X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Katar, katar alergiczny w ciąży
Odpowiedz

Katar, katar alergiczny w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 21 maja 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie jak radzicie sobie albo radziłyscie z katarem, od którego tygodnia ciązy lekarz pozwolił wam coś przyjmowac i co to było? u mnie w ciągu dnia jest ok ale w nocy albo po nocy nos zatkany a własciwie prawie nic z niego nie leci, narazie smaruje sie amolem i płucze nos woda morska ale chyba za bardzo mi nie pomaga...

    iv09hdgenu0skffm.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 21 maja 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi własnie isę kończy katar...dodatkowo bolało mnie gardło... piłam przegotowaną wodę z cytryną i miodem...amol wąchałam bo bałam isę nim posmarować bo ma alkohol i inne zioła iwęc wolałam nie ryzykować... i robiłam sobie parówki z wodą z solą...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • scindapsus Ekspertka
    Postów: 189 416

    Wysłany: 21 maja 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja jako alergik od prawie urodzenia teraz mam spokój. Dzidzia mnie odczula, czasem kichnę, ale się nie sączy. Miewam co prawda zapchany nos i kolorki wydzieliny różnorakie, ale da się żyć. Jak bylam przeziebiona brałam Marimer- spray do płukania z solą morską. Jak rozmawiałam z ginką na początku ciąży o tym moim katarze, powiedziała, że od 2 trymestru można dobrać leki antyalergiczne nie szkodzące maluszkowi.

    8809cc9767.png
    http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Patrycja&year=2014&month=11&day=10&babycount=1
  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 21 maja 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uzywam tylko wapna dla alergikow i czuje ulge jesli chodzi o katar

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 21 maja 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomaga dokładne umycie twarzy i przepłukanie nosa wodą morską (Marimer, Sterimar itp) po każdym pobycie na zewnątrz. Trochę upierdliwe ale mi meeega pomaga. Chodzi oczywiście o spłukanie alergenów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 12:59

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • madziad Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam paskudny bakteryjny katar co robić??? martwie się że mogę zaszkodzić dzidzi :( męczy mnie już od tygodnia .

    37218bc88ec301f1022932c8ee636f84.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katar nie zaszkodzi dzidzi... to tylko katar :P
    Ja też mam od czasu do czasu ten alergiczny, nic nie stosuję ;) nie jest aż tak uciążliwy, żebym musiała coś stosować

    madziad lubi tę wiadomość

  • kasiatoja Ekspertka
    Postów: 200 251

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie walczę z okropnym przeziębieniem. Byłam już u lekarza, bo też się obawiam o groszka...
    Zalecił przede wszystkim spokój, ponieważ zamartwianie się może bardziej zaszkodzić niż katar. Poza tym, woda, cytryna, miód, sok malinowy i inne "babcine metody" :)

    Można sobie robić domowe inhalacje, które nawilżą śluzówkę i rozrzedzą wydzielinę np. w litrowym słoiku zalać wrzątkiem torebkę rumianku, dodać fiolkę soli fizjologicznej i wdychać ok 15 min.

    Sól fizjologiczną można też wkraplać bezpośrednio do nosa (aż poczujesz jak spływa do gardła) To również nawilży i rozrzedzi...

    Nos lub pod nosem smarować maścią majerankową. Ma specyficzny zapach, ale pomaga udrożnić drogi oddechowe. Poza tym ładnie likwiduje zaczerwienienie nosa :)

    Wszystko to stosuję na sobie i stwierdzam iż pomaga :)

    Dużo zdrówka życzę :)

    madziad lubi tę wiadomość

    211042976e.png
  • madziad Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :) pocieszyłyście mnie.

    37218bc88ec301f1022932c8ee636f84.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 6 lipca 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam wszystkie zakatarzone. U mnie katar jest od 6tyg ciązy teraz jestem w 32 tyg i dalej mam katar. Zielony. bralam juz leki rutinoscorbin, antybiotyk 3 razy bylam na wizycie u lekarza i nic nie pomaga. dodam ze jeszcze w miedzyczasie mialam zatkane prawe ucho i kompletnie nic nie slyszalam az jeden madry laryngolog mi powiedzial ze niektore kobiety w ciazy wraz z rosnaca ilosci krwi i szybszym przeplywem mozna miec zatkane uszy i katar nie wiadomego pochodzenia poprzez opuchnieta sluzowke to ze widocznie taka moja uroda i ze napewno po porodzie przejdzie jak reka odjal. takze przstalam leczyc i juz sie nawet przyzwyczailam do niego")

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ