X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kolejna ciąża po cesarce
Odpowiedz

Kolejna ciąża po cesarce

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • KacperekiOliwka Autorytet
    Postów: 319 116

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5 wrote:
    Hejka, mam pytanie czy lekarz ginekolog może sprawdzić czy blizna po cc się dobrze zagoiła? rok temu w lutym urodziłam synka, musieli zrobić mi cc, bardzo długo się staraliśmy o dziecko więc teraz chciałabym jak najszybciej zacząć starać się o rodzeństwo dla niego, lekarz powiedział że min 1,5 roku trzeba odczekać, a więc latem planuje zacząć starania :) tyle tylko że chciałabym żeby ktoś spojrzał na tą bliznę
    Część ja jestem po 3 cesarkach w trzecią ciaze zaszlam jak drugie dziecko miało 7 miesięcy bałam się czy donoszę ale spokojnie było ok tyle ze już teraz nie mogę mieć więcej dzieci bo macocha już ledwo wytrzymała tyle ciec

    1 szczescie 7 lat
    2 szczescie 2 latka
    3 szczescie Wanessa 1 rok
    odmawiajmy modlitwe do sw. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5 wrote:
    Dzięki za odpowiedź:) mój lekarz zaleca 2 lata (1,5 roku to takie minimum), a dla mnie to strasznie długo :) ja już chyba nie odwarze się na poród sn, zaczęłam naturalnie i masakra była, a i tak skończyło się cc.

    Mnie też za każdym razem mowiono ze conajmniej 2 lata przerwy miedzy cc. Jestem po dwóch, teraz w sierpniu trzecia. Odstęp pomiędzy to 5 lat i 8 lat.

  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 21 września 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Podbijam temat, pierwsze dziecko po cc ile czekacie na kolejne starania?

    event.png
    eve
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 września 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce czekać 1,5 roku gdzieś na rozpoczęcie starań. Nie wierzę że uda się za pierwszym strzałem a tak rok bym chciała popracować żeby wrócić do ludzi i coś podwyżki złapać na następny macierzyński. No i chce żeby mały nie był taki mały już :)
    Później mi się znowu tak po 2-3 latach marzy trzecie dziecko ale to daleka przyszłość :)

    Mmma, tym_janek lubią tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 września 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mialam cc 14 kwietniabi zanim synek skonczy rok chce byc znowu w ciazy.

    Mmma lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 21 września 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam cc 30.07 i myslalam zeby byc w ciazy kolo maja zeby rodzic w lutym ale to nie bedzie caly rok od cc dlatego pytam jak planujecie czy lepiej poczekac, lekarz mi mowil ze najlepiej rok przeczekac ale czytalam ze niektorzy mowia o nawet dwoch latach przerwy. Wiec jesli nie w maju 2019 to w maju 2020.

    event.png
    eve
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 21 września 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam CC 30 marca i około czerwca chcielibyśmy zacząć starania. Wtedy między porodami byłyby ok 2 lata różnicy. Ale zanim coś to na pewno najpierw pójdę do ginka po zielone światło ;) zwłaszcza, że marzy nam się trójka, a nie chciałabym żeby jakieś komplikacje przez zbyt szybkie zajście w ciążę nam to uniemożliwiły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 21:32

    Mmma lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 24 września 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza ciąża - cięcie wrzesień 2016
    Druga ciąża - początek styczeń 2018 (cięcie październik 2018, między cięciami będzie różnica 2 lat i 5 dni).

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • o_mad.ko! Koleżanka
    Postów: 34 20

    Wysłany: 26 września 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze przed wizytą i się obawiam, co będzie.

    .png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CC 09.2014 niecałe 2.5 roku później - 02.2017 udany poród naturalny (vbac). Polecam, nie ma się co bać blizny, tylko wierzyć w siebie, bo lekarze specjalnie starszą :)

    Mmma lubi tę wiadomość

  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 16 października 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    CC 09.2014 niecałe 2.5 roku później - 02.2017 udany poród naturalny (vbac). Polecam, nie ma się co bać blizny, tylko wierzyć w siebie, bo lekarze specjalnie starszą :)

    I jak porownanie cc a sn w Twoich oczach?
    Ja rodzilam sn ale nieudany i zakonczony cc (dziecko owiniete pepowina, 18h po odejsciu wod, brak poslizgu).

    Maz mi mowi ze nie zgodzilby sie juz na porod sn bo to za duze ryzyko, rodzil ze mna, parl ze mna itd.

    event.png
    eve
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też się nie zgadzał, wręcz zniechęcał, ale byłam zdeterminowana :) W końcu w 8 miesiącu powiedziałam mu, że jak jestem zdecydowana i jak nie chce to i tak urodzę tylkl bez niego.
    Urodziłam w szpitalu gdzie miałam cc, bo tam je robią rewelacyjnie i wiedziałam, że jak coś się stanie to sekunda i mnie potną i zszyją idealnie.

    Naturalny super ;) Bez oksy, bez znieczulenia, bez nacięcia, 5h i po wszystkim. Ja miałam cukrzycę ciążowa, więc już 2h po porodzie musiałam wstać iść zbadać małej cukier i nie było problemu :)

    Mmma lubi tę wiadomość

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 25 października 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5 wrote:
    Hejka, mam pytanie czy lekarz ginekolog może sprawdzić czy blizna po cc się dobrze zagoiła? rok temu w lutym urodziłam synka, musieli zrobić mi cc, bardzo długo się staraliśmy o dziecko więc teraz chciałabym jak najszybciej zacząć starać się o rodzeństwo dla niego, lekarz powiedział że min 1,5 roku trzeba odczekać, a więc latem planuje zacząć starania :) tyle tylko że chciałabym żeby ktoś spojrzał na tą bliznę



    może, ginekolog przez badanie i usg może sprawdzić w jakim stanie jest blizna czy nie ma zrostów i dać zielone światło albo nie. ponoć najlepszy okres między porodami cc to jest minimum 2 lata ale wszystko zależy od organizmu, każdy goi się inaczej. u mnie po roku już było cacy. zresztą a gin mówi: mówimy, że najlepiej 2 lata ale różne w życiu są sytuacje no i potem musimy sobie radzić.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 25 października 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie mój ginekolog mówił, że w dzisiejszych czasach przy obecnych technikach szycia i szwach można już po 6 miesiącach zacząć się starać. Ja osobiście bym się nie zdecydowała jednak. Ale koniec koncow różnie to bywa też. Znam przypadek, gdzie była kolejna ciąża 8 lat po cc a blizna się rozeszła i trzeba było szybko kolejne cc robić. Tyle, że to zapewne skrajny przypadek, nie sądzę, żeby takie sytuacje zdarzały się często.

  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 26 października 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 3msc po cc i mam zrosty, musze to rozwarstwic, nie wiedzialam ze zrosty tak szybko sie robia :(

    event.png
    eve
  • asylia Autorytet
    Postów: 478 416

    Wysłany: 27 października 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie gin po CC mówił, że fajnie byłoby zaczekać rok z kolejną ciążą. I tak nie planowaliśmy tak szybko, ale fajnie, że o tym wspomniał.

    Teraz jestem w 8tc - jeśli dzidzia przyjdzie na świat w terminie to między cięciami będzie 3,5 roku.

    7u22rjjg269yrzch.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 30 października 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się też udało naturalnie po cc. Odstęp od porodów to 2,8 miesięcy. Ja polecam, mój lekarz bardzo mnie wspierał w mojej decyzji, a sam poród był niezapomnianym przeżyciem.

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po cc (duże dziecko, brak postępu porodu, naturalny trwał 30h, cc 30min :D), bardzo szybko doszłam do siebie, po 6h chodziłam, w 3 dobie mnie wypuścili do domu. Blizna bardzo szybko i ładnie się zagoiła, żadnych zrostów.
    Zielone światło ze staraniami dostałam po roku od porodu. Optymalnie jest ponoc 2 lata między porodami i u nas tak planowo będzie :)
    Chciałabym spróbować vbac, ale zobaczymy, jeśli bobas znowu będzie ok. 4,5kg to chyba jednak spacyfikuję na rzecz cc od razu ;)

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ