie to strasznie długo :) ja już chyba nie odwarze się na poród sn, zaczęłam naturalnie i masakra była, a i tak skończyło się cc.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ