X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Halo , jest ktos z dodatnim ANA w ciąży?
Odpowiedz

Halo , jest ktos z dodatnim ANA w ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 31 lipca 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak w pytaniu? czy ma ktos podwyzszone ANA? tylko nie takie smieszne miana jak 1:100 tylko o wiele wieksze i przy braniu fraxyparyny i acardu jest w ciazy nadal??

    poooomocy
  • ..::Butterfly::.. Autorytet
    Postów: 694 709

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ANA 1:1280. Ciaza na neoparinie , encortonie , i acardzie . Ale u mnie główny czynnik to zaawansowana endometrioza.

    Endometrioza 4 stopień
    Naturalsik
    dqprj48ads9ey279.png
    qdkk3e5ewur6ild8.png
    05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
    15.05.18 Synek jest już na świecie <3
  • criekietka Znajoma
    Postów: 20 11

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc, ja mam tez wysokie ANA, pierwszą ciąże przez to straciłam... teraz jestem na encorton, neoparin, acard, sulfasalazin, duphaston, i luteina dopochwowo, narazie jestem w 6 tygodniu jutro usg... zobaczymy co dalej.

  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam również ANA i zdiagnozowany zespół Sjogrena, ale nie wiem na jakim poziomie bo badałam 2 lata temu.

    Phyllis lubi tę wiadomość


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • Phyllis Autorytet
    Postów: 719 1438

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kindziukowa wrote:
    Ja mam również ANA i zdiagnozowany zespół Sjogrena, ale nie wiem na jakim poziomie bo badałam 2 lata temu.

    Ja też mam Sjogrena, a przed ciążą od wielu lat miałam p-ciała ANA na poziomie 1:320.

    Wiesz, że teraz w ciąży powinnaś powtórzyć badanie i sprawdzić, który typ p-ciał masz? Jeśli anty-Ro albo anty-La będziesz miała aktywne, będziesz musiała regularnie raz na 2 tygodnie, bodajże od 18 tc, monitorować echo serca płodu. Wspomniane p-ciała mogą bowiem powodować wrodzony blok serca u dziecka.

    Ciąża często wycisza proces autoimmunologiczny i może się okazać, że aktualnie p-ciał nie będziesz miała. Tak stało się u mnie, badałam je 2-krotnie.

    Zrób panel ANA 4 najlepiej.

    Kindziukowa lubi tę wiadomość

    Wiktoria 2004, Adrian 2009, [*] 24.10.2014, Laura 2019

    "Nie rezygnuj na 5 minut przed cudem" ❤️
    km5sdf9hv11x35hq.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już niestety jestem po 2 (a właściwie 3)stratach.
    Mam ANA 1:1280 obrócz tego antykoagulant toczniowy. Ostatnia ciąża prowadzona na "złotym zestawie" na acard+clexane+encorton (ale mała dawka)skończyła się niepowodzeniem. Teraz od 2 mc biorę Plaquenil, a starania zaczynamy w następnym mc. Lek niestety przenika przez łożysko, ale zmniejsza ilość przeciwciał. Moja reumatolog była ostatnio na konferencji dot. niepowodzeń ciążowych i chorób autoimmunologicznych. Wyniki są ponoć wyjątkowo pozytywne.
    Kindiukowa widziałam, że ty bierzesz również Plaquenil napisz jaką dawkę i od kiedy, jeśli możesz.
    Powodzenia dla Was wszystkich!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 14:43

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 26 maja 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę od października a od stycznia zaczęliśmy się z partnerem starac. Lekarz powiedziała
    Ze chociaz 3 miesiące przed ciąża dobrze jest zacząć brać żeby już wcześniej zacząć zbijać. Dawka 200mg na dobe


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 27 maja 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kindziukowa mam taką samą dawkę :)
    O tych 3 mc nic nie słyszałam, ale akurat tak wyjdzie i u mnie także trzymam za nas kciuki!

    Kindziukowa lubi tę wiadomość

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Mam z. sjogrena.
    Jakiś czas temu miała ANA 1:10240(!) Teraz mam 1:2560, więc też kosmiczne :P
    Plaquenil zażywam 2x po 200. Do tego Metypred 4.
    Co do Metypredu, to reumatolodzy mi mówili, że w ciąży jest nawet bezpieczniejszy niż Encorton, ale co do Plaqunilu, to ani ginekolodzy, z którymi rozmawiałam, ani reumatolodzy nie wiedzą więcej o jego wpływie na ciążę niż można wyczytać z Google - smutne :(
    wiecie czy ten lek jest bezpieczny w trakcie ciąży.
    Teraz dostałam dodatkowo Neoparin i od 16 tc mam mieć badane przepływy (cokolwiek to znaczy?).
    Czy którąś z Was się orientuje, czy przy chorobach reumatologicznych podejmuje się jeszcze jakieś inne "środki bezpieczeństwa"?

    age.png

    age.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 24 lipca 2019, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abbigal wrote:
    Cześć. Mam z. sjogrena.
    Jakiś czas temu miała ANA 1:10240(!) Teraz mam 1:2560, więc też kosmiczne :P
    Plaquenil zażywam 2x po 200. Do tego Metypred 4.
    Co do Metypredu, to reumatolodzy mi mówili, że w ciąży jest nawet bezpieczniejszy niż Encorton, ale co do Plaqunilu, to ani ginekolodzy, z którymi rozmawiałam, ani reumatolodzy nie wiedzą więcej o jego wpływie na ciążę niż można wyczytać z Google - smutne :(
    wiecie czy ten lek jest bezpieczny w trakcie ciąży.
    Teraz dostałam dodatkowo Neoparin i od 16 tc mam mieć badane przepływy (cokolwiek to znaczy?).
    Czy którąś z Was się orientuje, czy przy chorobach reumatologicznych podejmuje się jeszcze jakieś inne "środki bezpieczeństwa"?
    Plaquenil bezpieczny w ciąży,
    Tez mam Sjogrena. Od 15-16 tyg do 25 trzeba monitorować serduszko. Poproś o skierowanie na echo serca płodu.


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 24 lipca 2019, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepływy, znaczy monitorują serduszko. To dobrze :) znaczy Że wiedza co robić. Bo wiesz ze nasze przeciwciała przechodzą przez łożysko i moga uszkadzać serce dzidziusia? Dlatego to serce przez te ok 10 tyg się monitoruje


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 25 lipca 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kindziukowa wrote:
    Przepływy, znaczy monitorują serduszko. To dobrze :) znaczy Że wiedza co robić. Bo wiesz ze nasze przeciwciała przechodzą przez łożysko i moga uszkadzać serce dzidziusia? Dlatego to serce przez te ok 10 tyg się monitoruje

    Wielkie dzięki za odp :)
    Pierwsze echo mi wyznaczyli ostatecznie dopiero na 16t4d, ale mam nadzieję, że nie za późno. Do tej pory serduszko na usg biło jak dzwon, a za tydzień mam też prywatną wizytę, to po proszę by lekarz sprawdził czy wszystko gra.
    To chyba mam szczęście tym razem do lekarki z NFZ, która wie co robi, bo niektórzy gin. na których trafiałam przed ciążą to nawet nie wiedzieli co to z. sjogrena :P

    age.png

    age.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 10 września 2019, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kindziukowa i abbigal widzę po waszych suwaczkach, że jesteście w ciąży i to już gdzieś w połowie. Napiszcie mi proszę jakie leki i w jakich dawkach dostajecie. Ja miałam zwiększyć dawkę Plaquenil na 2*200mg, ale dojeżdżam do pracy 30km a po tym leku coś mam problem z koncentracją i jakieś plamki mi się przed oczami czasami pokazują. Byłam na badaniu dna oka i wszystko w porządku. Jednak coś się dziwnie czuję. Ostatnio miałam Encorton w dawce 25mg i chyba zablokował mi owulację. Mam oprócz chorób autoimmunologicznych również PCI, więc i z zajściem w ciążę mam wciąż kłopot. Ściskam :)

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 26 grudnia 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżam temat, jest może jakaś dziewczyna z dodatnim Ana w ciszy aktualnie? Ja mam dodatnie ana 1:320 i jestem w 11 tygodniu.

    Chciałam dopytać jaki macie plan dalszego leczenia ? Ja biorę neoparin 0,4 i duphaston 2 razy dziennie ale lekarz mówił ze chce niedługo odstawić heparynę.... i trochę się boje. Dajcie znać ❤️

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Awry1990 Przyjaciółka
    Postów: 69 52

    Wysłany: 23 stycznia, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem pod kontrolą reumatologii ale byłam u niego tuż przed tym jak dowiedziałam że jestem w ciąży. Mam przeciwciała Anna 1:1280 i dodatni czynnik RF. Na ten moment nie brałam żadnych tabletek ale w ciągu kilku lat chorowania przyjmowania brałam i plaqenil, encorton.
    Czy której udało się donosić zdrowa ciążę? I czy choroba się nasiliła w czasie ciąży?

    Start starań 09.2018r
    02-06.2021 monitoring
    07-09.2021 3 razy inseminacji 👎
    11.2021IVF 10🥚 3zapłodnione, 1 zarodek transferowwny, reszta padła
    👎
    02.2022IVF 12🥚6 zapłodnionych, do 3doby dotrwały tylko 4, 2zarodki transferowane, reszta padła

    O6. 2022IVF 10🥚6 zapłodnionych, do 5doby dotrwały tylko 1zarodki transferowane, reszta padła

    01.2024 pozytywny test ⏸ naturalne
    02.2024 poronienie- zarodek zatrzymał się 6tyg💔

    Ona 90r👩‍🦱:
    Jajowody drożne +
    Hormony w normie +
    Anna2 -pod obserwacja reaumatologa
    Pa1, MTHR homozygotyczne±
    Kariotyp - prawidłowy

    On 👦91r
    Słaba morfologia<1%
    Kariotyp -prawidłowy
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 23 stycznia, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lagolayet wrote:
    Hej, odświeżam temat, jest może jakaś dziewczyna z dodatnim Ana w ciszy aktualnie? Ja mam dodatnie ana 1:320 i jestem w 11 tygodniu.

    Chciałam dopytać jaki macie plan dalszego leczenia ? Ja biorę neoparin 0,4 i duphaston 2 razy dziennie ale lekarz mówił ze chce niedługo odstawić heparynę.... i trochę się boje. Dajcie znać ❤️
    Ja też mam ANA 1:320. Progesteron odstawiłam ok. 12 tyg. Po pierwszym trymestrze zrezygnowałam również z Clexane (zdaniem lekarza w ogóle nie powinnam przyjmować heparyny). Aktualnie 18 tydz. Biorę jedynie Acard (ze względu na ryzyko stanu przedrzucawkowego) + witaminy.

    Lagolayet lubi tę wiadomość

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • M_arcysia Autorytet
    Postów: 1375 1221

    Wysłany: 23 stycznia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 2016r pierwsza zdrowa, bezproblemowa ciąża z której mam syna
    Potem dwie ciąże straciłam, więc robiliśmy badania, ale ANA robiłam też ze względu na dziwne plamy wokół oczu (lekarz chciał wykluczyć toczeń )
    ANA 4 wyszło 1:320, reumatolog wykluczył toczeń.
    Obecna ciąża od początku na Acardzie i progesteronie ale to było raczej zapobiegawczo ze względu na te dwie straty.
    Obecnie wszystko jest w porządku.


    2017 - 👶
    05/2022 - poronienie zatrzymane 6tc
    01/2023 - poronienie zatrzymane 10tc
    Kariotyp mój ✅
    Kariotyp męża ✅
    Estriadol,prolaktyna,progesteron,
    FSH ✅
    DHEA-S04 ✅
    Witd.D- 46,6 ✅
    Zespół antyfosfolipidowy ❎
    ANA 4 dodatnie, miano 1:320

    On:
    Morfologia 4% za to nadrabiają ilością,żywotnością i ruchliwością (wszystkie te parametry dużo ponad normę 💪)
    Fragmentacja DNA plemnika : 11% 👌

    24.07 ⏸️
  • Lagolayet Koleżanka
    Postów: 59 65

    Wysłany: 5 lutego, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Ja też mam ANA 1:320. Progesteron odstawiłam ok. 12 tyg. Po pierwszym trymestrze zrezygnowałam również z Clexane (zdaniem lekarza w ogóle nie powinnam przyjmować heparyny). Aktualnie 18 tydz. Biorę jedynie Acard (ze względu na ryzyko stanu przedrzucawkowego) + witaminy.

    Wielkie dzięki za odpowiedz, ja w Rej chwili również mam 18 tydzień póki co acard i heparyna cały czas- acard włączony około 2 tygodnie temu. Właśnie nie wiem czy odstawiać ta heparynę - przyznam ze trochę się boje, może jak zacznę czuć ruchy dzidziusia. Lekarz tez mówił ze nie ma sensu ale narazie jeszcze biorę.

    IssGreen lubi tę wiadomość

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 5 lutego, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lagolayet wrote:
    Wielkie dzięki za odpowiedz, ja w Rej chwili również mam 18 tydzień póki co acard i heparyna cały czas- acard włączony około 2 tygodnie temu. Właśnie nie wiem czy odstawiać ta heparynę - przyznam ze trochę się boje, może jak zacznę czuć ruchy dzidziusia. Lekarz tez mówił ze nie ma sensu ale narazie jeszcze biorę.
    Rozumiem Twoje dylematy. Sama obawiałam się odstawić heparynę.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • annova Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 lutego, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dodatni ANA screen, 1:100. Od nowej lekarki dowiedziałam się, że powinnam dorobić ANA 3 i właśnie czekam na wynik, ale niespodziewanie okazało się, że jestem w ciąży. To moja 4, w tym z 2 zdrowa corka. Boję się, że ten tydzień w oczekiwaniu na wynik może cos zmienić, że może powinnam brać Encorton, ale widzę, że część z Was przy wyższych mianach jest na heparynie, acardzie i progesteronie. Ja też mam ten zestaw leków. Mega mnie to przeraża. Dlaczego przy ANA 1:320 nie miałyście sterydów? Jak to motywowano? Nie sądziłam, że zajde w ciążę zanim skończę diagnostykę.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ