X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne jakies ciezarowki w Irlandii??
Odpowiedz

jakies ciezarowki w Irlandii??

Oceń ten wątek:
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak, ja też utyłam pare kg w irl i tez startuje z 60, a wazylam nawet 52 ;/ 164. teraz sie nie przejmuje ale mam nadzieje, ze po porodzie uda sie wrocic do wagi.

    ja robilam usg u dr brzozowskiego (nawrot). bardzo dobra jakosc. swoja ksiazke ciazowa mam w domku, dziewne ze u was szpital trzyma, a jak idziesz do gp to co?
    limerikowo a czy czujesz juz ruchy?

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksiazke ciazy trzymaja w Limerick maternity.w Cork daja do domu
    Ruchy czuje juz od 15 tyg takie motylkowanie w brzuchu,choc wczor troche bardzo spokojne i dzis tez. No trudno czekam na wiecej.detektor badz co badz wykazal tetno wiec jestem spokoj iejsza
    Milego ,wesolego Sylwestra zycze!!!

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam combined opieke- GP/szpital nie wiem w sumie kto papiery bedzie trzymal. Dowiem sie na nastepnej wizycie pewnie- jak z ekscytacji nie zapomne spytac:)
    Moj maz wczoraj podzielil sie ze mna swoja ekscytacja cala sytuacja i stwierdzil ze juz nie moze sie doczekac kiedy powiemy wszystkim:)



    Kochane Szczesliwgo Nowego Roku!!!!!

    Aby wszystko bylo po naszej mysli i bez zadnych problemow:)


    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 31 grudnia 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego nowego roku.
    Przede wszystkim pomyślnego rozwiązania :) i Zdrowych maluszków

    Limerikowo, Domi IRL lubią tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej Nowy Roczek juz sie zaczal, pomyslcie ze dlugo i niedlugo beda z nami nasze pociechy ;--)))
    moje po 2 dniach prawie ciszy dzis rozrabia w najlepsze, nawet w pracy dawalo czadu, po bokach sie krecac, teraz obstaluje okolice kolo pepka ;--))jak milo wiedziec ze jest
    f2w39n73qolnajph.png

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie moge sie doczekac tego uczucia.
    Zastanawiam sie czy od poczatku bede wiedziala ze to ruchy.
    Limerikowo a te pierwsze ruchy to np. raz na dzien, czy tez czesciej?

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a kilka razy na dzien,a pory to zazwyczaj po pracy po poludniu jak zjem i usiade i wieczorem kolo 10pm, od 2 tyg to i w pracy czuje 2x dziennie jak siadam na 2 sniadanie i lunch
    f2w39n73qolnajph.png

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wylądowałam w nocy na emergancy. mialam bardzo silne bóle w klatce a raczej bóle mostka. Przestaszyłam się, do bóle trwały od 3 dni i były średnie, w nocy złapało mnie tak mocno, że prawie płakałam.
    3 godziny siedziałam i wszystko wyszło dobrze. Dr powiedział, że najprawdopodobniej to stres, rozwijająca się ciąża albo silna zgaga.
    Ale musze przyznac, że super się mną zajęli szkoda, że dziś znow bolalo i dr mówil, że to normalne będzie.
    Pozatym odstawiam duphaston i od dwoch dni znow czuje macice, ciekawe czy gdybym brala pelna dawke to tez bym ja czula jak na okrers czy to wplyw braku leku..

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kol w ciazy tez z klopotami miala takie ataki paniki w nocy, ze nie mogla zlapac oddechu, moze to i u Ciebie na tle nerwowym takie bole, sproboj magnez dzienna dopuszczalna dawke
    ja tez sie boje na szczescie dolegliwosci nei mam jakis strasznych, ale w 1ej ciazy jeszcze po problemach to nei wiadomo za bardzo co jest normalne a co nie
    poki co nie odstawilam jeszcze duph, biore po 2 tab dziennie, jak w Pl 13go zrobie progesteron i wyniki oraz scan , bedzie all ok to pewnie zdecyduje sie odstawic byc moze, od pocz mialam sredni/niski progesteron

    Ciesze sie ze super sie Toba zajeli, dobra opieka to podstawa ;--)))

    z drugiej str tak zastanawiam sie czy to ciaza mogla spowodowac takie bolesci czy zgaga i raczej nei wydaje mi sie, ale oczyw nei jestem lekarzem a Ty najlepiej znasz swoj organizm
    Zdrowka w ciazy zycze!!!
    f2w39n73qolnajph.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wywnioskowali lekarze, dwoch ich bylo. Ekg wzorowo pomimo ze czulam ten bol podczas wykonywania. Krew porbana w tym celu tez nie wskazywala ze cos sie dzieje dlatego dr powiedzial ze najwyraznije to stres.
    Ja sie nie stresuje tak ze mysle ciagle o tym i sie trzese co to bedzie. Czasem jak sie czlowiek zastanowi czy wwszystko ok to sie zestresuje ale nie jest to nasilone w tym okresie.
    Moze podswiadomie, odstawiam dupka, musialam powiedziec w pracy i to jakos samo z siebie dalo takie efekty. W noc dzis faszerowalam sie gavisconem i pare razy zabolalo. Oby przeszlo.
    A jutro usg niech powiedza ze wszystko ok bo cyce to mnie tak znow bola ze masakra

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    ja po pierwszym usg. Serduszko bije 163 na min, 2 cm.
    Wszystko jest ok Pani doktor powiedziala:)

    Limerikowo, aNiLewe lubią tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super ze u Ciebie all ok Domi i same dobre a co najwaz konkretne newsy jak serducho i wielkosc
    ja odliczam dni do 13go do 9am na pl scan
    f2w39n73qolnajph.png

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walcze od niedz z gardlem a od wczor z kaszlem, szalik i czapka na glowe w domu tez w uzyciu ;--)) plus na noc air wick na szyje
    kubki z mlekiem i miodem, od wczoraj poszedl w ruch tez syropek niby nie wolno ale czyms kurowac sie trzeba
    dzis byla przygoda pana meza w irl aptece, bo przeszukalam fora co tu gp daja na kaszel mokry w pregnancy i znalazlam 3 pozycje, zapisalam na karte , maz w czasie pracy dzielnie stawal w aptece, ale slali po irl do gp, lokalny standard
    a mowie, ze wiedzialam ze tak bedzie a w pl aptece to i dla niemowlaka leki dadza ;--) a w irl tylko gp chocby na kaszlu ale musi zarobic..
    f2w39n73qolnajph.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a bralyscie juz jakies inne leki dla ciezarnych na przeziebienie?

    u nas tez pogoda taka straszna?

    ja dzis po usg, maly urosl ponad 2cm w 10dni, widac duza roznice na zdjeciach, ustaczkami tak ruszal jakby gume zul. ale wszystko dobrze.

    Domi treaz to zleci. nasz maly tez mial 2cm miesiac temu a dzis juz prawie 9cm

    Limerikowo, Domi IRL lubią tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam w 9 tyg jak mnie dopadlo przeziebienie mocne po wizycie u dentysty lemsip - 2/3 max saszetki dziennie 500mg, teraz biore syrop Berylin , bralam Flegamine i jest ciut lepiej, strasznie mokry kaszel mnie dusil zeszlej nocy plus troche goraczka i ogolne rozbicie
    f2w39n73qolnajph.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam moje Panie z forum, wlasnie wrocilam z pl przychodni z Cork, walczylam tak jak Martynika z infekcja od niedz, ale silniejsza okazala sie od tradycyjnego syropu czy paracetamolu i zalatwilo od gardla, nos po oskrzela i mini goraczke
    tez mam antybiotyk na amoxycilinie i zaczelam brac, ciut lepiej czuje sie po 1ej dawce silniejszego syropu na uporczywy kaszel mokry i tab
    na szczescie dzidzia osluchana i ma sie ok ;--))))) choc i tak ja czulam dobrze po slodkim syropie
    a w przychodni 4os chrychaly i prychaly lacznie z pania recepcjonistka a niespodzianke z pracy przekazal mi moj maz chyba, choc taki teraz chorobowy okres w mej pracy tez..austriacka grypa mowia ci co z urlopow wrocili
    Pozdrawiam

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to teraz sie oszczedzaj! dobrze ze masz leki i dzidzia sprawdzona i wszystko jest ok.
    ja dzis dostalam rachunek za moja wizyte w nocy na emegrancy, wkurzylam sie dzwonie i mowie przeciez jestem w ciazy skad ta oplata, a pani mi mowie czy oby napewno moja wizyta byla odnosnie ciazy. teraz czekam bo moze nie bede musiala placic a moze tak.
    umowilam sie na polowkowe do pl lekarza w cork :D
    wszyscy w kolo mowia ze przesadzam, po co tyle kasy wydawac i ze szpitalne wizyty powinny starczyc... eh

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czy Wy mialysce robione badanie przeziernosci karkowej??
    Bo ja jak bylam u Pl gina prywatnie na pierwszym usg to powiedziala ze oni normalnie nie robia i mam nie liczyc nawet na to.


    Wy mialyscie w szpitalu, robilyscie prywatnie czy nie robilyscie wcale??
    Dzieki za info z gory:)


    U mnie teraz plan taki:
    czwartek 16ego- wizyta u GP,
    wtorek 21ego wizyta w szpitalu.

    Wy juz dalej w ciazy znacie juz plec?? Macie juz brzuszki widoczne??

    t60z7qg.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zrobilam prywatnie ale na forum dziewczyny poradzily ze ja sie poprosi w szpitalu to tez zrobia, wiec dzwonilam i pani powiedziala zeby tylko wspomniec na poczatku usg ze chce nt miec zriobione
    niestety ja wiedzialam ze bedzie juz za pozno a w szpitalu mi nie wierzyli i usg mialam w 14t4 dni czyli 5dni za pozno. ale w rejestacji juz pani zapisala na mojej karcie dla robiacej usg ze mam miec nt wiec tamta sie tylko zmartwila bo powiedziala ze juz za pozno. takze wniosek taki ze lepiej przedzwonic i dogadac sie bo jak maja zrobic, to czemu nie a zajmuje to doslownie chwilke.

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O super. To zadzwonie i wspomne ze chce miec. Zobaczymy co powiedza:)

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ