X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jak myjecie warzywa/owoce?
Odpowiedz

Jak myjecie warzywa/owoce?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 1 marca 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy podobny temat już był, ale ciekawią mnie wasze opinie. Będąc u doktóra podczas wizyty państwowej pani pielęgniara powiedziała mi, że powinnam myć warzywa i owoce sodą albo octem. Mój prywatny ginek nic na ten temat nie mówił. Myślałam, że wodą wystarczy. Czytam teraz na necie różne informacje, no i oczywiście zgadzam się z pielęgniarką. Z pewnością zacznę myć warzywka i owoce dokładniej, żeby pozbyć się pestycydów - czy wy też tak robicie? Wiem, wiem, nie ma co szaleć, trzeba żyć normalnie, ale przecież warto - dla zdrowia dziecka no i własnego...

    Na necie znalazłam coś takiego:
    http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-szybko-i-tanio-usunac-pestycydy-z-warzyw-i-owocow/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 22:58

    Kajaoli lubi tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 2 marca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, ale rozumiem, że ta soda i ocet to mocno rozcienczone wodą? Bo inaczej bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz ;) Nie spotkałam się w Polsce z takimi zaleceniami. Jedynie z nakazem dokładnego mycia samą wodą z kranu, a w przypadku np. marchewki wyciagnietej prosto z grzadki, poza zimną wodą trzeba ją polać wrzątkiem. I tyle :) Chyba bym oszalała z takim uważactwem, jak mycie surowizny soda lub octem :P

    Martynika lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 2 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na tej stronie wyczytalam ze na 1 litr wody czubata lyzka sody. I wszystko trawa do 5 min czyli raptem toche dluzej niz normalne mycie. I widze wlasnie, ze chyba mało kto to robi, bo wątek nie ma za bardzo zainteresowania u przyszłych mam.

    Jesli kupuje sie ze znajomych źródeł albo samemu uprawia co nieco, no to wiadomo, że nie trzeba, tu bardziej myśle o supermarketowych wynalzakach.

    No nic poczytam sama jeszcze troche czekam.gif

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myje pod woda z kranu i już :) co prawda mam bzika na punkcie eko i kupuje warzywa z sklepie ekologicznym w którym kilka lat temu pracowałam ;) wiec mam rabat :) ale jak już muszę cos kupić z przymusu w zwykłym sklepie to wyparzam wrzatkiem :) tak jak cytryny :)

  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 2 marca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalitria wrote:
    Nie wiem czy podobny temat już był, ale ciekawią mnie wasze opinie. Będąc u doktóra podczas wizyty państwowej pani pielęgniara powiedziała mi, że powinnam myć warzywa i owoce sodą albo octem. Mój prywatny ginek nic na ten temat nie mówił. Myślałam, że wodą wystarczy. Czytam teraz na necie różne informacje, no i oczywiście zgadzam się z pielęgniarką. Z pewnością zacznę myć warzywka i owoce dokładniej, żeby pozbyć się pestycydów - czy wy też tak robicie? Wiem, wiem, nie ma co szaleć, trzeba żyć normalnie, ale przecież warto - dla zdrowia dziecka no i własnego...

    Na necie znalazłam coś takiego:
    http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-szybko-i-tanio-usunac-pestycydy-z-warzyw-i-owocow/


    Tak, odkad jestem w ciazy, warzywa i salate mocze najpierw 10min w zimnej wodzie z dodatkiem octu a owoce w wodzie z sokiem z cytryny. Nie wiedzialam, ze mozna jeszcze uzywac sody :)

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 2 marca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Kala, ale rozumiem, że ta soda i ocet to mocno rozcienczone wodą? Bo inaczej bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz ;) Nie spotkałam się w Polsce z takimi zaleceniami. Jedynie z nakazem dokładnego mycia samą wodą z kranu, a w przypadku np. marchewki wyciagnietej prosto z grzadki, poza zimną wodą trzeba ją polać wrzątkiem. I tyle :) Chyba bym oszalała z takim uważactwem, jak mycie surowizny soda lub octem :P


    Felice, mi to zalecil moj lekarz ginekolog ale nie mieszkam w Polsce, moze tutaj sa inne zwyczaje. Za kazdym razem jak rozmawiam z kims z doswiadczeniem i pytam sie o zalecenia to klada duzy nacisk na tego typu czyszczenie warzyw i owocow :)

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • agaa8 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam zwykłej wody i chyba na tym pozostanę, trochę przez lenistwo, a trochę przez to, że nie widzę potrzeby, żeby aż tak szorować owoce i warzywa :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ