X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jak przytyć w ciąży?
Odpowiedz

Jak przytyć w ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 7 października 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat może wydawać się zupełnie abstrakcyjny. Kiedy przed ciążą, sama widziałam takie pytania w internecie, uśmiechałam się pod nosem. Jednak okazało się, że teraz sama potrzebuję takich porad.
    Startowałam z wagą 56,5 kg, mam 161 cm wzrostu. Jestem w 26 tygodniu ciąży i ważę 58,4 kg, przez ostatni miesiąc nie przybył mi ani gram.
    Wszystkie badania mam w normie (łącznie z tarczycą, której bliżej nawet do niedoczynności niż nadczynności).
    Lekarz powiedział mi dzisiaj, że dziecko sobie poradzi, ale moim kosztem - że odwapnią mi się kości i zęby, osłabią włosy i paznokcie. Bardzo chciałabym uniknąć osłabienia, bo kiedy jak nie teraz będę potrzebowała jak największej ilości energii.
    Przyznam też, źe od kiedy sięgam pamięcią, byłam na diecie, pilnowałam tego co jem, dużo ćwiczyłam (do kwietnia zeszłego roku zawodowo zajmowałam się treningiem koni sportowych), biegałam i chodziłam na fitness), teraz dwa razy w tygodniu chodzę na "ciążowy" fitness.
    Mam dość mały żołądek, usunięty woreczek żółciowy (co wymusza na mnie stosunkowo lekką dietę). Od początku ciąży walczę z okropną zgagą, więc nie mogę jeść dużo za jednym razem oraz zaparciami (taka "pełność" też nie napędza mi apetytu). Wydaje mi się, że jem zupełnie normalnie, ale przez tyle lat pilonowania diety, nie wiem czy umiem to właściwie ocenić.
    Nie mam zachcianek, bardziej "niechcianki", parę rzeczy zupełnie przestało mi w ciąży wchodzić, na szczęście mogę już tknąć mięso pod niektórymi postaciami, bo do niedawno było z tym kiepsko.
    Reasumując. Co zrobić, żeby troszkę przybrać na wadze? Napiszcie mi proszę co jecie, jak się mniej więcej odżywiacie. Doradźcie coś
    Z góry dziękuję za pomoc :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 9 października 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na zgagę mogę ci na pewno polecić zioła z baby and mam med mi bardzo pomogły i się dobrze po nich czułam.

    jeśli chodzi o dietę to ciężko, skoro musisz pilnować lekkiej diety. Lekarz nic nie doradził? Może zacznij pić więcej soków naturalnych na bazie warzyw i owoców to zawsze dodatkowe witaminy i cukier. jak lubisz makarony z sosem to może te sosy rób cięższe, czyli z bardziej tłustą śmietaną, serem.

    Jak moja babcia chorowała i nie chciała jeść do lekarz wszędzie kazał dodawać śmietanę 18% , żeby jedzenie było bardziej kaloryczne może ci to pomoże no i te soki , bo to zawsze witaminy i trochę cukru

    misiakowa
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 9 października 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piję soki wyciskane, mąż mi kupił wyciskarkę na okoliczności ciążowe ;)
    Przez tydzień zapisywałam to co jem, po przeczytaniu osobie "postronnej" wiem, że jem za mało. Od dwóch dnia staram się jeść częściej, może coś to da.

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 10 października 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sokowirówkę to dobra sprawa, dobrze że mąż zainwestował :) no to staraj się jeść częściej , musisz mieć siły dla maluszka :)

    misiakowa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ