BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Halo , jest ktos z dodatnim ANA w ciąży?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

poomocy
Koleżanka
0

Wysłany: 31 lipca 2018, 11:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
jak w pytaniu? czy ma ktos podwyzszone ANA? tylko nie takie smieszne miana jak 1:100 tylko o wiele wieksze i przy braniu fraxyparyny i acardu jest w ciazy nadal??

poooomocy

..::Butterfly::..
Autorytet
632

Wysłany: 23 sierpnia 2018, 15:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam ANA 1:1280. Ciaza na neoparinie , encortonie , i acardzie . Ale u mnie główny czynnik to zaawansowana endometrioza.

atdcwn15gcus3ab9.png
Endometrioza ||| stopień
LUF
P/c ANA i kariolipinowe dodatnie
05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
15.05.18 Synek jest już na świecie <3

criekietka
Znajoma
11

Wysłany: 10 kwietnia, 15:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
czesc, ja mam tez wysokie ANA, pierwszą ciąże przez to straciłam... teraz jestem na encorton, neoparin, acard, sulfasalazin, duphaston, i luteina dopochwowo, narazie jestem w 6 tygodniu jutro usg... zobaczymy co dalej.

Kindziukowa
Autorytet
393

Wysłany: 12 kwietnia, 16:50
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja mam również ANA i zdiagnozowany zespół Sjogrena, ale nie wiem na jakim poziomie bo badałam 2 lata temu.

Phyllis lubi tę wiadomość

Synuś❤️ w57vgov3kn3w7jl4.png

Phyllis
Autorytet
1290

Wysłany: 13 kwietnia, 16:19
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kindziukowa wrote:
Ja mam również ANA i zdiagnozowany zespół Sjogrena, ale nie wiem na jakim poziomie bo badałam 2 lata temu.

Ja też mam Sjogrena, a przed ciążą od wielu lat miałam p-ciała ANA na poziomie 1:320.

Wiesz, że teraz w ciąży powinnaś powtórzyć badanie i sprawdzić, który typ p-ciał masz? Jeśli anty-Ro albo anty-La będziesz miała aktywne, będziesz musiała regularnie raz na 2 tygodnie, bodajże od 18 tc, monitorować echo serca płodu. Wspomniane p-ciała mogą bowiem powodować wrodzony blok serca u dziecka.

Ciąża często wycisza proces autoimmunologiczny i może się okazać, że aktualnie p-ciał nie będziesz miała. Tak stało się u mnie, badałam je 2-krotnie.

Zrób panel ANA 4 najlepiej.

Kindziukowa lubi tę wiadomość

Wiki 2004, Adi 2009, [*] 24.10.2014 <3, Lala 2019

"Nie rezygnuj na 5 minut przed cudem" ❤️
201907254980.png

Karolina_Karola
Ekspertka
54

Wysłany: 22 maja, 14:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja już niestety jestem po 2 (a właściwie 3)stratach.
Mam ANA 1:1280 obrócz tego antykoagulant toczniowy. Ostatnia ciąża prowadzona na "złotym zestawie" na acard+clexane+encorton (ale mała dawka)skończyła się niepowodzeniem. Teraz od 2 mc biorę Plaquenil, a starania zaczynamy w następnym mc. Lek niestety przenika przez łożysko, ale zmniejsza ilość przeciwciał. Moja reumatolog była ostatnio na konferencji dot. niepowodzeń ciążowych i chorób autoimmunologicznych. Wyniki są ponoć wyjątkowo pozytywne.
Kindiukowa widziałam, że ty bierzesz również Plaquenil napisz jaką dawkę i od kiedy, jeśli możesz.
Powodzenia dla Was wszystkich!

Wiadomość wyedytowana przez autora 22 maja, 14:43

31lat
1. poronienie - 8 tc
2. poronienie - 9 tc

# zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
- ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
- dsDNA 1:160
- antykoagulant toczniowy ++
# PCOS

Leki na:
-toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
w ew. ciąży Clexane 40 mg
-PCOS:
Duphaston 2*1
-dodatkowe:
wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)

Kindziukowa
Autorytet
393

Wysłany: 26 maja, 11:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Biorę od października a od stycznia zaczęliśmy się z partnerem starac. Lekarz powiedziała
Ze chociaz 3 miesiące przed ciąża dobrze jest zacząć brać żeby już wcześniej zacząć zbijać. Dawka 200mg na dobe

Karolina_Karola
Ekspertka
54

Wysłany: 27 maja, 07:50
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kindziukowa mam taką samą dawkę :)
O tych 3 mc nic nie słyszałam, ale akurat tak wyjdzie i u mnie także trzymam za nas kciuki!

Kindziukowa lubi tę wiadomość

31lat
1. poronienie - 8 tc
2. poronienie - 9 tc

# PCOS

Leki na:
-PCOS:
Duphaston 2*1
-dodatkowe:

abbigal
Przyjaciółka
50

Wysłany: 23 lipca, 15:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć. Mam z. sjogrena.
Jakiś czas temu miała ANA 1:10240(!) Teraz mam 1:2560, więc też kosmiczne :P
Plaquenil zażywam 2x po 200. Do tego Metypred 4.
Co do Metypredu, to reumatolodzy mi mówili, że w ciąży jest nawet bezpieczniejszy niż Encorton, ale co do Plaqunilu, to ani ginekolodzy, z którymi rozmawiałam, ani reumatolodzy nie wiedzą więcej o jego wpływie na ciążę niż można wyczytać z Google - smutne :(
wiecie czy ten lek jest bezpieczny w trakcie ciąży.
Teraz dostałam dodatkowo Neoparin i od 16 tc mam mieć badane przepływy (cokolwiek to znaczy?).
Czy którąś z Was się orientuje, czy przy chorobach reumatologicznych podejmuje się jeszcze jakieś inne "środki bezpieczeństwa"?

a066e056a1.png
Czekamy na Małego Ludka - Dziewczynkę <3
C III P I

Kindziukowa
Autorytet
393

Wysłany: 24 lipca, 23:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
abbigal wrote:
Cześć. Mam z. sjogrena.
Jakiś czas temu miała ANA 1:10240(!) Teraz mam 1:2560, więc też kosmiczne :P
Plaquenil zażywam 2x po 200. Do tego Metypred 4.
Co do Metypredu, to reumatolodzy mi mówili, że w ciąży jest nawet bezpieczniejszy niż Encorton, ale co do Plaqunilu, to ani ginekolodzy, z którymi rozmawiałam, ani reumatolodzy nie wiedzą więcej o jego wpływie na ciążę niż można wyczytać z Google - smutne :(
wiecie czy ten lek jest bezpieczny w trakcie ciąży.
Teraz dostałam dodatkowo Neoparin i od 16 tc mam mieć badane przepływy (cokolwiek to znaczy?).
Czy którąś z Was się orientuje, czy przy chorobach reumatologicznych podejmuje się jeszcze jakieś inne "środki bezpieczeństwa"?
Plaquenil bezpieczny w ciąży,
Tez mam Sjogrena. Od 15-16 tyg do 25 trzeba monitorować serduszko. Poproś o skierowanie na echo serca płodu.

Kindziukowa
Autorytet
393

Wysłany: 24 lipca, 23:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Przepływy, znaczy monitorują serduszko. To dobrze :) znaczy Że wiedza co robić. Bo wiesz ze nasze przeciwciała przechodzą przez łożysko i moga uszkadzać serce dzidziusia? Dlatego to serce przez te ok 10 tyg się monitoruje

abbigal
Przyjaciółka
50

Wysłany: 25 lipca, 09:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kindziukowa wrote:
Przepływy, znaczy monitorują serduszko. To dobrze :) znaczy Że wiedza co robić. Bo wiesz ze nasze przeciwciała przechodzą przez łożysko i moga uszkadzać serce dzidziusia? Dlatego to serce przez te ok 10 tyg się monitoruje

Wielkie dzięki za odp :)
Pierwsze echo mi wyznaczyli ostatecznie dopiero na 16t4d, ale mam nadzieję, że nie za późno. Do tej pory serduszko na usg biło jak dzwon, a za tydzień mam też prywatną wizytę, to po proszę by lekarz sprawdził czy wszystko gra.
To chyba mam szczęście tym razem do lekarki z NFZ, która wie co robi, bo niektórzy gin. na których trafiałam przed ciążą to nawet nie wiedzieli co to z. sjogrena :P

a066e056a1.png
Czekamy na Małego Ludka - Dziewczynkę <3
C III P I

Karolina_Karola
Ekspertka
54

Wysłany: 10 września, 23:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kindziukowa i abbigal widzę po waszych suwaczkach, że jesteście w ciąży i to już gdzieś w połowie. Napiszcie mi proszę jakie leki i w jakich dawkach dostajecie. Ja miałam zwiększyć dawkę Plaquenil na 2*200mg, ale dojeżdżam do pracy 30km a po tym leku coś mam problem z koncentracją i jakieś plamki mi się przed oczami czasami pokazują. Byłam na badaniu dna oka i wszystko w porządku. Jednak coś się dziwnie czuję. Ostatnio miałam Encorton w dawce 25mg i chyba zablokował mi owulację. Mam oprócz chorób autoimmunologicznych również PCI, więc i z zajściem w ciążę mam wciąż kłopot. Ściskam :)

31lat
1. poronienie - 8 tc
2. poronienie - 9 tc

# PCOS

Leki na:
-PCOS:
Duphaston 2*1
-dodatkowe:

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)