X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kadzidła i olejki zapachowe
Odpowiedz

Kadzidła i olejki zapachowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Nie znalazłam tego tematu na forum, dlatego poruszam, uznajac za istotny. Temat pojawił mi się przed chwilą, całkiem przypadkiem. Otóż dawno nie paliłam w kominku olejków zapachowych i zapomniałam jakie właściwości mają te, które posiadam. Wygooglałam sobie ich nazwy i co widzę? Olejków nie powinny używać kobiety w ciąży! To samo dotyczy kadzideł (które osobiście uwielbiam i palę namiętnie)...
    Polecam zatem Waszej uwadze kilka tekstów:
    http://ziolowyzakatek.com.pl/aromaterapia-olejki-eteryczne/
    http://www.astromagia.pl/component/content/article/2877
    choć tu twierdzą, że mogą być niektóre stosowane: http://www.chinmed.com/archiwum/arch_art/aromaterapia.htm

    Chyba lepiej dmuchać na zimne i rzeczywiscie nie uzywaćich wcale. A żałuję, bo dzięki kadzidłom wyprowadziły się ode mnie mole przylatujące od sąsiadów...
    Krótko mówiąc - taki temat ku przestrodze.

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 4 maja 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się jeśli chodzi o kadzidła i olejki. Niekoniecznie dotyczy to wszystkich świeczek. Na szkole rodzenia położna powiedziała, że jeśli lubimy bardzo jakiś zapach, który nas uspakaja to możemy w czasie porodu go użyć, zapalając właśnie zapachową świeczkę. Ale ile szkół tyle opinii.
    Aczkolwiek nie mam zamiaru używać tego typu rzeczy, bo zapachy mnie drażnią, więc mam problem z głowy.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na szkole mówili dokładnie to, co Nalka. Położna wymieniała te najbardziej zakazane, ale ich nie pamiętam :/ myślę, że na wszelki wypadek warto poszukać w necie. Ja od zawsze i w czasie ciąży też palę kadzidełka waniliowe plus używam olejku lawendowego (do kąpieli i do worków w odkurzaczu).

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie kadzidła wypędziły mole? :) Bo do mnie też niestety przyłażą...

    A z olejków - na niektórych olejkach pisze czy można czy nie można używać w ciąży. W ten sposób w ciężkich chwilach ratowałam się mieszanką olejku cytrynowego z eukaliptusowym oraz innymi cytrusowymi - pomarańczowym i grejpfrutowym. To wyłącznie na bazie informacji umieszczonej na opakowaniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie moli: palimy głównie naturalne indyjskie kadzidła "Vrindaban Flower", ale też zwykłe sandałowe. Wydaje mi się, że odstraszająco na mole działa przede wszystkim sam dym i intensywny zapach.
    :-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ