X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Hcg wzrasta a brak ciąży na usg
Odpowiedz

Hcg wzrasta a brak ciąży na usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hanna24 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Wg ostatniej miesiączki to 7tydz ciąży. Beta wzrasta ładnie. Obecnie leżę w szpitalu,bo lekarz ciąży nie widzi.Są pęcherzyki w jajnikach,endometrium pogrubione,brzuch miękki.Lekarz każe czekać. Czy możliwe ze na tym etapie jeszcze nic w macicy nie ma i jest szansa ze sie pojawi? Lekarz podejrzewa ciaze pozamaciczna.Ale nie wyklucza tego ze ciąża moze jeszcze w macicy sie pojawic. Ta niepewność mnie wykończy. A lekarze tez nic nie mówią. Moze któraś byla w takiej sytuacji i skonczylo się dobrze?

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanna zycze Tobie jak najlepiej ale 7tc to juz powinien byc pecherzyk i chociaz cialko zolte. Jesli tego nie ma to mozliwe,ze to ciaz pozamaciczna ale jakis lekarz szalony,ze nie sprawdzi tego dokladnie. Przeciez jesli to pozamaciczna to jajowod moze Tobie rozwalic i bedzie do usuniecia.. inna sprawa moze masz sam pecherzyk? To wtedy jest to puste jajo plodowe co tez moze sie zdarzyc. Jeszcze inna kwestia jest to ciaza mlodsza. Owulacje mialas pozno i narazie moze nic nie widac.. trzymam kciuki zeby wszystko bylo w porzadku. Ale dziwna sprawa,ze lekarz "nic nie widzi" Moze zglos sie do innego. Mam nadzieje,ze na jakiegos konowala nie trafilas!

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Hanna24 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciałko żółte w jajniku jest. Tyle mi powiedział lekarz.W sumie dwóch których mnie badalo w szpitalu. Poza tym nigdzie ciąży nie widzi,pomimo ze hcg ładnie wzrasta.Jutro mam kolejne usg i zapadnie decyzja co dalej.Lekarz kazał przygotować się na czczo.A ja już mam setki myśli w głowie co beda mi robic.Tak bardzo czekałam na tą ciążę.Płakać mi się chce,ale wiem,że to i tak nic nie da.Modlę się o to,że może jutro coś się pojawi w macicy.Taka Moja cicha upragniona nadzieja :-(

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaką masz najnowszą wartość bety? Kiedyś słyszałam, że przy wartości około 1500 mIU/ml powinno być widać pęcherzyk na usg.
    Musiałaś mieć dużo późniejszą owulację niż to wynika z terminu OM..
    Trzymam mocno kciuki żebys jutro usłyszała dobre wieści! :)

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka jest wartość beta HCG?
    Jaki przyrost?

    Do bety 5000 mIU/ml może nie być widać jaja w macicy jeszcze.

    EDIT: Byłam w takiej sytuacji, miałam betę 2500 mIU/ml, w macicy nic nie było widać, poza pogrubionym endometrium, lekarka stwierdziła, że jak przy becie 1000 mIU/ml nie widać ciąży w macicy to znaczy, że ciąża jest pozamaciczna. Wtedy byłam głupia i miałam zerową wiedzę. Okazało się, że po tygodniu jajo uwidoczniło się w macicy.

    To co mogę Ci powiedzieć to, nie wierz na słowo lekarzom, większość z nich to konowały, zawsze sprawdzaj, czy też potwierdzaj diagnozę u kilku innych, żeby mieć pewność. Jeśli chodzi o CP, której się tak boisz to uspakajam, że to nie jest kuźwa jakaś ciąża niewidka i żeby zdiagnozować CP to trzeba ją zlokalizować na USG czy laparoskopii poza macicą. Jeśli ciąży nie widać ani w macicy, ani poza nią to wniosek może być tylko jeden: ciąża jest zbyt młoda i zbyt mała, żeby uwidocznić ją na USG. Nic więcej, nic mniej. Jeśli ktoś mówi Ci inaczej to go nie słuchaj bo jest konowałem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 21:06

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Hanna24 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza beta byla 483,druga po 48 godz 1322,a trzecia po 4 dniach 2600. Dzisiaj również był wynik,lecz lekarz nie mówił ile wynosi,tylko,że dużo wzrosła.Więc ta ciąża gdzieś jest.Dzięki Kochana za pocieszenie.Czekam niecierpliwe do jutrzejszego rana :-/

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanna24 wrote:
    Pierwsza beta byla 483,druga po 48 godz 1322,a trzecia po 4 dniach 2600. Dzisiaj również był wynik,lecz lekarz nie mówił ile wynosi,tylko,że dużo wzrosła.Więc ta ciąża gdzieś jest.Dzięki Kochana za pocieszenie.Czekam niecierpliwe do jutrzejszego rana :-/


    Haha, no to przy takiej becie to nie dziwne, że nic nie widać. Ciąża jest zbyt młoda - za kilka dni się uwidoczni - to jest dobra wiadomość. Zła jest taka, że otaczający Cię lekarze są niekompetentni.

    Zdobycie wiedzy, którą mam aktualnie zajęło mi kilka miesięcy. A oni co? Kilka lat szkoły, specjalizacja, doświadczenie i dalej wiedza na poziomie zerowym. Nie zgadzaj się na żadne laparoskopie, leki, łyżeczkowania i inne. Poczekaj do czasu aż beta przekroczy 5000 mIU/ml i żądaj USG. Wygląda na to, że ciąża jest młodsza, czyli do zapłodnienia doszło później niż w połowie cyklu (nie mylić terminu stosunku, czy owulacji z datą zapłodnienia).

    Będzie dobrze, zobaczysz, nie stresuj się :)

    EDIT: Opowiadanie pacjentce o możliwości CP w takiej sytuacji, jest tak samo sensowne jak powiedzenie czegoś takiego pacjentce zaraz po wejściu do gabinetu, przed wykonaniem USG. Zawsze można podejrzewać młodą, niewidoczną ciążę o lokalizację poza macicą, tak samo jak o lokalizację w macicy. Można. Tylko po co? Żeby kobieta już układała czarne scenariusze w głowie? Mnie wariatka wysłała na usunięcie CP, do szpitala. Dobrze, że na IP trafiłam na jakąś w miarę ogarniętą lekarkę, która powiedziała, że ciąża jest za młoda i kazała wrócić za tydzień, ale ziarno zostało zasiane i straconych nerwów nikt mi nie odda. Strach pomyśleć jakby na IP była kolejna wariatka i bezsensownie wykonaliby mi laparoskopię :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 21:22

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Głowa do góry ,u mnie też nie było nic widać ,co dwa dni chodziłam do gina ...,serduszko też u nas zaczęło bić późno ,trzymam kciuki

  • Hanna24 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.Troszkę mnie pocieszylyscie,ze jest szansa na zobaczenie rozwijajacej się ciąży.Niestety tacy są lekarze,aby zbyć czlowieka.Ja zadawalam pytania,to tylko slyszalam,musimy czekac.Zobaczymy po jutrzejszym badaniu co ono pokaże.Jeżeli nie zostane tu tak długo,doploki cos sie nie pokaze.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanna24 wrote:
    Dzięki dziewczyny.Troszkę mnie pocieszylyscie,ze jest szansa na zobaczenie rozwijajacej się ciąży.Niestety tacy są lekarze,aby zbyć czlowieka.Ja zadawalam pytania,to tylko slyszalam,musimy czekac.Zobaczymy po jutrzejszym badaniu co ono pokaże.Jeżeli nie zostane tu tak długo,doploki cos sie nie pokaze.

    Pytaj o swoje wyniki. Lekarz ma obowiązek udzielić Ci wszystkich odpowiedzi. Ja teraz już w każdej sytuacji każę sobie wszystko tłumaczyć: jak lekarz mnie zbywa, albo nie umie odpowiedzieć to jest już dla mnie znak, że najwyraźniej sam nie wie, albo czegoś nie rozumie, skoro nie potrafi lub nie chce przekazać informacji. I wtedy kończę przygodę z takim "specjalistą".

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Hanna24 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki. Niestety jestem już po operacji.Rano na badaniu usg,tętno dzieciątka biło w jajowodzie.Po dwóch godzinach byłam juz na stole operacyjnym.Myślałam,że jednak się uda,że jest nadzieja.Został mi jedensie jajnik i jajowod,moze jeszcze kiedy zdecyduje się na dzieckoto :/

  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanna24 przykro mi, że tak skończyła się Twoja historia. Trzymałam kciuki czytając kolejne posty. Trzymaj się!

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Hanna24 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 2 lutego 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorszy cios zadała mi ginekolog,która zrobiła usg,i wlaczyla bijące serduszko maleństwa,jak i tak wiedziała ze zaraz beda mnie operowac. strasznie krzyczałam żeby to wyłączyła,jadąc na sale operacyjna nie mogłam opanować łez. Jestem na lekach uspokajających.Trafilam do psychiatry.Niewiem kiedu sie pozbieram.

  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 3 lutego 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Ci współczuję. Nie wyobrażam sobie nawet tego co czujesz. Niektórzy lekarze serio powinni nauczyc sie myslec zanim cos zrobia albo powiedza. Sama usłyszałam kilka dolujacych slow jak dostalam plamień na poczatku. Trzymaj się!

    f2wl20mmurgifll8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ