X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne jakie witaminy
Odpowiedz

jakie witaminy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 1 lipca 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny udało się! jestem w ciązy, przynajmniej 5 pozytywnych testów na to wskazuje, bylam dzis u lekarza ale powiedzial ze 2tyg ciazy jeszcze nie widzi, kazal brac kwas foliowy, nie zalecil zadnych witamin, ale ja sie tak boje ze dzidzi bedzie brakowac jakis witamin itd, i moje pytanie czy moge zażywać vitalsss multiwitamina i mineraly? to takie tabletki musujace z biedronki. Zawiera wit c, niacyne, wit e, kwas pantotenowy, wit b6, b12, b1, kwas foliowy, biotyna, wit b12, magnez, wapn, fosfor, sod i potas. Jak sadzicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poczatek wystarczy ci kwas foliowy, a witaminy z jedzenia a nie z tabletek :-)

    Duchess lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 lipca 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, że na początku wystarczy prawidłowo się odżywiać i brać kwas foliowy. Jeśli jednak chcesz brać jakieś witaminy to radziłabym witaminy prenatalne apteczne a nie te z biedronki. Pozdrawiam :-)

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy brała któraś z Was witaminy "Falvit mama" ?

  • loki-koki Ekspertka
    Postów: 231 61

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem tydzień przed terminem porodu i napiszę tak pierwsze 3 miesiące tylko kwas foliowy dopiero od 4 miesiaca witaminy (podobno w pierwszym trymestrze to witaminy mogą nawet zaszkodzić). Od drugiego trymestru brałam Vita miner Prenatal DHA, 30 tabletek + 30 kapsułek polecam bo są dobre w składzie i chyba najtansze z tych z DHA cos ok 26-32zł

    dqpranli4dnq2fwj.png
  • maniamani8 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 października 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o żelazo dla dzieci to zdecydowanie polecam Meltiki. Mają truskawkowy smak i nie zawierają cukru. Dodatkowo mój Kubuś ma problem z połykaniem tabletek, a Meltiki szybko i łatwo rozpuszczają się na języku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam :)
    Co bierzecie w pierwszym trymestrze?
    Mi lekarz endokrynolog zaleciła Duphavit (mam niskie żelazo); czy któraś z Was je bierze?
    Ze względu na braki w składzie dodatkowo biorę- wit D1000, magnez forte, wit b complex, biotynę, dha z wit E.


  • Magch Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 września 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym raczej nie eksperymentowała sama z braniem witamin. Jeśli bierzesz tyle tabletek łatwo się pomylić i coś przedawkować. Kiedy byłam w ciąży brałam mama dha premium plus. Mój lekarz mi je polecił i powiedział, że zawierają wszystkie niezbędne dla dziecka składniki, a dodatkowo też dla mnie. No i pamiętajcie, aby nie brać nic bez konsultacji z lekarzem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie biorę nic. Kwas foliowy już odstawiony, żadnych suplementów lekarz nie zalecił brać. Kazał postawić na racjonalną dietę.

  • elinka333 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znacie Ovarin, ma dobry skład i szybko pomaga gospodarke hormonalna wyregulować.U mnie własnie pomógł w zajściu w ciąże :) i jestem też w 3 miesiacu

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno
    witamina B12 Oraz inne witaminy z tej grupy
    Kwas foliowy, który powinno się brać również przed zajśćiem w ciążę jak również i w trakcie ciąży z uwagi na to, ze wspomaga rozwój cewy nerwowej u dziecka
    Witamina D3 w okresie od jesieni do wiosny

    Polecam również poczytać sobie o spirulinie bo jest to bardzo naturalny i zdrowy suplement. Spirulinę uważa się powszechnie za bezpieczne źródło składników odżywczych. Można ją spożywać w dawkach od 3 do 6 tabletek na dobę. Wzmacnia i odżywia organizm poprzez dostarczanie niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
    https://ktomalek.pl/blog/kwas-foliowy-nie-tylko-dla-kobiet-w-ciazy/w-201

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 13:36

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie o żelazie które jest dodawane do większości suplementów ? Jeśli mam bardzo wysoki poziom żelaza potwierdzony badaniem to czy kolejne dawki z suplementów nie zaszkodzą ?

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 22 marca 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osetta wrote:
    Na pewno
    witamina B12 Oraz inne witaminy z tej grupy
    Kwas foliowy, który powinno się brać również przed zajśćiem w ciążę jak również i w trakcie ciąży z uwagi na to, ze wspomaga rozwój cewy nerwowej u dziecka
    Witamina D3 w okresie od jesieni do wiosny

    Polecam również poczytać sobie o spirulinie bo jest to bardzo naturalny i zdrowy suplement. Spirulinę uważa się powszechnie za bezpieczne źródło składników odżywczych. Można ją spożywać w dawkach od 3 do 6 tabletek na dobę. Wzmacnia i odżywia organizm poprzez dostarczanie niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
    Spiruliny nie powinno się brać w ciąży, gdyż to algi, a algi podobnie jak aloes mogą wywoływać mikroskurcze macicy.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • zwaniola Przyjaciółka
    Postów: 93 38

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie witaminy polecicie ktore sa w miare małe? Mam takie nudnosci i takie wymioty, ze suchy chleb i woda. Cokolwiek nie wypije odrazu zwracam. Moj lekarz przepisal mi mama dha ale te tabletki sa ogromne i przysiegam nie przechodzą przez gardlo przez co od chyba ponad tygodnia nie biore witamin. Ledwo zyje.

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaje się że pregna miała dość małe tabletki. Ale ja myślę że jak zapytasz w aptece to farmaceuta pokaże jak co wygląda

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze tygodnie u mnie też były bardzo trudne. Jedna z lepszych rad jakie usłyszałam od cioci pielęgniarki - Zanim wstanie się z łóżka - trzeba coś zjeść. (To oznacza, że wieczorem trzeba sobie przygotować coś lub rano prosić męża/ partnera) Nie pić - tylko najpierw zjeść.
    Na wymioty polecam suplementy z imbirem, jak Imbifem.
    Natomiast z witamin Composita mama https://compositamama.pl/- tabletki mają dobry skład, nie są rownież takie duze, tak więc mozna je łatwo połkńąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2021, 10:59

  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 22 marca 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja staram sie w ogole nie brac witamin i uzupelniac je tylko sokami np pije codziennie sok buraczany czyli glownie zelazo i azotany, podobno ma tez kwas foliowy

    ubranka dla niemowląt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ