X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • kingus0x Ekspertka
    Postów: 132 84

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś wizytuję o 16.30 :)

    potrójnamama lubi tę wiadomość

    07.04.2020 - Ⅱ <3
    qb3cx1hpo3lollv8.png
    💙 14.12.2020 💙
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kingus0x - kciukasy! :)

    kingus0x lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • potrójnamama Przyjaciółka
    Postów: 66 58

    Wysłany: 27 maja 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kingus0x wrote:
    Dziś wizytuję o 16.30 :)

    Kciuki ✊

    kingus0x lubi tę wiadomość

    Pierwsza ciąża 8tc poronienie
    Synek 2015
    Córeczka 2017
    Synek 05-16.03.2019 💔

    7v8r3e3k3cjsoq3e.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 27 maja 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa12 wrote:
    Używacie detektorów tętna płodu? Mi się wydaje że dziś znalazłam tętno maluszka a to 12 TC. Wyraźnie szybsze od mojego i to taki dźwięk który trudno pomylić więc chyba trafiłam 😊
    Ja używam 😊 już od 8 tygodnia złapałam tętno, dziś 11 tc i super słychać, nie dość, że serduszko to jeszcze jak maluszek pluska 👣💦
    Serduszko tak około 150-160 uderzeń na minutę bije, więc nie da się tego z niczym pomylić ♥️

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 27 maja 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że piszecie o tych bólach brzucha. Kłucia w pochwie ja też mam, szczególnie jak dłużej postoję. W tamtym tygodniu stawiała mi się macica, zgłosiłam to lekarzowi i miałam dalej brać proga i odpoczywać. W tym tygodniu już cisza, nic się nie spina, ale za to mam takie dziwne bóle brzucha. Nie są to takie miesiączkowe, ani rozciągające, tylko takie naprawdę nisko, nad spojeniem łonowym, blisko pachwin. Takie hmmm jakbym miała siniaka i mnie bolał. Tylko tak wewnątrz ciała. Może to też wynik rozciągania wszystkiego...

    A, miałam pytać, bolała Was kiedyś kość ogonowa na początku ciąży? Czytam, że takie objawy dopiero pod koniec ciąży występują..., a ja od dwóch tygodni przy wstawianiu czy dłuższym staniu odczuwam taki ból...

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od tego tygodnia boli brzuch jak założę dziecku buty czy się schylam za długo itd. Nie jest to jakieś nie znośne, ale napewno nie pokojące, więc dobrze poczytać że nie jestem sama <3

  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 27 maja 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od początku ciąży praktycznie nic nie boli, więc jak co jakiś czas mam taki dziwny ból to zaraz stres, to chyba nieuniknione 😜 dobrze, że wizyta już w piątek! ❤️ Zawsze po jednak człowiek jest spokojniejszy 😊

    Kinaa lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Chcę być mamą Autorytet
    Postów: 824 1105

    Wysłany: 27 maja 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    Dobrze, że piszecie o tych bólach brzucha. Kłucia w pochwie ja też mam, szczególnie jak dłużej postoję. W tamtym tygodniu stawiała mi się macica, zgłosiłam to lekarzowi i miałam dalej brać proga i odpoczywać. W tym tygodniu już cisza, nic się nie spina, ale za to mam takie dziwne bóle brzucha. Nie są to takie miesiączkowe, ani rozciągające, tylko takie naprawdę nisko, nad spojeniem łonowym, blisko pachwin. Takie hmmm jakbym miała siniaka i mnie bolał. Tylko tak wewnątrz ciała. Może to też wynik rozciągania wszystkiego...

    A, miałam pytać, bolała Was kiedyś kość ogonowa na początku ciąży? Czytam, że takie objawy dopiero pod koniec ciąży występują..., a ja od dwóch tygodni przy wstawianiu czy dłuższym staniu odczuwam taki ból...

    Ja mam bardzo często bóle w okokicach krzyżowych i nerek. Nawet jak leżę na brzuchu to jest to niedowytrzymania. Skąd ten ból sama nie wiem. Brzuch bardzo, bardzo rzadko mnie boli.

    [link=https://www.suwaczki.com/]oar8s65g3pfujggo.png[/link]

    Przestań bać się tego, co może pójść źle.
    Skup się na tym, co może pójść dobrze.


    Amh 0.42 -2019
    Amh 0.84- 2018
    Jeden drozny jajowod
    06.2018 ivf 2/5 😕😕
    12.2018 ciąża- 7 tyg.- poronienie
    06.2019 icsi- 0 zaplodnionych

    Od 07.2019 - Novum
    Tsh 1.8, podwyższona prolaktyna, torbiele
    Od 12.2019- antykoncepcja
    02.2020-punkcja torbieli 😟
    04.2020
    31dc- beta hCG 251
    33 dc.-635
    04.05. 6+1 ❤💍
    Bądź silny maluszku 🙏 walcz...
    20.07-185gram 💗
    23tc- 448 g
    26tc-710g
    30tc-1240g
    33tc-1500g
    35tc- 2240g
  • Mamadzieci Znajoma
    Postów: 30 55

    Wysłany: 27 maja 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Wszystko ok na prenatalnych, dzięki za kciuki😘nasz mały człowiek ma 52mm, wszystko wygląda na ten moment dobrze. Prawdopodobnie będzie dziewczynka 😍 Wierzę temu lekarzowi bo już jestem u niego 3 raz i za każdym się nie pomylił 😁

    Glonojadek, Inga28, JustynaFrog, Kinaa, potrójnamama, olciaa lubią tę wiadomość

  • Aaggaa12 Przyjaciółka
    Postów: 75 22

    Wysłany: 27 maja 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą wrote:
    Ja mam bardzo często bóle w okokicach krzyżowych i nerek. Nawet jak leżę na brzuchu to jest to niedowytrzymania. Skąd ten ból sama nie wiem. Brzuch bardzo, bardzo rzadko mnie boli.
    Bóle krzyżowe są normalne 😊 mnie męczyły około tygodnia, czasem jeszcze zaboli ale nie tak mocno jak wcześniej i już nie codziennie

    Chcę być mamą lubi tę wiadomość

  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 27 maja 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamadzieci wrote:
    Hej.Wszystko ok na prenatalnych, dzięki za kciuki😘nasz mały człowiek ma 52mm, wszystko wygląda na ten moment dobrze. Prawdopodobnie będzie dziewczynka 😍 Wierzę temu lekarzowi bo już jestem u niego 3 raz i za każdym się nie pomylił 😁
    Super, że wszystko dobrze :) 5,2 cm to który dokładnie to tydzień i dzień? Zastanawiam się czy jak ja będę 11+5 to da radę ocenić płeć 🧐

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt!
    Ja biorę ostatni możliwy termin, bo liczę że poznam płeć:D

  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 27 maja 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny super wiadomości dzisiaj <3 gratuluję wizyt wszystkich <3 tak z ciekawości dziewczyny, które znacie płeć który dokładnie macie tydzień i dzień? bo też się zastanawiam czy w takim razie nie będzie wiadomo na mojej wizycie prenatalnej :D kolejne pytanie zastanawiam się nad kupnem detektora tętna jaki polecacie? Też mam wizytę w piątek, co prawda zwykła nie prenatalną ale też mam nadzieję już zobaczyć małego człowieczka <3

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 maja 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy was też boli żołądek? Ja cokolwiek zjem to mnie boli...

    Mała panda lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 27 maja 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dziewczyny czy was też boli żołądek? Ja cokolwiek zjem to mnie boli...

    Mnie dzisiaj :( zrobiłam sobie sałatkę i chyba coś mi zaszkodziło bo żołądek boli i rozwolnienie miałam... :/

    age.png

    age.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 27 maja 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinaa wrote:
    Hej dziewczyny super wiadomości dzisiaj <3 gratuluję wizyt wszystkich <3 tak z ciekawości dziewczyny, które znacie płeć który dokładnie macie tydzień i dzień? bo też się zastanawiam czy w takim razie nie będzie wiadomo na mojej wizycie prenatalnej :D kolejne pytanie zastanawiam się nad kupnem detektora tętna jaki polecacie? Też mam wizytę w piątek, co prawda zwykła nie prenatalną ale też mam nadzieję już zobaczyć małego człowieczka <3
    Ja mam detektor AngelSounds. Używałam w tamtej ciąży i tej. Jest tańszy niż Sonoline, ale nie wydaje mi się, że warto dopłacać. Ten co ja mam wykrył serduszko w 8 tygodniu (co prawda musiałam się naszukać), teraz 11 tydzień i bez problemu znajduje w kilkanaście sekund :) minus jest taki (w najtańszej wersji, która mam), że niby powinien pokazywać tętno w aplikacji, ale mi się udało zapisać tylko raz na początku używania i od tamtej pory się nie da, po prostu aplikacja do du*y. Sonoline na przykład ma wbudowany głośnik i wyświetlacz, więc to jest na plus :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 20:06

    Kinaa lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 27 maja 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dziewczyny czy was też boli żołądek? Ja cokolwiek zjem to mnie boli...
    Też mnie boli, do tego ciągle zbiera mnie na wymioty, tak jakby żołądek nie przyjmuje czasem czegoś. Najlepsze jest to, że mdłości już nie mam...

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Aaggaa12 Przyjaciółka
    Postów: 75 22

    Wysłany: 27 maja 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała panda wrote:
    Ja mam detektor AngelSounds. Używałam w tamtej ciąży i tej. Jest tańszy niż Sonoline, ale nie wydaje mi się, że warto dopłacać. Ten co ja mam wykrył serduszko w 8 tygodniu (co prawda musiałam się naszukać), teraz 11 tydzień i bez problemu znajduje w kilkanaście sekund :) minus jest taki (w najtańszej wersji, która mam), że niby powinien pokazywać tętno w aplikacji, ale mi się udało zapisać tylko raz na początku używania i od tamtej pory się nie da, po prostu aplikacja do du*y. Sonoline na przykład ma wbudowany głośnik i wyświetlacz, więc to jest na plus :)
    Ja też mam najtańszy AngelSounds 😊 nie potrzebuję nagrywać tętna tylko je usłyszeć i się uspokoić 😁 ja rano bez problemu znajduje tętno wieczorem muszę się naszukać 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam detektor tętna płodu jumper JPD-100s6 z wyświetlaczem.Polecam. Bodajźe ze dwa razy znalazľam tętno. Ja odkupiłam używany na olx.

  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 27 maja 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa12 wrote:
    Ja też mam najtańszy AngelSounds 😊 nie potrzebuję nagrywać tętna tylko je usłyszeć i się uspokoić 😁 ja rano bez problemu znajduje tętno wieczorem muszę się naszukać 😁
    Miałam właśnie pisać, że rano to tylko przyłożę i już słychać, a wieczorem gdzieś się chowa 🙈

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ