X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jedzonko, przepisy
Odpowiedz

Jedzonko, przepisy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:40

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 25 października 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waśnie wpadłam na pomysł założenia takiego wątku, a tu proszę, już jest, porzucony, nieużywany, smutny :)

    Ja trochę zmodyfikowałabym profil tego tematu - mniej myślałabym o przepisach czy o zasadach ciążowej diety, a raczej po prostu o tym, co jadłyśmy każdego dnia, właśnie po to, by się zainspirować, tak jak Rika napisała powyżej. Taki "food book" :)

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 25 października 2013, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chętnie zacznę, może niezbyt spektakularnie, tylko skromnie

    - od twarożku. Wykonany własnoręcznie z sera białego, jogurtu greckiego, szczypiorku i rzodkiewki, doprawiony solą i pieprzem.

    Na drugie śniadanie ciemny chleb z miodem,

    a na obiad makaron wstążki polany sosem szpinakowo-śmietanowym z czosnkiem i kaparami, posypany przysmażonym boczkiem i natką pietruszki.

    W międzyczasie kawałek sernika i jabłko.

    A co na kolację?

    Nina82 lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 25 października 2013, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja coś dodam. U mnie na śniadanie kanapeczki z białym serem i miodem. Na obiad oszukane gołąbki z ryżem i kapustą pekińską ziemnaki.A na kolację będą chyba tosty z wędliną i serem

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 25 października 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobny wątek jest już założony:
    https://ovufriend.pl/forum/w-ciazy/kulinaria-czyli-pyszna-i-zdrowa-ciaza,475.html
    Poczytajcie :)

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • kinga.89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oszukane gołąbki! Uwielbiam, moja mama robi najlepsze na świecie :)
    Lubię kombinować w kuchni, szukać nowych przepisów, chętnie zainspiruję się Waszymy pomysłami :)

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 21:19

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daje tutaj bardzo dobry przepis na rozgrzewający krem z marchwi, który ostatnio odkryłam na blogu oraz robię go często;
    kilogram marchwi
    imbir
    100g masła
    cebula
    litr bulionu warzywnego
    kurkuma
    popcorn

    Gotuje się około 15-20 minut. Na końcu trzeba również wszystko zblendować tak aby smaki się ze sobą połączyły. Jęsli chcecie bulion gęstszy, nie musicie dodawać aż tyle bulionu chociaz ja osobiscie lubię jak zupa jest trochę rzadka bo nie przepadam za tym jak łyżka w zupie stoi :P
    Cały przepis jest tutaj https://netto.pl/blog/zdrowe-odzywianie/prosty-przepis-na-krem-z-marchwi/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2019, 10:33

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 13 maja 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jęsli nie przepadacie za marnowaniem czasu na gotowanie, polecam kupienie opiekacza do orzeszków. https://sklep.gkpge.pl/Opiekacz-do-orzeszk%C3%B3w-24-szt-XL-AD-3039 W zasadzie najłatwiejszy sposób na przygotowanie ciastek. Bo ich upieczenie trwa zaledwie chwilę. Mozna do nich również użyć nieskonczonej ilości nadzien ( waniliowe, czekoladowe - w sieci jest wiele przepisów).
    20170823_002957.jpg

    A domowe ciasteczka są o wiele zdrowsze niż te sklepowe bo przynajmniej wiemy co do nich wykorzystaliśmy i ze nie używaliśmy żadnych niewiadomego pochodzenia składników.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 11:23

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę sobie również dać dobry przepis. Mianowicei na młodą kapustę po gospodarsku. Kapusta prosta w przygotowaniu , sam przepis jest krótki oraz szybki. A jedzenie zdrowe i co najważniejsze - sezonowe.
    mloda-kapusta-po-gospodarsku-768x1155.jpg

    Można przygotować na 2-3 dni. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się nad obiadem:
    https://kulinarneprzeboje.pl/mloda-kapusta-po-gospodarsku/

    Cały przepis jest na tej stronie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2022, 12:06

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ