X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne jakies ciezarowki w Irlandii??
Odpowiedz

jakies ciezarowki w Irlandii??

Oceń ten wątek:
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam zlego slowa na Medicus w Cork nie moge powiedziec, oczywiscie jest pare rzeczy, ktore funkcjonuja w ramach systemu irl jak wyniki badan i pozno sa nawet prywatnie czeka sie pare dni i trzeba pisac email by przyslali na poczte jak sie nie chce jechac do Cork
    na recepcji zawsze sie z paniami dogadam sa mile i pomocne , udzielaja info i pani pielegniarka tak pobiera krew ze nie boli i nie mam siniakow
    Rozumiem, ze tylu ilu pacjentow tyle opinii, moja w tym temacie jak najbardziej pozytwna wiec jezdze z Lck, gdzie by odebrac wyniki musialabym placic dodatkowo za konsultacje gp a tak moge oszczedzic juz potencjalnie na wyprawke dla Malucha
    Poza tym w Cork i Dub mam ginow co teraz najwaz za ok cene plus kompleksowe wizyty, niestety w Lck o czym juz pisalam w innym watku gin bierze 100e wizyta w ciazy 5min ;-((
    Zycze Ci bys z wizyt byla zadowolona, ja prosze gina o recepty na tarczycowe leki i na nadcis i zawsze mi wypisuja od reki, by mi szyjke zmierzyli i pytam jak czegos nie wiem lub wg mnie nie ujal przy scanie, serduszko to sami daja sluchac ;-)))

    f2w39n73qolnajph.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2013, 10:25

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi nie chce Cie martwic , mam nadz ze przeziernosc Ci sprawdza, bo to wazne.
    ja jak bylam w szpitalu na 1ym scanie w 11tyg to wcale niczego nie spr p.technik, pokazala mi tylko glowke, 2 raczki i nozki, oraz przez sec jak serce bilo bez odsluchu ani podania tetna.Nawet wielkosci mi nie podala, sama wyczytalam z karty.scan trwal moze z 5min bez omawiania plus na za duzym powiekszeniku b. niewyrazny-zdjecia
    Przeziernosc plus ogolne spr Malenstwa robilam prywatnie i bylo ok.
    w 13 tyg poszlam na scan i nie musialam o nic prosic bo pl gin all mi powiedzial ze scanu

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja ten w 11 tyg mam u mojej lekarki w porzychodni- wtedy przeziernosc sprawdzi- ona jest Polka wiec mam nadzieje ze sie wysili bardziej- a jak nie to jej powiem do sluchu.
    Jak mi nie zrobi i potem w 13ym tyg w szpitalu nie zrobiat tez to pojde prywatnie npewno.

    Moja lekarka spoko sie wydaje- mloda jest ale zawsze wywiad dokladny robi i wydaje sie byc rozsadna. Nawet sama krew pobiera:)

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak pl lekarka to zrobi, masz klopot z glowy zatem ;--)))))

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak mysle- napewno sie upomne o to!

    Jak bylam na pierwszej wizycie w 5 tygodniu to tez mi scana robila- jak bym byla u irlandzkiego to same wiecie jak jest- kazali by przyjsc jak sie 1 trymestr skonczy i tyle. A tak ona mi zrobila- tyle ze pecherz mialam pusty wiec widziala tylko ze macica powiekszona ale zadnych szczegolow niestety.


    Cierpliwie czekam.

    dzis moj brat z rodzina na swieta przylatuje wiec mam nadzieje ze moje mysli troche od obaw odwroci to cale zamieszanie z goscmi.

    Pewnie sie szybko domysla- jak nic pic nie bede chciala i bede musiala im kazac przysiegac zeby sie nie wygadali po powrocie- bo planujemy dopiero oglosic jak sie pierwszy trymestr skonczy.

    Wy juz sie podzielilyscie nowinami pewnie? wasze ciaze bardziej zaawansowane:)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje ze najlepiej czekac do 8-12tyg by dac rodzince znac ze all ok z ciazA.Tyle now przebojow z ciazami ze ho ho same historie.ja po wczes klopotach powiedzialam wlasnie po 1 trym.Na pewno wszystko bedzie u Ciebie super widze ze dbasz w detalach od samego poczatku;-);-);-)

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my powiemy w wigilie bo beda juz skonczone 12tyg.
    ale siostra wie juz prare tyg. brat dowiedzial sie wczoraj
    i reszta cisza

    u pl lekarzy nie ma juz terminow na wizyte i gina, dopiero drugi tydz stycznia. jeszcze jest szansa ze dr brzozowski z nawrot mnie przyjmie jak bedzie chcial pracowac dluzej ale to sie dowiem dopiero w piatek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2013, 00:01

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aNiLewe na pewno bedzie all ok u Ciebie, no fakt jak idzie na swieta lub Banki hol to klopot tu z terminami u gina, trudno czekac wiem, bo tez czekam do polowy stycz na kolejny scan w 3d tym razem plus filmik planujemy nagrac, bo jedziemy do PL na tydz
    f2w39n73qolnajph.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 25 grudnia 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo to będziesz robiła te 3d w Polsce?
    Twoja dzidzia to już duża :) Pewnie się dowiesz czy chłopiec czy dziewczynka. Chyba, że już jasne?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 26 grudnia 2013, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak 3D to bedzie w Pl, w polowie stycznia
    dzidzia duza, ale leniwa ;;--)), totalnie niewspolpracujaca z glowica usg, jak chcial gin ost podejrzec plec to lapkami nakryla i nie wiemy dalej czy to wstydliwa panna czy kawaler chroniacy klejnoty :-))
    bardzo lubi slodkie a ja juz poprosilam moja Mame by mi na rozowo ramke haftowala, czuje na corcie, a i tak co by tam nie bylo to kochamy od poczatku jak dwa "helikoptery" ;;--))))))))))))))))))))))))))))))
    f2w39n73qolnajph.png

    Domi IRL, aNiLewe lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś badanie usg.
    Ciąża poszła do przodu o 3d i jest 13t2d z pomiarów. Mały ma 6,71. Piszę mały bo świecił siusiakiem już od pierwszego ujęcia.
    Przyzierność karkowa 0,14 :)

    Jestem spokojna. Fikał i machał mamusi aż łezka poleciała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2013, 01:02

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sie ciesze, ze U Ciebie aNiLewe all super po prostu I masz przeziernosc sprawdzona , bo to b .wazne plus uspokaja Rodzica.
    B. zazdroszcze, ze wiesz juz co nosisz pod serduszkiem a I 3 dni nadrobil to tak jak moje, ale nadrobilo w 16 tyg dopiero, no to juz jasne ze duzy chlopak tam u Ciebie, teraz to bedzie wkolko glodny pewnie ;;--)))
    f2w39n73h9cnzqtm.png

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję.
    Jadąc na wizytę mówiłam M. że nie boje się, że dziecko będzie miało Downa czy inną chorobę. Bałam się, że okaże się, że serce nie boje albo nie rozwija się. Teraz jestem spokojna i odetchnęłam, naprawdę. Teraz już wszystko musi być dobrze.
    Trochę mnie dziwi, że jeszcze 3dni po przodu bo ja owulke i tak miałam bardzo szybko (11dc) i z tego wychodziło 12t6d a tu proszę 13t3d :)
    Mówię Wam jaki Mąż dumny, bo on chciał syna i jest syn.
    Myślę, że tak wyraźne są jego narządy, że o pomyłce nie można mówić. Ale wiadomo, to tak wcześnie, że nie można od razu wymalować pokoiku na niebiesko.
    Jak się czujecie??
    Limerikowo a kiedy masz połówkowe w irl?

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Hej tak sie smieje do meza ze corcia latwiejsza w pielegnacji, bo synek jak u Was lubi podlac Rodzica, ktory przewija co pamietam dobrze od strony braci ;--)))
    Twoj Synek to bardzo wspolpracujacy z usg widze i dobrze, u mnie maly uparciuch zakrywajacy sie
    dzis jestem troche zdegustowana co do usg w Irl po tel od brata, byli na 2 scanie w 30tyg i mowi ze lipa i chca za mc pryw w Cork, wielkosci standardowo im nie podlai, mowie by szukali w karcie po skrocie CHL,ale karte ciazy w Lck trzyma ostro szpital ;-((, W Cork daja do domu ;-)) dla odmiany.
    Mowie do meza czy jest sens jechac do Cork do szpitala na te scany niewyrazne??, nic nie wynika i nic nei powiedza,serducha nie dadza posluchac.na szczescie mam detektor i komisyjnie slychalismy serducha jej malej w czasie swiat 140 dawalo tetno.
    no ale poki jestem do marca w Irl to chyba w system wejde jeszcze na ten 2 scan, w koncu pracuje i podatki 10lat place.Listu badz co badz o 2 scanie nie dostalismy jeszcze, chyba przyjdzie w 30 tyg jak Bratowej jak juz w Pl bede

    Konkretnie to polowkowe robie 13 stycz w Pl plus 3D planujemy nagrac
    f2w39n73qolnajph.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie czuje sie dobrze, zgaga tylko od polowy grudnia daje czadu i zawsze jak poczytam wieczorem i mam isc spac
    w swiateczne przygotowania to troche czulam jakies skurcze wew 2 dni pod rzad rano, ale popracowalam troche, wzielam nospe, magnez i na kanape przed komninek na odpoczynek z ksiazka "dziecko dla odwaznych"-b.smieszna, Polecam!!
    Mam nadz ze jakies inne Ciezaroweczki z Irl wkrotce do nas dolacza

    Pozdrawiam cieplutko

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    Widze ze jakos rzyezylysmy swieta:)
    Ja zakonczylam z przeziebieniem.
    Zbilam temp poleconym waptece paracetamolem a na katar dostalam wode morska.
    Tempnie mam juz nawet troche za bardzo spadla wiec sie zaczelam martwic w druga strone teraz dla odmiany:(
    2 tygodnie do scana.

    Mdlosci sa, cycki bola- wieksze staniki musialam juz zakupic (mam nadzieje ze wiecej juz nie urosna heheh). Zaczela mnie swedziec skora na brzuchu tez. Sluzu dalej nie mam wcale- pytanie o to jest na mojej liscie pytan do lekarki na wizycie, pomiedzy tysiacem innych.

    Dostalam list ze szpitala z data pierwszego scana 28 stycznia (13 tydzien) czyli typowo. Dobrze zeten wczesniejszy w przychodni mam bo napewno bym nie wytrzymala tak dlugo:)

    Jestem bardzo podekscytowana kiedy czytam infoo dziecku z tygodnia na tydzien nie moge sie juz doczekac zobaczyc serduszka i ogolnie maluszka na swoim miejscu.

    Bardzo sie staram odzywiac zdrowo- przy moim braku apetytu. Nawet gazowanego nie tykam ani slodyczy (zreszta nie mam ochoty i tak)

    Pozatym chyba ok wszystko. Mam nadzieje

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widze Domi ze po siwetach do przodu i odliczanie 2 tyg do scana rozpoczelo sie, to tak jak u mnie ;-))
    dobrze ze masz objawy i ochote na zakupy nowej-wiekszej bielizny
    brakiem apetytu bym sie tak bardzo nie martwila jeszcze nadgonisz spokojnie jak ssanie wlaczy sie w zoladku to ho ho od rana do wieczora
    a i na slodycze przyjdzie pora, moja kol, ktora teraz jest w 22tyg tez nie miala zachcianek ani na slodkie ani na slone a teraz mowi ze nie moze rozstac sie z czekolada i co dzien musi byc pare kostek ;--)))spodziewa sie corki pod koniec kwietnia
    a skora na brzuszku swedzi bo z tego co widze jestes szczupla wiec brzuszek zaczyna sie wypinac pewnie powoli, ja smaruje od poczatku oliwka lub na strech marks Palmers Coco Butter
    f2w39n73qolnajph.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)
    no ja narazie smaruje kremem na rozstepy vichy-ale sie zastanawiam czy nie lepiej oliwka??
    Kolezanka smarowala BIO oil cala ciaze i sladu rostepow nie ma.Co myslicie?

    Ze szczupla bym nie powiedziala hehe- z 60 kg startuje:)

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie oliwka to Bio Oil, co prawda ne jest najtanszy ale znalazlam super odpowiednik w lidlu za 4e i tez ok wielkosci buteleczka, moze nawet ciut wydajniejszy od Bio Oil wydaje mi sie
    ja ze wzrostem 170cm i waga 72 wystartowalam, ale trudno o super wage mi w Irl , na ten kilmat bardziej nas ciagnie na slodycze i jedzenie, szczegoolnie od listopada jak robi sie chlodniej, narazie 6kg przybralam wiec raczej tragedii nie ma a i tak beda po ciazy rundki z wozeczkiem jak trza
    f2w39n73qolnajph.png

    Domi IRL lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pojde w ta oliwke jednak:)

    Ja 60kg 160 cm wzrostu. Stracilam 2 kg od poczatku przez brak apetytu.
    Tez sie srednio przejmuje waga w sumie- wolala bym tylko skore miec w dobrej kondycji a o reszte sie zadba- tak jak powiedzialas rundki z wozeczkiem najlepiej w spodniach z neoprenu czy cos i hula hop:)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ