BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Halo , jest ktos z dodatnim ANA w ciąży?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

poomocy
Koleżanka
0

Wysłany: 31 lipca 2018, 11:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
jak w pytaniu? czy ma ktos podwyzszone ANA? tylko nie takie smieszne miana jak 1:100 tylko o wiele wieksze i przy braniu fraxyparyny i acardu jest w ciazy nadal??

poooomocy

..::Butterfly::..
Autorytet
577

Wysłany: 23 sierpnia 2018, 15:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam ANA 1:1280. Ciaza na neoparinie , encortonie , i acardzie . Ale u mnie główny czynnik to zaawansowana endometrioza.

atdcwn15gcus3ab9.png
Endometrioza ||| stopień
LUF
P/c ANA i kariolipinowe dodatnie
05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
15.05.18 Synek jest już na świecie <3

criekietka
Znajoma
11

Wysłany: 10 kwietnia, 15:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
czesc, ja mam tez wysokie ANA, pierwszą ciąże przez to straciłam... teraz jestem na encorton, neoparin, acard, sulfasalazin, duphaston, i luteina dopochwowo, narazie jestem w 6 tygodniu jutro usg... zobaczymy co dalej.

Kindziukowa
Koleżanka
44

Wysłany: 12 kwietnia, 16:50
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja mam również ANA i zdiagnozowany zespół Sjogrena, ale nie wiem na jakim poziomie bo badałam 2 lata temu.

Phyllis lubi tę wiadomość

thgfgov3d02z1o8d.png
Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, czynnik reumatoidalny +, przeciwciała ANA +++, zdiagnozowany zespół Sjogrena

Phyllis
Autorytet
1281

Wysłany: 13 kwietnia, 16:19
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kindziukowa napisała:
Ja mam również ANA i zdiagnozowany zespół Sjogrena, ale nie wiem na jakim poziomie bo badałam 2 lata temu.

Ja też mam Sjogrena, a przed ciążą od wielu lat miałam p-ciała ANA na poziomie 1:320.

Wiesz, że teraz w ciąży powinnaś powtórzyć badanie i sprawdzić, który typ p-ciał masz? Jeśli anty-Ro albo anty-La będziesz miała aktywne, będziesz musiała regularnie raz na 2 tygodnie, bodajże od 18 tc, monitorować echo serca płodu. Wspomniane p-ciała mogą bowiem powodować wrodzony blok serca u dziecka.

Ciąża często wycisza proces autoimmunologiczny i może się okazać, że aktualnie p-ciał nie będziesz miała. Tak stało się u mnie, badałam je 2-krotnie.

Zrób panel ANA 4 najlepiej.

Kindziukowa lubi tę wiadomość

Wiktoria 2004, Adrian 2009, [*] 24.10.2014 <3

"Nie rezygnuj na 5 minut przed cudem" ❤️
2nn33e3kio243eoj.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)