X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jestem w ciąży, karmię piersią
Odpowiedz

Jestem w ciąży, karmię piersią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę o tandemie, ale raz, że boję się tych kilku dni w szpitalu, jak mała zareaguje itd., a dwa boję się, że jak zobaczy, że mały/mała pije co chwila to też będzie chciała częściej. No i jeśli jedno i drugie dziecko będzie się budziło w nocy na cyca to chyba będę zmuszona strzelić sobie w łeb :D Tak czy siak póki wyniki krwi będę miała git to chcę karmić możliwie długo.

    annkaa lubi tę wiadomość

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę o tandemie, ale chciałabym za jakiś czas odstawić nocne karmienia - może jak pójdę na zwolnienie i będzie więcej tych dziennych. Na grupie kp w ciąży i w tandemie jest 3000 osób, więc komuś się chyba te tandemy udają :D chciałabym drugie dziecko urodzić w domu, między innymi dlatego, żeby nie zostawiać starszej na kilka dni.

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6210

    Wysłany: 24 grudnia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się 😁😁😁

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 24 grudnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) Czy ktoras z Was moze opowiedzieć jak wygladalo u niej karmienie w tandemie? Ja poki co karmie dalej synka chociaz mialam odstawiac w 20 tygodniu, a tu juz 30 leci 😂

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 22 lutego 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek, czy są mamy karmiące piersią w ciąży?

    Planujecie karmić do porodu czy jednak odstawić wcześniej?

  • marta-marta Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 23 lutego 2021, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Tak ja jestem. U mnie z tym karmieniem to szok jest. Córka w kwietniu kończy 2 latka. Mega dużo przy cycu, głównie w nocy. Przez cały czas kp brak okresu. W listopadzie miałam covida i ją odstawiłam wtedy bo nie byłam wstanie karmić. Zniosła to raczej dobrze. Kilka razy nad ranem dobrała się do cyca ale generalnie uważałam że jest dostawiona od piersi. Po 2 tygodniach dostałam pierwszy okres a w następnym cyklu zaciazylam. W tym samym czasie malutka miała zapalenie ucha, bardzo gorączkowała itp i wróciliśmy do kp. W szoku jestem że po 2 miesiącach przerwy laktacja powróciła. Obecnie nie mam pojęcia jak to będzie dalej z tym karmieniem.

    majóweczka83 lubi tę wiadomość

  • marta-marta Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 23 lutego 2021, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Planuje odstawić małą latem jak pochłonie ją zabawa i wieczorem będzie padała jak mucha bo teraz bez cyca nie chce zasnąć i do 23

  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 24 lutego 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek w grudniu skończył 2 latka i łatwo nie zrezygnuje, krzyczy płacze mamy swoje pory i przyzwyczajenia i poniżej 3 karmień nie zeszliśmy, i obowiązkowo do usypiania cycuś. Szkoda mi go odstawiać i nie chce jednocześnie karmić dwójki. Zapowiada się trudna przeprawa.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 lutego 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek skończył 2 latka miesiąc temu. Ostatni raz nakarmiłam go piersią w dniu w którym miałam USG I trymestru. Dla mnie to była najlepsza decyzja pod słońcem, bo całe noce był do mnie przyssany. Chodziłam zła i niewyspana. Miałam go za cycoholika, a w sumie odstawienie poszło w miarę gładko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2021, 22:23

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byłam w takiej sytuacji, aczkolwiek znałam dziewczynę, która karmiła piersią i jednocześnie była w ciąży. Każdy się dziwił, jak sobie radzi ale naprawdę dobrze sobie z tym radziła. Jak z nią rozmawiałam, stwierdziła, ze nie żałuje, że nie przestała karmić.
    W takim przypadku koniecznie trzeba się pilnować ze zdrową dietą oraz dbać o suplementcję, szczególnie, ze dieta nie jest często w stanie uzupełnić wszystkich witamin oraz mikroelementów, jakich organizm potrzebuje. Polecam Composita Mama https://compositamama.pl/ - zwłaszcza, że jest dedykowany zarówno kobietom w ciąży, jak i w laktacji.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6210

    Wysłany: 15 sierpnia 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będąc w drugiej ciąży karmiłam syna do 13 tc. Teraz znowu jestem w ciąży i nadal karmię córkę. Jak długo będę kp? Nie wiem, ale na pewno odstawię małą przed porodem. Tandemu nawet nie biorę pod uwagę.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ