X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne jakies ciezarowki w Irlandii??
Odpowiedz

jakies ciezarowki w Irlandii??

Oceń ten wątek:
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki!:)

    Musze sie pochwalic z w koncu chyba u mnie te mdlosci mijaja- w koncu jem!!!!!! ale super. Nareszcie juz ciezko bylo funkcjonowac.
    Teraz zaczely bolec mnie sutki, ale nadal nie widze w nich jakis wiekszych zmian.
    Zaczelysie juz cos kupowac dla maluszkow? czy jeszcze czekacie?

    Tak sie zastanawiam nad niektorymi rzeczami uzywanymi- np wozkiem i lozeczkiem.Co myslicie?
    Jakie Wy macie plany? wszystko nowe czy bedziecie kombinowac?

    Buziaczki i milego dnia:)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam już dwie szuflady ciuszków dla, obkupiłam się na wyprzedażach w h&m po świętach.
    łóżeczko będę miała nowe i wózek też, ale nie też od razu najdroższy tylko ze średniej półki, bo potem pewnie raz dwa na zgrabną spacerówkę się przerzucę.
    Szwagier ma już dwoje dzieci, jedno ma na ten moment 13 miesięcy, więcej nie planują to jakoś się podpytamy czy oddadzą nam czy to bujaczek czy zabawki skoro im już nie potrzebne.
    Niektóre rzeczy naprawdę warto kupić nowe, a niektóre odkupić, przyjąć jak ktoś chce oddać.

    Domi IRL, Limerikowo lubią tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi super ze juz po mdlosciach i masz apetyt!
    ja na razie mam tylko 4x butle aventa (15e) bo sa ok przeceny w smith toys, co ciekawsze ten sam zestaw ze szczotka i pacifajerem w argosie kosztuje bagatela ..35e
    wozek, lozeczko kupujemy w Pl , full tam wybor, lepsze ceny plus kolorystyka, tu patrzelismy i kicha z glebokimi ladnymi wozkami, raptem 2 na krzyz czarne w argosie i zero glebokich w smith toys
    uwazamy ze gondola moze i jest duza ale na pewno dziecko ma w niej cieplo , niezawiane od zimnego wiatru tu, zimy niby nie ma ale wiatr lodowaty i porywisty tak
    bratowa kupila spacerowke i fotelik za 500e maxi cosi i w tym zamierzaja wozic Mala Nikole, plus czesc rzeczy typu rozek, posciel sciagala z PL
    plus za 8 tyg jestem juz w Pl i zaczynam prawdziwe zakupy, liczylismy tak wstepnie ze nawet z kurierem (przesylka z Pl do Irl)to na kasie jest sie duzo do przodu wykorzystujac pl allegro czy firmowe sklepy typu nasz smyk
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi wozkami to naprawde kicha tutaj. Faktycznie maly wybor.
    Ja sie kompletnie nie znam jak sie wczoraj kolezanek pytalam co juz dzieci maja jakie wozki najlepsze to sie zalamalam. My do Polski sie nie wybieramy przed porodem, a zamawiac tez ciezko bo przeciez nie wiem czy mi sie do auta zmiesci.
    Bede musiala cos tu wybrac.
    Z lozeczkami akurat dla nas nie bedzie problemu bo akurat takie jak tu sa beda nam do mebli pasowac:)

    Co do rozkow i innych rzeczy to ciagle sie ucze i dopiero wczoraj otworzono mi oczy ze dzidzius nie powinien spac z kolderka i poduszka na poczatku tylko w spiworku albo rozku:/
    Jestem zielona:(

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi nie jestes wcale zielona tylko zostaniesz 1y raz mama i masz prawo nie wiedziec i uczyc sie.juz masz big plusa bo czytasz forum i tu doksztalt jest;-);-)
    Polecam Ci ksiazke 1 rok zycia dziecka b fachowa i male czarne konkretne obrazki

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupilismy niedawno big citroen picasso wiec i mercedes z wozkow wejdzie;-);-)
    A tak wstepnie mierzylismy bagaznik 2go auta peugeota 308 co teraz ja jezdze i ok wozki mieszcza sie.all maja skladane stelaze:-):-)

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my bedziemy kupowac tez nowe auto ale gdzies za rok- tak uzgodnilismy. Chcialibysmy cos lepszego i nowszego i najlepiej combi albo 7 seater bo do kompletu naszej rodzinki wliczaja sie jeszcze 2 sporawe psiaki. A musi byc jakis nowszy rocznikz malym przebiegiem bo dosc duzo km do pracy robimy.Poki co bedziemy musieli sobie z corolla poradzic.


    Kolezanka wczoraj wyslala mi fajna ksiazke o niemowlakach w wersji elektronicznej to bede czytac sobie powolutku.
    Sie juz wczoraj smialam ze bede notatki roic z rozmow z moimi kolezankami bo wszystkiego nie dam rady zapamietac.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że nie tylko my planujemy zmienić auto. Kupi co jeździmy małym ale M. już od kilku miesięcy szuka nowego. Niestety albo cena dobra tyle, że przebieg taki, że głowa boli (a M. też dużo dojeżdźa), albo niski przebieg ale od razy ze 3-4tyś euro więcej.. No nic, jak się trafi to będzie bo na siłę nie lubię kupować.

    Limerikowo kupiłam te same buletki plus wyparzarke z Aventu też z Smyku.
    Ja się właśnie zastanawiam, jak np. moje dziecko rodzi się w lipcu, wiadomo jak to z latem u nas jest, że go właściwie nie ma. I mam dylemat czy właśnie taki rożek to nie za gorąco mu będzie.. albo ciuszki z krótkim jakieś czy same długie.. Domi dla mnie to też temat, który muszę zacząć zgłębiać bo czas leci..
    Limerikowo a Ty rodzisz tu czy w PL??

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniLewe masz racje rozki tu w Irl to raczej zima/jesienia lub zimna wiosna jesli taka przyjdzie to sie przydadza
    ja kupuje 2/3 w Pl jak bede za 8tyg bo wynajmujemy wolnostojacy dom i raczej szalu temp nie ma, nie chce by Mala w pupe zmarzla ;--))
    rodze w Pl, taka zapadla juz decyzja od poczatku jak bylo wiadomo ze ciaza rozwija sie dobrze, jestesmy zd z Mezem ze w Pl diagnostyka jest lepsza, wiadomo wszedzie zdarzaja sie bledy..i nikt nie da gwarancji
    ja mam w tym roku 35 latek w maju plus po 2 stratach uznalismy ze na wiecej ryzyka nas nei stac
    moja bratowa rodzi tu w Limercik na pocz marca wiec dam zac co i jak, choc wiadomo ze najgorsze rzeczy wiele osob zatrzymuje dla siebie..
    teraz dowiedzialam sie ze sa w ciazy 2 scany panstwowo, a byly 3, btarowa miala w 12 i teraz w 32 tyg, byc moze zrobia 3 przed porodem ajkby bylo cos odpukac nei tak
    a propos ciuszkow mysle ze all rodzaje sie przydadza i z dl i krotkim rekawem i na pewno skompletyujecie sobie super ;;--)))
    a propos samochodwo to rowniez racja, moj maz szukal 2 mce po forach typu donedeal etc, plus bylismy u dealerow ale ladne ceny..
    sprzedalismy citroena c3 jego kol z job i jest tak zadowolony ze pytal czy peugeota tez sprzedajemy bo jego kolega tez szuka z dobrych rak, zadbanego
    ja sie smieje i mowie ze peugota ja wybralam i na razie mim jezdze bo sie przywizalam po prostu , plus autko niezawodne mimo ze fr jak sien dba, a moj maz co tydz luka w oba , plus moje 2 motory tez nauczyl sie serwisowac i zakladac alarmy i inne bajery
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 1 lutego 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to bardzo fajnie, lato w Pl :) Z ktorych rejonów jestes?
    Bedziesz zatem robila paszport w Polsce bo inaczej nie przylecicie? A po ilu chcecie wracac z dzidzia?

    moja kolezanka z pracy rodzila teraz w grudniu i mi mowila zeby sie domagala wszystkich skanow i pilnowala co i jak bo pomimo jej choroby nerek to nie zrobili jej wiecej jak 2 skany wlasnie. I wkurza mnie jak na innych watkach ktos zarzuca mi glupote albo niekompetencje bo wszedzie robia skany na zawolanie. grrr masakra


    a od wczoraj tak mi brzuch wywalilo ze nie moge sie napatrzec :D piekny jest

    Domi a u Ciebie cos widac??

    Ewelina jak sie czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2014, 20:20

    Limerikowo, Domi IRL lubią tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 1 lutego 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Pomorza zach dokladnie Szczecinek ale rodze w Poz tam mamy nmieszkanie i meldunek i ubezpieczenie plus duze miasto i raczej lepsza opieka
    o usg szpitalnym w Szku to chodza rozne opowiesci, niestety ja jestem albo z bledu interpretacji usg przez p. dr albo z jej zmeczenia dyzurowego..po operacji ktorej nie musialo byc..wiec do Szka sie nei kwapie
    masz racje AniLewe nada paszport by wrocic tu i swoje maternity odebrac po 9,5 latach pracy i placenia podatkow, tak wstepnie do 2mcy zamierzam z dzidzia w Poz przesiedziec, ona podrosnie a ja sie wykuruje po porodzie i pologu
    jestem po dzis rannym usg w medicus cork, all ok, Mala przerosla o 1 dzien ;--))) 584 gramy Szczecia, 156 serducho, usg polokowe , all organy widoczne i ok, pecherz, serducho, konczyny, cipka widoczna ;--)))))
    takze jestesmy b zadowoleni i spokojni na 3/4 nast tyg tak wstepnie
    koszt 120e do przelkniecia-warto, dr Dec fachowo to usg zriobila
    co do wakuoli to 12mm i nei byla pewna czy to wakuloa czy ujscie pepowiny, powiedziala ze nei mamy czym sie martwic ;--))
    dzis zatem mimo wiatrow spie spokojnie, bo poprzed nocy dzieci mis ie snily nei za dobrze, dzis jechalismy i jeszcze o tym snie myslalam
    jutro ost dzien pracy i laba, czyli wolne helath and safety leave platne 188e tyg, z moim szczesciem trafilam na full house po plywakach, sa zawodu na UL , ale jakos spokojnie oblece te 5p, mam nadz ze rozroby nei zrobia jakiejs specjalnej
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 1 lutego 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z radosci po dzis usg maz tez nabral ochoty na zakupy dzieciece, kupa smiechu z tym shoppingiem, nio ale 2 eleganckie po 17e spiworki kupione plus set sliniak, bodziak , spiochy i 2 smoki ;--)) takze dzis dzien udany, na zakupy wygonilo nas odciecie pradu na pare godz po polud plus zjedlismy obiad cieply u chinczyka

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 2 lutego 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy można do was dołączyć? Jestem dopiero na starcie 5tc i równiez mieszkam w irlandii .
    To moja pierwsza ciąża bardzo długo wyczekana! 23miesiące starań …
    Niestety jestem zielona w przebiegu ciąży w irlandii czy mogłybyście mi coś napisać jak to tutaj wygląda?
    Kiedy do gp isc ile wizyty ile skanów jak wygląda tutaj L4 w ciąży i macierzyński? Będę Wam bardzo wdzięczna .

    No i gratuluje Wam wszystkim tych tygodni ciąży;))

    Limerikowo, aNiLewe lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka serdecznie witamy i wielkie od razu Gratulacje na sam poczatek!!
    Mozesz sobie poczytac pare str naszego irl watku.nie jest tego duzo;-);-) to da Ci jakies pojecie o ciazy na wyspie.reszte ciut more napisze jak skoncze job po 4

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 2 lutego 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniLewe- cos zaczyna byc widac- tzn talia mi zanika- brzuszek wysadzilo jakby od dolu, na wieczor najbardziej widoczny sie robi:)

    teraz przynajmniej nie musze wciagac jak mi wystaje- bede dumnie nosic:)

    Witaj Natka- gratulacje:)

    Ps. Zaczal mi sie 2 trymestr dzisiaj:))

    Limerikowo, aNiLewe lubią tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi witamy na II trymestrze!!!
    teraz oby do 27 tyg i jestes w III obiema nogami z Maluchem ;--)))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka najlepiej w mojej opinii jak pojedziesz sobie w 6 tyg i np 3/4 dniu jak bedzie juz serduszko na scan pryw do pl gina w Cork Medicus lub Dub dr Dybkowski, tam sobie potwierdzisz ze ciaza twoja jest ok ulokowana w macicy i posluchac serducha Malenstwa ;--)))
    dobrze tez zrobic morfologie, mocz i glukoze oraz TSH (mozna potem wyniki po 2mcach porownac sobie) i jesli masz/ czujesz jkiaes dolegliwosci imtymne od dolu np swedzenie cytologie by zaleczyc szybko ewentualna infekcje
    najlepiej by TSH wyszlo od 0 do 2,
    nalezy brac kwas foliowy standardowa dawka 400, witamin na poczatek nie potrzebujesz w ogole tylko tzw zdrowe odzywianie , na pewno juz zaczeles na ten temat czytac sobie ;--))
    w Pl dziewczyny robia bete i progesteron
    z beta tu to zawracanie kijem rz Shannon bo wyniki sa po kilku dnaich a potrzeba co 2gi dzien (48H) porownac 66% przyrost tego hormonu
    natomiast jesli jestes tu to mozna progesteron w zaleznosci od tego czy to Twoja 1sza ciaza czy wczes mialas klopoty i potrzeba progesteronowych wspomagaczy
    obecnie sa 2 scany na cala ciaze w wyniku ciec HSE
    nie kazdemu robia tez badanie obciazenia glukoza po 20tyg
    urlop macierzynski to 6mcy, najpozniej mozna ma niego isc 2tyg przed planowana data porodu
    mozna skorzystac z health and safety leave jesli sa niekorzystne dla matki w ciazy warunki w job, dokument sciaga ze strony social welfare i Ty wypelniasz, pracodawca, i lekarz.platne 188e na tydz
    lub korzystac we wczes okresie ciazy w razie klopotow ze zwolnien od gina lub GP
    macierzysnkie obecnie to 230e na tydz only, bylo 267 ale wiadomo obcieli

    w razie w razie klopotow (odpukac!)typu plamienie mozna skorzysta z pomocy ok dr Dybkowskiego w Dub, mi np b pomogl i jestesmy mu z mezem niezmiernie wdzieczni
    jesli pojdziesz do szpitala na emergency we wczes ciazy z plamieniem to primo odczekasz sowje jak kazda pacjentka , secundo odesla Cie do domu lezac raczej z niczym, na wlasna reke mozna wziac nospe, ale potrzebne wspomagacze typu Luteina dowcipnie
    recepty irl mozna realizowac w PL (duuuuuuuzo taniej jupi!!) sa od reki bo tu na luteine czeka sie na 2 dzien plus 4x wiecej kosztuje
    to na razie chyba tyle ;==)))))))))))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerickowo bardzo Ci dziękuję za te wszystkie informacje! :)))
    Ja mam tutaj swoją ginkę do której chodzę od początku starań . I mamy pierwsze usg 20lutego a teraz w czwartek kazała przyjśc na badanie krwi. Biore progesteron wiec z nim nie mam problemu ,mam go nadal brać tak przynajmniej kazała mi ginka;)
    Do gp musze iśc żeby wysłał list do szpitala… Tak w ogóle to mieszkam w Shannon wiec nie daleko i raczej w limerick będę rodziła .
    Przeczytałam cały wątek no i gratuluje Tobie córeczki! macię już wybrane imię?
    Jeszcze raz dzięki za tak obszerne wiadomości!

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gratuluje Ci Natka zaparcia, bo widzialam Twoj wpis o staraniach 23mce to sporo i nada duzo ciepliwosci i silnej psychiki
    Imie dla corki wybral moj Maz bedzie Karolinka ;--)))
    masz racje trzeba isc do GP i on sle list do szpitala o wizyte , do 12 -14 tyg na pewno umowia Ci na pierwsza, zrobia wywiad, scan i morfologie, mocz
    dobrze ze masz tak szybko scan :--))
    zrob sobie jakis fajny SUWACZEk

    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki , powiem Ci że już mi brakowało sił do walki… no ale w końcu stał się cud!
    Karolcia bardzo fajne imię;))
    Suwaczek mam ale musze go wstawić w podpis:P a troche nie ogarniam tego forum jeszcze:D

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ