X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kiedy powiedzieć w pracy?
Odpowiedz

Kiedy powiedzieć w pracy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy o ciąży powiedziałyście w pracy? Jaka była reakcja?
    Ja nie chciałabym mówić za szybko, bo pierwszą ciążę straciłam i jestem jakaś przewrażliwiona.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy jak wygląda Twoja praca, co należy do Twoich obowiązków, czy możesz je wykonywać, jak Ty się czujesz. Sprawa bardzo, że tak powiem, płynna i indywidualna, tutaj chyba nie ma reguły.

    Ja pierwszą ciążę też straciłam i przy drugiej się bałam, ale musiałam kierowniczce powiedzieć od razu, bo moja praca to również zmiany nocne (musiała mi zmienić grafik, bo ciężarna nie może pracować w nocy), a także niekiedy praca fizyczna, przenoszenie czegoś, itd., w związku z czym musiała wiedzieć, z jakiego powodu np. odmawiam wykonania polecenia.

    Tak czy inaczej szybko poszłam na L4, ponieważ w pracy musiałam stać 8h, była dla mnie zbyt wyczerpująca i bez ciąży, a poza tym w okolicy 8 tygodnia pojawiły się mdłości i nie wyobrażam sobie obsługi klienta przy takim samopoczuciu (a pracowałam w usługach właśnie).

    Jeżeli jednak praca nie jest męcząca, masz możliwość odpoczynku, regularnych posiłków, Twoje obowiązki ciąży w żaden sposób nie zagrażają, a sama czujesz się nieźle, to najlepszym momentem na ujawnienie się ze swoim stanem będzie ten, kiedy... sama uznasz, że to już pora :).

    Co do reakcji - moja kierowniczka nie była zadowolona, bo w ciągu trzech dni trzy dziewczyny powiedziały jej o ciąży, ale też nie było jakiejś masakry. Spodziewałam się, że nie będzie skakać ze szczęścia, samo ujawnienie się dość mocno mnie zestresowało, choć niepotrzebnie.
    Do zwolnienia udawała, że tematu nie ma, a po tym jak odeszłam na L4 zdanie przełożonych już mnie zupełnie nie interesowało :).

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz lekką pracę( w znaczeniu nie nosisz nic ciężkiego, nie pracujesz z chemikaliami czy fizycznie) to najlepszy moment moim zdaniem to po 13 tygodniu i później czyli jak już wejdziesz w II bezpieczny trymestr. Ja przynajmniej tak zrobiłam

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Moni& Autorytet
    Postów: 2450 4537

    Wysłany: 8 marca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na drugi dzien po zrobieniu testu, a na nastepny dzien do lekarza i od razu l4 :) praca w handlu, ciezka fizycznie wiec nie było mowy o dalszej pracy

    Monis
    relgi09k3028465t.png[/link]
    8b9686f91d.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pod koniec marca mam rozmowę z szefową o planach i zadaniach na ten rok (urok korporacji) i zastanawiam się czy to nie będzie dobry moment. A może jednak za wcześnie (11-12 tydzień)?

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz jak się dowiedziałam właśnie dlatego że prędzej poroniłam i miałam zakaz dźwigania . Niestety mam pracę fizyczną więc musieli mnie przerzucić na te "lżejszą" . i tak pracuję do dziś :) mimo że 8 h pracy stojącej i tylko jedna przerwa 30 min :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Ninusia Ekspertka
    Postów: 193 258

    Wysłany: 29 maja 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam...
    mojej szefowej powiedziałam w dniu, gdy zdobiłam test.... nie chciałam niczego ukrywać... a ona ucieszyła się :)
    Pracuję w urzędzie,,, fizyczna praca to nie jest, ale z "roszczeniowymi" i trudnymi ludźmi :/

    Pozdrawiam Was wszystkie :) ;*

    jmmg93c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odświeżę temat.Mam umowe na czas okreslony konczy sie za 5 lat, jest to praca fizyczna obecnie 8 godz na nogach biegania i dźwigania jest bardzo duzo. mam ostatnio bardzo zle stosunki z szefostwem. mam pytanie takie czy przy zajsciu w ciąże szef moze mi cos utrudnic np. bedzie nadal mi kazal dzwigac i tp. kiedy moge starac sie o l4? i jak jest z macierzyńskim czy od pracodawców coś zależy?

  • magdalenka Autorytet
    Postów: 1306 760

    Wysłany: 21 października 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 10:27

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ