BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Jak przytyć w ciąży?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Hachette
Koleżanka
Postów: 31
40

Wysłany: 7 października 2014, 20:57
Cytuj | (1) | Zgłoś
Temat może wydawać się zupełnie abstrakcyjny. Kiedy przed ciążą, sama widziałam takie pytania w internecie, uśmiechałam się pod nosem. Jednak okazało się, że teraz sama potrzebuję takich porad.
Startowałam z wagą 56,5 kg, mam 161 cm wzrostu. Jestem w 26 tygodniu ciąży i ważę 58,4 kg, przez ostatni miesiąc nie przybył mi ani gram.
Wszystkie badania mam w normie (łącznie z tarczycą, której bliżej nawet do niedoczynności niż nadczynności).
Lekarz powiedział mi dzisiaj, że dziecko sobie poradzi, ale moim kosztem - że odwapnią mi się kości i zęby, osłabią włosy i paznokcie. Bardzo chciałabym uniknąć osłabienia, bo kiedy jak nie teraz będę potrzebowała jak największej ilości energii.
Przyznam też, źe od kiedy sięgam pamięcią, byłam na diecie, pilnowałam tego co jem, dużo ćwiczyłam (do kwietnia zeszłego roku zawodowo zajmowałam się treningiem koni sportowych), biegałam i chodziłam na fitness), teraz dwa razy w tygodniu chodzę na "ciążowy" fitness.
Mam dość mały żołądek, usunięty woreczek żółciowy (co wymusza na mnie stosunkowo lekką dietę). Od początku ciąży walczę z okropną zgagą, więc nie mogę jeść dużo za jednym razem oraz zaparciami (taka "pełność" też nie napędza mi apetytu). Wydaje mi się, że jem zupełnie normalnie, ale przez tyle lat pilonowania diety, nie wiem czy umiem to właściwie ocenić.
Nie mam zachcianek, bardziej "niechcianki", parę rzeczy zupełnie przestało mi w ciąży wchodzić, na szczęście mogę już tknąć mięso pod niektórymi postaciami, bo do niedawno było z tym kiepsko.
Reasumując. Co zrobić, żeby troszkę przybrać na wadze? Napiszcie mi proszę co jecie, jak się mniej więcej odżywiacie. Doradźcie coś
Z góry dziękuję za pomoc :)

Limerikowo lubi tę wiadomość

0d1yvfxmcr72tspl.png

misiakowa
Przyjaciółka
Postów: 83
40

Wysłany: 9 października 2014, 13:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
na zgagę mogę ci na pewno polecić zioła z baby and mam med mi bardzo pomogły i się dobrze po nich czułam.

jeśli chodzi o dietę to ciężko, skoro musisz pilnować lekkiej diety. Lekarz nic nie doradził? Może zacznij pić więcej soków naturalnych na bazie warzyw i owoców to zawsze dodatkowe witaminy i cukier. jak lubisz makarony z sosem to może te sosy rób cięższe, czyli z bardziej tłustą śmietaną, serem.

Jak moja babcia chorowała i nie chciała jeść do lekarz wszędzie kazał dodawać śmietanę 18% , żeby jedzenie było bardziej kaloryczne może ci to pomoże no i te soki , bo to zawsze witaminy i trochę cukru

misiakowa

Hachette
Koleżanka
Postów: 31
40

Wysłany: 9 października 2014, 19:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Piję soki wyciskane, mąż mi kupił wyciskarkę na okoliczności ciążowe ;)
Przez tydzień zapisywałam to co jem, po przeczytaniu osobie "postronnej" wiem, że jem za mało. Od dwóch dnia staram się jeść częściej, może coś to da.

0d1yvfxmcr72tspl.png

misiakowa
Przyjaciółka
Postów: 83
40

Wysłany: 10 października 2014, 09:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
sokowirówkę to dobra sprawa, dobrze że mąż zainwestował :) no to staraj się jeść częściej , musisz mieć siły dla maluszka :)

misiakowa


Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)