X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jedna tętnica pępkowa u dziecka
Odpowiedz

Jedna tętnica pępkowa u dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam pytanie czy u ktorejś z Was wykryto jedną tetnice pępkową? Ja miałam w 13 tyg robione to dokladne usg i wszystko bylo ok,a teraz ,gdy trafiłam w sobote do szpitala powtorzyli mi dokladne usg i wyszlo wlasnie to. Lekarz tłumaczył,ze czasem poprostu taka uroda dziecka,ale jdna tętnica moze swiadczyc o wadzie serduszka. Strasznie sie boje,a badanie mam zrobic za 3 tyg i wtedy sie wyjasni...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana u mnie tez wykryto (dopiero w 22 tyg) dwunaczyniowa budowe pepowiny.
    Spokojnie,,, to na szczescie jeszcze o niczym nie swiadczy. Ale jak najszybciej lekarka kazala sie udac na echokardiografie serca maluszka.
    Jest to badanie prawie isentyczne jak usg ktore mamy zazwyczaj wykonywane ale lekarz specjalista skupia sie tylko na budowie serca, sprawdza przeplywy itp...
    U nas okazalo sie ze maluszek ma zdrowe serduszko. Poprostu czasem sie tak dzieje ze jest tak zbudowana pepowina.
    Powiedzial ze teaz juz nie trzeba tego kontrolowac bo skoro jest ok to juz sie w ciazy nic nie zmieni napewno.
    Ale mysle ze po porodzie trzeba lekarzowi zwrocic na to uwage bo moze zaleci dodatkowe badania serduszka u dziecka :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 wrote:
    Kochana u mnie tez wykryto (dopiero w 22 tyg) dwunaczyniowa budowe pepowiny.
    Spokojnie,,, to na szczescie jeszcze o niczym nie swiadczy. Ale jak najszybciej lekarka kazala sie udac na echokardiografie serca maluszka.
    Jest to badanie prawie isentyczne jak usg ktore mamy zazwyczaj wykonywane ale lekarz specjalista skupia sie tylko na budowie serca, sprawdza przeplywy itp...
    U nas okazalo sie ze maluszek ma zdrowe serduszko. Poprostu czasem sie tak dzieje ze jest tak zbudowana pepowina.
    Powiedzial ze teaz juz nie trzeba tego kontrolowac bo skoro jest ok to juz sie w ciazy nic nie zmieni napewno.
    Ale mysle ze po porodzie trzeba lekarzowi zwrocic na to uwage bo moze zaleci dodatkowe badania serduszka u dziecka :)


    Dziekuje za odpowiedz ,tak ,moj lekarz kazal zrobic jak najszybciej echo serca,najlepiej w klinice leczenia nieplodnosci(tam,gdzie sie leczylam),ale okazuje sie ,ze nawet prywatnie trzeba czekac 3 tyg na wizyte...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 wrote:
    Kochana u mnie tez wykryto (dopiero w 22 tyg) dwunaczyniowa budowe pepowiny.
    Spokojnie,,, to na szczescie jeszcze o niczym nie swiadczy. Ale jak najszybciej lekarka kazala sie udac na echokardiografie serca maluszka.
    Jest to badanie prawie isentyczne jak usg ktore mamy zazwyczaj wykonywane ale lekarz specjalista skupia sie tylko na budowie serca, sprawdza przeplywy itp...
    U nas okazalo sie ze maluszek ma zdrowe serduszko. Poprostu czasem sie tak dzieje ze jest tak zbudowana pepowina.
    Powiedzial ze teaz juz nie trzeba tego kontrolowac bo skoro jest ok to juz sie w ciazy nic nie zmieni napewno.
    Ale mysle ze po porodzie trzeba lekarzowi zwrocic na to uwage bo moze zaleci dodatkowe badania serduszka u dziecka :)


    Dziekuje za odpowiedz ,tak ,moj lekarz kazal zrobic jak najszybciej echo serca,najlepiej w klinice leczenia nieplodnosci(tam,gdzie sie leczylam),ale okazuje sie ,ze nawet prywatnie trzeba czekac 3 tyg na wizyte...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 tyg to i tak niedlugo. Mi w Ujastku prywatńie powiedzieli ponad mies grubo :/
    Ale zrobilam w Katowicach :)
    Powodzenia i nie stresuj sie bardzo! :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-)

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ